צרפת: העליתם תמונה עם מכונית יוקרה לפייסבוק? יכול להיות שתואשמו בהעלמת מס

צרפת מתכוונת להילחם באי-תשלום מסים ובהונאה - באמצעות הרשתות החברתיות • הרעיון הוא לבחון האם רמת החיים שהמשתמש מציג ברשתות החברתיות תואמת את ההכנסה עליה הוא מדווח למדינה

פייסבוק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
פייסבוק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

רשויות המס בצרפת מתכננות פיילוט חדש שמטרתו לאתר ולהילחם באי-תשלום מסים, ובמסגרתו עובדי הרשויות יחפשו רמזים לביצוע עבירות מס באמצעות הרשתות החברתיות. הפיילוט יתחיל בשנה הבאה, כך אמר השר הצרפתי לענייני תקציב ומנהל אזרחי, ג'רלד דרמנין, שבתחום אחריותו נמצאת גם מערכת המיסוי. הדברים נאמרו במסגרת תוכנית הטלוויזיה הכלכלית השבועית "Capital" שמשודרת בערוץ הציבורי הצרפתי M6.

לדברי דרמנין, העובדים יבחנו חשבונות של אזרחים ברשתות החברתיות וישתמשו בדאטה שפתוח באופן פומבי בלבד. הם ינתחו את המידע במטרה לזהות עבירות הונאה פוטנציאליות, כשהרעיון הוא לבחון האם רמת החיים שהמשתמש מציג ברשתות החברתיות תואמת את ההכנסה עליה הוא מדווח למדינה.

"אם למשל אנחנו נראה שלאדם מסוים יש מספר תמונות של עצמו מצולם עם מכונית יוקרה, בעוד שאין לו אמצעים להחזיק במכונית כזו, אז אמנם יכול להיות שהוא קיבל אותה במתנה מבן הדוד או מבת הזוג שלו… אבל יכול להיות שלא", אמר דרמנין.

הצעד החדש מגיע בעקבות חוק שצרפת חוקקה בחודש שעבר, שמטרתו לחזק את יכולות הרשויות להילחם בהונאות מס ולאפשר לממשל שימוש רחב יותר במידע אונליין.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988