גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אליאור זוארץ יחליף את דיויד ארנון בניהול סטנדרד של הראל

וגם: שלמה ינאי ויצחק קרינסקי עושים עסקים ו-ועידת הספורט-טק פתחה את יום המסחר בתל אביב

אליאןר זוארץ/ צילום: מיה כרמית דרור
אליאןר זוארץ/ צילום: מיה כרמית דרור

אליאור זוארץ ינהל את סטנדרד של הראל במקום דיויד ארנון שעובר לכלל 

נמשכים הכיסאות המוזיקליים בענף הביטוח: ל"גלובס" נודע כי אליאור זוארץ ימונה למנכ"ל סוכנות הביטוח הגדולה סטנדרד, ששייכת לקבוצת הראל. הסוכנות, שמוכרת ללקוחותיה את מוצרי החברה האם, הודיעה שלשום (ג') לעובדיה על מינויו של זוארץ כמנכ"ל במקומו של דיויד ארנון, שהודיע לחברה על סיום תפקידו יום קודם לכן. כפי שחשפנו קודם לכן, ארנון עזב את הראל, שהיא קבוצת הביטוח הגדולה בישראל, לטובת תפקיד משנה למנכ"ל וראש חטיבת ביטוחי הבריאות בקבוצת כלל ביטוח.

זוארץ כיהן בשנים האחרונות כסגנו של דיויד ארנון בסטנדרד והוא בתפקידי ניהול בקבוצת הראל כבר כ-7 שנים. לדברי מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל, "כניסתו של זוארץ לתפקיד מנכ"ל סטנדרד היא טבעית, לאור היכרותו העמוקה עם פעילותה של סטנדרד ותפקידו הבכיר בסטנדרד".

ארנון עוזב כאמור את הראל לטובת המתחרה כלל ביטוח, שבימים אלה משנה את הנהלתה. זאת במסגרת שינוי מבני ופרסונלי שמוביל מנכ"ל כלל, יורם נוה, שנכנס לתפקידו בתחילת החודש. ארנון מחליף בכלל את דניאל כהן, שניהל גם את חטיבת הלקוחות של החברה, ושעובר בימים אלה לקבוצת הביטוח הפניקס, שם הוא ינהל את חטיבת החיסכון לטווח ארוך.

ארנון מצטרף בכלל ביטוח לחברי ההנהלה החדשה, בראשם משה ארנסט שצפוי להתמנות לראש חטיבת חיסכון לטווח ארוך, עלית כספי שמנהלת את חטיבת הביטוח הכללי, ירון שמאי שינהל את כל מערכי המכירות של הקבוצה, יוסי דורי שינהל את חטיבת ההשקעות, ערן צ'רנינסקי שינהל את הכספים, ליאת שטראוס שתנהל חטיבה חדשה בחברה - לשירות ותפעול, ואחרים.

מה הקשר בין איציק צאיג, מארק טווין ואתי רוטר?

במלון דריסקו שנפתח באחרונה בדרום תל אביב, נפגשו השבוע חברי מועדון Superbrands ישראל. המפגש נפתח בסימן נוסטלגי, כאשר הנוכחים התרשמו מכך שהם נמצאים במלון, 150 אחרי הקמתו של המבנה המקורי שהוקם בסגנון עות'מני ואירח בזמנו דמויות מוכרות רבות, בהן אפילו הסופר האמריקני מארק טווין. 

היום הגיעו למקום חברי מועדון מסוג שונה - מנכ"לים שהמותגים בראשם הם עומדים, זכו בתואר של Superbrands הבינלאומי, אותו מייצגים בישראל אתי עמיעד וערן יסעור.

האורחים ניצלו את התזמון כדי להיפרד מאיציק צאיג, המסיים את תפקידו כמנכ"ל אסם, וסיפר על תוכניותיו ליום שאחרי הפרישה המתוכננת לסוף השנה, ועל כך שהוא כבר החל להשקיע במספר סטארט-אפים בתחום הרפואה וללוות את היזמים. לאווירה הנוסטלגית וההיסטורית במקום, הוסיפו אתי וגבי רוטר, מנכ"לים משותפים ומבעלי רשת קסטרו, שנזכרו כיצד הפרסומת המיתולוגית של קסטרו בכיכובם של יעל אבקסיס וליאור מילר (שכללה את סצינת המעיל המפורסמת) צולמה בחזית המלון. בחלק המקצועי של הדיון, נדונה הירידה בצריכה הפרטית שלדברי כמה מהנוכחים נובעת מכך שישראלים טסים יותר לחו"ל ושם רוכשים פריטים שבדרך כלל היו רוכשים בארץ. צאיג הוסיף שהדבר מוביל גם לירידה בשוק המזון, משום שיותר ישראלים שוהים יותר זמן בחו"ל ולכן לא רוכשים מזון בישראל, מה שפוגע במכירות.

עוד בנוכחים: עופר בלוך מנכ"ל חברת החשמל; סיגל אלבוים, מנכ"לית לנובו ישראל; אבי שומר, מנכ"ל ומבעלי צומת ספרים; אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל; אביב ועופר איתני מבעלי ביתילי; אוולין כהן, מנכ"לית פדקס ישראל; עמיחי קילשטיין, מנכ"ל רשת H&M; עמרי לוטן, מנכ"ל מפעל הפיס ולשעבר מנכ"ל טבעול מקבוצת אסם; רוני שוורץ, מנכ"ל עמינח ואחרים.

עמיעד בלוך צאיג לוטן רוטר ויסעור / צילום: מורן מיטלקה

דרך הטבע: שלמה ינאי ויצחק קרינסקי, לשעבר בכירי טבע, עושים יחד עסקים

החיים שאחרי חברת טבע מעניקים לבכיריה לשעבר הזדמנויות מעניינות להיפגש. חברת Cambrex אשר מנכ"ל טבע לשעבר, שלמה ינאי, מכהן בה כיו"ר, הודיעה השבוע כי תרכוש את חברת Halo, אשר פרופ' יצחק קרינסקי, לשעבר מנהל יו"ר טבע יפן וטבע דרום אמריקה וכן סגן נשיא בחברה, מכהן בה כדירקטור.

קמברקס, הרוכשת, עוסקת בפיתוח חומרי גלם לתרופות גנריות ואינובטיביות ואילו היילו היא קבלן משנה בתחום הפיתוח והייצור של תרופות, בעיקר תרופות מורכבות ומסובות לייצור תרופות לילדים, ותרופות מוגנות בפקודת הסמים. היילו נרכשת תמורת 425 מיליון דולר. באמצעות רכישה זו תוכל קמברקס ליצור מוצר מוגמר יותר, ותרחיב את תחומי הפעילות שלה. כמו כן תניב לה הרכישה שני מפעלים חדשים.

לא ידוע אם הקשר בין החברות נוצר בתיווכם של שני הישראלים. ככל הידוע לא היה ביניהן קשר עסקי קודם. כעת יעלה מספר העובדים בקמברקס, בה משמש ינאי כיו"ר כאמור, לכ-1600. הרכישה צפויה לתרוב לחברה הנכסות של עוד כ-100 מיליון דולר בשנה.

תפקיד יו"ר קמדקס הוא היום תפקידו העיקרי של ינאי, אשר משמש בנוסף גם כיו"ר חברת פרוטליקס. קרינסקי, שהוא בעל רקע בתחומי הפיננסים מוול סטריט וגם בעל רקע אקדמי בתחום הפיננסים, משמש במספר תפקידים בכירים נוספים, ובניהים דירקטור ויו"ר זמני בחברת התרופות הגנריות והותיקות קונקורדיה, כדירקטור בחברת Achelios therapeutics וכן כיועץ עצמאי בחברה משלו. כך, שהעובדה ששלמה ינאי רכש את החברה שלו, לא תשאיר אותו בלי עבודה.

שלמה ינאי/ צילום: אפי שמח

עלו על הפודיום: ועידת הספורט-טק פתחה את יום המסחר בתל אביב

את יום המסחר פתחה היום הבורסה לניירות ערך בתל אביב באווירה ספורטיבית. במקום נפתחה ועידת הספורט-טק הבינלאומית הראשונה בישראל (The International Sports Tech Summit 2018) ולרגל המאורע עלו הנוכחים על הפודיום, שלא על מנת לקבל מדליות, אלא כדי ללחוץ על הפעמון ולפתוח את המסחר. לרחבת הכניסה של הבורסה הגיעו ספורטאים בעבר ובהווה (ובנשמה), יזמי סטארט-אפ מתחום הספורט, משקיעים ונציגים בינלאומיים של קבוצות ואיגודי ספורט מ-15 מדינות בעולם, בהם: נאור גלילי, מנכ"ל מכבי ישראל; יעל ארד וטל ברודי.

ועידת הספורט-טק מתקיימת ביוזמת אורן סימניאן, שותף בקולוסאום - מרכז החדשנות המאגד סטארט-אפיסטים מהתחום, שהושק במסגרת המפגש.

ומה הקשר בין ספורט לשוק ההון? איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך, נתן כדוגמה את יובנטוס, הנסחרת בבורסה האיטלקית, ורכשה את כדורגלן העל רונאלדו תמורת סכום עצום של למעלה מ-100 מיליון יורו. בן זאב הזכיר כי 24 שעות מרגע שהקבוצה רכשה את רונאלדו, היא כבר הצליחה להרוויח חזרה 50% מעלות הרכישה הודות לשטף רכישת חולצות השחקן על-ידי מעריציו. במקביל לכך, עלתה מנית הקבוצה בכ-35% בתוך שבוע. אז זה לא רק ספורט.

נאור גלילי יעל ארד איתי בן זאב וטל ברודי /  צילום: עומר מסינגר

עוד כתבות

החברה החדשה של שוקיט / צילום: ניר אריאלי

חברת המשלוחים שוקיט מקימה חברה חדשה ומגייסת לה 15 מיליון דולר

החברה החדשה תכלול את הטכנולוגיה של שוקיט, שמעתה תהיה זמינה ללקוחות חיצוניים ● שתי החברות יהיו חברות אחיות, ומי שמגייסת את ההון בעבור שתי הפעילויות היא החברה האם

שדה נפט של ארמקו / צילום: רויטרס

עראמקו הסעודית השקיעה 5 מיליון דולר בפלטפורמת בלוקצ'יין למסחר בנפט

ההשקעה תאפשר לענקית הנפט להצטרף לחברות המשתמשות בפלטפורמת Vakt, שפעילותה מתמקדת בשוק הנפט הגולמי המופק בים הצפוני ● מחיר הנפט הגולמי ירד מתחילת השנה בכ-13%

ספריית מרטין לות'ר קינג שבמלבורן, ארה"ב / צילום: רויטרס

מי אמר שספרים הם פאסה? האמריקאים ביקרו בספריות יותר מאשר בקולנוע ב־2019

לפי סקר של מכון גאלופ, בשנה שעברה יותר אמריקאים ביקרו בספריות מאשר בבתי הקולנוע, באירועי ספורט, בקונצרטים, בפארקי שעשועים ובבתי קזינו ● רוב האמריקאים מסכימים כי הספריות חשובות ומוסיפות ערך לקהילות שלהם

דונלד טראמפ ובנימין נתניהו / צילום: Joshua Roberts, רויטרס

טראמפ חשף את תוכנית המאה: "ירושלים תהיה בלתי ניתנת לחלוקה. זה מאוד חשוב!"

טראמפ הציג את תוכנית המאה הכוללת את סיפוח בקעת הירדן והקמת בסיס למדינה פלסטינית ● נתניהו: "הודות להכרה היסטורית זו - ומכיוון שתוכניתך מייצרת את האיזון הנכון, הסכמתי לקבלה כבסיס למו"מ עם הפלסטינים להגעה להסכם שלום" ● גם גנץ הסכים לתוכנית כבסיס למו"מ ישיר עם הפלסטינים

המגדל הלבן שבמרכז רמלה / צילום: גיא נרדי

פי חמישה דירות, פי ארבעה משרדים וגם חדרי מלון: אור ירוק לשדרוג מרכז העיר רמלה

הוועדה המחוזית מרכז אישרה את מסמך המדיניות לחידוש מרכז העיר המוזנח והנטוש בחלקו ● בתפריט: 1,250 דירות, 125 אלף מ"ר בייעוד מסחר ותעסוקה ואפילו 300 חדרי מלון ● ראש העירייה: "כבר כיום מחיר של מ"ר ברחוב הרצל עולה יותר מאשר ברחוב רוטשילד בראשון"

איש ביטחון בכביש אגרה בסין בודק את חום גופה של נוסעת, כדי לשלול הידבקות בנגיף קורונה / צילום: Martin Pollard, רויטרס

נדבקה בקורונה: אבגול תשאיר את המפעל בסין סגור בשל הסגר במחוז Hubei

אבגול, שעוסקת בייצור בדים לא-ארוגים המשמשים בעיקר לייצור חיתולים חד-פעמיים ומגבונים, עדכנה כי בשל סגר תעבורתי שהטיל הממשל בסין במחוז הוביי (Hubei) בו נמצא המפעל של החברה, פתיחת המפעל מחדש תתעכב ● החברה לא צופה השפעות מהותיות לעת עתה

מירי כהן / צילום: יונתן בלום, גלובס

סגנית ראש מטה הדיור, מירי כהן, עוזבת את תפקידה ופותחת משרד עו"ד פרטי

כהן, שכיהנה בתפקיד מאז 2015 והייתה אחראית על תחומי התכנון והשיווק של קרקעות, תוחלף ע"י שירה ברנד, עורכת דין ומתכננת במקצועה, שכיהנה בשנתיים האחרונות כיו"רית הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז מרכז

כבאי מנסה לכבות שריפה באוסטרליה / צילום: STRINGER, רויטרס

קרן הפנסיה הבריטית שמאמצת מדיניות אקלים ומאיימת בפיטורים

קרן הפנסיה הבריטית הודיעה למנהלי הנכסים: הפחיתו בתוך שנתיים את החשיפה לשינויי אקלים - או הסתכנו בפיטורים ● "שינויי האקלים זו בעיה שהאימפקט שלה על השקעות מחמיר במהירות"

אסתר חיות  / צילום: שלומי יוסף

חוק חדלות הפירעון: מאות תיקי פשיטת רגל יידונו לפי הפקודה הישנה

בית המשפט העליון קבע היום כי בין 500 ל-800 תיקי פשיטת רגל, שהוגשו לכונס הנכסים לפני כניסת החוק לתוקף, יידונו בבית המשפט המחוזי, ולא יהיה צורך להגיש אותם מחדש לבית משפט השלום

סניף של OTHER STORIES של H&M בברצלונה / צילום: שאטרסטוק

סיפורים אחרים: המותג היוקרתי של H&M עושה עלייה לישראל

עשור אחרי שהגיעה לישראל, צפויה הרשת לפתוח בקרוב בקניון רמת-אביב סניף ראשון של המותג OTHER STORIES &

טים קוק, / STEPHEN LAM צילום: רויטרס

בשורות רעות לאפל: נגיף הקורונה עלול לפגוע בקצב ייצור האייפונים

"אם ההתפרצות בסין תהפוך לנרחבת יותר, זה עשוי להשפיע לרעה על שרשרת הייצור ולהפוך לדאגה מרכזית עבור המשקיעים"

קריית אונו / צילום: שאטרסטוק

אושרה להפקדה תוכנית המתאר לקריית אונו: צפי ל-80 אלף תושבים

עד שנת 2040 יגדל שטח העיר ב-800 דונם, והאוכלוסייה תכפיל את עצמה לכדי 80 אלף תושבים ● מתנגדי התוכנית חוששים מציפוף יתר ופקקים

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

תל אביב ננעלה בעליות: טבע טיפסה ב-5%, טוגדר זינקה ב-11%

מדדי ת"א 35 ות"א 125 עלו בכ-0.1%, מדד ת"א 90 עלה בכ-0.2% ● לאחר שזינקה בעקבות הדוחות קרסה מניית אודיוקודס ב-7% ● לאומי שוקי הון: "בימים הקרובים נראה שהעצבנות בשווקים צפויה להיות גבוהה, ולפיכך יש להתכונן למסחר עם תנודתיות גבוהה יחסית"

שבתאי אדלרסברג, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס / צילום: יחצ

הישראלית הראשונה שמפרסמת דוחות בעונה: אודיוקודס עמדה ברף העליון של התחזיות

החברה סיימה את השנה עם הכנסות של כ-200 מיליון דולר, צמיחה של 13.7% ביחס ל-2018, ועם רווח נקי Non-GAAP של 89 סנט למניה ● החברה צופה הכנסות של 214-222 מיליון דולר ב-2020, צמיחה של 6.8%-10.8% - קצב צמיחה מתון יותר מב-2019 ● הרווח הנקי Non-GAAP למניה צפוי להסתכם השנה ב-1.08-1.12 דולר

משאית של חברת ביכורי השדה / צילום: איל יצהר

בהלת הקורונה ומצבה של יינות ביתן לוחצות על ביכורי שדה - שצפויה להפחית את מחיר ההנפקה

הנפקת המניות הראשונית של משווקת הירקות והפירות הטריים, שתוכננה לתחילת השבוע הבא, צפויה להידחות בכמה ימים ● שווי החברה המבוקש בהנפקה, שעמד עד כה על כ-600 מיליון שקל "לפני הכסף", צפוי לרדת בכ-10%

מתחם בזן בחיפה / צילום: פאול אורלייב

כל מה שצריך זה איום טוב: בזן רכשה מתקן למניעת זיהום שנה לפני שתיכננה

המשרד להגנת הסביבה החליט לסגור את פעילות מתקן הביטומן של בזן בעוד שלושה חודשים בשל גרימת זיהום ● על אף שבזן טענה כי לא תוכל לרכוש מערכת להפחתת זיהום לפני תום 2020, היום היא הודיעה על רכישת מערכת זמנית שתמנע את הסגירה ● עם זאת, טרם הוגשה למשרד תוכנית להפחתת זיהום

ענת סרגוסטי / צילום: איל יצהר, גלובס

ארגון העיתונאים: להסדיר את עבודתן של עיתונאיות בכותל המערבי

בעת ביקורו האחרון של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכותל המערבי, הגישה למקום ניתנה רק לעיתונאים ולצלמים ממין זכר ● כעת מבקש ארגון העיתונאים מרב הכותל למצוא יחד מנגנון שיסדיר את עבודתן של עיתונאיות בכותל באירועים בעלי עניין לציבור שאינן אירועים דתיים

הנת"צ החדש / צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו

בכמה קיצר הנת"צ החדש ברחוב קפלן בת"א את זמן הנסיעה?

הנת"צ בקפלן הושק לפני כחודש, ועיריית תל אביב מעדכנת כי הנסיעה בו מקצרת משמעותית את זמנם של הנוסעים: בין 20 דקות ועד חצי שעה ● העירייה מתכננת להקצות נתיבים נוספים לתחבורה ציבורית

הרבט מקמסטר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

"פוטין יכול ללכת ל'יד ושם' ולהתחזות לחבר שלכם, בעוד הוא מערער את ביטחונכם עם אספקה צבאית לאיראן"

בראיון ראשון לתקשורת מאז שסיים את תפקידו כיועץ לביטחון לאומי בבית הלבן, חושף הרברט מקמסטר את הלך הרוחות בוושינגטון, מגן על המהלך לחיסול סולימאני ומביע פסימיות בנוגע לעתיד השלום: "האפשרות שפתרון שתי מדינות יצא לפועל, הולך ופוחת"

פעילי המרד בהכחדה והבריגדה האדומה משבשים את פעילות הבורסה לניירות ערך ובית ההשקעות פסגות בתל אביב / צילום: איילה טולקין ודורי הופמן, המרד בהכחדה, יח"צ

קרן הגידור הרווחית בעולם הופכת לאקטיביסטית אקלים

קרן הגידור TCI, המנהלת 30 מיליארד דולר, מתכננת לאלץ חברות להשתנות נוכח איומי משבר האקלים