גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

המנכ"ל הקודם של פריגו מציג: שכר בעלות של 12 מיליון דולר ב-10 חודשים בלבד

דיווח שהעבירה פריגו ל-SEC, רשות ניירות הערך של ארה"ב, מפרט את עלויות השכר של בכירי החברה ב-2018: המנכ"ל שפרש לפני שנה, ג'ון הנדריקסון, קיבל תגמולים בעלות של 4.4 מיליון דולר; מחליפו בתפקיד, אובה רורהוף, קיבל שכר בעלות של 11.9 מיליון דולר; והמנכ"ל הנוכחי, מורי קסלר – בעלות של 4.1 מיליון דולר ● המניה עלתה ב-38% מהשפל בסוף 2018

אובה רורהוף / צילום: יח"צ
אובה רורהוף / צילום: יח"צ

כמדי שנה זה תקופה ארוכה כובשים מנהלי החברות הדואליות בסערה את צמרת דירוג שיאני השכר, והשנה מדובר בבכירי חברת התרופות פריגו, ששילמה אשתקד לשלושת המנכ"לים שניהלו אותה במהלך 2018 סכום כולל של יותר מ-70 מיליון שקל (כ-20 מיליון דולר), ובסך הכול שילמה לשבעת מנהליה הבכירים כ-115 מיליון שקל (כ-32 מיליון דולר).

דיווח שהעבירה פריגו ל-SEC, רשות ניירות ערך של ארה"ב, חושף כי עלות העסקתו של אובה רורהוף מהווה יותר ממחצית הסכום ששולם לשלושת המנכ"לים שעמדו בראש החברה אשתקד. עלות זו התקרבה ל-12 מיליון דולר (כ-43 מיליון שקל), נוסף על 4.4 מיליון דולר (כ-16 מיליון שקל) לג'ון הנדריקסון ו-4.1 מיליון דולר (כ-15 מיליון שקל) למורי קסלר.

שיאני השכר לשנת 2018

רורהוף, שנכנס לתפקיד בתחילת 2018 ופרש ממנו באוקטובר, נהנה מתגמול הוני של קרוב ל-7 מיליון דולר, והתגמולים שקשורים לסיום העסקתו הצטברו ל-3.4 מיליון דולר, נוסף על שכר בסיס של 425 אלף דולר ובונוס של כ-530 אלף דולר.

היקף התגמולים המצטבר של רורהוף מעמיד אותו בראשות טבלת שיאני השכר בבורסה בתל אביב ל-2018 עד כה, בפער ניכר מיתר עמיתיו בפריגו, שמניותיה נסחרות גם בבורסת ניו יורק.

מי שהתברג אחרי רורהוף לטבלת השיאנים של תל אביב הוא הנדריקסון, שהספיק לעבוד בפריגו כשבועיים בלבד ב-2018, אחרי שנים ארוכות בחברה (מתוכן קצת פחות משנתיים כמנכ"ל), וקיבל בעיקר תגמולים הקשורים לסיום העסקתו, שהצטברו לכ-4 מיליון דולר, נוסף על שכר בסיס של כ-210 אלף דולר ובונוס של כ-145 אלף דולר.

צעד אחריו בטבלה ניצב קסלר, שנכנס לתפקיד באוקטובר, ואשר הוקצו לו אופציות בסכום של 2.5 מיליון דולר, נוסף על בונוס של 950 אלף דולר, שכר בסיס של כ-280 אלף דולר ותגמולים נוספים של 375 אלף דולר.

נוסף על שלושת המנכ"לים המדוברים, פריגו הציגה בדוחותיה עלויות שכר בטווח של כ-9-12 מיליון שקל (2.4-3.4 מיליון דולר) לכל אחד מארבעה בכירים בהנהלתה - מנהל הכספים, היועץ המשפטי, מנהל חטיבת הבריאות לצרכן ומנהל החטיבה הבינלאומית.

בכירי כיל התברגו לצמרת

מנהלי פריגו הותירו מאחור את המנהלים הבכירים של יצרנית הדשנים כיל, שפרסמה בימים האחרונים את הדוחות הכספיים המורחבים שלה, אשר הציבו בראש שיאני השכר של החברה את המנכ"ל רביב צולר, שעלות העסקתו הגיעה ליותר מ-7 מיליון שקל (כ-2 מיליון דולר), סכום הכולל את עלות שכרו, תגמול מנייתי ומענק.

אחרי צולר התברג לצמרת שיאני השכר יו"ר כיל, יוחנן לוקר, עם עלות העסקה של כ-6.5 מיליון שקל (1.8 מיליון דולר), ואילו עלות העסקה של כ-6 מיליון שקל (1.7 מיליון דולר) שהציג מנהל התפעול הראשי של כיל, צ'רלס ווידהאס, סימנה את רף הכניסה החדש לעשיריית שיאני השכר ל-2018 עד כה.

בסך הכול נהנו אשתקד חמשת שיאני השכר של כיל מתגמולים בהיקף מצרפי של כ-30 מיליון שקל (כ-8 מיליון דולר), ומלבד המנכ"ל, היו"ר ומנהל התפעול, נהנו אשר גרינבאום וקובי אלטמן מתגמולים של כ-5 מיליון שקל (כ-1.4 מיליון דולר) כל אחד.

המצטרף החדש לצמרת שיאני השכר ל-2018 בין החברות "המקומיות" הוא רון פאינרו, מנכ"ל לאומי קארד, עם עלות העסקה של 3 מיליון שקל, הכוללת שכר של 1.3 מיליון שקל ומענק של 1.1 מיליון שקל, ואילו יתר ארבעת שיאני השכר בלאומי קארד הסתפקו בתגמולים בהיקפים של כ-1.7-2 מיליון שקל לכל אחד.

עוד בפיננסים, חברת האשראי החוץ-בנקאית אורשי (הנסחרת בבורסה באמצעות אג"ח) שילמה 3.1 מיליון שקל ליו"ר שלה, שי לביא, הנמנה עם בעלי השליטה בה, ועיקר הסכום (כ-2 מיליון שקל) הוא תשלומי ריבית עבור הלוואה שהעניק לחברה. מדובר בהלוואה בהיקף של 25 מיליון שקל שהעניק לביא לאורשי בריבית שנתית של 8%, המחולקת לריבית שוטפת שנתית של 3.5% ולריבית נדחית של 4.5%.

עלות העסקת אביו, יצחק לביא, מייסד אורשי, הסתכמה בכ-630 אלף שקל בתפקידו כמנהל פיתוח עסקי של החברה, ועלות העסקת המנכ"ל גלעד אלגור, השותף בהחזקות בחברה, הגיעה ל-1 מיליון שקל.

עוד מהדוחות האחרונים, חברת הנדל"ן רג'נסי, הנסחרת גם היא באמצעות אג"ח, שילמה לבעלת השליטה בה, קבוצת חג'ג' של האחים צחי ועידו חג'ג', תגמולים בסכום כולל של כ-8.8 מיליון שקל.

תגמולים אלה, המשולמים עבור שירותי מנכ"ל, סמנכ"ל כספים, חשבות, הנדסה וניהול פרויקטים, שירותי משרד ועוד, כללו דמי ניהול של 3.9 מיליון שקל, בונוס של 2 מיליון שקל בגין שירותי מנכ"ל, השתתפות בהוצאות של כ-1.5 מיליון שקל ותשלומי ריבית והצמדה בסכום דומה (כ-1.4 מיליון שקל).

האישה הראשונה: בסוף העשירייה השנייה

שותפות חיפושי הנפט והגז רציו פטרוליום שילמה לשותף הכללי שלה 480 אלף דולר (כ-1.7 מיליון שקל).

עם הצטרפותם של מנהלי פריגו לטבלת שיאני השכר, מצטברת עלות ההעסקה המצרפית של עשרת שיאני השכר ל-2018 עד כה לסכום של כ-136 מיליון שקל - המשקף עלות העסקה ממוצעת של קרוב ל-14 מיליון שקל לכל מנהל.

עשיריית שיאני השכר נעדרת נוכחות נשית, והנציגה הראשונה של המגזר הנשי בטבלה היא ליאורה עופר, בעלת השליטה בענקית הנדל"ן המניב מליסרון, שבתפקידה כיו"רית קיבלה 3.4 מיליון שקל - סכום הממקם אותה בשיפולי העשירייה השנייה בטבלת השיאנים.

בסיכום 2017, עלות ההעסקה המצרפית של 100 שיאני השכר בחברות הנסחרות בבורסה בת"א הצטברה ל-830 מיליון שקל - סכום ששיקף עלות העסקה שנתית ממוצעת של יותר מ-8 מיליון שקל לכל מנהל במאייה הראשונה, ועלות העסקה חודשית ממוצעת של כ-690 אלף שקל. 

עוד כתבות

לב לבייב / צילום: תמר מצפי

המוסדיים אמרו כן ללבייב: הבטיח לעצמו החזקה של 92% לפחות במניות אפי פיתוח

ההיענות הגבוהה תאפשר ללבייב לפעול למחיקת מניות אפי פיתוח, הפועלת בשוק הנדל"ן של מוסקבה, מהמסחר בבורסת לונדון ● לבייב הגיש באוקטובר הצעה במחיר של 30 סנט למניה, ובחודש שעבר שדרג את הצעתו ל-39.4 סנט למניה

נדל"ן מניב / צילום: shutterstock

על רקע הגאות במניות נדל"ן: אזורים ואאורה מפשירות תוכניות להנפקת קרן ריט

אזורים מקדמת הנפקת פעילות השכרת דירות לטווח ארוך, ודיווחה כי חברה בת הגישה טיוטת תשקיף "לצורך הנפקתה לציבור כקרן השקעות במקרקעין" ● אאורה דיווחה כי היא "ממשיכה לפעול להקים קרן להשקעות במקרקעין", לאחר שבשבוע שעבר דיווחה כי "טרם התגבשו התנאים להקמת קרן הריט או למכירת נכסים לקרן"

החלטות גירושים / צילום: שאטרסטוק

האם נטילת כדורים פסיכיאטריים יכולה להביא לביטול הסכם גירושים?

אישה שחתמה על הסכם גירושים השולל ממנה את מרבית הרכוש שהיה לה ולבעלה במהלך הנישואים, עתרה לביה"ד הרבני בבקשה לבטל את ההסכם, בטענה כי חתמה עליו תחת השפעת כדורים פסיכיאטריים ● ביה"ד הרבני הגדול אכן ביטל את ההסכם - אבל מסיבה אחרת לגמרי

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - סופ"ש 17-18 בינואר

בסופ"ש באיכילוב: 11 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

אלי להב, בעל השליטה / צילום: איל יצהר

לקראת הפיכת אבי לוי לבעל מניות מרכזי: להב אל.אר חוזרת לתחום האנרגיה הסולארית

החברה במו"מ לרכישת חברה ישראלית פרטית בתחום האנרגיה המתחדשת בתמורה ל-44.6 מיליון שקל ● להב מתכננת לגייס בשבועיים הקרובים 150-180 מיליון שקל בהנפקת זכויות, ולוי צפוי להחזיק אחריה כ-40% מההון ● לפי אינדיקציה ראשונית, החברה צפויה לרשום רווח של 5-7 מיליון שקל מעליית שווי נכסים בגרמניה

אבי טיומקין / צילום: תמר מצפי

מה היה לאבי טיומקין להגיד לאחר שזומן לרשות ני"ע

יועץ קרנות הגידור אבי טיומקין, הוזמן באחרונה לביקור ברשות לניירות ערך, כדי להעביר סקירת מאקרו כחלק מתוכנית ההרצאות של מחלקת תאגידים

וואטסאפ/ צילום: shutterstock

התקלה בוואטסאפ תוקנה חלקית: חלק מהמשתמשים חזרו לשגרה

(עדכון) - דיווחים על תקלה בשליחת מדיה באפליקציה החלו להתקבל החל משעה 13:00, וזאת במספר מדינות

מטוס התובלה של אל על  / צילום: מיכל רז-חיימוביץ, גלובס

ביהמ"ש אישר ייצוגית נגד אל על ו-3 חברות תעופה בגין "קרטל המטענים"

עמותת הצלחה טוענת כי תיאום מחירים בין אל על, בריטיש איירוויז, לופטהנזה וסוויס גרמו לנזקים של כ-613 מיליון שקל

גילת לווינים / צלם: תמר מצפי / צילום: תמר מצפי

לקראת אקזיט של 2 מיליארד שקל? מניית גילת לוויינים זינקה על רקע מגעים לרכישתה

גם מניית מבטח שמיר, בעלת המניות השנייה בגודלה בגילת, זינקה היום בבורסה ● בעלת המניות הגדולה בגילת היא קרן פימי בראשותו של ישי דוידי, המחזיקה ב-34.1% מהון המניות

גשר יהודית / צילום: קבוצת אורון אחזקות והשקעות

אחרי שכמעט הפיל ממשלה: גשר יהודית בתל אביב נפתח היום לתנועה ושוב גורר תלונות

עשור אחרי שהתכנון החל ולאחר עיכוב בן חצי שנה, הגשר להולכי הרגל שנועד לחבר את מזרח ומערב תל אביב הושלם, אך לא חף מבעיות • אין הגנה ממזג האוויר והוא לא מתחבר לתחנת הרכבת הסמוכה • בעירייה ובנתיבי איילון מאמינים שמדובר בצעד חשוב בדרך להקלה על עומסי התנועה

משה גברילוב / צילום: סיון פרג'

מטבע לקנדוק: משה גברילוב מצטרף לחברת הקנאביס הרפואי

וגם: מלרן פרויקטים ומסחר פתחה את היום בבורסה בתל אביב

דונלד טראמפ / צילום: Gettyimages/Anadolu Agency

זו הכלכלה, טמבלים: 3 שנות נשיאות, 5 מגמות בולטות בכלכלה האמריקאית

בתום שלוש שנים בבית הלבן, הכלכלה האמריקאית נמצאת בנסיקה בפרמטרים רבים: אבטלה, עוני, תעסוקה, מדדי הבורסה ועוד • השאלה המרכזית היא האם הגאות צריכה להיות משויכת לטראמפ שלוקח עליה קרדיט, או שמדובר בהמשך מגמה שהחלה בתקופת אובמה ● שלוש שנות נשיאות. פרויקט מיוחד

 הנשיא והבורסה / איור: גיל ג'יבלי

הנשיא והבורסה: השווקים כבשו שיאים חדשים

טראמפ ייזכר כמי שלחץ ותקף את הבנק המרכזי במטרה שיוריד עוד את הריבית מעבר לרמתה האפסית, על מנת להמריץ את הפעילות הכלכלית - גם אם זה בא על חשבון הגדלת החוב ● שלוש שנות נשיאות. פרויקט מיוחד

סער ברכה / צילום: ולדימיר אסקין

הבנקים המממנים נוטים לטרפד את רכישת תהל, הנתונה בקשיים תזרימיים, בידי קבוצת שיכון ובינוי

ל"גלובס" נודע כי בימים אלו מתקיימים דיונים בין תהל לבין הבנקים לגבי מתווה התמיכה בחברה ● הצעת שיכון ובינוי לא התייחסה להשקעה במניות החברה-האם תהל גרופ אינטרנשיונל (TGI), אלא להשקעה בחברה-הבת תהל גרופ, וייתכן שלכן החליטו בבנקים שלא לאמץ את המתווה

אלון קצף  / צילום:תמר מצפי

דיוידשילד-פספורטכארד נהפכת לחברת ביטוח - ואייל בן שלוש יכהן בה כיו"ר

החברה, שנמצאת בבעלות אלון קצף וחברת הביטוח האמריקאית White Mountains, קיבלה את אישור רשות שוק ההון ● החברה תפעל ישירות מול הציבור, וגם תמשיך במכירת ביטוח דרך סוכנים

מכונת הציוצים של טראמפ / איור: איל אונגר, גלובס

מכונת ציוצים: שלוש שנות נשיאות טראמפ בגרסת הטוויטר. מה מסתתר בחשבון של השולף המהיר במערב

בכל הקשור לטוויטר, נשיא ארה"ב הוא השולף הכי מהיר במערב ● כמה פעמים הוא התייחס אל עצמו כ"נשיא הכי אהוב על כולם"? כמה פעמים הוא תקף גופי תקשורת? כמה פעמים הוא הדהד תיאוריות קונספירציה? ● כל המספרים מאחורי הציוצים ● שלוש שנות נשיאות. פרויקט מיוחד 

מטריושקה בסנט פטרסבורג. החלפות בלתי נגמרות בשלטון / צילום: רויטרס, Alexander Demianchuk

דעה - "רוסיה היא חידה עטופה בתעלומה בתוך אניגמה": מה הכוונות האמיתיות של פוטין?

מה הוא רוצה? למה הוא מתכוון? בשביל מה לו? נשיא רוסיה עושה מה שהוא רוצה ומתי שהוא רוצה, אבל למרבה הסקרנות הוא משתדל להיראות כמי שמכבד את שלטון החוק ● רוסיה מוסיפה להתחבט בין לגיטימיות לאפקטיביות ● דעה

יעקב לוקסנבורג / צילום: גיזי

אפריקה בידי לוקסי: לפידות קפיטל הבטיחה גיוס של 115 מיליון שקל באג"ח להמרה

חברת ההשקעות של יעקב לוקסנבורג השלימה את כל המקורות הדרושים לה לרכישת הבעלות המלאה בקבוצת אפריקה ישראל ● עם הגופים שהשתתפו במכרז המוסדי נמנים ילין לפידות, קרן נוקד וקרנות הנאמנות של אי.בי.אי ומור

סניף של יינות ביתן / צילום: שלומי יוסף, גלובס

חילופים בהנהלת יינות ביתן: דוד סבן ימונה לסמנכ"ל הכספים במקום איל וינברג

רו"ח איל וינברג כיהן בתפקיד כשנה וחצי ● סבן כיהן בשנים האחרונות כסמנכ"ל הכספים באיקאה

אופיר כהן/  צילום: יחצ

מינויים חדשים בזרוע הדיגיטל של קבוצת מקאן

אופיר כהן, עד לאחרונה המשנה למנכ"ל יוניברסל מקאן דיגיטל, מונה למנכ"ל החברה ● בנוסף מצטרף לקבוצה רון כספית, אחד הדמויות המוערכות בענף בתחום ה-CRM והמרקטינג אוטומיישן, שמונה למנכ"ל MRM - חברת הדאטה החדשה שהקימה מקאן