מפייק ניוז לפייק גוגל: טראמפ בוחן אם להחיל פיקוח על גוגל

היועץ הכלכלי של טראמפ אמר את הדברים לאחר שהנשיא האשים את גוגל במניפולציה על תוצאות החיפוש • תוצאות החיפוש של שמו, לטענתו, מובילות לתוצאות שליליות בלבד • "זה מצב רציני מאוד", טען טראמפ

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס
דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

לארי קודלו, היועץ הכלכלי של דונלד טראמפ, אמר כי ממשל טראמפ בודק אם יש צורך להחיל פיקוח ממשלתי על גוגל ועל מנוע החיפוש של החברה, כך לפי הוושינגטון פוסט. "אנחנו בוחנים את העניין, ונודיע לכם" אמר קודלו.

דבריו של קודלו נאמרו מספר שעות לאחר שטראמפ האשים את גוגל בביצוע מניפולציה על תוצאות החיפוש, כך שיוצעו תוצאות שליליות בלבד לגביו. "תוצאות החיפוש של גוגל עבור הביטוי 'Trump News' מראות רק את תקשורת הפייק ניוז", צייץ טראמפ בטוויטר. "במילים אחרות, הן מוטות, לגביי ולגבי אחרים, כך שכמעט כל הסיפורים הם רעים".

בהמשך הציוץ טראמפ האשים כי בעוד שסיפורים של רשת CNN, אותה כינה "פייק", בולטים בתוצאות החיפוש, ערוצי תקשורת רפובליקנים ושמרניים לא מופיעים בתוצאות כלל. טראמפ אף הביע ספק לגבי חוקיות הפרקטיקה.

בציוץ המשך טראמפ כתב כי 96% מהסיפורים הגיעו מערוצי תקשורת מהצד השמאלי של המפה, וכינה את המצב "מסוכן מאוד". "גוגל ואחרות מדכאות את קולות השמרניים ומסתירות מידע וחדשות טובות" כתב טראמפ, והאשים כי "הן שולטות במה שאנחנו יכולים ולא יכולים לראות". טראמפ סיכם כי "זה מצב רציני מאוד", והבטיח כי הוא מתכוון לטפל בו.

גוגל פרסמה הצהרה לפיה תוצאות החיפוש שלה אינן מוטות פוליטית. "כשמשתמשים מקלידים ביטויים לחיפוש בגוגל, המטרה שלנו היא לוודא שהם מקבלים את התשובות הרלוונטיות ביותר תוך שניות. החיפוש לא מציב אג'נדה פוליטית ואנחנו לא מטים את התוצאות שלו לפי אידאולוגיה" אמרה החברה. "בכל שנה אנחנו מוסיפים מאות שיפורים לאלגוריתמים שלנו כדי לוודא שהם מציפים תוכן באיכות גבוהה בתגובה לביטויי החיפוש של המשתמשים", אמרו בגוגל, כנראה בתגובה להאשמות על קידום פייק ניוז. "אנחנו ממשיכים לעבוד על שיפור חיפוש גוגל ואנחנו לעולם לא מדרגים תוצאות כדי לבצע מניפולציה על עמדה פוליטית" סיכמו.

ציוצי טראמפ הגיעו יומיים לאחר שהבלוגריות תומכות טראמפ המכונות Diamond and Silk התראיינו ברשת פוקס וטענו שעל הממשלה לבחון את התכנים שענקיות הטכנולוגיה בוחרות לקדם. גם בבלוג הקונסרסטיבי PJ Media פורסמה לאחרונה טענה לפיה 96% מתוצאות החיפוש בגוגל על טראמפ הגיעו מ"כלי תקשורת שמאלניים", ו-29% הגיעו ספיציפית מ-CNN. הכותבת הודתה ששיטות הבדיקה בהן השתמשה לא היו מדעיות.

במהלך סוף השבוע טראמפ האשים בטוויטר את הרשתות החברתיות בכך שהן "משתיקות מיליונים", ובמהלך שבוע שעבר טען כי ההטייה ברשתות החברתיות היא נגד בעלי דעות שמרניות.

צרו איתנו קשר *5988