רבל של קיבוץ רביבים במגעים ראשוניים למכירת פעילות מערכות הרכב

החברה חשפה את דבר המגעים במסגרת כוונתה לגייס חוב באמצעות הרחבת אג"ח מסדרה ב' • הודיעה כי קיבלה "הצעה ראשונית ולא מחייבת מצד שלישי"

מפעלי רבל / צילום: אתר החברה
מפעלי רבל / צילום: אתר החברה

חברת רבל , הנמצאת בשליטת קיבוץ רביבים, קיבלה "הצעה ראשונית ולא מחייבת מצד שלישי, הפועל בשוק הרכב, לרכישת פעילות מערכות הרכב של הקבוצה על ידי הצד השלישי". כך דיווחה הבוקר (ד') החברה לבורסה.

לפי הדיווח של רבל, "בשלב זה קיימים פערי מחיר בין הצדדים, אבל נמשכים המגעים עם הצד השלישי לבחינת התכנות העסקה, גישור על פערי המחיר ולגיבוש מתווה לעסקה". בחברה מדגישים כי "מדובר במגעים ראשונים בלבד" ונכון להיום "אין כל ודאות בדבר המשך המגעים בין הצדדים או ביצוע העסקה ואין כל יכולת להעריך את סיכויי התממשותה".

רבל, שאותה מוביל המנכ"ל ניר אלימלך, פועלת בשני תחומים מרכזיים: מערכות הרכב ומוצרים מבניים ברכב. תחום מערכות הרכב כולל תכנון, פיתוח, ייצור ומכירה של מערכות אוורור למיכלי דלק ורכיבים נלווים, מתזים לשטיפת הפנסים הקדמיים ברכב ושסתומים למערכות הבלימה בכלי רכב. תחום המוצרים המבניים כולל תכנון, פיתוח, ייצור ומכירה של מוצרים המשמשים כחלקי מבנה לכלי רכב. רבל חשפה את דבר המגעים במסגרת כוונת החברה לגייס חוב באמצעות הרחבת אג"ח  מסדרה ב' שלה (כיום הסדרה בהיקף של כ-67 מיליון שקל).

הכנסות החברה מפעילות מערכות הרכב הסתכמו בחצי הראשון של 2018 בכ-49 מיליון אירו, גידול של 10% לעומת החצי הראשון של 2017, וקרוב למחצית הכנסות החברה בתקופה זו. הרווח הגולמי מהפעילות עמד על כ-13 מיליון אירו (שיעור של כ-27% מההכנסות) והרווח התפעולי ממנה הגיע לכ-5.2 מיליון אירו, גידול של 24% לעומת התקופה המקבילה ב-2017.

פעילות תחום המוצרים המבניים, אגב, רשמה בחצי הראשון רווח גולמי של 5.6 מיליון אירו בלבד והפסד תפעולי של 1.7 מיליון אירו לעומת רווח תפעולי של כ-1.3 מיליון אירו בתקופה המקבילה. החברה סיימה את החצי הראשון של השנה עם יציבות בהכנסות לעומת התקופה המקבילה, ברמה של כ-100 מיליון אירו, ובשורה התחתונה הציגה רווח נקי של כ-2 מיליון אירו, ירידה של 20% לעומת התקופה המקבילה.

לרבל יש כיום צבר הסכמי מסגרת לאספקת רכיבים לכלי רכב ומוצרים שונים בהיקף של כ-1.6 מיליארד אירו, מתוכו כ-964 מיליון אירו (58%) הוא לתחום מערכות הרכב. עם לקוחות החברה נמנים יצרני מערכות לרכב המובילים בעולם (Tier-1) ויצרני רכב (OEM) כגון פולקסווגן, אאודי, ג'נרל מוטורס, מרצדס, יונדאי, מיצובישי, פיג'ו ואחרים. החברה מפעילה אתרי ייצור בישראל, בלוקסמבורג, בגרמניה, בקנדה, בארה"ב ובסין ומעסיקה כ-1,600 עובדים בארץ ובעולם.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988