תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

משרד רולוף יונאי ושות׳: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017 לפי דירוג 100 dun's

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

לוגו dun's100
לוגו dun's100

תוכן שיווקי

משרד עורכי-הדין ונוטריונים, רולוף & יונאי, המציין 31 שנים של עשייה משפטית, זוקף לזכותו ליווי מאות דירות בחיפה והצפון, משלב התכנון ועד להשלמת הבנייה. כבר בשנת 2012 ליווה המשרד את פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בקריות, ומאז הוא ליווה ומלווה כ-100 פרויקטים. המשרד, מהוותיקים שבאזור חיפה והקריות, מתמחה בייצוג יזמים ודיירים בעסקאות של התחדשות עירונית. עד לפני כשבע שנים, פרויקטים של התחדשות עירונית בצפון לא יצאו אל הפועל, בשל מחירי הדירות הנמוכים. היום, לאחר העלייה במחירי הדירות, האזור משגשג בתחום תמ"א 38. פרויקטים לחיזוק מבנים, ואף כאלה של הריסה ובנייה, מתבצעים בחיפה, בקריות וצפונה להן.

לי זה לא יקרה לדברי עו"ד משה יונאי, "אנחנו, אנשי הצפון עדיין זוכרים את מלחמת לבנון השנייה. ברוב הבניינים אין ממ"ד, וכל מי שרץ בזמנו בעת אזעקה למקלט במרתף הבניין שלו (אם אכן היה כזה), זוכר את החששות והפחדים אשר ליוו אותו. הצורך בממ"ד גובר כאשר מדובר במשפחה עם ילדים. למרות זאת, רבים מהתושבים חיים באמונה כי "לי זה לא יקרה".

עו"ד יונאי מדגים את הקושי בהבנת הסכנה המרחפת: "אנו מלווים דיירים בפרויקט ’פינוי-בינוי‘ המכיל עשרות דירות ישנות. בחלק מהדירות מתגוררת אוכלוסייה חרדית. מדובר בקהילה הנדרשת לברכתו של הרב. פניתי אל הרב, וזה העלה סוגיה הלכתית ואמר שלפי היהדות אין לרוב זכות לכפות על המיעוט לחזק או להרחיב את הבית, אפילו אם יקבל "אוצרות קורח". הסברתי לרב הנכבד, כי אני מדבר ממקום של ’פיקוח נפש‘, הצלת חיי חסידיו, אך הרב פסק שלא תהיה רעידת אדמה". עו"ד אלי רולוף מביע את פליאתו על הדברים. "הדבר מפתיע. כי בכל שנה מתרחשות בישראל 400 רעידות אדמה קטנות, ורק לאחרונה חשנו בישראל את רעידת האדמה מגבול איראן- עיראק, שגבתה 328 קורבנות אדם". עו"ד רולוף מזהיר: "למרות זאת, האנשים שאננים ואינם מקשיבים לכל המומחים אשר מסבירים כי רעידת אדמה גדולה וודאית היא. השאלה היחידה: מתי תקרה".

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988