גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

3 מיליון עוקבים בטוויטר ואינטראקציות ברשת שרק טראמפ עוקף: אלכסנדריה אוקסיו קורטז, רוקסטארית

המענה המהיר והחד, לעתים אף המשפיל, למבקריה הרבים, הוא אחד מסימני ההיכר שלה כפוליטיקאית מזן חדש ● כשלצדה צבא אוהדים במעצמה הדיגיטלית שבנתה, היא מצליחה להפוך סוגיות כלכליות סבוכות לנגישות ● ככל שהיא מחזקת את מיצובה כתקווה הגדולה לחלק גדול מהאומה האמריקאית, היא מתבססת כסיוט של החלק השני, זה שבחר בטראמפ

אלכסנדריה אוקסיו אורטז / צילום: רויטרס
אלכסנדריה אוקסיו אורטז / צילום: רויטרס

היא הצליחה לתפוס את תשומת הלב של כמה אנשים במקביל רק כאשר העבירה באיטיות רבה מדי את כרטיס המטרו שלה, היא מעידה על עצמה. עד לפני כמה שנים היא עדיין עבדה מדי פעם כמלצרית וחזרה לגור עם אמה, לאחר שאביה מת ומשפחתה נקלעה למשבר כספי בעיצומו של משבר כלכלי עולמי.

אבל לפני כארבעה חודשים השתנו חייה מן הקצה אל הקצה, ואלכסנדריה אוקסיו קורטז הפכה לחברת הקונגרס הצעירה ביותר (29) שנבחרה אי פעם בארה"ב. כיום היא גם מבטיחה - או מאיימת, תלוי את מי שואלים - לזעזע את הלוחות הטקטוניים של הכלכלה האמריקאית בהצעות נועזות שכל המועמדים הנוכחיים לנשיאות ב-2020 לא הצליחו אפילו לדמיין. איך זה קרה לה, לנציגת הברונקס והקווינס מניו יורק, המכונה גם AOC? איך תקף אותה מה שהיא מגדירה כ"שינוי חייזרי", שבו עוד ועוד אנשים תולים עוד ועוד ציפיות במי שלדבריה היא "בכלל לא אני, אלא מין אווטאר שלי?".

חוקי הסושיאל

אם היה טקס אוסקר לזוכים בתהילה פתאומית, אוקסיו קורטז הייתה עולה לבמה כשלימינה אינסטגרם ולשמאלה טוויטר. תבלוט בהיעדרה בתרחיש זה: פייסבוק. עוד נחזור לזה. אוקסיו קורטז, ילידת 1989, היא נציגת דור המילניום. ככזו, היא יכולה ללמד דבר או שניים בהלכות סושיאל אפילו את דונלד טראמפ. אם הוא מלך הטוויטר, היא נסיכת האינסטגרם. והכתר - על אף עליונותו הנוכחית, על אף יתרון הוותק המכריע בסושיאל - רועד. אלא מה.

קצת סדר בבלגן: לא רבים הכירו את AOC עד 26 ביוני 2018, המועד שבו ניצחה במפתיע את ג’ו קראולי בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית, בבחירות האמצע בארה"ב. בנובמבר 2018 היא הביסה גם את המועמד הרפובליקני פאפאס - ונכנסה לקונגרס בראש היספני מורם. עוד לפני כן, כבר היה ברור שחוקי המשחק השתנו: אוקסיו קורטז החלה לשתף את עוקביה באינסטגרם (אז היו לה כחצי מיליון) בכל צעד והחלטה בחייה הציבוריים. העוקבים קיבלו תמונות מחיי היומיום של חברי הקונגרס החדשים, שלוו בדרך כלל בכיתובים משעשעים. הם התבקשו לחוות את דעתם על האביזרים שבהם צוידו הפוליטיקאים, כולל מדריך לחבר הקונגרס הטרי, ספר מחזור ושקיות מתנה. הם אף השתתפו בחדווה רבה בעיצוב משרדה של אוקסיו קורטז.

כמה ימים לפני חג ההודיה, AOC עלתה לשידור חי בפיד האינסטגרם שלה והזמינה את עוקביה להצטרף לבישול ארוחת ערב ושיחה על ענייני השעה. למשל, ה'גרין ניו-דיל' שבו היא דורשת להפחית לאפס את השימוש בגז חממה כחלק ממאבקה בהתחממות הגלובלית. למשל, ביטוח רפואי וקולג’ חינם לכולם. למשל, מס של 70% על העשירים ביותר. כלומר, שורה של תיקונים מהפכניים, שלא לומר סוציאליסטים לחלוטין, לכלכלה ולחברה בארה"ב.

את כל זה עשתה אוקסיו קורטז בעודה עורכת לעוקביה היכרות עם הסיר החשמלי החדש שרכשה, ובעודה מבשלת מאק אנד צ’יז, מאפה המקרוני בגבינה שמזוהה כל כך עם ‘תרבות’ הג’אנק פוד של אמריקה. אז נכון, טראמפ כבר צייץ מהשירותים, אבל אוקסיו קורטז לקחה את האינטימיות בסושיאל כמה רמות הלאה ומעלה, למקומות שבהם צבא העוקבים העצום המתעצם שלה לא היה מעולם.

נכון לאמצע פברואר 2019, המספרים של אוקסיו קורטז עומדים על 3.05 מיליון עוקבים בטוויטר ו-2.3 באינסטגרם. נכון, היא עדיין רחוקה מאוד מה-58.2 מיליון של טראמפ בטוויטר, אבל אסור לשכוח שהוא נשיא ארה"ב והיא (עדיין) לא.

כשמשווים את סך האינטראקציות החודשי בטוויטר (לייקים וריטוויטים), התמונה מחמיאה אף יותר לאוקסיו קורטז, שנמצאת במקום השני בארה"ב עם 14.3 מיליון בחודש (נתוני ינואר). אמנם שוב הרחק אחרי טראמפ עם 41.8 מיליון, אבל הרבה לפני כל האחרים, כולל ברק אובמה עם 5.3 מיליון, CNN עם 3.3 מיליון, ננסי פלוסי עם 2.5 מיליון ורבים אחרים.

זה לא קורה סתם: היא מנצלת בחוכמה רבה את הכלים באינסטגרם. ברירת המחדל בפלטפורמה הזו, היא להעלים קטעי לייב וידיאו וסטוריז אחרי 24 שעות, אלא אם כן המשתמש בחר להצמיד אותם לעמוד שלו. AOC, בניגוד לאינסטינקט הפוליטי המיידי של שמירה והאדרה של כל דבר חוכמה שאי פעם אמרה, בחרה ללכת עם הפלטפורמה ומצמידה (כלומר, שומרת) רק אייטמים מועטים. לא פלא שרבים ממיליוני עוקביה נשארים בכוננות עדכונים תמידית ומרגישים כל הזמן שהם עלולים, חלילה, לפספס משהו.
הטריק הנכלולי הזה מאפשר ל-AOC להישאר רלוונטית 24/7, בלי להוציא הון על שיווק ושמירת קשר עם הבוחרים. כמי שלא באה ממשפחה עשירה וכמי שהתחייבה לא לגעת בתרומות מגורמים מסחריים, הסושיאל היה ונשאר הקלף העיקרי שבו יכול להיווצר לה יתרון.

גדודי 'הצבא' שלה מרוכזים ברובם בטוויטר. אמנם, להוד נשיאותו טראמפ יש הרבה יותר עוקבים ממנה, אך היא מנצחת בפרמטרים החשובים באמת. כשבוחנים את שיעור האינטראקציות פר טוויט של אוקסיו קורטז ביחס למספר העוקבים שלה, עולה נתון של 2.8%, לעומת 0.2% בלבד לטראמפ, 0.4% לברק אובמה ו-0.09% לברני סנדרס. אלה פערים עצומים במעורבות, ברלוונטיות.

גם בחינת מספר אינטראקציות בטוויטר מספרות סיפור מרתק: לטראמפ יש כמעט פי 20 עוקבים יותר מאשר ל-AOC, אבל ברמה החודשית (נתוני ינואר 2019) היו לו 43.2 מיליון אינטראקציות בחודש מול 17.5 מיליון לה - פי 2.5 בלבד. מה זה אומר? שהעוקבים של AOC מעורבים, חיים ונושמים את המנהיגה החדשה שלהם. רבים מהם חדשים בזירה הפוליטית האקטיבית, ומגלים לראשונה בחייהם הצעירים את הרצון לבחור, להשפיע, לשנות מציאות.

אלכסנדריה אוקסיו / צילום: Gettyimages ישראל

כשהן מקיזות דם

נדמה שמעולם לא היה פוליטיקאי אמריקאי שהיה נגיש כל כך לצעירי אמריקה. בניגוד להילארי קלינטון, אוקסיו קורטז לא צריכה מניפת יועצים שתלמד אותה לדבר 'אימוג'ית' שוטפת, או איך לענות לטרול שעשה לה בושות על צילומי מגזין שבהם לבשה בגדים בשווי 3,500 דולר ונעליים בשווי 625 דולר. AOC הסבירה לו שהבגדים מוחזרים מיד אחרי הצילומים וביקשה שיתחיל להתרגל ל-'slaying lewks' שלה, שזה משהו כמו "נראית ממש טוב" של המילניאלז.

אפרופו מילניאלז: אוקסיו קורטז בת ה-29 מייצגת דור שלם שלא יכול להיבחר לנשיאות ארה"ב. תקנה אמריקאית עבשה מהמאה ה-18 לא מתירה לבחור נשיא אמריקאי צעיר מגיל 35. נשיא המתקרב לגיל 80 וחווה התמוטטות גופנית ומנטלית הדרגתית עקב זקנה - בהחלט כן, אבל לא חלילה מישהו שעוד לא ראה מספיק בחייו. במקרה של AOC, ייתכן שתוכל להתמודד על התפקיד רק במערכת הבחירות של 2029, מה שנראה כמו נצח במונחים של מי שעוד מלצרה למחייתה לאחרונה. מצד שני, כאמור, יש לה צבא צעיר. והוא רק התחיל לומר את דברו.

אוקסיו קורטז, טוען קורבין טרנט, מנהל התקשורת שלה, מנהלת לגמרי לבדה את נוכחותה באינסטגרם ובטוויטר, ונעזרת בצוות שלה רק בתפעול עמוד הפייסבוק. מה שכנראה מסגיר מה חושבת AOC על חיית המחמד הטורפנית של מארק צוקרברג.

אלא שהרשתות החברתיות, כפי שהיא למדה יפה-יפה על בשרה לאחרונה, אינן רק כר אינסופי להזדמנויות, פוטנציאל ושאר ממתקים. כשנחה עליהן הרוח, הן גם מקיזות דם. AOC התמודדה, עדיין מתמודדת, עם שתי שרשראות מקבילות ורעילות במיוחד של שמועות: האחת על ממדי עושרה, השנייה על מצבה הכלכלי הרעוע.
בתחילת פברואר, ממש לאחר מינויה של אוקסיו קורטז לוועדה לשירותים פיננסיים של בית הנבחרים, העלה גולש פייסבוק סטטוס שבו טען כי ל-AOC יש דירוג אשראי של 430 (גרוע מאוד), שהיו לה שני חשבונות עו"ש שנסגרו ושהיא פונתה פעמיים מבתים בצו בית משפט.

אוקסיו קורטז ניסתה, כמובן, להתגונן. היא טענה שהשמועות מופרכות ומעידות בעיקר על ייאוש במחנה הימין, אולם לא הצליחה למנוע יותר מ-30 אלף שיתופים לפוסט בפייסבוק וחגיגה מקיר לקיר בתקשורת האמריקאית, עם זיקוקי דינור ללא הגבלה ברשת פוקס ניוז.

חבריו של טראמפ הריחו דם, והצטרפו להילולה בשמחה. בנקאי ההשקעות ג’ון לפבר, לשעבר בכיר בסיטיבנק, תהה בטוויטר איך מישהי עם דירוג כה גרוע ורזומה ריק יכולה להיבחר לאחת הוועדות הכלכליות הכי חשובות, ואף מעזה להציע חוקים שעשויים לשנות לחלוטין את פני הכלכלה האמריקאית. גם הוא זכה ליותר מ-38 אלף ריטוויטים.

למה? כי ככל שאוקסיו קורטז מחזקת את מעמדה כתקווה הגדולה לחצי מהאומה האמריקאית, היא מצטיירת כסיוט של החצי השני, זה שבחר בטראמפ, זה שהאמין ששום דבר לא מאיים על שלטונו, עד שבאה ההיספנית החצופה, שמדברת בסיסמאות קליטות, שלא ממש עושה חשבון לנתונים (אם הם לא מסתדרים לה), שעונה באלימות מילולית על אלימות מילולית; ושהשליטה שלה בסושיאל היא אמנות. כי אוקסיו קורטז היא טראמפ - אבל ליברלית. טראמפ - אבל הומניטרית. טראמפ - אבל סוציאליסטית. טראמפ - אבל נחמדה. וגם טראמפ - עם הבנה וסימפטיה לפלסטינים.

נכון, היא מציעה רפורמות שיעלו לאמריקאים כמעט 40 טריליון דולר, מול הכנסות חדשות ממיסים שיסתכמו לכל היותר ב-2 טריליון. מאיפה יבואו עוד 38 טריליון? שוב, מחצית מהאמריקאים עונים: נראה. נחשוב על זה בהמשך. כשהם מתאהבים, ההיגיון שלהם מכיר את הנוהל: כנס למקפיא ואל תצא עד ההתאהבות במועמד הרלוונטי הבא.

עטיפת הקומיקס שיבוסס על אלכסנדריה אוקסיו-קורטז / צילום: Devil's Due Publishing

כוכבת קומיקס

השנה, כך נדמה, מדלגת אוקסיו קורטז לשלב הנפלא והנדיר בחיי פוליטיקאי (רובם לא זוכים לו), שבו הרלוונטיות מתחילה לרוץ אחריה. בפברואר האחרון הודיעה הוצאת ספרי הקומיקס Devil’s Due כי הפוליטיקאית הצעירה היא מעתה גם גיבורת על באנתולוגיית קומיקס שתתפרסם במאי השנה. באחד משערי החוברות שכבר 'הודלפו' נראית אוקסיו קורטז בחליפה לבנה, כשהיא דורכת בהבעת ניצחון על פיל רפובליקאי אומלל, בעוד שברקע נראה חמור דמוקרטי מודאג למדי. בשער אחר היא נראית במדים דומים לאלה של וונדרוומן.

ככותרת לסדרת הקומיקס בכיכובה נבחר הטוויט הבלתי נשכח שלה, מינואר השנה, בתגובה לג’ו ליברמן בן ה-76, אחד מסמליה המזדקנים של המפלגה הדמוקרטית. ליברמן העז לומר בשידור שהוא מקווה מאוד ש-AOC היא לא העתיד של מפלגתו. אוקסיו קורטז הדהימה רבים, גם במחנה הדמוקרטי, כשענתה לו בטוויטר: New party, who dis? - מענה נפוץ על הודעת טקסט ממספר לא ידוע, ולעג גלוי לפוליטיקאי הוותיק על כך שהפסיק להיות רלוונטי. באופן משעשע, אולי אף מבריק, התשובה הזו הפכה לקריאת הקרב של אוקסיו קורטז בקומיקס החדש.

זה כמובן לא הנשק היחידי של גיבורת העל החדשה: בידה הימנית מחזיקה AOC סמארטפון, רמז למיליוני עוקביה בטוויטר ולמיומנות שהיא מפגינה בשימוש באינסטגרם. חשוב להדגיש: המענה המהיר והחד, לעתים אף המשפיל, למבקריה הרבים, הוא אחד מסימני ההיכר של אוקסיו קורטז כפוליטיקאית מזן חדש. כשיריביה מצאו ופרסמו סרטון שלה מפזזת על הגגות בהיותה בקולג’, היא פרסמה מיד סרטון חדש שלה רוקדת מחוץ למשרד הרשמי שלה בקונגרס, וצירפה אליו את הטוויט הבא: "שמעתי שבמפלגה הרפובליקאית חושבים שנשים רוקדות זה סקנדל, חכו עד שהם יגלו שגם חברות קונגרס רוקדות". במונחים של רלוונטיות, AOC היא באמת גיבורת על.

עוד כתבות

בנימין נתניהו ואריה דרעי מאחוריו/ צילומים: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט, איל יצהר, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

דעה: נכנע ללא קרב - נתניהו סלל את הדרך להעברתו מתפקיד ראש הממשלה

ברגע שנתניהו מקבל (גם אם תוך כדי מחאה) את העובדה שהוא אינו יכול לכהן כשר, ולא מבקש להגן על זכותו לכהן בתפקיד זה - הוא מכשיר את פסיקת בג"ץ אף על כהונתו כראש הממשלה ● דעה

יגאל גלאי / צילום: רפי דלויה

מיזוג בענף יחסי הציבור: גלאי תקשורת וגל תקשורת מאחדים כוחות

החברה החדשה תיקרא גל-גלאי ותנוהל על ידי יגאל גלאי וגל בייסברג

סוחרים בבורסת NYSE / צילום: רויטרס Lucas Jackson

טראמפ מצייץ על "הסכם סחר גדול", ושולח את המדדים בוול סטריט לרמת השיא

הציוץ של טראמפ לגבי הסכם סחר שמתקרב, בעוד העלאת המכסים הצפויה ב-15 לחודש מתקרבת, מפריחה אופטימיות בשוק ● הבנק האירופי בראשות קריסטין לגארד הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה אפסית ● בורסות אירופה ננעלו בעליות, הפוטסי הבריטי טיפס ב-0.8%; תורים ארוכים בקלפיות בבריטניה

ניסים ברבי, דנס מנופים / צילום: תמונה פרטית, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

ניסים ברבי זכה במכרז רמ"י בתנובות: ישלם עבור הקרקע 61 מיליון שקל

ברבי, מבעלי חברת "דנס מנופים בע"מ" שעוסקת בתום העגורנים, זכה בקרקע שנמצא באזור התעשייה של המושב ושמיועדת לתעשייה ● על הקרקע התמודדו 23 חברות ● בשיחה עם "גלובס" הצהיר כי "טרם החליט מה יעשה בקרקע"

תחזיות לשווקים ב- 2020 / צילומים: shutterstock, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

תחזית מידרוג: קצב מכירת הדירות יגבר ב-2020, והמחירים יעלו; הריבית תמשיך להכביד על חברות הביטוח

2019 עומדת להסתיים כששני אפיקי ההשקעה המרכזיים בשוקי ההון בארץ ובעולם – מניות ואג"ח – הניבו למשקיעים תשואות מרשימות ● במבט קדימה, במידרוג מעריכים בסבירות גבוהה שגם השנה הקרובה תהיה חיובית ● אלה התחזיות של מידרוג לסקטורים המרכזיים בבורסה בת"א

מטוס אל על בשדה התעופה רמון / צילום: דוברות רשות שדות התעופה

היסטוריה? מטוס אל על נחת ברמון אבל רק לביקור קצר

מזג האוויר קיצוני שתפס את המטוס של אל על עם חזרתו ארצה מרומא לא אפשר את הנחיתה בנתב"ג והמטוס הופנה לנחיתה ברמון

דודו זבידה / צילום: איל יצהר

אחרי מיזוג מבני תעשיה וכלכלית ירושלים: גם החברה הבת דרבן יוצאת מהבורסה

דרבן תבצע בסוף דצמבר פדיון מוקדם מלא של האג"ח שלה, בהיקף של 250 מיליון שקל, ותסיים את חייה כחברה מדווחת

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

ת"א צמצמה את הירידות בנעילה לאחר הציוץ של טראמפ

המדדים המובילים ננעלו בטריטוריה הירוקה לאחר יום אדמדם ● טראמפ צייץ כי ארה"ב וסין קרובות ל"הסכם סחר גדול" ● לאומי פרטנרס במגעים לרכוש 20% מחברה בת של פוקס, מנייתה של חברת האופנה זינקה ביותר מ-7%

ריצ׳רד טראמקה ודונלד טראמפ / צילום: רויטרס

בין טראמפ לטראמקה: דרמה כפולה בוושינגטון

הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים הכריז מלחמה על הנשיא – ומיד אח"כ חיבק אותו ● המלחמה היא השלב הסופי של האימפיצ'מנט: העמדתו למשפט הסנאט ● החיבוק הוא הסכם סחר חדש בצפון אמריקה, יותר מטריליון דולר ● והאיש שאיפשר את ההסכם הוא מנהיג האיגודים המקצועיים ריצ'רד טראמקה, שהסיר את הווטו שלו

הנשיא טראמפ עם נשיא סין שי ג'ינגפינג / צילום: רויטרס

רגע לפני הדד-ליין: האם מלחמת הסחר נמצאת על סף פיצוץ?

ביום א' יפוג הדד-ליין שהציבה ארה"ב לממשל הסיני, וייכנסו לתוקף מכסים אמריקאים נוספים על מוצרים תוצרת סין ● מה האינטרס של טראמפ לענות לבקשת הסינים לפטור ממכסים, ומה יש להם להפסיד? ● כך מלחמת הסחר בין ארה"ב וסין הגיעה לסף פיצוץ, שלב אחר שלב ● האזינו

אביגדור ליברמן  / צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ליברמן: אתמוך בחנינה לנתניהו תמורת פרישתו - אך לא בחסינות

לדברי ליברמן, אמש ניסו שרים בליכוד, ובהם יריב לוין, לשכנע את נתניהו לוותר על חסינותו כדי להקים ממשלת אחדות ● "נתניהו הפך לנטל. אף אחד לא רוצה לראות אותו בכלא, אבל אף אחד גם לא רוצה לראותו במערכת הפוליטית, וכולם מוכנים לתת לו לצאת בכבוד"

סקר הסקרים

סקר ראשון אחרי פיזור הכנסת: כחול לבן שומרת על פער של 3 מנדטים מהליכוד

מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ● סקר הסקרים בודק מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הסוערת

בוריס ג'ונסון, פדרו סנצ'ז, סבסטיאן קורץ / צילום: רויטרס

הדמוקרטיה הכי פחות יציבה במערב? גם במדינות האלה הממשלות נופלות חדשות לבקרים

3 מערכות בחירות בבריטניה בתוך 4 שנים, 4 בספרד בתוך 4 שנים, 61 ממשלות באיטליה מאז תום מלחמת העולם השנייה ושתי מערכות בחירות בשנתיים באוסטריה - הן חלק מהסיפור של הדמוקרטיות המודרניות ● "גלובס" מביא את הלקחים העיקריים שניתן ללמוד מהעשור האחרון באירופה

שי באב"ד/ תצלום: ליאור מזרחי

סערת הגירעון: מנכ"ל האוצר ייפגש עם היועמ"ש, צפוי לדרוש חקירה פלילית של ההדלפות מדוח המבקר

שי באב"ד פנה למנדלבליט בבקשה לפגישה דחופה, על רקע היחסים העכורים בינו לבין שאול מרידור, במטרה להחזיר את משרד האוצר לפעילות תקינה • הדברים מגיעים על רקע חשיפות "גלובס" של טיוטת המבקר העוסקת בגירעון ובהסרת פרקים הנוגעים למחלוקות הקשות בין בכירים באוצר

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס  / צילום: שוקה כהן, יח"צ

לאומי פרטנרס במו"מ מתקדם לרכישת 10% מחברת ריטיילורס של פוקס לפי שווי של 600 מיליון שקל

החברה הבת ריטיילורס מחזיקה בזיכיון להפעלת המותג נייקי בישראל ובקנדה והמותג פוט לוקר בישראל ● ללאומי תוענק אופציה לרכישת 10% נוספים בתוך ארבע שנים, לפי שווי של 750 מיליון שקל לפחות

בנימין נתניהו, גדעון סער / צילום: הליכוד

מבקר הליכוד מזהיר את נתניהו וסער: לא לעשות שימוש בנכסי המפלגה ועובדי המפלגה בקמפיין

מבקר הליכוד עו"ד שי גלילי שלח הבוקר מכתב אזהרה למועמדים בפריימריז על ראשות הליכוד, נתניהו וסער, שלא לעשות שימוש בנכסי המפלגה ועובדי המפלגה בקמפיין ● למעשה, האזהרה מופנית בעיקר כלפי נתניהו, השולט כיום במנגנון המפלגתי ובנכסי התנועה

זאב רוטשטיין / צילום: תמר מצפי

בכיר במשרד הבריאות: "אין מישהו במערכת שיכול להחליף את רוטשטיין"

אינסידנט שהתרחש באירוע התרמה להדסה בארה"ב הביא למכתב דרישה של ארגון נשות הדסה, שבו הן דורשות להדיח את רוטשטיין ● גורמים במשרד הבריאות ציינו כי לא בטוח שלמכתב יש תוקף משפטי כלשהו, לאור העובדה שהארכת הכהונה כבר אושרה

תנ"צ גיא ניר / צילום: גלובס

דרמה במשטרה: כתב האישום נגד תת ניצב גיא ניר יבוטל

לאחר סאגה משפטית של 4 שנים, המשטרה הציעה לתת ניצב גיא ניר, ראש חטיבת המודיעין לשעבר, ועוזרתו דאז רפ"ק צ' למחוק את כל סעיפי האישום נגדם, שמייחסים להם התנהגות שאינה הולמת שוטר

בנימין נתניהו, גדעון סער / צילום: הליכוד

מרכז הליכוד קבע: בחירות מקדימות ב-26 בדצמבר

הבחירות המקדימות נקבעו לפי דרישה של חבר הכנסת גדעון סער, שהודיע על כוונתו להתמודד מול ראש הממשלה נתניהו

זהר גנדלר, ניזאר מישעאל, תמר קידר הריס, כאיד אבו עייאש וגארי ג'ייקובס  / צילום: הבא טורעאני

מדעי החיים האמיתיים: מי הגיעו למפגש של הקרן היהודית-ערבית NGT3

וגם: היו"ר וידמן והמנכ"ל פרשר ממזגים מחלקות בבנק מזרחי טפחות