חדשות הקנאביס: הסכם לפרמוקאן בתחום הקוסמטיקה; קנביט מקווה להשתמש באישור גידול הקנאביס של תיקון עולם

פרמוקאן קיבלה רישיון להקמת חוות גידול קנאביס רפואי בהודו והתקשרה עם פיורמג'יק לצורך פיתוח מוצרים המשלבים קנאביס ואסטקסנטין • קנביט מעוניינת לגדל קנאביס תוך שימוש ברישיון GAP ("חקלאות נאותה") שנתן משרד הבריאות לתיקון עולם עבור החווה החדשה שלה בכפר יהושע

שדה קנאביס./ צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
שדה קנאביס./ צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

חברת הקנאביס פארמוקן אשר מועמדת למיזוג לתוך השלד הבורסאי מדיקל קומפריישן, הודיעה היום על שתי התפתחויות בעסקיה: החברה התקשרה בהסכם עם חברה בשם פיורמג'יק לצורך פיתוח מוצרים המשלבים בין קנאביס לבין נוגד החמצון אסטקסנטין. כמו כן קיבלה החברה רישיון להקמת חוות גידול קנאביס רפואי בהודו.

בעקבות ההודעה עלתה מניית מדיקל קומפריישן היום 7% והחברה נסחרת לפי שווי של 69 מיליון שקל.

פיורמג'יק היא חברה פרטית המתמחה בגידול אצות מהן מופק האסטקסנטין. השילוב בין קנאביס ואסטקסנטין אינו שילוב מוכר בעולם הרפואי, והתועלות או הנזקים בשילוב עדיין אינם ידועים.

החברות מתכננות להקים חברה משותפת שתעסוק בפיתוח תוספי תזונה, מוצרי קוסמטיקה, ומוצרים אחרים המשלבים בין החומרים הללו.

פארמוקן היא חברה ותיקה בתחום גידול וייצור הקנאביס ואילו פיורמג'יק היא חברה יחסית בלתי מוכרת בתחום של גידול אצות להפקת אסטקסנטין. יו"ר החברה הוא אבי פלד (תא"ל במיל'), אשר כיהן בעבר בתפקיד נספח ישראל בהודו ומפקד חטיבת גולי, והוא ינהל את המיזם המשותף.

ב-2018 הקימה פיורמג'יק פעילות בתחום בהודו. שתי החברות הסכימו כי יעמידו לחברה המשולבת מימון, כנראה בצורת הלוואת בעלים, בסכום שאינו מהותי עבור פארמוקן, כך מסרה החברה.

בנוסף, הודיעה פארמוקן כי החברה המשותפת תפעל לקבלת רישיון להקמת מפעל קנאביס רפואי בהודו. נכון למועד זה ממשלת הודו טרם הסדירה את תחום פעילות הקנאביס הרפואי, כך שכרגע החברה בהודו אינה יכול עדיין לשווק קנאביס, אך אם יוסדר השוק היא תוכל להיכנס אליו מוקדם יחסית.

קנביט: שינויים בהסכם עם תיקון עולם

חברת קנביט, הנמצאת בימים אלה בתהליך הקמה של פעילות קנאביס וגייסה לאחרונה 32 מיליון דולר מקבוצת משקיעים בהובלת ברק רוזן ועל צירוף מספר אנשי מפתח בכירים לשורותיה, הודיעה היום על שינויים בהסכם שלה עם חברת תיקון עולם.

על פי ההודעה, החברות מעוניינות לגדל קנאביס בחווה של קנביט תוך שימוש ברישיון GAP ("חקלאות נאותה") שנתן משרד הבריאות לתיקון עולם עבור החווה החדשה שלה בכפר יהושע. ייתכן שכדי להשיג את האישור, תצטרך קנביט בכל זאת להראות למשרד הבריאות 180 שתילים שיקבלו אישור, ורק אז תוכל להתחיל לייצר את המוצרים המיועדים לשוק - זהו התקן היום עבור חברות המייצרות קנאביס לראשונה. אם אכן תהיה דרישה כזו, תיקון עולם היא זו שתספק את השתילים לצמחים שישמשו לבדיקה ולא יגיעו לשוק. אם יחידת הקנאביס במשרד הבריאות לא תדרוש בסופו של דבר להשמיד את השתילים הללו, הם יימכרו לתיקון עולם במחיר שהוגדר בהסכם.

יש לציין כי ההסכם בין הצדדים, לגידול של שני מחזורי גידול עבור תיקון עולם על ידי קנביט ב-75% משטח החווה של קנביט (ארבעה דונם), תלוי בקבלת כל האישורים מן היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר) עד ה-4.4.2019, כלומר בעוד כשבועיים וחצי. התזמון כאן חשוב כי אם קנביט תוכל לגדל קנאביס עבור תיקון עולם במהירות, תוכל קנביט להשלים פערי כושר ייצור עבור תיקון עולם, שיש לה היום לקוחות אך אין לה מספיק חומר גלם. תיקון עולם פועלת במקביל להגדיל את כושר היצור שלה ובינתיים התחייבה לגדל שני מחזורי גידול בקנביט, אם זו תעמוד בתנאים כאמור. עד היום לא דיווחה קנביט על סטטוס האישורים שלה, כך שקשה להעריך האם תוכל לעמוד ביעד של קבלת אישורי הגידול עד ה-4.4.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988