לאחר הקריסה: קרדן אן.וי מתחילה להיערך למכירת החזקותיה באוויס אוקראינה

צעד זה נעשה במסגרת המגעים של חברת ההחזקות הקורסת להסדר חוב שני עם מחזיקי האג"ח שלה, לאחר שלא עמדה בפירעון של תשלום קרן גדול בפברואר השנה

אריאל חסון, מנכ"ל קרדן אן.וי / צילום: יח"צ
אריאל חסון, מנכ"ל קרדן אן.וי / צילום: יח"צ

חברת ההחזקות הקורסת קרדן אן.וי מעמידה באופן פורמלי על המדף את החזקתה (66%) בחברת אוויס אוקראינה. בדוחות הכספיים לסיכום הרבעון השלישי של 2018, מציינת קרדן אן.וי כי הנהלתה החליטה לממש את ההשקעה בחברת השכרת הרכב באוקראינה, ומשום כך היא מוצגת כנכס המוחזק למכירה.

קרדן אן.וי  נמצאת בחודשים האחרונים במגעים להסדר חוב שני עם מחזיקי האג"ח שלה, לאחר שלא עמדה בפירעון של תשלום קרן גדול בפברואר השנה. בדוחות הרבעון השלישי ציין המנכ"ל, אריאל חסון, כי מאז פרסום מתווה ההסדר המתגבש עם מחזיקי אג"ח ב' (הסדרה הגדולה של החברה), "ישנה התקדמות נוספת ואנו מאמינים כי אנו קרובים לסיום התהליך עם נאמני אג"ח סדרה ב'". עם זאת, הוא הדגיש כי טרם החל תהליך מו"מ עם מחזיקי סדרה א'.

לקרדן אן.וי חוב של כ-330 מיליון אירו למחזיקי האג"ח שלה. את תשלום החוב של פברואר ביקשה החברה לפרוע באמצעות מכירת חברת הנדסת המים תהל גרופ בכ-100 מיליון אירו לקרן פורטיסימו, אבל עסקה זו התפוצצה רגע לפני השלמתה. עקב כך נכנסה קרדן אן.וי למצב של חדלות פירעון.

תהל הציגה בתשעת החודשים הראשונים של 2018 ירידה של 28% ברווח הנקי ל- 1.8 מיליון אירו, למרות עלייה קלה של 0.5% בהכנסות ל-117.1 מיליון אירו. לדברי קרן אן.וי, נכון להיום מתנהל משא ומתן מתקדם למכירת תהל, שמתוכנת להתבצע במהלך 2019.

מה תעשה UMI?

בנוגע לאוויס אוקראינה, נכתב כי חברת ההשכרה הפועלת תחת המותג אוויס המשיכה להציג ביצועים טובים עם רווח נקי של 600 אלף אירו ברבעון השלישי. עוד נכתב כי קרדן אן.וי "החלה בהיערכות למכירת החזקותיה".

יתרת מניות אוויס אוקראינה, בשיעור של 34%, מוחזקות בידי חברת יבוא והשכרת הרכב יוניברסל מוטורס (UMI), שבבעלות משפחת עייני וחיים דנון.

בעקבות החלטת קרדן אן.וי למכור את מניות אוויס אוקראינה שבידיה, תידרש כעת גם UMI לבחון את הנושא, ולקבוע האם ברצונה לרכוש את המניות הנמכרות או להצטרף גם היא להליך המכירה. קיימת לה גם אפשרות תיאורטית להישארות עם החזקת המיעוט הנוכחית. 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988