הנקראות ביותר

נעילה שלילית בוול סטריט: נאסד"ק צנח ב-1.6% והנפט צלל בכ-6%

החרפת הטון לגבי התנהלות המשא ומתן בשיחות הסחר מכבידה על המדדים • באירופה הדאקס צנח ב-1.8%, הקאק איבד שיעור דומה • דרישות האבטלה הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע החולף הסתכמו ב-211 אלף • טבע ננעלה בשפל של 17 שנים

אילוסטרציה: shutterstock
אילוסטרציה: shutterstock

סקירת המסחר בבורסת העולם: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות ארה"ב ננעל היום בירידות חדות. נאסד"ק איבד 1.6%, S&P 500 ירד ב-1.2% ודאו ג'ונס ירד ב-1.1%. מדד הפחד זינק ב-15%.

הנפט צנח ב-5.7% ומחיר חבית עומדת כעת על 57.95 דולר. 

מניית טבע  סיימה את המסחר בירידה של 4.33%. מחירה עומד כעת על 11.04 דולר. אפל איבדה 1.7%, מניית קוואלקום  איבדה 1.5% ומניית מיקרון טכנולוג'י  ירדה ב-2.6%. ומניית זיילינקס  ירדה בכ-3%.

מניית טסלה  עלתה ב-1.4% במסחר. 

21:40

מדדי וול סטריט נופלים בעד 2% בשעה זו. נאסד"ק מאבד כ-2%, S&P 500 ודאו ג'ונס יורדים בכ-1.7%. הנפט צונח בכ-5.7% ומחיר חבית עומד כעת על 57.9 דולר. 

מניית קוואלקום  ומניית מיקרון טכנולוג'י  מאבדות כ-4% ומניית זיילינקס  יורדת בכ-3%.

מניית אפל  יורדת בכ-2% לאחר UBS חתך את מחיר היעד למניה מ-235 דולר למניה ל-225 דולר. 

20:30

מניית טבע  נופלת כעת במהלך המסחר בוול סטריט במעל ל-4%, ומגיעה למחיר נמוך יותר מהשפל אליו הגיעה בנובמבר 2017, עם כניסתו של קאר שולץ לתפקיד המנכ"ל. מחיר השפל אז היה 11.16 דולר. במחיר הנוכחי, שעומד על 11.06 דולר, מדובר על שפל של כ-17 שנה במחיר המניה (מתואם לדיבידנדים שחולקו).

19:40

חידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב מתרחקת כאשר הסינים אמרו היום כי התנאים כעת "אינם נכונים" לקיום פגישה בין הנשיא טראמפ לשי ג'י פינג. מדד הנאסד"ק מאבד 1.9%, הדאו ג'ונס יורד 1.45% ומדד S&P 500 מאבד 1.56%. מדד הפחד (VIX) מזנק ב-20%.

מחיר הנפט נופל ב-5.8% על רקע החששות מהאטה בביקושים כתוצאה מהאטה בסחר, וכן על רקע העלייה במלאי הנפט בארה"ב שמכבידה על צד ההיצע. כמו כן, המתיחות בין ארה"ב לאיראן לא תורמת לסנטימנט ומחיר הנפט נסחר מתחת ל-60 דולרים לחבית, לראשונה מאז חודש מרץ האחרון.

18:40

המסחר בבורסות אירופה ננעל בירידות בדומה לסנטימנט השלילי שנרשם כעת בוול סטריט. מדד הדאקס הגרמני איבד 1.77%, הקאק ירד ב-1.8% והפוטסי איבד 1.4%.

מניית טסלה  עברה לעליות על רקע מייל של אלון מאסק לעובדים שנחשף לפיו החברה ייצרה השבוע בממוצע 900 רכבים ממודל 3.

17:50

מחיר הנפט צולל ב-5% סביב 58 דולרים לחבית, וזאת על רקע החשש מהחרפת מלחמת הסחר, נתוני מאקרו חלשים ביפן ובאירופה, וברקע למתיחות שבין איראן לארה"ב. בתוך כך, מלאי הנפט האמריקאי עלה בשבוע החולף שהסתיים ב-17 למאי ב-4.9 מיליון חביות ל-476.8 מיליון חביות, כך לפי ה-EIA.

בתוך כך, החרפת הטון בין סין לארה"ב מכבידה על המדדים בוול סטריט, לאחר שמשרד המסחר הסיני אמר כי על האמריקאים לשנות את הטון על מנת להמשיך בקיום השיחות. מדד הנאסד"ק מאבד 1.3%, הדאו ג'ונס יורד 1.1% ומדד הפחד (VIX) מזנק ב-12%.

באירופה נרשמות ירידות גם כן, כאשר מדד הדאקס יורד ב-1.4%, והקאק ב-1.5%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות על רקע החרפת הטון סביב שיחות הסחר בין סין לארה"ב, כאשר לא ברור אם ומתי יחודשו. מדד הנאסד"ק מאבד 1.2% בפתיחה, הדאו ג'ונס יורד בכ-1% ומדד S&P 500 יורד בשיעור דומה.

15:30

דרישות האבטלה הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע החולף ירדו באלף דרישות והסתכמו ב-211 אלף, מתחת לתחזיות שצפו עלייה ל-215 אלף דרישות.

לראשונה מאז חודש מרץ, מחיר הנפט נופל מתחת ל-60 דולר לחבית, וזאת בצל החדד להאטה כתוצאה מהחרפת מלחמת הסחר, ועלייה במלאי הנפט בארה"ב. מחיר הנפט צונח כעת ב-2.4% לרמה של 59.9 דולרים לחבית.

15:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בחדות, וזאת על רקע החשש מהחרפת מלחמת הסחר. משרד הסחר הסיני אמר כי ממשל טראמפ "חייב לתקן את פעולותיו השגויות" על מנת להמשיך בקיום המשא ומתן ושיחות הסחר.

טסלה יורדת בטרום-מסחר על רקע הדיווח לפיו האנליסט השורי מבנק ההשקעות מוגן סטנלי הזהיר מפני מצוקת האשראי של החברה, ושלל את האפשרות כי טסלה תירכש על ידי חברת ענק.

בגרמניה, מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור לחודש מאי נפל מהתחזיות המוקדמות, וירד לרמה של 44.3 נקודות, לעומת הצפי לעלייה ל-44.8 נקודות. נתוני התמ"ג של גרמניה ברבעון הראשון עמדו בתחזיות, על 0.4% ברבעון הראשון.

13:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות של 1%, על רקע החשש מהחרפת מלחמת הסחר, כאשר הצדדים מתבצרים בעמדתם. משרד הסחר הסיני צופה כי מלחמת הסחר תימשך ככל הנראה עד שנת 2035, והעלו ביקורת על חוסר הכבוד של האמריקאים במשא ומתן. 

החוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק יורדים ב-1.4%, החוזים על מדד דאו ג'ונס מאבדים 0.9% והחוזים העתידיים על מדד S&P 500 יורדים בכ-1%.

גם באירופה גוברת חוסר הוודאות, על רקע הבחירות המתוכננות לפרלמנט האיחוד האירופי, וזאת כשנוסף לכך המשקיעים עוקבים אחר צעדיה של תרזה מאי, ראשת ממשלת בריטניה, העשויה להתפטר בשל כישלונה עם מדיניות ה"ברקזיט".

12:30

חברי הבנק המרכזי של ארה"ב חשו בנוח עם הבחירה שלא לבצע שום מהלך בסוגיית הריבית. כך עולה מפרוטוקול פגישת הריבית שנערכה ב-30 באפריל וב-1 במאי.

רבים מחברי הפדרל ריזרב שהשתתפו בפגישה העריכו שהירידה שנרשמה לאחרונה באינפלציה הינה זמנית, כך על פי הפרוטוקול ששוחרר לפרסום אתמול (ד'). אך כמה מהם הביעו חשש מההשלכות האפשריות על הכלכלה אם האינפלציה תמשיך להיות נמוכה בניגוד לציפיות. מהפרוטוקול עולה כי חברי הפד לא שקלו אפשרות של קיצוץ הריבית.

11:15

בורסת הונג קונג  ננעלה בירידות של 1.7%. 

נמשכת המגמה השלילית בבורסות אירופה.

החוזים העתידיים על נאסד"ק  יורדים כעת יותר מ-1%.

על רקע הדיווח בבריטניה בנוגע להתפטרותה הצפויה של ראשת הממשלה תרזה מיי, שער הליש"ט הבריטי יורד כ-0.3% מול הדולר.

10:30

המסחר בבורסות אירופה נפתח הבוקר בירידות. בורסות לונדון , גרמניה , פריז  ואיטליה  נפתחו בירידות של עד 1%.

מניות הרכב רושמות ירידות של עד 2.5%, לאור חששות השוררים בשוק מפני החרפת מלחמת הסחר. מניות הבנקים גם הן בטריטוריה שלילית, בהובלת דויטשה בנק  שיורדת 2.7%.

גם אי הוודאות בכל נושא הברקזיט מדאיגה את המשקיעים, לאור הלחצים על ראשת ממשלת בריטניה לפרוש מתפקידה, ולאור הדיווחים על כוונתה להתפטר מחר.

באסיה, בורסות שנחאי  וטוקיו ניקיי 225  ננעלו בירידות של עד 1.4%. בורסת הונג קונג  יורדת 1.7%.

06:20

ירידות שערים הבוקר (ה') בשוקי אסיה על רקע מתיחות בין סין לארה"ב, מדד ההנג סנג  בהונג קונג יורד מעל 1%, הניקיי  יורד 0.82% ומדד שנחאי  מאבד 0.4% מערכו.

אתמול שר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ'ין אמר בראיון כי נסיעה לבייג'ינג כדי להמשיך את שיחות הסחר עם הסינים עדיין לא נקבעה באופן רשמי, מה שהוריד את תקוות המשקיעים למציאת פתרון למלחמת הסחר בין שתי המעצמות הכלכליות הגדולות.

מניית בנק ההשקעות היפני סופטבנק  נופלת מעל 5% לאחר דיווח כי משרד המשפטים האמריקאי המליץ לחסום עסקה בין טי-מובייל ויריבתה ספרינט.

ענקית הסמארטפונים וואווי הודיעה כי תפתח מערכת הפעלה משלה במקרה שאכן יופסק שיתוף הפעולה עם גוגל ואנדרואיד, לפי הודעת החברה - מערכת הפעלה זו תהיה מוכנה עוד השנה.

אמש המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בירידות שערים.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988