פחות מחודש לתחרות: עדיין נותרו אלפי כרטיסים לאירוויזיון

כך למשל נותרו כמעט 400 כרטיסים לגרין רום במופע הגמר במחיר של 2,000 שקל לכרטיס • קצב המכירה למופעים החיים של חצאי הגמר מדאיג אף יותר • תאגיד השידור: "מכירת הכרטיסים נמשכת; מחירי החזרות וחצאי הגמר נמוכים יחסית, וזו הזדמנות לקהל ליהנות ממופע שטרם נראה כמוהו בישראל"

קובי מרימי, נציג ישראל לאירוויזיון 2019 / צילום: רונן אקרמן
קובי מרימי, נציג ישראל לאירוויזיון 2019 / צילום: רונן אקרמן

המחירים היקרים עושים את שלהם: פחות מחודש עד לאירוויזיון, ואלפי כרטיסים למופעים השונים עדיין לא נמכרו. כך למשל נותרו כמעט 400 כרטיסים לגרין רום במופע הגמר במחיר של 2,000 שקל לכרטיס. הקהל שיושב בגרין רום צופה במופע יחד עם המשלחות. לאולם המרכזי של מופע הגמר לא נותרו כרטיסים.

קצב המכירה למופעים החיים של חצאי הגמר מדאיג יותר: לפי היצע הכרטיסים באתר "לאן", למופע החי של חצי הגמר הראשון נותרו יותר מ-2,200 כרטיסים במקומות ישיבה שונים באולם. כרטיסים אלה מוצעים בחלקם הקטן ב-500 שקל (למראה חלקי של הבמה), אולם ברובם מתומחרים ב-1,250 שקל וב-1,000 שקל. חצי הגמר הראשון יתקיים ב-14.5. גם למופע החי של חצי הגמר השני שיתקיים ב-15.5 יש שפע של כרטיסים, למעשה כ-2,000 כרטיסים עדיין לא נמכרו.

נזכיר כי כל מקומות הישיבה באולם מסתכמים ב-7,300, הרבה פחות מאשר בתחרויות האירוויזיון הקודמות - לשם השוואה בליסבון אולם המופעים הכיל 18 אלף מקומות - ומכאן שאין פלא שמחירי הכרטיסים היו בחלקם נמוכים גם בשליש מהמחיר שמוצע לאירוויזיון בתל-אביב. ועדיין - המחיר היקר כפי הנראה לא משקף את עקומת הביקוש וההיצע, שכן גם הקהל מצביע (או יותר נכון לא מצביע) ברגליים. 

לכל אחד מהמופעים החיים של האירוויזיון יש גם חזרות שאליהן נמכרים כרטיסים - אלה היו אמורים לשקף מחיר סמלי, אולם גם כאן מדובר בכרטיסים שעלותם הגבוהה מתבטאת באלפי הכרטיסים שלא נמכרו. בין היתר לחזרה השנייה (חזרת שופטים) לגמר האירוויזיון שתתקיים יום לפני התחרות, כלומר ב-17 למאי בשעה 22:00, נותרו כ-2,000 כרטיסים. 400 שקל ישלם מי שמוכן להסתפק במראה חלקי של הבמה, והשאר ישלמו 1,000-1,250 שקל לכרטיס במקום ישיבה באולם.

לחזרת השופטים של חצי הגמר הראשון בשלב זה מצפה אולם מדולל אף יותר - יותר מ-3,000 כרטיסים לא נמכרו עדיין. טווח המחירים לחזרה לחצי הגמר ירד לפני פתיחת הפעימה השנייה של מכירת הכרטיסים בשבוע שעבר, וכעת הוא מתחיל ב-150 שקל (למראה חלקי), עובר ב-250 שקל ומגיע עד 400 שקל לכרטיס באולם.

מי שפשוט חייב לצפות בכל מופעי האירוויזיון, יכול להתעניין בחבילה משולבת שכוללת את שני חצאי הגמר ואת מופע הגמר. חבילה כזו מוצעת ב-3,700 שקל.

רמת המחירים היקרה של כרטיסי המופעים משאירה רבים מחובבי האירוע מחוץ לאולם האקספו. בזמן שתל-אביב נערכת להגעה של אלפי תיירים, יש להניח כי רבים מהתיירים ששקלו להגיע לישראל בתקופת האירוויזיון, ואשר מוסיפים לתחשיב היקר של מחירי הלינה והשהות בישראל את מחירי הכרטיסים שנאמדים במאות אירו לאדם, יעדיפו השנה לצפות בתחרות מעבר למסך הגדול.

מתאגיד השידור "כאן" נמסר: "מכירת הכרטיסים לגרין רום, לחצאי הגמר ולחזרות נמשכת. נזכיר כי מחירי החזרות וחצאי הגמר נמוכים יחסית, וזו הזדמנות מעולה עבור הקהל ליהנות ממופע שטרם נראה כמוהו בישראל".

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988