גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

תם הסכסוך: מלאנוקס וסטארבורד חתמו על הסכם דירקטורים

עפ"י תנאי ההסכם, דירקטורים בלתי תלויים המומלצים ע"י סטארבורד מונו לדירקטוריון מלאנוקס ● סטארבורד תקבל את הזכות למינוי נציג מטעמה לדירקטוריון, זאת במקרה שמלאנוקס לא תעמוד ביעדי ביצוע תפעוליים מסוימים בשנתיים הקרובות ● מנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן ידבר היום בכנס עושים שוק של "גלובס"

איל ולדמן/ צילום: באדיבות מלאנוקס
איל ולדמן/ צילום: באדיבות מלאנוקס

מלאנוקס  טכנולוגיות, חברה מובילה באספקת פתרונות קישוריות חכמים מקצה לקצה עבור שרתי מרכזי נתונים ומערכות אחסון, הודיעה אמש (ג') כי היא חתמה על הסכם עם סטארבורד והחברות הקשורות לה, ביחס, בין היתר, למבנה והרכב דירקטוריון מלאנוקס.

על פי תנאי ההסכם, ג'ון אולסון וגרג ווטרס, דירקטורים בלתי תלויים המומלצים על ידי סטארבורד, וג'ק לזר, דירקטור בלתי תלוי עליו סוכם במשותף על ידי מלאנוקס וסטארבורד, מונו לדירקטוריון מלאנוקס, באופן מיידי. בהמשך להסכם של היום, דב בהרב, שי כהן וטום ריורדן יעזבו את הדירקטוריון. בנוסף, תום וותרפורד הסכים לכהן כיו"ר ועדת הביקורת עד ל-2 במארס 2019, ובאותו מועד יעזוב את הדירקטוריון.

כמו כן, ההסכם מעניק לסטארבורד את הזכות למנות נציג מטעמה לדירקטוריון אם יעדי ביצוע תפעולים מסוימים לא יושגו במהלך השנה הפיסקאלית 2018 או לתקופה של 12 חודשים אחרונים מסוימים בשנת 2019.

"אנו שמחים שהגענו להסכם זה עם סטארבורד ומקבלים בברכה את הדירקטורים החדשים לדירקטוריון של מלאנוקס", אמר יו"ר הדירקטוריון ארווין פדרמן. "ג'ק, ג'ון וגרג יביאו ניסיון ופרספקטיבות בעלות ערך לדירקטוריון, ואנחנו מצפים לעבוד בשיתוף-פעולה הדוק איתם כדי ליצור ערך נוסף עבור בעלי המניות. יחד עם העבודה המבוצעת על ידי PwC, הדירקטורים החדשים יסייעו להגביר את ההתמקדות הממושכת שלנו לייצור גידול הכנסות מעל גובה השוק עם שיפור משמעותי ברווחיות."

איל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, אמר כי "ההודעה היום משקפת את המחויבות המתמשכת שלנו ליצירת ערך לבעלי המניות. מלאנוקס נמצאת בעמדות מובילות בשווקי מפתח רבים בהם אנו פועלים, כולל אינפיניבנד וא'תרנט, ואני מצפה לעבוד יחד עם ג'ק, ג'ון וגרג, יחד עם שאר חברי הדירקטוריון, כדי להבטיח שמלאנוקס תמשיך לגדול על בסיס הביצועים הפיננסיים החזקים שלה. אנו ממשיכים להתמקד באופן מלא בביצוע אסטרטגיית ההשקעה המכוונת שלנו כדי להמשיך ולהשיג מצוינות תפעולית, תוך הסתמכות על המומנטום החזק שלנו וניצול הזדמנויות שוק משמעותיות הנמצאות בפני מלאנוקס".

פיטר פלד, חבר הנהלה בסטארבורד, אמר: "שמחנו לעבוד באופן קונסטרוקטיבי עם הדירקטוריון וצוות ההנהלה כדי להגיע לפתרון זה. מלאנוקס הינה חברה יוצאת דופן עם פוטנציאל גדול לצמיחה עתידית ורווחיות גבוהה משמעותית. אנו בטוחים כי הדירקטוריון החדש יתמוך במנהל תאגידי ופיקוח יעילים, ואנחנו מצפים להמשך של תוצאות משופרות בשורה העליונה והתחתונה."

"אנחנו רוצים להודות לדב, שי, תום וטום על שנות שירותם למלאנוקס", הוסיפו מר פדרמן ומר וולדמן. "החברה והדירקטוריון נהנו במידה רבה מהתובנות, מההדרכה, התמיכה ומהתרומות בעלי הערך שלהם להנהלה ולחברה. הם מילאו תפקיד משמעותי בערך שמלאנוקס ייצרה עבור בעלי המניות, העובדים, הלקוחות והספקים שלנו, ואנו מאחלים להם את הטוב ביותר. אנחנו גם אסירי תודה על כך שתום הסכים לכהן כיו"ר ועדת הביקורת עד מארס הבא, תוך מתן המשכיות כאשר אנו ממשיכים בחיפוש שלנו אחר סמנכ"ל כספים קבוע."

בעקבות התפטרותו של מר ווטפורד, חמישה מעשרת הדירקטורים הממשיכים ימונו החל מראשית שנת 2018. בנוסף, בהתאם להסכם, יכהן אומש פדוול, שהצטרף לדירקטוריון בחודש פברואר 2018, כיו"ר ועדת התגמול, והדירקטוריון מתכנן לבצע שינויים נוספים במבנה, בהרכב ובראשות הוועדות.

במסגרת ההסכם, סטארבורד, אשר מחזיקה בכ- 10.5% מהון המניות המונפק של מלאנוקס, תסיר את רשימת הדירקטורים שלה ותצביע את כל מניותיה בעד כל אחד ממועמדי דירקטוריון מלאנוקס באסיפה השנתית הקרובה של בעלי המניות של החברה ("האסיפה הכללית השנתית") שתתקיים ביום 25 ביולי 2018.

כמו כן, סטארבורד תהיה כפופה להוראות מניעות מקובלות מסוימות לתקופה שתסתיים לפני האסיפה הכללית השנתית של שנת 2019, או אם סטארבורד לא תמנה דירקטורים לבחירה באסיפה הכללית השנתית של שנת 2019, לתקופה שתסתיים לפני האסיפה הכללית השנתית של שנת 2020.

עוד כתבות

רפי רותם. גם העונש צומצם צילום: איל יצהר

רפי רותם - עד בפרשת רצח או גם חשוד?

שבועיים אחרי רצח של עבריין, חושף השחיתות רפי רותם נלקח לתחנת משטרה ונחקר על מעורבות כביכול בפרשה ● לפי הפרקליטות, רותם היה רק עד בפרשת הרצח; לפי המשטרה, הוא היה גם חשוד ● עו"ד פנחס פישלר המסייע לרותם: "אני דורש שהפרקליטות תעביר את התיק המלא לעיונו של נציב התלונות דוד רוזן"

איתן פטיגרו / צילום: יח"צ יוסי זליגר

ראש מועצת שוהם: בעלי קרקע מעכבים בנייה? שישלמו ארנונה כאילו הכול בנוי

ראש המועצה איתן פטיגרו מציע להשית על המתעכבים בבנייה ארנונה בגובה שימוש בזכויות הבנייה במגרש: "לממש את פוטנציאל ההכנסות ולמנוע פילים לבנים"

גל הבר, אלון גונן / צילום: יח"צ

לאחר שמכר אשתקד מניות Plus500 תמורת מאות מיליוני שקלים: אלון גונן חוזר לקנות מניות בחצי המחיר

מנייתה של פלטפורמת המסחר המקוון נפלה 55% בשנה האחרונה, על רקע חולשה בתוצאות שנבעה מהחמרת הרגולציה בתחום ● היקף הרכישות של גונן - כ-43 מיליון שקל

רפי סער / צילום:  שלומי יוסף

המדינה משותקת, והשטח מכתיב את המציאות: עיריית כפ"ס הוציאה היתרי בנייה לתמ"א 38 – וביטלה אותם

כפר סבא מצטרפת לרשויות מקומיות נוספות שלאחרונה קובעות מדיניות לתוכנית לחיזוק מבנים, מול שיתוק ממשלתי שנובע מתקופת הבחירות ● העירייה: מקדמים תוכנית כוללנית להתחדשות עירונית

גרינלנד / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

למה טראמפ רוצה לקנות את גרינלנד, ואיך זה קשור דווקא להתחממות הגלובלית שהוא מעדיף להכחיש

הרעיון של נשיא ארה"ב לקנות את הטריטוריה שנמצאת בבעלות דנמרק נתפס בתחילה כהלצה ● אבל דווקא תופעת ההתחממות הגלובלית, שטראמפ מתכחש אליה, היא הסיבה העיקרית לפוטנציאל כלכלי לא מבוטל שטמון באי ש-85% ממנו מכוסים בכיפת קרח

אייל חנקין / צילום: אמיר רון

מינויים ושדרוגים בקבוצת עזריאלי: אושר שכר המנכ"ל אייל חנקין

בעלי מניותיה של ענקית הנדל"ן המניב עזריאלי אישרו בימים האחרונים את שידרוג עלות העסקת המנכ"ל, אייל חנקין, ובעלת השליטה, דנה עזריאלי, בתפקידה כיו"רית, וכן אישרו את מינויו של דני גילרמן כדירקטור בלתי תלוי בחברה, ואת מינויים של אהוד רצאבי ויוסף שחק כדירקטורים חיצוניים (דח"צים)

דירות חדשות בקרית גת / צילום: איל יצהר

עלייה של 8% במספר עסקאות הנדל"ן במחצית הראשונה של 2019; רוב הרוכשים – זוגות צעירים

לפי נתוני הכלכלנית הראשית, מספר עסקאות הנדל"ן שבוצעו במחצית הראשונה של 2019 הגיע ל-54 אלף דירות ● מספר הדירות שנרכשו במסגרת הגרלות מחיר למשתכן מגיע לכ-13% מכלל העסקאות ● הכלכלנית הראשית מציינת את הגידול במספר העסקאות בדירות החדשות גם בשוק החופשי, כגורם שמוביל את השוק

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

זה לא מקרי: הוט מובייל שוברת את השוק עם מבצע הסלולר של סאני, ומניות פרטנר וסלקום מגיבות בהתאם

הוט משתמשת בזרוע הסלולר שלה כדי לפגוע במתחרותיה בתחום תשתיות האינטרנט והטלוויזיה, פרטנר וסלקום ● תתחרה ישירות בחברת אקספון, המציעה היום את חבילות הסלולר הזולות בשוק ● פרשנות

תאונת המנוף ביבנה / צילום: הפורום למניעת תאונות עבודה

מנהל חדש למינהל הבטיחות בעבודה: חזי שוורצמן, מנהל אגף התנועה בעיריית ת"א

ראש מינהל הבטיחות הקודם, ארז מימון, התפטר מתפקידו בחודש אוקטובר האחרון והטיח אגב כך ביקורת נוקבת בבכירי המשרד על כך שהם "מקדמים אג'נדה תקשורתית על חשבון אג'נדה מקצועית"

מוצר של ונוס קונספט  / צילום: אתר החברה

חברת האסתטיקה הרפואית ונוס קונספט תמוזג לחברת רובוטיקה בנאסד"ק לפי שווי של 240 מיליון דולר

החברה הממוזגת צופה השנה הכנסות של 130-135 מיליון דולר, רובן מפעילותה של ונוס ● המנכ"ל דום סרפינו: "אנחנו רוצים להגדיל את השוק ללקוחות שהם לא פלסטיקאים ויכולים להרשות לעצמם רק את המכשיר שלנו בזכות המודל העסקי" ● "הרובוטיקה תהיה השדרוג הבא שלנו בשוק האסתטי"

אילוסטרציה: shutterstock

בכירים באמזון תרמו ליו"ר ועדת ההגבלים העסקיים בקונגרס שחוקרת את החברה

לפי דיווח ב-CNBC, התרומות בוצעו חודשיים לפני השימוע שנערך ביולי בו השתתפו נציגים מאמזון ומענקיות טכנולוגיה נוספות ● פרופסור למדעי המדינה: "התרומות מצד הבכירים מצביעות על תחושת לחץ או איום גדול מפני רגולציה של הקונגרס" ● אמזון סירבה להגיב

שכונת ברוקלין בניו יורק / צילום: shutterstock

חם בניו יורק: דמי השכירות במנהטן ובברוקלין מטפסים לשיאים חדשים

דמי השכירות למגורים במנהטן ובברוקלין עלו ביולי לשיא של לפחות עשר שנים ● בברוקלין עלתה השכירות החציונית ל-3,000 דולר לחודש, שיא חדש ● במנהטן היא עלתה ל-3,595 דולר לחודש, רק 100 דולר מתחת לשיא שנרשם בפברואר 2009 ● עליית השכירות משקפת ירידה במספר הדירות שזמינות בבניינים חדשים בתקופה של גידול חזק בתעסוקה

נמל אשדוד  רכבים חדשים/ צילום: תמר מצפי

שוק הרכב הישראלי הוא חלומו של כל גובה מסים בעולם

"היתרון" האמיתי של שוק הרכב הישראל מנקודת המבט של הכנסות המיסוי, הוא השליטה הטוטאלית והממוקדת של המדינה בביקוש לרכב באמצעות מנגנון המס ● פרשנות

בנימין נתניהו / צילום: יוסי זמיר

מוריס קאהן, בני לנדא ועשרות בכירי משק נוספים לנתניהו: עצור את גירוש ילדי מהגרות העבודה

שורה ארוכה של אנשי כלכלה ומשק, בהם גם שמואל חרל"פ, יוסי ורדי ואודי אנג'ל, כתבו בפנייה רשמית לרה"מ כי "כמה מאות ילדים אינם מאיימים על צביונה של מדינת ישראל. לפני עשר שנים הענקת מעמד לקבוצה של 600 ילדי מהגרי עבודה שמאז גדלו, שירתו בצה"ל לצד ילדינו והינם אזרחים ישראליים למופת. אנו קוראים לך לפעול באותה הדרך"

מבחן הנאמנות / צילום: Shutterstock  א.ס.א.פ קרייטיב

המבחן של יועצי ההשקעות: אלה התשובות המנומקות

מה צופה עקום התשואות? מה משמעות מדד ה-TR? וכיצד יגיב השוק לעלייה במדד המחירים לצרכן? בחינה מקצועית א' של רשות ניירות ערך נערכה ב-4 ביולי למבקשים לעשות קריירה כיועצי השקעות ● הנה החלק השני של רשימת השאלות והתשובות לבחינה

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר

ראש הממשלה נתניהו מגיב לסרטון זריקת החלה של אשתו באוקראינה

עוד ציין נתניהו בסרטון הפייסבוק כי "אם זה מה שדרוש כדי שהביקור הזה שמביא הסכם סחר חופשי מורחב ומשרד אוקראיני בירושלים ועוד דברים חשובים - ניחא, שיהיה כך"

רון וקסלר / צילום: איל יצהר

חברות כרטיסי האשראי מציגות: כמה יקר להתנתק מהבעלות ההיסטורית של הבנקים הגדולים

בצל עלייה בהוצאות השיווק והמכירה, הדוחות למחצית הראשונה ב–2019 של ישראכרט, כאל ומקס מראים ירידה ברווחיות אצל שתי החברות שחוו שינוי בעלות השנה, כשכאל מתחילה ליהנות מהחיבור לשופרסל • תיק האשראי החוץ-בנקאי של שלוש החברות גדל ל-16.6 מיליארד שקל ● ניתוח

נתניהו וכחלון / צילום: אמיל סלמן-"הארץ"

כולם רוצים להיות חברתיים: ליברליזם הוא שמאלני או ימני?

שמאל - ליברלי, ימין - שמרן ● אלה סטיגמות שמלוות את הפוליטיקה הישראל ● האם אנחנו יודעים את ההגדרה הנכונה לליברליזם? ● מהו ליברליזם אמיתי? ● האזינו לפודקאסט "קטע כלכלי"

דונלד טראמפ ומנכ"ל אפל טים קוק / צילום: רויטרס

טראמפ: טים קוק הציג טיעונים טובים לגבי הקושי של אפל להתחרות בסמסונג לאחר שיוטלו עליה מכסים

מנכ"ל אפל נפגש לארוחת ערב עם נשיא ארה"ב ואמר לו כי "יהיה קשה לאפל לשלם מכסים אם היא מתחרה בחברה טובה מאוד שלא משלמת מכס" ● לדברי טראמפ, קוק העלה "טיעונים טובים" ● על רוב מוצרי אפל צפוי להיות מוטל מכס יבוא של 10% בקרוב, והם צפויים להיות מושפעים מהמכסים יותר מסמסונג שמייצרת את מוצריה במספר מדינות

שרה פריש / צילום: דוברות הכנסת

השופטת בדימוס שרה פריש הודיעה על אי קבלת התפקיד של יו"ר וועדת ההיתרים

"לאחר התלבטויות רבות הגעתי למסקנה ומאחר שהוועדה הפכה להיות כדור משחק במגרש הפוליטי, מקומי אינו שם!", כך כתבה הערב השופטת בדימוס שרה פריש למבקר המדינה מתניהו אנגלמן