איך "מתזמנים" בכירי מלאנוקס את מכירת מניותיהם?

רמז: המימוש מתבצע כ"מכירה עיוורת" וללא שליטה במועד

איל וולדמן / צילום: איל יצהר
איל וולדמן / צילום: איל יצהר

איך "מתזמנים" בכירי מלאנוקס את מכירת מניותיהם?

רמז: המימוש מתבצע כ"מכירה עיוורת" וללא שליטה במועד

באופן אירוני למדי, מספר שעות לאחר שהקרן האקטיביסטית סטארבורד פרסמה מכתב חריף על מכירת מניות בחברת הטכנולוגיה מלאנוקס על-ידי דירקטורים ומנהלים בכירים בחברה, פורסמו שני דיווחים על מימושים נוספים של שני בכירים בחברה. מדובר במנכ"ל והמייסד, איל וולדמן; ובסמנכ"ל הכספים, יעקב שולמן.

עם זאת, חשוב להדגיש כי השניים (כמו כל חברי הנהלת מלאנוקס) מוכרים את המניות שלהם ב"מכירה עיוורת", כלומר במכירה במועד שנקבע מראש. במסגרת תוכנית כזאת, הבכירים מבצעים את עסקאות המכירה ללא שליטה על מועד המכירה, ולא מחליטים למכור על בסיס מחיר המניה. בכך הם למעשה פוטרים את עצמם מטענות אפשריות על שימוש במידע פנים, ויתכן שמדובר בלא יותר מאשר צירוף מקרים.

לפי הדיווחים מאתמול (ב'), וולדמן מכר בתחילת פברואר 1,975 מניות במחיר ממוצע של כ-65.2 דולר ובסך-הכול תמורת כ-129 אלף דולר. שולמן מכר 2,406 מניות במחיר ממוצע של 65.4 דולר ובסך-הכול תמורת כ-157 אלף דולר.

סטארבורד, שמחזיקה ב-10.7% ממניות מלאנוקס, פרסמה אתמול מכתב ששלחה ליו"ר החברה, אירווין פדרמן, ובו טענה כי מ-2007 מכרו דירקטורים ומנהלים מניות מלאנוקס תמורת 130 מיליון דולר, והדבר מעלה לדעתה תהיות בנוגע למחויבות ולאמון בחברה. עם זאת, הסכום כולל גם מכירות שבוצעו על בסיס תוכנית מכירה עיוורת. 

איל וולדמן / צילום: איל יצהר
 איל וולדמן / צילום: איל יצהר

בדרך לסין עוברים ברמת החי"ל בתל-אביב

אנשי ונשות עסקים מוזמנים ללמוד ריקוד סיני

אם אתם מבקשים ליצור קשרים עסקיים עם סין, כדאי שתשקלו להתחיל את המסע בביקור ברמת החי"ל בתל-אביב. שם נחנך באחרונה, ביוזמת ומימון שגרירות סין, מרכז תרבות סיני בהשקעה של למעלה מ-20 מיליון שקל. במסגרת פעילות המרכז תוכלו להתעשר בשיעורי שפה, ציור, בישול ואפילו ריקוד בנוסח סיני.

אמש הקדימו וציינו במקום את ראש השנה הסינית (התאריך הרשמי הוא 16 בפברואר) יחד עם השקת המרכז. המוזמנים נהנו מקונצרט בהשתתפות נגנים סינים וישראלים.

זאן יונגסין, שגריר סין בישראל, אמר כי ברחבי העולם פועלים כ-35 מרכזים כאלה, ואילו ישראל נתפסת כמדינה שזוכה למעמד מיוחד בשל מידת הנכונות שלנו להשקיע בטיפוח הקשרים התרבותיים".

נכחו וחגגו: וואן טינג, נספח התרבות בשגרירות (המשמש גם כמנהל המרכז); מתן וילנאי, לשעבר שגריר ישראל בסין, ורעייתו ענת; גילי דרוב-היישטין, מנכ"לית מרכז הסייבר באוניברסיטת תל-אביב; אורלי פרומר, מנהלת קשרי אסיה באוניברסיטה ומנהלת פורום סין-ישראל; ד"ר דניאלה גורביץ, ראש החטיבה ללימודי אסיה באוניברסיטת בר-אילן; דנה מטס, ראש היחידה לסטודנטים מחו"ל באוניברסיטת תל-אביב; אירית קוגן, מנהלת קשרי חוץ אזורי במכון היצוא; ואחרים. 

גילי דרוב היישטין, ענת וילנאי, אורלי פרומר, דנה מטס ודניאל גורביץ / צילום: ורוניקה אליזרוב
 גילי דרוב היישטין, ענת וילנאי, אורלי פרומר, דנה מטס ודניאל גורביץ / צילום: ורוניקה אליזרוב

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988