תוכן מקודם

כתבה זו נכתבה והופקה על ידי כותבי תוכן מקצועיים בשיתוף גורם מסחרי.

כתבות התוכן השיווקי בגלובס כוללות מידע ענייני בעל ערך מוסף לקורא, תוך שמירה על שקיפות מרבית כחלק מהקוד האתי של גלובס.

חברת רם - מוגרבי - ארדיטי - מובילה בתמ"א 38 בתל אביב יפו לשנת 2017-2018 לפי דירוג המדד להתחדשות עירונית

המדד להתחדשות עירונית מעניק מידע אובייקטיבי אודות מומחים בתחום ומידע עדכני אודות עולם התמ"א 38 ופינוי בינוי

המדד להתחדשות עירונית
המדד להתחדשות עירונית

תוכן שיווקי

"האישור של תכנית רובע 3 בתחילת ינואר הוא בשורה של ממש לשוק הנדל"ן בתל אביב", אומר אלעד שמרלינג, מנכ"ל משותף בחברת רם-מוגרבי-ארדיטי, "בשורה שתתעצם בהמשך השנה עם האישור של תכנית רובע 4 ."לדבריו, המשמעות המיידית היא שברבעון הקרוב נראה הנפקה של היתרי בנייה ברובע 3 ,לאחר המתנה ארוכה לאישור התוכנית, ומייד לאחר מכן התחלות בנייה ברובע 3" .יש לנו מספר פרויקטים ברובע, אחד מהם היה לאחר בדיקה סופית של מחלקת הרישוי והמתין רק למתן תוקף לתכנית.

הופעתן של הדירות הייחודיות האישור של התוכנית הוא בגדר בשורה לתל אביב ולתושביה, שכן, בעלי הדירות זכו כעת בוודאותבנוגע להיקף זכויות הנכסים שלהם, ומנגד, התכנית תייצר דירות עירוניות ייחודיות, כאלה שכמעט ולא היו קיימות עד היום בשוק התל אביבי, אומר שמרלינג. "במרבית הפרויקטים שלנו נעשה איחוד של דירות, ולעיתים אף של קומות, לכדי יצירת דירה עירונית מרווחת - שמעניקה לבעליה מוצר ייחודי. אנחנו מוצאים יותר ויותר רוכשים שמעדיפים לרכוש דירת מגורים בפרויקטים של התחדשות עירונית ולא במגדלים. בראש ובראשונה בזכות המיקום - בניגוד למגדלים, שלרוב ממוקמים על רחוב ראשי, פרויקטים של התחדשות עירונית ממוקמים בסמיכות להמולת העיר, אבל ברחובות קטנים ושקטים". בניין כזה לרוב יכלול מעט דיירים, הוא נגיש למרכזי הפעילות והבילויים ומספק חוויית מגורים עירונית שמבטאת את ההוויה התל אביבית".

מי שקיווה לירידת מחירים- עלול להתבדות מי שקיווה לראות ירידת מחירים, בעקבות הכניסה לתוקף של התכנית- עלול להתבדות, משום שהיקף הזכויות, בוודאי ברובע 3 הוא מצומצם מאוד. "חשוב לזכור שמדובר בתוספת של שתי קומות וחצי לבניין- זוהי תוספת מזערית לשוק". לדברי אסף מוגרבי, הספקולציות לגבי ירידת מחירי הדירות בישראל ב-2018 ,פחות רלוונטיות לתל אביב. "בכל הקשור לשוק הנדל"ן - תל אביב מתנהלת כטריטוריה בפני עצמה, והסיבה לכך היא משום שבתל אביב יש היצע נמוך של דירות, היצע נמוך של פרויקטים חדשים והעדר מגרשים לבנייה חדשה- בוודאי באזורי הביקוש. לדבריו, תכניות הממשלה כמו מחיר למשתכן או החלטה על שיווק קרקעות מאסיבי אינן רלוונטיות לתל אביב, שכן הן מתייחסות למקומות בהם למדינה יש מלאי קרקעות. "רוכשים בתל אביב לא ממתינים לתכנית מחיר למשתכן בעפולה או בבאר שבע".

החוסן של הנכסים האיכותיים השינוי שכן הורגש השנה, אומר שמרלינג, הוא הסלקטיביות של הרוכשים. "היום רוכשים בוחנים את איכות הנכס במונחים של מיקומו ברחוב, מספר הדירות בבניין, כיווני האוויר של הדירה, גודל המפתחים והחלונות, כמות האור והאוויר הטבעי שנכנסים לדירה. אנחנו רואים את זה בשטח - נכסים איכותיים במיקומים איכותיים הם נדירים, ולכן נמכרים היטב. 

לעמוד החברה באתר המדד להתחדשות עירונית

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988