משרד דן הלפרט עו"ד: מוביל בהתחדשות עירונית לשנת 2017

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

עו"ד דן הלפרט מייצג יזמים ואלפי בעלי דירות בפרויקטים של, התחדשות עירונית (תמ"א 38/1- תמ"א 38/2- ופינוי-בינוי), ובנוסף הוא גם בעל טור קבוע במוסף "גלובס נדל"ן", ומפרסם מאמרים בנושא התחדשות עירונית גם בעיתונים נוספים. מאז שהקים את משרדו ב 2004- ייצג הלפרט במאות פרויקטים ומגה-פרויקטים בכל רחבי הארץ, וצבר ניסיון אדיר בעבודת שטח אמיתית. לצד זאת, הוא לא נח לרגע: מרצה בתחום ההתחדשות העירונית בכנסים ובימי עיון בפני פורומים שונים; משמש כמ"מ יו"ר ועדת התחדשות עירונית של לשכת עורכי- הדין (מחוז תל-אביב); מוזמן מעת לעת לכנסת לדיונים בוועדת הרפורמות המקדמת את תחום ההתחדשות העירונית. לצד כל אלה, מופיע עו"ד הלפרט גם בפני המפקח על רישום המקרקעין בתביעות נגד דיירים סרבנים, ואף בוועדות תכנון (מקומית וערר). למעשה הוא ’חי ונושם' את התחום, חובק אותו מכל הכיוונים, ועושה בו לילות כימים ועל כך יעידו כמות הבניינים החדשים שאנשיהם פונים אליו לייצוג מדי יום.

מה נדרש מעו"ד העוסק בתחום ההתחדשות העירונית כדי להוביל עסקה להצלחה? עו"ד הלפרט: "האתגר העיקרי הוא לדעת לקדם תהליכים. כשאתה מייצג אלפי בעלי דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית, מעבר לידע המשפטי, אתה נדרש לשלוט היטב גם במישורים האחרים בעסקה - המישור המסחרי, המישור התכנוני, המישור ה"פסיכולוגי". אתה חייב להבין ולהכיל את הקשיים והאינטרסים השונים של האנשים המעורבים ולהעניק להם ליווי צמוד ואישי. עו"ד ששולט רק בפן המשפטי של העסקה, אך חסר את היכולת לקדם ולדחוף את העגלה שעמוסה בהרבה מאוד, לא יצליח. "העגלה הזו כבדה - יושבים עליה בעלי דירות (שביניהם יש לעיתים מחלוקות ואינטרסים מנוגדים, ועלינו לגבש אותם לכלל קבוצה אחת מאוחדת שנעה קדימה באופן מתואם), יזמים, רשויות תכנון, רשות המיסים, בנקים ועוד ועוד. עו"ד טוב ומקצוען בתחום, צריך לדעת לחבר את כל הקצוות הללו, להעלות את העגלה העמוסה על שביל הזהב, ולדחוף אותה קדימה עד להצלחת הפרויקט". משימה רבת חשיבות ובהחלט לא קלה היא מציאת היזם לפרויקט.

על-מנת לאתר את היזם המיטבי עבור בעלי הדירות, הלפרט מנפיק חוברת מכרז מובנית וסדורה, שנתפרת בשלמות עבור הפרויקט. "המכרז כולל יותר מ 120- פרמטרים, בצורת שאלות שמופנות ליזמים, המתייחסות לזהות היזם, ניסיונו ביזמות בכלל ובפרט בתחום ההתחדשות העירונית, ניסיונו בעיר הספציפית שבה מבוצע הפרויקט, והיקף ניסיונו בכלל". 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

צרו איתנו קשר *5988