ליל קרב בדרום: 3 רקטות יורטו, צה"ל תקף 10 יעדי חמאס

חיל האוויר הפציץ עשרה יעדי חמאס בהם שני אתרים לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי של חמאס, זאת בתגובה לשתי רקטות ששוגרו לשטח ישראל • לאחר התקיפות אזעקות נוספות הופעלו בשדרות, לכיש, חוף אשקלון ובמועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב ואשכול

חייל צה"ל לצד עפיפון טרור ברצועת עזה / רויטרס
חייל צה"ל לצד עפיפון טרור ברצועת עזה / רויטרס

אזעקות צבע אדום הופעלו הלילה (ראשון) ברחבי עוטף עזה לאחר תקיפת צה"ל נרחבת ברצועה. צבע אדום נשמע בשדרות, בלכיש, בחוף אשקלון ובמועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב ואשכול. שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". חלקי ירוט נפלו על רכבים בעיר שדרות. עוד דווח כי רקטה אחת נפלה בשטח פתוח בעוטף עזה.

דובר צה"ל מסר כי חיל האוויר תקף באמצעות מטוסי קרב עשרה יעדי חמאס בשלושה אזורים ברחבי רצועת עזה. בין היעדים שהותקופו שני אתרים לייצור ולאחסון אמצעי לחימה וכן מתחם צבאי. על פי דיווחים, התקיפות התמקדו באזור חאן יונס ורפיח.

תקיפות חיל האוויר בוצעו בתגובה לשני שיגורי רקטות לעבר שטח ישראל ואזעקת "צבע אדום" נשמעה באזור אשכול. אחת הרקטות יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל", ואילו השנייה נחתה בשטח הרצועה. לא היו נפגעים ב ירי לעבר ישראל.

ביום שלישי השבוע שיגרו חמאס ו הג'יהאד האסלאמי עשרות פצצות מרגמה ורקטות לעבר יישובי עוטף עזה. בתגובה, תקף צה"ל כ-65 מטרות טרור של שני הארגונים. בין היעדים שהותקפו היו מחסני רקטות ורחפנים, טילי כתף, אמצעי לחימה ימי ומחנות אימונים.

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, אמר הערב כי "אירועי השבוע החולף באשכול אינם עונים להגדרה של 'שקט'. לא נהיה מוכנים למציאות של ירי לשטחנו. אנו נמצאים בקשר שוטף עם הצבא ובהערכות המצב האחרונות אין שינוי בהנחיות לתושבים. עודכנו על ידי הצבא ש'כיפת ברזל' נפרסה במרחב המועצה ומהווה נדבך חדש נוסף ומשמעותי מבחינתנו להגנה עלינו".

ירקוני ציין כי "הוכחה לכך הוא היירוט המוצלח הערב של הרקטה על ידי כיפת ברזל. אנו סומכים על צה"ל שידע לקבל את ההחלטות הנכונות יחד עם הדרג המדיני להחזרת השקט לטווח הארוך".

מוקדם יותר היום פרצו כמה שריפות בשטח ישראל בקרבת הגבול עם עזה, ככל הנראה בעקבות הצתה באמצעות עפיפוני תבערה. שריפות פרצו בשדות באזור כרמיה וניר עם שבצפון הרצועה וכן סמוך לקיבוץ כיסופים במרכזה. צוותי כיבוי הוזעקו לטיפול באש שהחלה להתפשט בשדות החיטה בנקודות אלה. האש כילתה כשליש משטח שמורת הטבע כרמיה שבה נשרפו כ-350 דונם של צמחייה. במהלך סוף השבוע פרצו שריפות ביותר מ-40 מוקדים באזור עוטף עזה.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988