על סף מבצע בעזה: מי יעשה הון פוליטי רגע לפני הבחירות?

החמאס והג'יהאד לא ינסו הפעם לשכנע ששיגור הרקטה נעשה בטעות, וצה"ל עשוי להיגרר לתגובה נרחבת ברצועה • ובישראל, רגע לפני הבחירות, המועמדים ינסו להוכיח שדווקא הם יכולים לעשות הכל אחרת • פרשנות

נפתלי בנט בועידת השלטון המקומי MUNI-EXPO 2019, תל אביב / צילום: חורחה נובומינסקי
נפתלי בנט בועידת השלטון המקומי MUNI-EXPO 2019, תל אביב / צילום: חורחה נובומינסקי

ספק אם חמאס והג'יהאד האסלאמי ינסו הפעם לשכנע מישהו בישראל ששיגור הרקטה עם שחר ראשון מעזה למושב משמורת בשרון - היה "טעות". באוקטובר האחרון כבר נשמע תירוץ אודות סופת ברקים שיזמה רקטות ששוגרו בפתאומיות לעומק ישראל, כך שאחת מהן פגעה פגיעה ישירה בבית באר שבע ורק בזכות תושייתה של אם לשלושה ששמעה את צופרי האזעקה ומיהרה להסתגר במרחב המוגן - נמנע אסון שייתכן שהיה גורר את צה"ל לתגובה נרחבת ברצועה.

תירוץ דומה נשמע לפני כשבוע וחצי, כששתי רקטות פאג'ר שוגרו ממרכז הרצועה לעבר תל אביב. הפעם דובר בעזה על תקלה שאירעה בעת בדיקה תקופתית במשגרים שהיו מכוונים לעבר ישראל: ה"טעות" הזאת הסתיימה ברקטה שנפלה בקרבת העיר חולון, רקטה שניה נפלה בשטח פתוח, לא היו נפגעים ולא היה נזק, חיל האוויר הגיב בתקיפה של יותר מ-100 מטרות של חמאס והג'יהאד ברחבי הרצועה - ומישראל נחסך סבב לחימה שהיא לא רוצה בו - כשלושה שבועות לפני בחירות. צה"ל אישר, במסגרת בדיקותיו, כי השיגור הזה היה טעות ומכאן - חמור ככל שיהיה ירי לעבר תל אביב, ישראל בחרה להכיל את הירי.

אלא שמאז הגזרה לא נרגעה: מדי יום משוגרים מעזה זרי בלונים עם מטעני נפץ לעבר עוטף עזה, מטעני חבלה, בכלא קציעות תקפו אסירי חמאס שני אנשי סגל.

הבוקר יגיע יו"ר הימין החדש, נפתלי בנט, שלוטש עיניים לתפקיד שר הביטחון בממשלה הבאה, למושב משמורת. לפניו ואחריו יבואו פוליטיקאים נוספים בשביל לעשות את ההון הפוליטי המתבקש מבחינתם - למרגלות ההריסות של הבית שנחרב מפגיעת הרקטה העזתית.

הקולות שיעלו משם יהיו קולות מתלהמים. בנט לא צריך רקטה בהפתעה לעבר השרון בשביל לפמפם את המסר שישראל לא מרתיעה את חמאס, שלא נותנת לצה"ל לנצח. האלוף (במיל') טל רוסו, מספר 2 בעבודה, השכים קום הבוקר קום, נסע למשמורת ופסק: צריך לפרוס עוד מערכות כיפת ברזל ושרביט קסמים.

גם קיצור ביקורו של ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו בארה"ב והקדמת חזרתו לישראל בעקבות ההסלמה הפתאומית , לא בלי ההבטחה ששחרר מוקדם יותר שלפיה "נגיב בעצמה" על הירי, כבר מכניסים את המדינה לסטרס שהיא כל כך מכירה, לטרפת של על סף מבצע בעזה - ועוד רגע לפני בחירות.

לא בכדי המצרים כבר עושים מאמצים בניסיון להרגיע את השטח. אחרי ירי הרקטות לתל אביב לפני שבוע וחצי, זה דווקא עבד להם לא רע.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988