גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לקחו את הזמן עד גמר המונדיאל

וגם: אלקו של האחים זלקינד, רכשה מניות החברה הבת אלקטרה נדל"ן בכ-6 מיליון שקל

מימין: צבי ימיני, אוגוסטו קפיטונוצ'י ויונתן וינר / צילום: ערן לם
מימין: צבי ימיני, אוגוסטו קפיטונוצ'י ויונתן וינר / צילום: ערן לם

במשחק חצי הגמר ובניצחונה של נבחרת צרפת על בלגיה אמש, צפו כמה אנשי ונשות עסקים במסעדת קלארו בתל אביב. אלה, הוזמנו על-ידי מותג שעוני היוקרה הובלו, מנותני החסות במונדיאל, לאירוע שהתקיים במקביל ב-29 מדינות, ובו הושקה מהדורה ייעודית של שעונים, בשת"פ עם גוגל, פיפ"א ואינטל. בתוכנית: ארוחת ערב והקרנת המשחק על גבי מסכי ענק לטובת חובבי שעוני יוקרה ומוזמנים. עוד נמסר, כי בימים הקרובים ישלחו חמישה אנשי עסקים נבחרים לטוס ולצפות במשחק הגמר כולל אירוח, כל זאת מטעם המותג.

במארחים באירוע המקומי היו: דודו פולטורק, מבעלי קבוצת רולטיים, יבואנית המותג; אוגוסטו קפיטונוצ'י, דירקטור המזרח התיכון בהובלו; יונתן וינר, מנכ"ל הובלו ישראל, שאמר כי השעון מותאם לשופטי כדורגל, כי באמצעותו באמצעותו לא רק ניתן לקבל תוצאות בזמן אמת, אלא גם בזמן המשחקים השופטים מעדכנים דרך השעון באמצעות טכנולוגיית קו השער.

באורחים: עידית ואילן רביב, מנכ"ל מיטב דש; עו"ד סמדר נמרודי רינות, יו"רית מלונות הכשרת הישוב; עמוס לוזון, בעל השליטה בקבוצת לוזון; ארנון תורן, מנכ"ל קבוצת קניוני עזריאלי; ישראל רייף, יו"ר קבוצת שלמה; משה גאון, מבעלי גאון אחזקות ובת זוגו גל וורשבסקי; דני לוזון, משנה למנכ"ל סופר פארם; איש העסקים צבי ימיני; עדי כהן, מנכ"ל קבוצת טיב טעם; אהובה תורג'מן, מבעלי ומנכ"ל קבוצת BBB; אלי שגיב, מנכ"ל לוריאל ישראל; עו"ד רונית סיטין זלקינד ועו"ד עופר צור; ואחרים.

אילן ועידית רביב / צילום: ערן לם

עמוס לוזון ואהובה תורג'מן / צילום: ערן לם, לנס הפקות

עדי כהן וישראל רייף / צילום: ערן לם

אלקו של האחים זלקינד, רכשה מניות החברה הבת אלקטרה נדל"ן בכ-6 מיליון שקל 

האחים דניאל ומיכאל (מייקי) זלקינד מביעים אמון בחברת אלקטרה נדל"ן, ובאמצעות חברת ההשקעות אלקו שבשליטתם השקיעו בימים האחרונים כ-6 מיליון שקל ברכישת מניות חברת הבת. מהעדכון של אלקטרה נדל"ן בנושא עולה כי אלקו רכשה בבורסה נתח של מניות אלקטרה נדל"ן, המהוות כ-1% מהונה (קרוב ל-650 אלף מניות).

הרכישה נעשתה לפי מחיר מניה של 9.5 שקל - דומה לשווי המניה הנוכחי המשקף לאלקטרה נדל"ן שווי של כ-530 מיליון שקל, וזאת אחרי זינוק של 50% שנרשם בערכה בשנה האחרונה, ושל כ-35% מתחילתה של 2018. בעקבות הרכישה, חלקה של אלקו באלקטרה נדל"ן עומד על קרוב ל-63% מההון.

פעילותה של אלקטרה נדל"ן מתמקדת מתחילתה של 2016 במקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב, וכיום היא מחזיקה ביותר מ-60 מקבצי דיור, בעיקר במדינות פלורידה, טקסס, צפון קרוליינה וג'ורג'יה, הכוללים יותר מ-19 אלף יחידות דיור.

ההחלטה על מיקוד הפעילות הגיעה לאחר כמה שנים במהלכן התרכזה החברה במימוש נכסים כדי לעמוד בהתחייבויותיה, על רקע מצב פיננסי מאתגר והפסדים משמעותיים.

בשבועות האחרונים עדכנה החברה על מכירת 11 מקבצי דיור בצפון קרוליינה, הכוללים כ-3,000 דירות, בהם היא מחזיקה עם שותפים, תמורת כ-1.6 מיליארד שקל (442 מיליון דולר).

מלבד אלקטרה נדל"ן, החזקותיה המרכזיות של אלקו כוללות את חברת הבנייה והתשתיות אלקטרה ויבואנית ומשווקת מוצרי הצריכה החשמליים אלקטרה מוצרי צריכה (אמ"צ).

מתחילים מהתשתית: אילו טענות עלו בוועידה ה-7 לתשתיות ישראל?

הוועידה ה-7 לתשתיות ישראל התקיימה אתמול (ג') במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. בתשתיות כמו בתשתיות - לא הכל זרם חלק. את דבריו של יובל שטייניץ, שר האנרגיה, על הגז הטבעי והמחאה בנוגע למיקום אסדת לוויתן בסמוך לחוף הים, ליוו קולות מחאה מכיוון הקהל. גם דבריו של ישראל כ"ץ, שר התחבורה והבטיחות בדרכים והשר לענייני מודיעין, נקטעו כשעלה נושא העומס בדרכים והצורך הבהול לטפל בו. אהוד דנוך, מנכ"ל שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות, טען כי "הממשלה חייבת לעשות רוויזיה אחת גדולה בכל הקשור למוסר התשלומים". לדבריו:"ממשלת ישראל מחויבת לשלם לספקים שוטף +30, אבל את נושא הבנייה ההנדסית החריגו לשוטף +85, מה שמוביל חברות קבלניות לממן את המדינה שהזמינה את העבודה". 

עוד השתתפו בוועידה אותה ארגנה חברת מידע כנסים: שאול מרידור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר; עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל; יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים; חיה ויצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק ואסי ברטפלד, מנכ"ל הקבוצה; שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל; יגאל לנדאו, מנכ"ל וממייסדי רציו; יוסי דסקל, מנכ"ל בובמברדיה; יצחק בלומנטל, מנכ"ל נמל אשדוד, שרון קדמי מנכ"ל אלסטום ישראל; ד"ר שמואל פלדל, מנכ"ל סימנס ישראל ואחרים.

אסי ברטפלד ואהוד דנוך / צילום: אבשלום ששוני

השילוב חשוב: מי זכו להוקרה על גיוון תעסוקתי?

בבית שגריר ארה"ב בהרצליה פיתוח, התקיים ביום שני בערב, אירוע לעידוד הגיוון התעסוקתי. במקום הוענקו פרסים למובילים בגיוון 2018, ובו נכחו משתתפי תוכנית Diversity Works של עמותת itworks לגיוון תעסוקתי ותוכנית MEPI של שגרירות ארה"ב.

דיויד פרידמן, שגריר ארה"ב ויפעת ברון-גולדברג, מנכ"לית itworks, העניקו את הפרסים לנציגי החברות פרוקטר אנד גמבל, נוקיה וסיטי בנק, על שהעלו את המודעות לנושא ותרמו לשינוי. ברון- גולדברג הבהירה כי "אין מגזר שלא ניתן לשלב. לעיתים רק נדרשת הכוונה של אנשי מקצוע כדי לכייל את התהליך ולהכיל באופן שוטף את האחר. זה הד.נ.א העסקי החדש למי שבוחר להתאים את עצמו לדינמיקה".

בנוכחים ובמגוונים: טרי דיווידסון ראש המחלקה לדיפלומטיה ציבורית בשגרירות ארצות הברית בישראל; היזם והמשקיע יוסי ורדי; מרים כבהא נציבת שיוויון ההזדמנויות במשרד העבודה והרווחה; ניל קורני מנכ"ל סיטי בנק; בועז קיידר, מנכ"ל מכלול; גיא שמש, מנוקיה; נעמה גלעדי, מנהלת קשרי חוץ וחברת הנהלה בפרוקטר אנד גמבל ישראל; רון ווליכמן, מנכ"ל בינת סמך; ד"ר גלית דשא, מנהלת יוזמת power in diversity; ואחרים.

במסגרת זו הצביעה עמותת itworks על כך שכל החברות המשתתפות בתוכנית Diversity Works של העמותה, סייעו לעלייה כוללת של כ-150% במשרות מגוונות.

דיוויד פרידמן, יפעת ברון-גולדברג וטרי דיווידסון / צילום: יוסי מויאל

ניל קורני, גיא שמש ויוסי ורדי / צילום: יוסי מויאל

עוד כתבות

מנחם מושקוביץ'/ / צילום:  יונתן בלום

"התחדשות עירונית? עוד נבכה על הפרויקטים האלה": יו"ר ועדת האתיקה בלשכת עוה"ד מדבר על אפי נוה ולהקת שלוה

עו"ד מנחם מושקוביץ, יו"ר ועדת האתיקה הארצית בלשכת עוה"ד ובעל משרד המתמחה בחדלות פירעון ובהתחדשות עירונית, בראיון אישי ● על הילדות במשפחה חרדית, על פרויקטים של תמ"א ועל האתיקה של עוה"ד: "יש ירידה ביחס של עו"ד לשופטים ולקולגות"

בנימין נתניהו / צילום: דוברות הכנסת

נתניהו בשיחת ועידה בשבת עם בכירי הליכוד: מצב חירום

ראש הממשלה התריע בפני חברי הכנסת והשרים הבכירים של הליכוד מפני התקדמות ח"כ בני גנץ בהקמת הממשלה ● נתניהו אמר לבכירי הליכוד כי בכחול לבן החליטו "להתקדם עם הקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת. אנחנו יודעים בוודאות שהתקבלה שם החלטה כזאת"

ורד רמון ריבלין / צילום: רמי זרנגר

יש לי חולשה לחוזקות

ב–2001 התפרסם המחקר של מכון גאלופ, שתפר תוכנה לזיהוי חוזקות אינדיבידואליות. ברור שרצתי לבדוק מה החוזקות שלי ● הטור הפותח בגיליון נובמבר של 'ליידי גלובס'

תזונה /  צילום: Gettyimages ישראל

אלצהיימר, סוכרת, מחלות דם ולב: כמה אייג’ס אכלתם היום

חשבתם ששומן, סוכר וטיגון בעייתיים לתזונה שלנו? מתברר שגם לבישול ארוך, צלייה והשחמה יש השפעה, והם עלולים להאיץ תהליכים דלקתיים שיובילו למחלות כרוניות, כולל הזדקנות מוקדמת ● החוקרים מסבירים ל'ליידי גלובס' איך פועל מנגנון האייג'ס, למה זה מזיק לאכול מנת בשר מיד אחרי דג, ולמה חשוב לשתות קפה טורקי לפני הארוחה

תמי ועמר בר–לב / צילום: דרור סגל, יח"צ

עד קצה הקרחון: מסע אל הקוטב הצפוני

האם הייתם נוסעים למקום שבו השמש לא שוקעת, בצינה עזה, בלי קליטה סלולרית, עם מקלחת פעם בשבוע, ובכל ירידה אל החוף צריך להצטייד ברובה ואקדח זיקוקים, מחשש לדובים ● תמי בר-לב החליטה שהיופי המרהיב של הקוטב הצפוני שווה הכול ● מסע אל הארכיפלג הארקטי סבאלברד, עם תובנות על הטבע האדיר ועל האדם שהורס אותו

דיכאון וחרדה/  איורים: חן ליבמן

יותר קל לדבר על סרטן: למה הסובלים מדיכאון ומחרדה לא מדברים על זה

כל אחד מאיתנו חווה בעצמו או מכיר מישהו קרוב שסובל מדיכאון ומחרדה, אבל כמעט אף אחד לא מדבר על זה, אף על פי שההסתרה עלולה להחמיר את המצב. למה בעצם?

צילום: שי גולדן / עיבוד מחשב: דגנית ג'מצ'י

דמי ניהול: ייתכן שהמנהל הבכיר שלך משלם מחיר נפשי קשה. מאוד

הם בכירים, הישגיים, שאפתנים וחרוצים, ודווקא הם משלמים לא פעם את המחיר הנפשי הגבוה ביותר במקום העבודה שלהם. אנשי המקצוע כבר מודעים היטב לתופעה שזוכה לעיתים לכינוי "דיכאון מנהלים", המנהלים עצמם מודעים לה הרבה פחות

עין חיניה./  צילום:  יותם יעקובסון

למה יש סערה דווקא סביב עין חיניה, שבתוך הקו הירוק?

עין חיניה, מעיין בפארק ירושלים שבו שרידים ארכיאולוגיים רבים שעבר באחרונה שיפוץ מקיף, עומד במרכז סערה שמערבת טיולים ופוליטיקה ● על מה כל הרעש?

 מייק ויקינג /  צילום: Chris McAndrew

"אני האיש הכי מאושר בעולם כיום? אני אחד המועמדים לתואר": ראיון עם האיש שהקים מכון לחקר האושר בקופנהגן

איך זה שהסקנדינבים כובשים פעם אחר פעם את המקומות הראשונים בדירוגי האושר העולמיים? מייק ויקינג החליט להקים את המכון לחקר האושר בקופנהגן, כדי להגיע למסקנות שיסייעו לשפר את איכות החיים של האנושות כולה ● ראיון מיוחד ל'ליידי גלובס'

פערי שכר / צילום: שאטרסטוק

הנתון שמסתתר בדוחות הביטוח הלאומי וחושף את מצבם האמיתי של עצמאים בישראל

השימוש שעשה הביטוח הלאומי בנתון השכר הממוצע מציג תמונה מטעה, שממנה ניתן לחשוב כי מצבם של העצמאים טוב • בפועל עומדת ההכנסה החציונית של העצמאים על 5,491 שקל בחודש בלבד ● ארבעה עצמאים מעוטף עזה מסבירים איך מתנהלים כשהעסק תלוי בעוד סיבוב לחימה

אבישי אברהמי / צילום: יונתן בלום

המשקיעים שמתעלמים מההייטק והיזם המצליח שגדל בלי טכנולוגיה: מה קרה השבוע בהייטק

מה עומד מאחורי התוכנית של רשות החדשנות לעידוד השקעה בהייטק, מהם הנתונים מאחורי Wix ומה הקשר בין מיקרוסופט, הסטארט-אפ הישראלי והפלסטינים ביהודה ושומרון ● השבוע שהיה בהייטק

פרוייקט דורית סלע / צילום: עודד סמדר, יח"צ

סיפור מעטפת הרמוני של כפריות עם נגיעות מודרניות: הבית המרהיב במרכז הארץ

דורית סלע הפכה בית כפרי לבית עכשווי עם חיפוי באבן בזלת פראית ● בחללים הרחבים החליף הפרקט את רצפת האבן כדי להפחית את תחושת הניכור

משהו לא בסדר/ צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

7 וידויים מטלטלים על החיים בצל חרדה. כמעט מכל דבר

שבעה אנשים בחרו להסיר את מסך הבושה כדי שתוכלו להכיר ולהבין מהי החרדה ● אלה סיפוריהם ● מרימים את מסך הבושה, פרויקט מיוחד

סיון שלחין / צילום: גני פפרמן

“קשה להיות עסק עצמאי בישראל, ובעוטף עזה זה קשה פלוס פלוס”

לסיון שלחין (37) יש עסק לשיווק דיגיטלי והיא מלווה עסקים קטנים מאוזר עוטף עזה ● "להיות בעלת עסק בעוטף זה אומר שכל כמה חודשים צריך לעצור הכל" ● עצמאים? "גלובס" רוצה לשמוע מכם מה מטריד אתכם. צרו קשר במייל ATZMAIM@globes.co.il 

מפלגת הימין הלא־דמוקרטי בספרד חוגגת את התוצאות / צילום: רויטרס - Susana Vera

המגפה הפוליטית שמתפשטת: שפעת ספרדית

זה זן חדש של מגפה שהולך ומתפשט: מספרד, דרך בריטניה ועד ישראל, דמוקרטיות מבוססות מתקשות להרכיב ממשלות ● פעם, פעמיים, אולי שלוש, אפילו ארבע ● מה יהיה? אולי צריך להתחיל לחשוב על דמוקרטיה 2.0

 האריה השואג / צילום: יחצ

התסכול של משה דבי, התיווך של רני רהב: איגוד יחסי הציבור מתפרק. מה יעלה בגורל תחרות האריה השואג?

מסמכים שהגיעו לידי "גלובס" בעקבות הבקשה לפירוק איגוד משרדי היח"צ הפועלים בישראל, חושפים את מאחורי הקלעים של התנהלותו ● בין הממצאים: היעדר דיווחים ופנקס חברים וטענות לרשימת "מומלצים"

קווין לאב / צילום: רויטרס

כושר עמידה: הספורטאים מוציאים מהארון את הדיכאון והחרדות

קשר השתיקה סביב קריסות נפשיות של ספורטאים הותר בשנים האחרונות, והם מספרים על דיכאונות וחרדות ● אבל גופי הספורט עדיין לא מעניקים תמיכה פסיכולוגית ● התוצאה: הפסדים

הנשיא טראמפ בפלורידה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

המדינה שתכריע את גורל הבחירות המקוטבות ביותר בארה"ב

50 מדינות משתתפות בהצבעה, אבל רק מעטות מהוות לשון מאזניים שקובעת בפועל את התוצאות. אחת מהן היא פלורידה ● מה קרה בה במערכות בחירות קודמות, איזה תפקיד היא משחקת עכשיו בפריימריז הדמוקרטיים, ולמה היא עשויה לקבוע לאן הולכת אמריקה מכאן ● כתבה ראשונה בסדרה

ניר חפץ / צילום: שלומי יוסף, גלובס

עד המדינה ניר חפץ דורש התנצלות מיעקב ברדוגו ומאיים לתבוע

חפץ טוען כי ברדוגו הפיץ בקבוצת ווטסאפ בשם "אחדות הליכוד" פרטים אסורים בפרסום ובכך הסב לו נזקים והפר את פרטיותו ● ברדוגו הכחיש לפני ימים אחדים את הטענות ● בנוסף טוען חפץ שרה"מ פעל ב-2016 לשיבוצו של ברדוגו כשדר

מלינדה וביל גייטס /  צילום: Gettyimages ישראל

בעבור מיליארד דולר: המהלך של מלינדה גייטס

מלינדה גייטס הודיעה כי היא מתכוונת להשקיע סכום אגדי לקידום שוויון מגדרי בעשור הקרוב