גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עלות שכר עובדי הבנקים עלתה ב-6% ל-33 אלף שקל בחודש

העלייה ב-2017 נבעה מגידול בבונוסים, מגיוס עובדים בשכר גבוה בתחום הטכנולוגיה ומעליית שכר במשרות בסיסיות הנובעת מהקושי בגיוס עובדים ● השכר הממוצע של מנכ"לי חמשת הבנקים הגדולים היה גבוה פי 7.5 מהשכר הממוצע לעובדים בענף ● כתבה שנייה בסדרה

מנכ"ל מזרחי טפחות אלדד פרשר / צילום: איל יצהר
מנכ"ל מזרחי טפחות אלדד פרשר / צילום: איל יצהר

שנת 2017 הייתה שנה חזקה לבנקים, שהרוויחו ביחד יותר מ-9 מיליארד שקל. שנה זו הייתה גם טובה לשכר 42.4 אלף עובדי חמשת הבנקים הגדולים. על אף תהליכי ההתייעלות העמוקים שעוברים הבנקים, הכוללים פרישה של עובדים ותיקים בשכר גבוה, עלות השכר הממוצע בבנקים בחמשת הבנקים הגדולים טיפסה אשתקד ב-6% ל-33.2 אלף שקל בחודש.

לכתבה הראשונה בסדרה: שכר עובדי הביטוח

עם כניסת חוק שכר הבכירים לתוקף, הרי שהצטמצמו פערי השכר בין הנהלות הבנקים לעובדים. כך שנכון לשנת 2017 ממוצע עלות השכר החודשים בקרב עשרת מקבלי השכר הגבוהבבנקים עמדה על 388 אלף שקל, פי 11 מעלות השכר הממוצעת של העובדים בבנקים.

למרות המספרים המנקרים, מבחינת רוב עובדי הבנקים המשכורת שקיבלו בפועל נמוכה יותר באופן משמעותי (ראו הסבר בהמשך).

ובכל זאת, המספרים מלמדים מדוע הבנקים משקיעים משאבים רבים כל-כך כדי להתייעל בכוח-האדם שלהם - הוצאות השכר אשתקד בחמשת הבנקים הגדולים עמדו על 17.2 מיליארד שקל, בדומה לנתוני 2016.

מדובר עדיין בהוצאה היקרה ביותר בבנקים.

עלויות השכר בבנקים

תחום כוח-האדם בבנקים עבר וממשיך לעבור טלטלה מהותית. לפניכם כמה מהמספרים שמספרים על השינויים:

6%. זהו שיעור העלייה בעלות השכר הממוצעת בבנקים לעומת שנת 2016, אז עמד הנתון על 31.2 אלף שקלים. העלייה בעלות השכר הממוצע נובעת ממספר גורמים. ראשית כאמור השנה הנוכחית הייתה שנה חזקה בבנקים, מה שהביא לעלייה בבונוסים שקיבלו העובדים. למעשה, למעט הבנק הבינלאומי הנמצא ביחסי עבודה מורכבים עם ועד העובדים שלו, בכל שאר הבנקים הגדולים חילקו (או צפויים לחלק) בונוס לעובדים. אפילו בבנק הפועלים שספג הפרשות כבדות בגין החקירה בארה"ב, שפגעה בתשואה על ההון שלו, מקבלים העובדים בונוס. כמו כן במזרחי טפחות ביצעו השנה הפרשה של 160 מיליון שקל בגין הסכם השכר החדש שחתמו עם העובדים, מה שמטה גם כן את נתוני השכר כלפי מעלה.

סיבה נוספת לעלייה היא שינוי בתמהיל העובדים בבנקים. אמנם גם השנה עזבו לא מעט עובדים ותיקים בעלי שכר גבוה את הבנקים, בין אם בפרישה טבעית ובין בפרישה מוקדמת. אולם מצד שני הבנקים ממשיכים לקצץ משרות בשכר נמוך כגון טלרים, מה שמושך את הממוצע כלפי מעלה.

שכר הבכירים

בנוסף לכך, בחלק מהבנקים מעידים על תופעה מעניינת ולפיה הם נאלצו להעלות שכר במשרות מסוימות בשל הקושי לגיוס עובדים. כך למשל, באחד הבנקים מספרים כי בעבר שילמו משכורות בגובה של שכר מינימום לעובדים בתחום שירות הלקוחות, ואילו היום השכר עלה לכ-6,000-6,500 שקלים עם העלאת שכר נאה נוספת אחרי שנה בתפקיד.

"מאוד קשה לגייס עובדים, בעיקר באזור המרכז, והדבר מביא לעלייה בשכר", אומר גורם בכיר במערכת הבנקאית. "כנראה שהאווירה השלילית נגד הבנקים מקטינה את האטרקטיביות כמקום עבודה. בנוסף לכך היתרון המרכזי של בנק כמקום עבודה הוא ביציבות שלו, והיום לצעירים פחות חשוב נושא הביטחון התעסוקתי", הוא מוסיף.

עוד מציינים בחלק מהבנקים כי עיקר הגיוסים של העובדים בבנקים הם בתחום הטכנולוגיה, תחום שכל הבנקים שמים עליו דגש. בתחום זו מדובר בעובדים בעלי שכר גבוה, כאשר הבנקים בעיקר מתחרים על ה"טאלנטים" בתחום ומוכנים לשם כך לפתוח את הארנק בנדיבות

33.2 אלף שקל: זו עלות השכר החודשית הממוצעת לעובד במערכת הבנקאית בשנת 2017. הפער בין עלות השכר למשכורת ברוטו בפועל של העובדים גדול למדי. ניתן לראות זאת בנתוני בנק הפועלים, לאומי ודיסקונט שמפרסמים בנוסף לעלות השכר גם את המשכורת הממוצעת ברוטו. לדוגמה, בעוד בבנק הפועלים, שבו עלות השכר הייתה הגבוהה ביותר אשתקד, עם 36.2 אלף שקל בממוצע, המשכורת ברוטו הממוצעת עומדת על קצת יותר ממחצית מהסכום - 18.7 אלף שקל, בלאומי השכר הממוצע הוא כ-20 אלף שקל לעומת עלות שכר של 32.7 אלף שקל, ובדיסקונט המשכורת החודשית הממוצעת היא כ-19.9 אלף שקל לעומת עלות שכר של 33.8 אלף שקל.

מדוע הפערים הגדולים? ראשית, נתוני עלות השכר בבנקים כוללים מס שכר שאינו קיים בחברות אחרות. הסיבה לכך היא שבמוסד כספי אין מע"מ, ובמקום זאת משלמים הבנקים מס שכר שמושת על הוצאות השכר של העובדים. המס הזה מנפח את עלות המעביד בסכום שכלל אינו מגיע לכיסו של העובד.

בנוסף, עובדי הבנקים נהנים במסגרת ההסכם הקיבוצי מהטבות משמעותיות כגון סבסוד השכלה גבוהה לילדים. ההטבות הללו מגיעות לכיס העובדים, אבל הן אינן באות לידי ביטוי בתלוש השכר החודשי שלהם. וכמובן, נתוני שכר ממוצעים מתעתעים בכלל ובבנקים בפרט. הבדלי השכר בבנקים בין שכבות העובדים הם משמעותיים. שכבה אחת גורפת חלק גדול מהשמנת, בעוד שלפי נתוני בנק ישראל כשליש מהעובדים מקבלים שכר של 12-15 אלף שקל בחודש.

שכר הבכירים

36.2 אלף שקל זו עלות השכר הממוצעת בבנק הפועלים בשנה שעברה. מדובר בעלות השכר הגבוהה ביותר בין הבנקים. עלות השכר הגבוהה בבנק הפועלים נובעת ככל הנראה הן מהתנאים הנלווים, הנחשבים נדיבים בבנק, והן מכך שהוותק הממוצע בבנק הוא מבין הגבוהים בבנקים - 17.9 שנים. אחרי בנק הפועלים נמצא דיסקונט עם עלות שכר ממוצעת של 33.8 אלף שקל לעומת 33.3 אלף שקל ב-2016.

בבנקים אמנם נעשה מהלך משמעותי של יציאת עובדים בשכר גבוה, אולם הבונוס שחילק הבנק לעובדיו העלה את עלות השכר הממוצעת. אחרי דיסקונט נמצא בנק לאומי עם עלות שכר ממוצעת של 32.7 אלף שקל. בעוד בעבר מזרחי טפחות התאפיין בעלות השכר הנמוכה ביותר, השנה הוא נמצא במקום הרביעי עם עלות שכר של 31.1 אלף שקל, הנובעת מההפרשה החריגה שביצע בעקבות הסכם השכר החדש, ואת הרשימה חותם הבנק הבינלאומי עם עלות שכר ממוצעת של 30 אלף שקל.

986. זו הירידה במספר העובדים בחמשת הבנקים הגדולים בשנת 2017. כאמור בחמשת הבנקים הגדולים והחברות בנות שלהם עובדים כיום 42.4 אלף עובדים. הבנקים ביצעו בשנים האחרונות תוכניות התייעלות מאסיביות שהביאו לכך שבתוך 5 שנים ירדה מצבת העובדים בכמעט 5,200 עובדים.

ההתייעלות היא אחד הנושאים המרכזיים הנמצאים היום על סדר יומם של הבנקים. מוקד ההתייעלות המרכזי הוא כוח-האדם, בכפוף להסכמי העבודה הנוקשים, האוסרים על הבנים לפטר עובדים עם קביעות.

הירידה במספר העובדים נעשתה בעיקר בתוכניות פרישה מרצון לעובדים ותיקים שעלו לבנקים כמה מיליארדי שקלים. הבנקים הסכימו להוציא תוכניות אגרסיביות שכאלה בין היתר בזכות הקלה חשבונאית שנתן להם בנק ישראל, על מנת לדחוף אותם להתייעל.

את הפירות להשקעה הזו אפשר היה לראות השנה. כל הבנקים הגיעו השנה ליחס יעילות הנמוך מ-70%, ומתחיל להיות דומה ליחס המקובל בבנקים במדינות ה-OECD.

פרישת העובדים הוותיקים באה לידי ביטוי בוותק הממוצע של העובדים, שירד ב-2017 מ-16.7 שנים ל-16.4 שנים. נתון זה בלט השנה בעיקר בבנק לאומי שם ירד הוותק הממוצע של העובדים בתוך שנה אחת מ-17 שנים ל-15.8.

גם בבנק הפועלים נרשמה ירידה מ-18.2 ל-17.9 שנים. מזרחי טפחות מוסיף להיות הבנק "הצעיר" ביותר עם ותק ממוצע של 12.6 שנים לעובד.

הירידה במספר העובדים בבנקים

אלא שנראה כי מרבית תהליכי ההתייעלות כבר מאחורי הבנקים. אם בשנת 2016 ירד מספר העובדים ביותר מ-1,700, אשתקד מדובר כבר בירידה מתונה יותר של כאלף עובדים.

למעשה למעט בנק הפועלים שעדיין מוציא לפועל תוכנית התייעלות משמעותית לפרישה של 1,500 עובדים, במרבית הבנקים הגדולים האחרים אין כרגע תוכניות משמעותיות לפרישה מוקדמת נוספת של עובדים.

המאבק מול ועדי העובדים ישפיע על השכר?

בבנקים מציינים כי יש כמות לא מבוטלת של עובדים שצריכים לעזוב בפרישה טבעית. בבנק לאומי ובדיסקונט למשל מדובר בקצב ממוצע של 100 עובדים בשנה.

היות וככל הנראה לא צפויות בשנה הקרובה תוכניות התייעלות מאסיביות, ומנגנון הטייס האוטומטי ממשיך לזחילה מעלה בהוצאות השכר, עולה השאלה האם הריסון בהוצאות השכר יישמר.

המקום ממנו הנהלות הבנקים יכולות להביא להתייעלות הוא בהסכמי השכר מול העובדים. במהלך השנה הקרובה יצטרכו מרבית הבנקים לגבש הסכם שכר חדש עם ועדי העובדים.

בבנק הפועלים הסכם השכר הנוכחי הסתיים כבר בסוף 2017, ובימים אלה ההנהלה והועד מנסים לגבש הסכם חדש. בבנק לאומי ובדיסקונט הסכם השכר יסתיים בסוף השנה. בשני הבנקים הללו הסכם השכר האחרון כלל ירידה מסוימת במנגנון הטייס האוטומטי, אך מנגד מדובר היה בהסכמים לטווח קצר יחסית שיסתיימו בסוף השנה.

סביר כי בהנהלות הבנקים ינסו שוב ללחוץ כלפי מטה את תוספות השכר, אולם לא זה יהיה המוקד המרכזי של השיחות. לפי הערכות במוקד יהיו הפעם נושאים הקשורים לגמישות ניהולית בנושאים כגון קבלת קביעות, וכן יידונו הטבות שונות שמקבלים העובדים. בבנקים גם יציעו ככל הנראה פתרונות יצירתיים אחרים כמו תגמול במניות. עוד סביר כי המגמה של צמצום פערים בין עובדי דור א' לדור ב' תימשך.

בכל אופן ההישגים של ההנהלות בהסכם השכר יקבעו במידה לא מבוטלת את יכולתם להמשיך ולהציג שיפור ביחס היעילות. ועדי העובדים, שאמנם מודעים למציאות הנוכחית לא יעשו להם חיים קלים.

הבנק הבינלאומי צמוד להסכם השכר בבנק לאומי, ולכן יושפע גם הוא מההסכם החדש. לעומת זאת מזרחי טפחות הסיר מבחינתו את האי וודאות לגבי ההמשך. בסוף השנה שעברה חתם הבנק על הסכם שכר עם ועד העובדים לשנים הקרובות.

יחד עם זאת, בין הנהלת הבנק לוועד העובדים קיימת מחלוקת ארוכה וסבוכה בנוגע לשכר בשנים 2005-2015. מחלוקת זו עברה לבוררות, והבוררות נמצאת בשלבים הסופיים.

לפי הערכות בתוך כמה חודשים תתקבל הכרעה בסוגיה, בסופה עשוי הבנק למצוא עצמו נאלץ לשלם סכומים מהותיים לעובדים. נזכיר כי בשנה שעברה ביצע מזרחי טפחות הפרשה של 160 מיליון שקל בגין הסכם השכר החדש שהעיבה על תוצאותיו ברבעון השלישי, ולא מן הנמנע כי גם השנה תתבצע הפרשה לא מבוטלת בנושא שכר העובדים, והפעם בנוגע לעבר.

לכתבה הראשונה בסדרה על שכר עובדי הביטוח

עוד כתבות

טל רז / צילום: סיון פרג'

עוזב ומוכר: טל רז מימש מניות שיכון ובינוי ב-1.3 מיליון שקל

לאחר המכירה, נותרו בידיו של רז מניות בשווי נוכחי המתקרב ל-2.5 מיליון שקל ● לפני הצטרפותו לאפקון משו"ב שימש בין היתר כמנכ"ל עיתון מעריב וכמנכ"ל כלל פיננסים

אליזבת וורן, ג’ו ביידן וברני סנדרס / צילום: רויטרס

רגע לפני יריית הפתיחה: מיהם המתמודדים בפריימריז הדמוקרטים?

בעוד שבועיים ייפתח מירוץ הפריימריז למועמדות המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארה"ב ● מה הסוד של ביידן? ● האם סנדרס יכול לפרוץ מעבר לקהל התומכים השרופים שלו? ● איך וורן הכניסה את עצמה לפינה, והאם בוטג'ג' מהונדס מדי? ● המדריך לטראמפיסט ממפה את המועמדים ● האזינו

מה אפשר לקנות ב-900 אלף שקל בדרום הארץ / צילומים: בר אל, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

איזו דירה תוכלו לקנות ב-900 אלף שקל בדרום ישראל?

קוטג' בדימונה, דירת 5 חדרים בערד או דירת 4 חדרים באשקלון ובאר שבע

אדם שיף, התובע המרכזי באימפיצ'מנט של דונלד טראמפ / צילום: U.S. Senate TV, רויטרס

"אי אפשר להעניש את טראמפ בקלפי, כי גם טוהר הבחירות בספק"

בפנייה נרגשת לסנטורים קרא הציר אדם שיף, התובע הראשי מטעם בית-הנבחרים: "האמת תצא לאור... יהיו אימיילים חדשים, עדים חדשים... אתם רוצים לדעת את האמת כולה?" ● הכריז: דפוס ההתנהלות של טראמפ הוא לבקש ממדינות זרות להתערב בבחירות בארה"ב – רוסיה, סין ואוקראינה

דני כהן, קרן ויולה / צילום: תמוז רחמן

שותף מנהל בקרן ויולה: "לא אשקיע בסטארט-אפ שאין לו שיווק גאוני"

דני כהן, שותף מנהל בקרן ההון סיכון ויולה, שובר את המיתוס וטוען: "חברה צריכה קודם כל שיווק מעולה - ורק אחר-כך מוצר טוב" ● הוא גם מתנגד לתפיסת הסטארט-אפיסט הצעיר: "בחברות הגדולות שהשקענו בהן, היזמים מעל גיל 40" ● מתוך הפודקאסט של ערן גפן "חצי שעה של השראה"

מפגש פורום משאבי אנוש /  צילום:  איל יצהר

תפקידיו החדשים של הממונה על משאבי אנוש

פורום של כ-20 אנשי משאבי אנוש וייעוץ ארגוני בכירים התכנסו כדי לדבר על האתגרים החדשים שלהם בעולם העבודה: מדוע זה לגיטימי שעובד יבקש לעבוד מהבית או במשרה חלקית, איך נערכים לעולם של סוגים שונים של חוזי העסקה ומה היתרון של התנסות של עובדים בתפקידים שהם ממש לא מכירים

תיירים מצלמים ליד מקדש לוקסור במצרים / צילום: Mohamed Abd El Ghany, רויטרס

המלחמה במזרח התיכון שלא הכרתם: למה ישראל עדיין נופלת משכנותיה ביכולת למשוך תיירים

ישראל נהנתה בשנה החולפת ממספר שיא של תיירים, אבל ביחס למדינות הקרובות אליה - ירדן, מצרים, לבנון וקפריסין - לא מדובר במספר פנומנלי ● אז מי שיאנית האזור, ועם אילו תוכניות עתידיות שלהן משרד התיירות יצטרך להתמודד?

בית הדין הרבני בתל אביב. / צילום: תמר מצפי

ביהמ"ש למשפחה: בגידה ממושכת של האישה אינה עילה לחלוקת רכוש לא שוויונית

בזמן שמערכת המשפט מחכה לדיון הנוסף של העליון בהלכת "פס"ד הבוגדת", צדדים לסכסוכי גירושים מנסים לזכות בנתח גדול יותר מהרכוש בטענה לבגידה ● והפעם: שופטת ביהמ"ש למשפחה מירב אליהו דחתה בקשת בעל לשנות את חלוקת הרכוש מאחר שאשתו בגדה בו במשך 20 שנה

טראמפ בעצרת בחירות במישיגן / צילום:  Leah Millis : צילום

מה גרם לדונלד טראמפ לצייץ 142 פעם ביום אחד?

הרוב המוחלט של ציוצים התמקד במשפט ההדחה וכללו ציוצים מקוריים לצד שיתופים (ריטוויט) של ציוצים אחרים ● השיא הקודם בבית הלבן עמד 123 ביום אחד ● לטראמפ 71 מיליון עוקבים בטוויטר

פז אשדוד / צילום: רפי קוץ

עידן ניר שטרן בפז נפתח עם הפסד תפעולי בבית הזיקוק באשדוד ומכירת פזקר לאינרום

ההפסד התפעולי הרבעוני המוערך באשדוד, בהיקף של 60 מיליון שקל - על רקע השבתת מתקנים ועליית מחיר הנפט ● ההסכם למכירת החברה הבת פזקר, המייצרת מוצרי איטום ובידוד לענפי הבנייה, תמורת כ–135 מיליון שקל: ● פז משקיעה 10 מיליון דולר בחברת האנרגיה הנקייה של בני לנדא

מפגעי הפסולת שתועדו במטמנת עברון  / צילום: דוברות המשרד להגנת הסביבה

השופט פלאח: "הסבלנות שהנהיגו בתי המשפט כלפי מזהמי הסביבה פקעה"

בית משפט השלום בחיפה הטיל על מטמנת עברון, קיבוץ עברון ומנהליו קנס של מיליון שקל, התחייבות כספית של 2 מיליון שקל לשלוש שנים, ומאסר מותנה על המנכ"ל ● "ידע כל נושא משרה בתאגיד, שאל לו לפגוע באיכות הסביבה, אחרת עלול הוא למצוא את מקומו, מהיום והלאה, מאחורי סורג ובריח"

עו"ד חנן פרידמן - יוני רייף / צילום: יחצ

לאומי נהנה מאמון ממשקיעים זרים: מגייס 2.6 מיליארד שקל בהנפקת CoCo בחו"ל

הבנק סגר אמש בהצלחה את הליך התמחור לגיוס 750 מיליון דולר, עם ביקושים ליותר מ-4 מיליארד דולר, בהנפקה למוסדיים זרים של כתבי התחייבות נדחים שיוכרו כהון רובד 2 ● זוהי הנפקת חוב בחו"ל ראשונה מסוגה לבנק ישראלי

שלמה איזנברג / צילום: תמר מצפי, גלובס

מלם תים צופה הכנסות בהיקף כולל של עד מיליארד שקל בפרויקט הקמת מרכזי ההספקה לצה"ל

תספק לזכיין שירותי תקשוב, הצפויים להסתכם להערכתה ב-20-40 מיליון שקל לשנה על פני כל תקופת הפרויקט

שדה תעופה/  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

ערעור שהתקבל במחוזי הסיר אחריות מחברת הנסיעות בגין רישום יתר שביצעה חברת התעופה

בית משפט לתביעות קטנות קבע כי סוכנות הנסיעות תפצה נוסעים שטסו דרכה בגין רישום יתר שביצעה חברת התעופה – ועכשיו בית המשפט המחוזי פסל את ההחלטה וקבע כי הנוסעים ישיבו לחברת התיירות פגסוס סכום של כ-2,400 שקל שקיבלו כפיצוי

פקקי תנועה באיילון/ צילום: איל יצהר

אלו הם הכבישים שבהם משרד התחבורה רוצה להפעיל נתיב פלוס

במשרד התחבורה בוחנים את הרחבת "נתיב פלוס" לכבישים נוספים, כשבין היתר שוקל המשרד לייעד נתיבים לתחבורה ציבורית ונסיעה שיתופית בכבישים 1 ו-4 ● המשרד מקדם את הנתיבים החדשים למרות שלא מתבצעת אכיפה מספקת בקיימים: אחד מכל 4 נהגים בנתיב נוסע בו בניגוד לחוק

יעל טרויכין / צילום: יונתן בלום

"חייבים למצוא דרכים חדשות להתגונן מפני האקרים. אין פתרון קסם שיכול להרוג מכשפות ומפלצות בבת אחת"

יעל טרויכין, שמכהנת כמנכ"לית חברת סייבר כבר בגיל 26, מספרת ל"ליידי גלובס" איך היא מתאמנת 30 פעם לפני פיטורי עובד, מתי שווה לצאת עם כפיף לדרינק כדי לבנות אמון, וכן, גם על הפחד לאכזב וליפול

תצוגת האופנה האחרונה של ז'אן-פול גוטייה / צילום: Charles Platiau, רויטרס

ארון קבורה, דוגמניות על וחזיית הקונוסים של מדונה: ז'אן-פול גוטייה נפרד

אחרי 50 שנה של קריירה פורצת דרך, מעצב העל ז'אן-פול גוטייה צעד אתמול בפעם האחרונה על המסלול בתצוגת אופנה מרהיבה ● צפו בתמונות

יגאל רייחלגאוז וקרינה אודינייב, מייסדי קורטיקה / צילום: ענבל מרמרי

המערכת שתחליף את מפתחי האלגוריתמים הפיננסיים

הסטארט-אפ Fintica, חברת בת של Cortica, מפתח מערכת שמייצרת אלגוריתמים לזיהוי תבניות בשוק המסחר הבורסאי - החל מתבניות של הזדמנויות רווח מורכבות ועד לתבניות של הונאות מתוחכמות ● אלגוריתמים אלה לומדים ומשתנים כל הזמן, ללא צורך במהנדסי תוכנה

בניינים חדשים באור עקיבא (הבניינים לא קשורים למדובר בכתבה) /  צילום: איל יצהר

רמ"י ביטלה מכרזי קרקעות למאות דירות באור עקיבא

הסיבה: מחלוקת סביב טיהור השפכים בשכונה שעלולה לעצור בנייה של כ-2,200 דירות נוספות ביישוב

נתניהו וריבלין בעת הצילום המשותף של המנהיגים שהשתתפו בארוחת הערב בבית הנשיא / צילום: רויטרס, POOL

פרשנות: החמימות שגילו מנהיגי העולם לא הפשירה את יחסי נתניהו-ריבלין

בערב קר רשמה ישראל הישג דיפלומטי כשהצליחה לכנס בבית הנשיא רשימה נכבדה של מנהיגים בינלאומיים ● בערב כזה אי אפשר להכחיש את כישרונו המוכח של נתניהו לדיפלומטיה בינלאומית ● למרות ההצלחה, הנוכחים בארוחה היו צריכים לגלות דיפלומטיה ביחסים עם הנשיא ורה"מ ● פרשנות