גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לקחו את הזמן עד גמר המונדיאל

וגם: אלקו של האחים זלקינד, רכשה מניות החברה הבת אלקטרה נדל"ן בכ-6 מיליון שקל

מימין: צבי ימיני, אוגוסטו קפיטונוצ'י ויונתן וינר / צילום: ערן לם
מימין: צבי ימיני, אוגוסטו קפיטונוצ'י ויונתן וינר / צילום: ערן לם

במשחק חצי הגמר ובניצחונה של נבחרת צרפת על בלגיה אמש, צפו כמה אנשי ונשות עסקים במסעדת קלארו בתל אביב. אלה, הוזמנו על-ידי מותג שעוני היוקרה הובלו, מנותני החסות במונדיאל, לאירוע שהתקיים במקביל ב-29 מדינות, ובו הושקה מהדורה ייעודית של שעונים, בשת"פ עם גוגל, פיפ"א ואינטל. בתוכנית: ארוחת ערב והקרנת המשחק על גבי מסכי ענק לטובת חובבי שעוני יוקרה ומוזמנים. עוד נמסר, כי בימים הקרובים ישלחו חמישה אנשי עסקים נבחרים לטוס ולצפות במשחק הגמר כולל אירוח, כל זאת מטעם המותג.

במארחים באירוע המקומי היו: דודו פולטורק, מבעלי קבוצת רולטיים, יבואנית המותג; אוגוסטו קפיטונוצ'י, דירקטור המזרח התיכון בהובלו; יונתן וינר, מנכ"ל הובלו ישראל, שאמר כי השעון מותאם לשופטי כדורגל, כי באמצעותו באמצעותו לא רק ניתן לקבל תוצאות בזמן אמת, אלא גם בזמן המשחקים השופטים מעדכנים דרך השעון באמצעות טכנולוגיית קו השער.

באורחים: עידית ואילן רביב, מנכ"ל מיטב דש; עו"ד סמדר נמרודי רינות, יו"רית מלונות הכשרת הישוב; עמוס לוזון, בעל השליטה בקבוצת לוזון; ארנון תורן, מנכ"ל קבוצת קניוני עזריאלי; ישראל רייף, יו"ר קבוצת שלמה; משה גאון, מבעלי גאון אחזקות ובת זוגו גל וורשבסקי; דני לוזון, משנה למנכ"ל סופר פארם; איש העסקים צבי ימיני; עדי כהן, מנכ"ל קבוצת טיב טעם; אהובה תורג'מן, מבעלי ומנכ"ל קבוצת BBB; אלי שגיב, מנכ"ל לוריאל ישראל; עו"ד רונית סיטין זלקינד ועו"ד עופר צור; ואחרים.

אילן ועידית רביב / צילום: ערן לם

עמוס לוזון ואהובה תורג'מן / צילום: ערן לם, לנס הפקות

עדי כהן וישראל רייף / צילום: ערן לם

אלקו של האחים זלקינד, רכשה מניות החברה הבת אלקטרה נדל"ן בכ-6 מיליון שקל 

האחים דניאל ומיכאל (מייקי) זלקינד מביעים אמון בחברת אלקטרה נדל"ן, ובאמצעות חברת ההשקעות אלקו שבשליטתם השקיעו בימים האחרונים כ-6 מיליון שקל ברכישת מניות חברת הבת. מהעדכון של אלקטרה נדל"ן בנושא עולה כי אלקו רכשה בבורסה נתח של מניות אלקטרה נדל"ן, המהוות כ-1% מהונה (קרוב ל-650 אלף מניות).

הרכישה נעשתה לפי מחיר מניה של 9.5 שקל - דומה לשווי המניה הנוכחי המשקף לאלקטרה נדל"ן שווי של כ-530 מיליון שקל, וזאת אחרי זינוק של 50% שנרשם בערכה בשנה האחרונה, ושל כ-35% מתחילתה של 2018. בעקבות הרכישה, חלקה של אלקו באלקטרה נדל"ן עומד על קרוב ל-63% מההון.

פעילותה של אלקטרה נדל"ן מתמקדת מתחילתה של 2016 במקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב, וכיום היא מחזיקה ביותר מ-60 מקבצי דיור, בעיקר במדינות פלורידה, טקסס, צפון קרוליינה וג'ורג'יה, הכוללים יותר מ-19 אלף יחידות דיור.

ההחלטה על מיקוד הפעילות הגיעה לאחר כמה שנים במהלכן התרכזה החברה במימוש נכסים כדי לעמוד בהתחייבויותיה, על רקע מצב פיננסי מאתגר והפסדים משמעותיים.

בשבועות האחרונים עדכנה החברה על מכירת 11 מקבצי דיור בצפון קרוליינה, הכוללים כ-3,000 דירות, בהם היא מחזיקה עם שותפים, תמורת כ-1.6 מיליארד שקל (442 מיליון דולר).

מלבד אלקטרה נדל"ן, החזקותיה המרכזיות של אלקו כוללות את חברת הבנייה והתשתיות אלקטרה ויבואנית ומשווקת מוצרי הצריכה החשמליים אלקטרה מוצרי צריכה (אמ"צ).

מתחילים מהתשתית: אילו טענות עלו בוועידה ה-7 לתשתיות ישראל?

הוועידה ה-7 לתשתיות ישראל התקיימה אתמול (ג') במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. בתשתיות כמו בתשתיות - לא הכל זרם חלק. את דבריו של יובל שטייניץ, שר האנרגיה, על הגז הטבעי והמחאה בנוגע למיקום אסדת לוויתן בסמוך לחוף הים, ליוו קולות מחאה מכיוון הקהל. גם דבריו של ישראל כ"ץ, שר התחבורה והבטיחות בדרכים והשר לענייני מודיעין, נקטעו כשעלה נושא העומס בדרכים והצורך הבהול לטפל בו. אהוד דנוך, מנכ"ל שיכון ובינוי סולל בונה תשתיות, טען כי "הממשלה חייבת לעשות רוויזיה אחת גדולה בכל הקשור למוסר התשלומים". לדבריו:"ממשלת ישראל מחויבת לשלם לספקים שוטף +30, אבל את נושא הבנייה ההנדסית החריגו לשוטף +85, מה שמוביל חברות קבלניות לממן את המדינה שהזמינה את העבודה". 

עוד השתתפו בוועידה אותה ארגנה חברת מידע כנסים: שאול מרידור, הממונה על התקציבים במשרד האוצר; עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל; יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים; חיה ויצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק ואסי ברטפלד, מנכ"ל הקבוצה; שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל; יגאל לנדאו, מנכ"ל וממייסדי רציו; יוסי דסקל, מנכ"ל בובמברדיה; יצחק בלומנטל, מנכ"ל נמל אשדוד, שרון קדמי מנכ"ל אלסטום ישראל; ד"ר שמואל פלדל, מנכ"ל סימנס ישראל ואחרים.

אסי ברטפלד ואהוד דנוך / צילום: אבשלום ששוני

השילוב חשוב: מי זכו להוקרה על גיוון תעסוקתי?

בבית שגריר ארה"ב בהרצליה פיתוח, התקיים ביום שני בערב, אירוע לעידוד הגיוון התעסוקתי. במקום הוענקו פרסים למובילים בגיוון 2018, ובו נכחו משתתפי תוכנית Diversity Works של עמותת itworks לגיוון תעסוקתי ותוכנית MEPI של שגרירות ארה"ב.

דיויד פרידמן, שגריר ארה"ב ויפעת ברון-גולדברג, מנכ"לית itworks, העניקו את הפרסים לנציגי החברות פרוקטר אנד גמבל, נוקיה וסיטי בנק, על שהעלו את המודעות לנושא ותרמו לשינוי. ברון- גולדברג הבהירה כי "אין מגזר שלא ניתן לשלב. לעיתים רק נדרשת הכוונה של אנשי מקצוע כדי לכייל את התהליך ולהכיל באופן שוטף את האחר. זה הד.נ.א העסקי החדש למי שבוחר להתאים את עצמו לדינמיקה".

בנוכחים ובמגוונים: טרי דיווידסון ראש המחלקה לדיפלומטיה ציבורית בשגרירות ארצות הברית בישראל; היזם והמשקיע יוסי ורדי; מרים כבהא נציבת שיוויון ההזדמנויות במשרד העבודה והרווחה; ניל קורני מנכ"ל סיטי בנק; בועז קיידר, מנכ"ל מכלול; גיא שמש, מנוקיה; נעמה גלעדי, מנהלת קשרי חוץ וחברת הנהלה בפרוקטר אנד גמבל ישראל; רון ווליכמן, מנכ"ל בינת סמך; ד"ר גלית דשא, מנהלת יוזמת power in diversity; ואחרים.

במסגרת זו הצביעה עמותת itworks על כך שכל החברות המשתתפות בתוכנית Diversity Works של העמותה, סייעו לעלייה כוללת של כ-150% במשרות מגוונות.

דיוויד פרידמן, יפעת ברון-גולדברג וטרי דיווידסון / צילום: יוסי מויאל

ניל קורני, גיא שמש ויוסי ורדי / צילום: יוסי מויאל

עוד כתבות

משלוח מאמזון/ צילום: Shutterstock  א.ס.א.פ קרייטיב

האתר החדש של אמזון בישראל הוא פיילוט משודרג ובכל זאת תוכלו למצוא בו כמה מבצעים שווים

מי מהרשתות ישראליות באתר הסחר המקוון מציעה הצעת ערך אטרקטיבית לצרכנים, מי עדיין מתמודדת עם חבלי לידה, ומי עדיין ממתינה עם השקת הפעילות שלה? ● בדיקת "גלובס"

אדם נוימן / צילום: רויטרס, Eduardo Munoz

הפיאסקו נמשך: מנכ"ל סופטבנק בעד הדחת אדם נוימן מכיסא המנכ"ל

חלק מדירקטוריון We, חברת האם של WeWork, צפוי להתכנס השבוע, וייתכן וישקול להציע לנוימן תפקיד אחר, כאשר נציגי הדירקטוריון מטעמו של נוימן אינם מודעים למהלך

אנרגיות מתחדשות. השקעה עם רווח כללי וחברתי/צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

היקף של 270 מיליארד דולר לשנה: זה ענף ההשקעות החם הבא

בשנה האחרונה הושקעו יותר מ-270 מיליארד דולר באנרגיות מתחדשות, והתעשייה העולמית כבר שווה יותר מטריליון דולר ● האנרגיות החלופיות נהפכו למשתלמות יותר לצרכן בזכות טכנולוגיות שפיתחו יזמים כמו גיא סלע, ממייסדי סולאראדג' - שנפטר בטרם עת, אבל בידיעה כי המהפכה הושלמה

לוריאל משיקה בארץ מותג טיפוח לגבר / צילום: יח"צ

מסמנת את הגבר הישראלי: לוריאל משיקה בארץ מותג טיפוח לגבר

מכירות שוק טיפוח הפנים הישראלי לגבר מוערך בכ-20 מיליון שקל ומהווה כ-2% משוק הטיפוח לגבר ● אילן נקש, מנכ"ל חטיבת מוצרי הצריכה בלוריאל: "המטרה שלנו היא להכפיל את המכירות הללו בחמש השנים הקרובות"

הנשיא טראמפ./ צילום:רויטרס

טראמפ הציע לנשיא אוקראינה נשק בתמורה לסיוע נגד ג'ו ביידן, והאמריקאים נדרכים לשערורייה חובקת עולם

פצצה מתקתקת בבירת ארה"ב: איש מודיעין אמריקאי הלשין על הנשיא טראמפ שהוא ביקש את עזרת נשיא אוקראינה נגד יריבו הבולט במפלגה הדמוקרטית, ג'ו ביידן ● זה רק התחיל, והפוליטיקה האמריקאית נדרכת לשערורייה חובקת עולם ● ניתוח

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

ת"א ננעלה בירידות: טבע צנחה בכ-6%, אלקטריאון זינקה 22%

המסחר בת"א ננעל בהמשך לנעילה השלילית בוול סטריט בסוף השבוע האחרון ● מדד ת"א 35 איבד 0.6%, ת"א 90 ירד ב-0.15% ● מודי'ס מזהירה כי דירוג האשראי של ישראל בסכנה בצל חוסר הוודאות הפוליטית ● דלק דיווחה על הצעה להשקעה באיתקה בגובה 250 מיליון שקל

מאיר פרוש, יהדות התורה / צילום: כדיה לוי

אילו נתונים שכח ח"כ פרוש כשטען להפליית חרדים בחינוך המיוחד?

הייתכן שבת ממשפחה חרדית הלוקה באוטיזם מתוקצבת פחות מבת של חילוני? כן ולא ● המשרוקית של גלובס 

אמזון/ צילום: Shutterstock :

הענקית נחתה: אמזון השיקה את הפעילות שלה בישראל, אבל בינתיים רק באנגלית

אמזון השיקה היום לראשונה את הפעילות הקמעונאית המקומית שלה: מסחר מקוון מישראל לתוך ישראל תחת תוכנית Local Delivery ● למרבה האכזבה ועל אף הציפיות הגדולות, ההשקה הראשונית מתבצעת בשפה האנגלית, כשההערכות הן כי האתר בעברית יעלה בתוך שבועות

פקק על כביש 471 / צילום: גיא ליברמן

25 מיליארד שקל זה לא מספיק: כמה המדינה צריכה להשקיע בתחבורה כדי להעלות את הפריון

אם רק נעמוד פחות בפקקים, הפריון של הכלכלה הישראלית יגדל בצורה משמעותית ● כמה משמעותית? שגם השקעה של 25 מיליארד שקל בשנה עדיין תהיה משתלמת

אבי שטרנשוס, מנכ"ל חברת מידרוג / צילום: יח"צ

אבי שטרנשוס מונה למנכ"ל מידרוג במקומו של ערן היימר

וגם: רדוור מבקשת להקצות לרועי זיסאפל מניות חסומות בשווי כ-2.1 מיליון דולר ● צבי לנדאו מימש אופציות ומכר מניות סולאראדג' ברווח של כ-2.2 מיליון דולר ● מבנק לאומי למיטב דש: תמר יסעור מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות

ישראכרט וטורקיש איירליינס משיקות כרטיס אשראי למועדון הנוסע המתמיד / צילום: יח"צ

ישראכרט וטורקיש איירליינס משיקות כרטיס אשראי למועדון הנוסע המתמיד

מי שמחזיק בכרטיס אשראי של ישראכרט, ישלם כבר מהחודש השלישי; ומי שעבורו זהו כרטיס ישראכרט ראשון בארנק, יהיה פטור מדמי התשלום בשנה הראשונה ● היתרון של הכרטיס כולל צבירה בכל גיהוץ, לרבות תשלומים למוסדות ולרשויות המקומיות

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOT / צילום: יחצ

האם HOT וסלקום מנהלות שיחות למיזוג

חשוב לציין שמיזוג בין החברות הוא כה מסובך ומורכב שלא בטוח שהוא אפשרי בכלל ● ל-HOT יש רשת משותפת עם פרטנר בסלולר ולכן עסקה עם סלקום תיאלץ אותה למכור את חלקה ברשת ● סלקום מכחישה את הדיווחים

ראשי הרשימה המשותפת / צילום: דוברות הרשימה המשותפת

הרשימה המשותפת: דוחים את ההחלטה לגבי גנץ עד לאחר ההצהרה של ליברמן

ארבעת ראשי הרשימה המשותפת החליטו לדחות את ההחלטה אם להמליץ על גנץ להקמת הממשלה ● הכוונה היא להגיע להחלטה פה אחד אף שיש ביכולת הרשימה להגיע להחלטה רק על פי רוב קולות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

לקראת הפתיחה בבורסה: האם הירידות בתל אביב יימשכו?

מניית טבע תמשיך לרכז עניין לאחר צניחה של 6% אתמול; המשקיעים ממתינים להתפתחויות בנוגע לפרשת משככי הכאבים בארה"ב ● חוסר הוודאות לאחר תוצאות הבחירות נמשך; פועלים: "סביר להניח שחברות הדירוג האחרות יצטרפו לאזהרה של מודי'ס, אם יראו שהקמת הממשלה מתעכבת"

פינטק / איור: Shutterstock

כך סטארט-אפ ישראלי יתחבר ישירות למוסדות פיננסיים בחו"ל

הפלטפורמות האינטרנטיות הגדולות שינו את העולם ● אובר, איביי, אמאזון ועוד מאפשרות נקודת מפגש ענקית ושוק ישיר שמחבר לקוחות עם סוחרים קטנים וטרפו את הקלפים לתמיד ● ועכשיו מגיע תור עולם הפיננסים ● האזינו לפודקאסט "דוח פינטק" - פרק אחרון לעונה

מחאת גרינפיס במטה שופרסל / צילום:

פעילי גרינפיס במחאה במטה שופרסל: עצרו את הרס היערות

הפעילים טיפסו על עמוד מול מטה החברה והניפו שלט עם הכיתוב "שופרסל הורסים יערות בשבילך"; מסרבים להתפנות עד שהחברה תיענה לבקשתם להיפגש ותגיב לטענותיהם ● שופרסל הזמינה את המשטרה למקום

קמפוס הר הצופים, האוניברסיטה העברית / צילום: שאטרסטוק

האוניברסיטה העברית הודיעה כי תבצע השקעות אחראיות, אך ממשיכה להשקיע גם בדלקים פוסיליים

הבוקר הודיעה האוניברסיטה העברית בירושלים כי היא תבצע גם השקעות אחראיות, וכי תשקיע 2.5 מיליון דולר בקרן האימפקט בריג'ס ישראל ● עברית לא מפסיקה את השקעותיה האחרות, באפיקים שאינם מקיימים, כמו דלקים פוסיליים

דוד אמסלם / צילום: יוסי זמיר

משרד התקשורת: לא חלה עלינו החובה לבטל את ההפרדה המבנית בבזק

בתגובה לעתירת בזק משיב המשרד כי בזק הפרה את חובותיה במסגרת השוק הסיטונאי, וכי סוגיית ביטול ההפרדה נמצאת תחת בחינה

תחבורה ציבורית בת"א / צילום: איל יצהר

בנק ישראל: אין צמצום בפער בין ישובים יהודים וערביים גדולים ברמת התחבורה הציבורית

רמת שירות האוטובוסים ביישובים הערביים עדיין נמוכה יותר מאשר ביהודים, כך עולה מדוח של חטיבת המחקר של בנק ישראל שיתפרסם בקרוב

אפי נוה  / צילום: שלומי יוסף

מין תמורת מינוי: המשטרה ממליצה להעמיד לדין את עו"ד אפי נוה והשופטת אתי כרייף

מהמשטרה נמסר כי עו"ד אפי נוה פעל בתוקף תפקידו ומעמדו הציבורי כיו"ר לשכת עורכי הדין לקידום עניינן של אחרות עמן ניהל מערכות יחסים במקביל, תוך שהוא מצוי בניגוד עניינים ● כעת יועבר התיק לפרקליטות מחוז מרכז לצורך החלטה על הגשת כתב אישום נגד השניים