איל וולדמן | לפני כולם

סטארבורד ירדה להחזקה של מתחת ל-9% במלאנוקס

הקרן מכרה את מניות חברת הטכנולוגיה בהיקף כולל של 67.2 מיליון דולר, במחיר ממוצע של כ-85.2 דולר למניה • מלאנוקס תפרסם בשבוע הבא את דוחות הרבעון השני - תחזית החברה העדכנית היא לסיים את הרבעון עם הכנסות של 260-270 מיליון דולר

מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן / צילום: באדיבות מלאנוקס מערכות
מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן / צילום: באדיבות מלאנוקס מערכות

אחרי המאבק וההסכם: קרן סטארבורד, בעלת מניות במלאנוקס , מכרה לאחרונה חלק מההחזקות שלה בחברת הטכנולוגיה וירדה להחזקה של מתחת ל-10% בחברה. הקרן, הידועה כקרן אקטיביסטית, מכרה השבוע במהלך שלושה ימי מניות מלאנוקס בהיקף כולל של 67.2 מיליון דולר, במחיר ממוצע של כ-85.2 דולר למניה, זאת כ-8 חודשים אחרי שנכנסה לראשונה להשקעה בחברה כשרכשה מניות במחירים של 44-51 דולר. הקרן רכשה אז מניות בהיקף שנאמד בכרבע מיליארד דולר.

החזקתה הנוכחית של הקרן היא בהיקף של כ-8.6% מהון המניות של מלאנוקס, מניות ששווין הנוכחי עומד על 388 מיליון דולר. מדובר על רווח נאה - הן בפועל במניות שנמכרו והן "על הנייר" במניות שעדיין מוחזקות על ידי סטארבורד, משום שמאז שנודע שסטארבורד הפכה לבעלת עניין במלאנוקס, מניית החברה עלתה ב-66%. את העלייה ניתן לייחס גם למאבק הפרוקסי שהובילה סטארבורד - משום שבעלי המניות מעריכים שבקרן זיהו פוטנציאל מסוים, או סבורים שהנהלת החברה תנקוט צעדי מנע ותבצע מהלכים שיציפו ערך, ורוכשים את המניה. בנוסף, מלאנוקס הציגה בחודשים אלה שיפור בתוצאות, והציגה תחזיות מעודדות להמשך השנה, עובדה שתרמה גם היא לעליית מחיר המניה.

כזכור, סטארבורד, שנכנסה להשקעה במלאנוקס בנובמבר 2017, הביעה חוסר שביעות רצון מהרווחיות התפעולית של מלאנוקס ודרשה לבצע הפיכה בדירקטוריון ולמנות דירקטורים מטעמה, ואילו מלאנוקס התנגדה לכך. טענותיה של סטארבורד התבססו על מה שהיא הגדירה "ביצועים חלשים לאורך שנים ושיטות ממשל תאגידי ירודות". אולם למרות הטענות, בין הצדדים נערכו מגעים לאורך כל התקופה ולפני מספר שבועות הם הגיעו להסכם

פשרה במסגרתו הוחלט על מינוי שלושה דירקטורים חדשים, במקום שלושה שיפרשו מהדירקטוריון, כאשר דירקטור נוסף יפרוש בעוד מספר חודשים. יו"ר מלאנוקס, אירווין פדרמן, והמנכ"ל-המייסד איל וולדמן, נותרו בדירקטוריון.

לולא ההגעה להסכם, אסיפת בעלי המניות הקרובה של מלאנוקס בעוד כשבועיים הייתה הופכת לאסיפה גורלית לעתיד החברה, ובה היו נדרשים בעלי המניות לבחור האם להאריך את כהונת הדירקטורים המכהנים כפי שהציעה החברה, או לבחור במועמדים שהציעה הקרן.

מלאנוקס מפתחת ומשווקת ציוד תקשורת להעברת נתונים מהירה והיא נסחרת בנאסד"ק בשווי של 4.5 מיליארד דולר. החברה תפרסם בשבוע הבא את דוחות הרבעון השני. לפי התחזית המעודכנת של מלאנוקס, החברה מצפה לסיים את הרבעון עם הכנסות של 260-270 מיליון דולר, כאשר שנת 2018 תסתיים לראשונה עם הכנסות של למעלה ממיליארד דולר- 1.05-1.07 מיליארד דולר, צמיחה של 21.5%-23.8% בהשוואה לשנת 2017.

בתוך כך, מלאנוקס דיווחה אתמול (ד') על מינוי סמנכ"ל כספים זמני. החברה מתנהלת ללא סמנכ"ל כספים כבר למעלה מחודשיים, מאז שיעקב שולמן עזב את התפקיד בתחילת מאי, עזיבה עליה דווח עוד בפברואר. כעת ממנה מלאנוקס לתפקיד את אריק ג'ונסון, כיום סגן נשיא בחברה בתחום הפיננסי. ג'ונסון הוא מחליף זמני ונכנס לתפקיד באופן מיידי.

מלאנוקס ציינה כי ג'ונסון (54) הוא בעל ניסיון של מעל שלושה עשורים בתחום הפיננסי, כולל בתפקיד סגן נשיא בפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג. בחברה מוסיפים כי דירקטוריון מלאנוקס והנהלתה, בסיוע של חברה חיצונית, ממשיכים לבחון ולהעריך מועמדים לתפקיד סמנכ"ל הכספים.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988