דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

טבע תשלם 12 משכורות בונוס לעובדי המפעל בירושלים

את הבונוס יקבלו העובדים שיישארו לעבוד במפעל עד לסגירתו הסופית בסוף שנת 2019 ■ טבע מוציאה לפועל תוכנית התייעלות נרחבת שבמסגרתה מפוטרים כרבע מעובדי החברה בעולם, מתוכם כ-1,700 בישראל

משרדי חברת טבע / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
משרדי חברת טבע / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

עובדי מפעל הטבליות של טבע  בירושלים, שיישארו לעבוד במפעל עד לסגירתו הסופית בסוף שנת 2019, יקבלו 12 משכורות בונוס - כך סוכם בין החברה לבין ועד העובדים בראשות היו"ר איציק בן סימון; העובדים מיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית.

כזכור, טבע מוציאה לפועל תוכנית התייעלות נרחבת שבמסגרתה מפוטרים כרבע מעובדי החברה בעולם, מתוכם כ-1,700 בישראל. כחלק מההתייעלות הודיעה טבע גם על כוונתה לסגור את שני מפעלי הייצור שלה בירושלים. בתחילת ינואר הסתיימה השביתה במפעל הטבליות, לאחר שהוסכם על דחיית פיטורים של חלק מהעובדים מ-2018 ל-2019. לפי ההסכם שנחתם אז, כ-100 עובדים יפוטרו השנה במקום 340, וכ-450 עובדים יישארו לעבוד במפעל עד סגירתו ב-2019.

במטרה לתמרץ את העובדים להישאר ולא לעזוב לפני מועד סגירת המפעל בחברה הסכימו כאמור לתת משכורות בונוס. מעבר ל-12 משכורות הבונוס, עובדים בעלי ותק של מעל 20 שנה, או מי שעובד מעל 10 שנים, והוא בן 50 ומעלה, יקבלו 6 משכורות בונוס נוספות.

טבע, המנוהלת על-ידי קאר שולץ, נסחרת בבורסות ניו-יורק ותל-אביב לפי שווי שוק של 21 מיליארד דולר. תוכנית ההתייעלות מתבצעת במטרה לעמוד בחוב הגדול שרובץ על מאזנה של טבע, 34.7 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השלישי של 2017.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות