גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

מאחורי הקלעים של הפיצול במשרד וינרוט: המחלוקת בין עו"ד חדד לבנים בדרך לגישור

עזיבתם של עו"ד עמית חדד וחמשת עורכי הדין הנוספים את משרד וינרוט, לא צפויה לעבור חלק ● לפי מידע שבידי "גלובס", בין חדד ושותפיו לבין משרד וינרוט התגלעה מחלוקת כספית ואמוציונלית על רקע הפיצול במשרד הוותיק ● הצדדים מנסים להגיע לפתרונות מוסכמים במחלוקות באופן חשאי והרחק מהעין הציבורית

יעקב וינרוט ז"ל ובניו דובי ויחיאל / צילום: יונתן בלום
יעקב וינרוט ז"ל ובניו דובי ויחיאל / צילום: יונתן בלום

יומיים אחרי שנחשף ב"גלובס" כי עו"ד עמית חדד, פרקליטו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עוזב את משרד י' וינרוט ושות' עם עוד חמישה עורכי דין מהפירמה ופותח משרד עצמאי, היה עסוק היום (ג') חדד במתן ייעוץ לאחד מהחשודים המרכזיים בפרשת הברחת היהלומים לארץ.

אבל עזיבתם של חדד וחמשת עורכי הדין הנוספים, בהם השותף החדש של חדד, עו"ד אריאל רוט, את משרד וינרוט, לא צפויה לעבור בשקט. לפי מידע שבידי "גלובס", בין חדד ושותפיו לבין משרד וינרוט התגלעה מחלוקת כספית ואמוציונלית על רקע הפיצול במשרד הוותיק. פיצול שקרה, כזכור, כשלושה שבועות בלבד אחרי שהאב המייסד של המשרד, עו"ד ד"ר יעקב וינרוט, הלך לעולמו ב-16 באוקטובר.

פגישה בניסיון ליישב המחלוקת

עורכי הדין במשרד וינרוט, בהם שלושת בניו, ד"ר יחיאל וינרוט, דובי וינרוט וזאב וינרוט, שכרו לאחרונה את שירותיו של עו"ד בעז בן-צור, בעצמו יוצא משרד וינרוט, כדי שייעץ להם כיצד לפעול משפטית ביחס לעזיבתו של חדד. מהעבר השני כבר הספיקו חדד ואנשיו להתייעץ עם כמה משרדי עורכי דין. גם עו"ד אלי כהן ממשרד גורניצקי ושות', המקורב למשפחת וינרוט, היה מעורב במגעים בין הצדדים, אך הוא לא מייצג רשמית אף אחד מהם.

לפי המידע שבידי "גלובס", בשעות הערב שלשום (א') נערכה פגישה בין חדד ורוט לבין שלושת בניו של יעקב וינרוט, בניסיון ליישב את המחלוקות - ניסיון שלא צלח בינתיים. עוד קודם לכן נערכה פגישה בין עורכי הדין המעורבים ובהם בן-צור, שבמהלכה הוסכם כי הסכסוך בין הצדדים ייושב בדרך של גישור. זאת, בניסיון להגיע לפתרונות מוסכמים במחלוקות באופן חשאי והרחק מהעין הציבורית.

המחלוקת הכספית בין אנשי משרד וינרוט בהם שלושת בניו של יעקב וינרוט ז"ל, לבין חדד, רוט ואנשיהם שעזבו את הפירמה, היא סביב כמה נושאים. בין היתר סבורים אנשי משרד וינרוט כי עו"ד חדד מסתמך בצורה מוגזמת על המוניטין של המשרד, מוניטין שהושג בעמל רב ובמשך שנים בעיקר בזכותו של יעקב וינרוט, שהיה מבכירי עורכי הדין בארץ ושהפירמה הייתה בצלמו ובדמותו. אנשי משרד וינרוט לא רואים בעין יפה את מה שגורמים המקורבים אליהם מכנים "הניסיון של עמית לצייר את עצמו כ'בן האובד' של יעקב וינרוט וממשיך דרכו". בנוסף, אנשי וינרוט לא רואים בעין יפה את כמות הלקוחות של משרד וינרוט שצפויים ללכת אחרי חדד.

עמית חדד / צילום: כפיר זיו

היה ברור לכולם שחדד יעזוב

לטובתו של חדד צריך לומר שהוא באמת ובתמים מעריץ את וינרוט ז"ל, ושהעובדות מראות שיעקב וינרוט אכן קירב אותו אליו מאוד במהלך השנים והפך אותו לבן-טיפוחיו וקידם אותו. ולראיה - חדד עמד לצדו של וינרוט בתיקי ליטיגציה רבים ומרכזיים והיה שותף, בין השאר, בייצוג של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. מה עוד שזכותם של הלקוחות לבחור מי ייצג אותם, ודבר נפוץ הוא שעורכי דין שעוזבים משרדים לוקחים עמם את הלקוחות שייצגו במסגרת המשרד. לקוחות אי-אפשר לקחת בכוח.

גורם המקורב למשרד אמר היום ל"גלובס" כי היה ברור לכולם שחדד ירצה לצאת בשלב מסוים לדרך עצמאית. לדבריו, מה שמקשה על בני משפחת וינרוט, אבל גם על חדד ואנשיו, הוא העיתוי הרגיש שבו התרחש הפיצול - שלושה שבועות בלבד אחרי מותו של יעקב וינרוט.

על כל פנים, שני הצדדים רוצים לסיים את המחלוקות, והם כבר עושים ניסיונות לאתר מגשר בכיר ומתאים שיוכל להביא לסיום המחלוקות ביניהם בדרך מוסכמת וטובה.

משרד ד"ר י וינרוט ושות' ומשרד חדד רוט ושות' מסרו בתגובה: "התיאור רחוק מאוד מהמציאות ויצא מכל פרופורציה. המשרדים פועלים בשיתוף-פעולה ובהידברות".

רקע: טלטלה במשרד עם מותו של בכיר עורכי הדין בישראל

יעקב וינרוט ז"ל לא היה "עוד עורך דין" ומשרדו לא היה "עוד משרד". בעשורים האחרונים ביסס וינרוט את מעמדו כאחד מבכירי עורכי הדין בארץ, אם לא הבכיר והמוכר מכולם. הוא בחר לסנגר על בכירי המושחתים או החשודים בשחיתות ולמצעד הלקוחות שחלפו במשרדו לא היה שני. הוא ייצג, בין היתר, את ראש הממשלה המנוח, אריאל שרון; את שר הפנים, אריה דרעי; את הרמטכ"ל והשר לשעבר, רפאל איתן; את שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון; את שר הביטחון, אביגדור ליברמן; ואת ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

וינרוט, שייעץ לראש הממשלה בנימין נתניהו גם שבועות לפני מותו, הלך לעולמו ב-16 באוקטובר ממחלת הסרטן והותיר מאחוריו חלל גדול. כאמור, כשלושה שבועות בלבד אחרי מותו חלה טלטלה במשרד עורכי הדין יעקב וינרוט ושות'. עו"ד עמית חדד, שמייצג את ראש הממשלה נתניהו, החליט לפרוש ממשרד ד"ר י' וינרוט ביחד עם עוד 5 עורכי דין מהפירמה - אריאל רוט, תמר פולק, אליהו וייס, נועה מילשטיין, ואביחי יהוסף. מיד אחרי הפרסום ב"גלובס" על עזיבתו של חדד את משרד וינרוט, הוציא נתניהו הודעה שבה הבהיר כי "חדד ימשיך בייצוג ראש הממשלה נתניהו".

המשרד החדש שמקים חדד יקרא "חדד, רוט ושות'", ומטעמו של חדד נמסר כי המשרד החדש יקפיד לחדש את מורשת וינרוט, אותו מכנה חדד "מורנו יעקב זכרו לברכה". במשרד וינרוט המקורי נשארים שלושת בניו של יעקב וינרוט, עורכי הדין יחיאל, דובי וזאב וינרוט, וכן עורכי דין נוספים בולטים.

עוד כתבות

סקר הסקרים - מועד ב'

סקר הסקרים: למרות הדיווחים על חיכוכים בצמרת, כחול לבן נותרת יציבה; גם איילת שקד לא נפגעה מהפרסומים השבוע

מערכת הבחירות החדשה יצאה לדרך, וסקר הסקרים חוזר ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

נשק / צילום: שאטרסטוק

כך משתמשים בפייסבוק עוקפים את איסור מכירת הנשק בפלטפורמה

לפי דיווח של ה"וול סטריט ג'ורנל", משתמשים מצליחים למכור כלי נשק דרך פלטפורמת מרקטפלייס על ידי פרסום של קופסה או תיק עבור כלי נשק בתמחור מנופח

איציק בנבנישתי / צילום: יונתן בלום

בקשה לייצוגית: פרטנר דורשת מלקוחות שעוזבים את החברה לשלם עבור "מתנה" שקיבלו

פרטנר גבתה מלקוחה שביקשה להתנייד לחברה אחרת 1,800 שקל עבור רמקול שהוענק לה "במתנה" כמה שנים קודם לכן ● לטענת הלקוחה, הסכום שגבתה פרטנר עבור אותה "מתנה" גבוה משמעותית ממחירו לצרכן, שלפי הערכת שמאי מסתכם ב-400 שקל

ח״כ אביגדור ליברמן, יו״ר ישראל ביתנו / צילום: טל שניידר

הליכוד בפנייה למכוני הסקרים: הציגו את ליברמן כגוש שמאל

מהליכוד נמסר: "לאחר שליברמן חתם על הסכם עודפים עם לפיד וגנץ, ולאחר שהצהיר על התחייבותו להמליץ על גנץ לראשות הממשלה, הליכוד פנה למכוני הסקרים בבקשה להתייחס לליברמן כחלק מגוש השמאל, ולא להמשיך להציגו בהטעיה מכוונת כחלק מגוש עצמאי, כפי שהם נוהגים עד כה"

אס”א ת”א מול מכבי כשרונות חדרה בגמר גביע המדינה לנשים 2019 / צילום: עודד קרני - באדיבות ההתאחדות לכדורגל

נשים ללא תקציב:"אנחנו מקריבות, מי שיהנה זה דור העתיד"

נבחרת הנשים בכדורגל אירחה אתמול למשחק ידידות את קבוצת צ'לסי האנגלית מול 8,534 אוהדות ואוהדים, ששברו את שיא הקהל במשחק נשים בישראל ● שחקניות הנבחרת, אשרת עיני ונורה אבו שנב התארחו באולפן "גלובסטוק" וסיפרו על ההתרגשות מנקודת הציון והמאבק לקיום הענף בישראל ● האזינו

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

הבורסה ננעלה בעליות: דלק רכב וגזית גלוב עלו בחדות לאחר הדוחות

מדד ת"א 35 טיפס ב-0.66%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.88% ● דלק רכב זינקה בכ-10% ● קרסו רשמה זינוק ברווח הנקי ברבעון השני פי 3 ל-46.4 מיליון שקל ● מניית אפי נכסים זינקה ב-5.2%, אנלייט אנרגיה זינקה ב-5.66%, נורסטאר זינקה ב-7.85%

מסיבת עיתונאים של "ימינה" ביישוב אלקנה / צילום: מפלגת ימינה

הפתרון של ימינה למחירי הדיור: חצי מיליון תושבים לשטחים

מפלגת ימינה בראשות איילת שקד הציגה היום ביישוב אלקנה את תוכניתה להורדת מחירי הדיור, שכוללת הגדלת היצע הדירות במערב השומרון למאות אלפי ישראלים והארכת קו הרכבת הקלה עד לצומת תפוח ● שר החינוך, הרב רפי פרץ: "השומרון הוא הפתרון למצוקת הדיור והמחיה"

אמיר אוחנה./ צילום: כפיר זיו

מכה לאוחנה: בג"ץ מקפיא את המינוי למנכ"ל משרד המשפטים

(עדכון) ● שופטי בג"ץ הנחיתו מהלומה על שר המשפטים אוחנה ומתחו ביקורת חריפה על המדינה, כשהוציאו צו על תנאי נגד מינוי כהן בתקופת בחירות ● לדבריהם, המינוי "סותר כל שורה בהנחיית היועמ"ש", שלפיה החלפת מנכ"ל בתקופת בחירות תיעשה רק במקרים חריגים

אדוארדו אלשטיין / צילום: איל יצהר

בין התשואות בשווקים להגדלת העתודות, ולמרות הפסד ברבעון השני: כלל ביטוח עברה לרווח במחצית השנה

החברה סיכמה את הרבעון השני של 2019 עם הפסד של 17 מיליון שקל, לעומת רווח כולל של כ-112 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ● במחצית השנה עברה כלל מהפסד של כ-4 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2018 לרווח כולל של כ-192 מיליון שקל במחצית הראשונה השנה

איילת שקד ואביחי מנדלבליט/ צילום: ערן גילווארג

פרשת "דיל החסינות לנתניהו" של מקורבי איילת שקד: מעגל הקסמים של השחיתות

לא תמיכה בתוכנית מדינית או כלכלית של רה"מ אלא תמיכה בחסינות מפלילים - זהו האתנן שהציעו לכאורה מקורבי יו"רית ימינה לגורמים בליכוד בתמורה לצירופה למפלגת השלטון ● וכך שחיתות אחת לכאורה מובילה לשחיתות אחרת לכאורה ● פרשנות

מחצבה בדרום. זכויות בנייה  של 120% לתעסוקה הופכות ל־600% במשרדים  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

"אזורי התעשייה נעלמים": לאן עוברים המפעלים ומה יעשו התעשיינים שחייבים להישאר במרכז הארץ

שטח הקרקע לתעשייה מסורתית בישראל יורד והולך, בעיקר במרכז הארץ ● מי מרוויח ומי מפסיד מהתופעה הזו, ולאן ילכו כל המפעלים שלא יכולים לעבור לפריפריה?

דונלד טראמפ/ צילום: רויטרס

אחרי שפתח חזיתות נגד המשתתפות: טראמפ מגיע ל-G7

מעל הפסגה השנה מרחף בעיקר המצב הכלכלי העגום של הכלכלות הגדולות בעולם, והמארח, נשיא צרפת, החליט להקדיש אותה ברוח הזמן ל"מאבק באי השוויון" ● הנשיא האמריקאי וראש הממשלה הבריטי צפויים לגנוב את ההצגה

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

עליות בוול סטריט; טראמפ משגר ציוץ חיובי לגבי סין

נאסד"ק ודאו ג'ונס מזנקים מעל ל-1% ● המדדים המובילים באירופה עלו מעל ל-1% ● טראמפ אומר כי ארה"ב "Doing great" עם סין, אך הבעיה היא יו"ר הפד פאואל; מוקדם יותר הכריז כי הוא שוקל שורה של צעדים לחיזוק הכלכלה ● טרגט מזנקת לאחר שהיכתה התחזיות והעלתה את הצפי לשנה כולה ● עיני המשקיעים נשואות לפרסום פרוטוקול הפד הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל)

דונלד טראמפ/ צילום: רויטרס Carlos-Barria

טראמפ מכריז: שוקל עוד סבב קיצוצי מס; ברקע: חששות ממיתון

74% מכלכלני העסקים מצפים למיתון בארה"ב לקראת סוף 2021 ● הנשיא: "אנו רחוקים מאוד ממיתון" ● עם זאת, טראמפ תוקף שוב את יו"ר הפד ג'רום פאואל בגין "היעדר חזון" ● אנליסטים: סקרים חדשים מצביעים על היחלשות ניכרת של טראמפ בקרב המצביעים; הכלכלה היא הקלף היחיד שלו, והוא חושש מתבוסה אם קלף זה יילקח ממנו

דונלד טראמפ / צילום: Yuri Gripas, רויטרס

בעקבות התגובה הדנית להצעה לקנות את גרינלנד, טראמפ ביטל את הביקור במדינה

זה החל כבדיחה אבל הפך למשבר: הנשיא טראמפ ביטל אמש את ביקורו בדנמרק בשל סירובה לדון במכירה אפשרית של האי גרינלנד לארה"ב ● הנשיא האמריקאי צייץ אתמול בטוויטר על ראשת ממשלת דנמרק: "היא חסכה לנו הרבה מאמץ על ידי הישירות שלה. אני מודה לה על כך ומקווה לקבוע מחדש מתישהו בעתיד!"

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס  / צילום: עינת לברון

למרות המשך החולשה במכירותיה, קרסו מוטורס סיכמה את הרבעון השני עם קפיצה של יותר מפי 3 ברווח הנקי

יבואנית רכבי רנו וניסאן הצליחה לשפר את הרווחיות בפעילויות השונות, והקפיצה הרבעונית ברווח תמכה בעלייה של 17% ברווח הנקי במחצית הראשונה, שהגיע ל-76 מיליון שקל ● המניה זינקה היום בכ-10% בשעות הצהריים, אחרי תקופה ארוכה של דשדוש

אוהדי מכבי תל אביב  באצטדיון בנתניה  / צילום: עודד קרני, באדיבות מנהלת הליגה

איזה מסכנים האוהדים? הוציאו את החיה מהכלוב והיא הפכה לבנאדם

אצטדיונים חדשים, מודרניים וללא גדרות, מחירי כרטיסים סבירים וירידה באלימות - החזירו את הקהל הישראלי למגרשי הכדורגל ● לא הכל מושלם, אבל המגמה אחרי שני עשורים של "ליגת העל" - חיובית

יזמים מתחילים / צילום: שאטרסטוק

לקחים ומסקנות מפרשת Cyvera: כללי זהב ליזמים מתחילים

מספר עצות בסיסיות שיכולות להקטין את הסיכוי לביצוע טעויות בלתי הפיכות כדוגמת אחד ממייסדי חברת סייברה, משה בן אבו, שנעשק והוצא מהחברה שסייע להקים, תוך ש"שותפיו" נישלו אותו מהחזקותיו ללא תמורה ● דעה

רכב של אובר / צילום: / Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

מפעילה מונה: ווסטדייל תשכיר לאובר משרדים בבניין Epic Office בדאלאס

החברה, שאיגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בת"א, תשכיר לחברת שיתוף הנסיעות שטחים בבניין שזכויות ווסטדייל בו משועבדות לטובת מחזיקי האג"ח, ל-3 שנים עם אופציה להארכה

וואווי / צילום: Eric Gaillard, רויטרס

האם סמנ"כלית הכספים של וואווי הודתה שלחברה יש משרד באיראן?

מסמכים משפטיים חדשים שפורסמו ונוגעים לקרב המשפטי בין סמנכ"לית הכספים של וואווי, מנג וואנז'ו, לארה"ב, מצביעים על כך כי מנג אמרה לכאורה שלוואווי יש משרד באיראן, לפי דיווח בבלומברג