גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה שלילית בבורסה: ת"א 35 איבד 1.1%, טבע איבדה 3%

המדדים בוול סטריט יורדים ביות מ-1.5% בצל התבצרותן של סין וארה"ב בעמדותיהן במלחמת הסחר ● מדד ת"א-90 ירד ב-0.9% ומדד הבנקים ירד 0.3% ● מניית הפניקס ירדה על רקע החתימה על הסכם למכירתה ● חברת קרור הודיעה על מינוי מנכ"ל חדש

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

יום המסחר האחרון בבורסה בתל אביב ננעל בירידות שערים חדות בצל החרפת הטון סביב שיחות הסחר. מדד ת"א 35 איבד 1.1%, ת"א 90 ירד 0.9% ומדד הבנקים ירד 0.3%.

אופקו הלת'  צנחה 5.5%, טבע  וטאואר  ב-3% כ"א, מניית הפניקס  איבדה 2.3% על רקע החתימה על הסכם להעברת השליטה.

מניית מיטרוניקס  איבדה 1.6% במחזור חריג, מניית מזרחי טפחות  יורדת 0.6%, פריגו  איבדה 2%, מניית בזק  ירדה בעוד 1.6%.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

16:45

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות בדומה לפתיחה השלילית בארה"ב על רקע החרפת הטון סביב שיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד ת"א 35 מאבד 1.1%, ת"א 90 יורד 0.95% ומדד הבנקים מאבד 0.4%. 

מניית טבע יורדת 3%, אופקו צונחת 5.7%, טאואר יורדת 3.4%, בזן מאבדת עוד 2.4%.

15:20

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, וזאת בהתאם למגמה מעבר לים, כאשר סבב שיחות נוסף בין סין לארה"ב מתרחק על רקע החרפת הטון בין הצדדים.

מדד ת"א 35 מאבד 0.9%, ת"א 90 יורד ב-0.65% ומדד הבנקים מאבד 0.3%.

מניית מיטרוניקס יורדת 2.8% במחזור גבוה לאחר פרסום הדוחות, איידיאיי ביטוח עולה 2.2%, מליסרון מטפסת 0.66%.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-805 מיליון שקל.

13:13

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות, בדומה לסנטימנט השלילי שנרשם כעת בטרום-מסחר בוול סטריט, על רקע החרפת הטון סביב מלחמת הסחר.

המגמה השלילית היום ממחישה שוב את רמת התנודתיות הגבוהה יחסית המאפיינת את המסחר בשווקים באחרונה, והיא מגיעה אחרי יומיים של מגמה חיובית, אחרי ירידות שערים שנרשמו מוקדם יותר השבוע.

המדדים ת"א-35  ות"א-90  מאבדים כעת כ-1% כ"א, מדד הבנקים  יורד ב-0.3%. 

איגרות החוב הממשלתיות נסחרות בעליות.

מניית הפניקס  מאבדת גובה על רקע החתימה על ההסכם למכירתה.

מניית מיטרוניקס  יורדת 2.6% במחזור הגבוה בשוק לאחר הדוחות, נייס  מאבדת 2.9%, בזק  יורדת ב-3.1%, בזן  מאבדת 2.9%.

חברת קרור אחזקות, יצרנית המשקאות הקלים של יפאורה והצ'יפס של תפוגן, מדווחת על מינוי המנכ"ל החדש, דורון שטיגר. אסיפת בעלי המניות שתיערך בעוד חודש תתקבל לאשר את תנאי כהונתו של שטיגר.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו בכ-600 מיליון שקל.

12:30

מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים בשעה זו בכמעט 1%. מניות שיכון ובינוי  ובזק  יורדות בכ-3%.

חברת החשמל פרסמה הלילה את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של השנה, ובמרכזם - מעבר לרווח של 166 מיליון שקל, לעומת הפסד של 67 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2018. בחברת החשמל מייחסים זאת בעיקר לעלייה של 10% בצריכת ה חשמל ולעליית התעריף ב-3%. כך עלו הכנסות החברה ב-10% והגיעו ל-6 מיליארד שקל ברבעון הראשון.

רשות התחרות אישרה את מיזוג דקסיה לדיסקונטבתנאי שמרכנתיל ימכור תיק אשראי לרשויות מקומיות.

12:20

מניית שיכון ובינוי  יורדת כעת במסחר 2.6%.

ועדת השקעות עמיתים של הראל בראשותו של משה דברת, הודיעה כי החליטה בישיבתה אתמול (ד'), פה אחד, להצביע נגד תנאי העסקתו של לפידות כמנכ"ל שיכון ובינוי. כמו כן, החליטה הוועדה פה אחד להצביע נגד תנאי העסקתו של יו"ר שיכון ובינוי ונגד תנאי פרישתו של המנכ"ל היוצא, משה לחמני.  

11:35

מעמיקות הירידות בת"א. מדדי ת"א-35 , ת"א-125  ות"א-90  יורדים בעד 0.8%. המסחר בבורסות אירופה מתנהל גם הוא במגמה שלילית.

מניית בזק  יורדת הבוקר בכ-1.5%. טבע  יורדת גם היא בכ-1.5% לאחר שהבוקר פורסם כי בנק קרדיט סוויס הוריד את מחיר היעד שלו למנייה, בפעם השנייה בתוך שלושה שבועות.

09:45

יומו האחרון של שבוע המסחר בבורסה בת"א נפתח הבוקר בירידות שערים, המדדים המובילים ת"א-35  ות"א-125  יורדים עד 0.45%. ת"א-90  מאבד 0.2%. גם מדדי הבנקים  והביטוח  יורדים.

מניית בזק  יורדת 1.5%.

מניית אופקו  צונחת מעל 5% בפתיחת המסחר.

בפעם השנייה תוך שלושה שבועות בלבד, בנק קרדיט סוויס הוריד הבוקר את מחיר היעד שלו למניית טבע . בבנק נוקבים כעת במחיר יעד של 14 דולר למניה, לעומת 18 דולר קודם לכן. הורדת מחיר היעד מוסברת ב"סיכון המשפטי הכפול" שמגביר את הלחץ - הן התביעה בנוגע לתיאום המחירים בגנריקה בארה"ב, והן התביעות בנוגע למשככי הכאבים האופיואידיים. 

הבוקר הושלם המיזוג של חברת הקנאביס פארמוקן עם החברה הציבורית מדיקל קומפרשן.

06:50

המסחר בבורסת תל אביב ייפתח הבוקר (ה') על רקע העליות בבורסה אתמול והסנטימנט השלילי בוול סטריט בלילה, המסחר בשווקים באסיה מתנהל הבוקר בירידות שערים עד 1% ואתמול הבורסות בניו יורק ננעלו בירידות שערים.

בזן  דיווחה אמש כי בית הדין התיר לדור כימיקלים שימוש בצינורות שלה. זאת, לאחר שעיריית חיפה הודיעה לדור כי שוללת ממנה את ההיתר לשימוש בכל הצינורות התת-קרקעיים שלה בעקבות "פשיטה" של המשרד להגנת הסביבה על משרדי דור ביום שני האחרון.

בעולם, המתיחות בין ארה"ב לסין ממשיכים להפעיל לחץ על השווקים. שר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ'ין אמר אמש כי נסיעת המשלחת האמריקאית לסין לא נקבעה עדיין, מה שמרחיק עוד יותר הסכם סחר אפשרי בין שתי המעצמות.

בנעילת הבורסה בתל אביב אתמול מדד ת"א 35 טיפס ב-0.7%, ת"א 90 עלה ב-0.6% ומדד הבנקים איבד 0.3%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

בגזרת המטח אתמול, הדולר עלה 0.36% מול השקל ושערו היציג נקבע על 3.611 שקלים. האירו טיפס ב-0.5% ושערו היציג נקבע על 4.03 שקלים.

עוד כתבות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

ת"א ננעלה בירידות, בהובלת מניות הבנקים

המדדים המובילים רשמו ירידות קלות של עד 0.4% ● מדד הבנקים בלט בירידות של יותר מ-1% ● הדסית ביו זינקה על רקע כניסתה של החברה המוחזקת אנלייבקס תרפיוטיקס לבורסה בתל אביב ● בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח על רכישת 70% מניות בחברת קוואליטי הנדסה פיננסית

דב קוטלר / צילום: איל יצהר, גלובס

לאחר שינוי הכיוון בפועלים: האם גם בנק לאומי בדרך למהפכה

המינוי של דב קוטלר למנכ"ל בנק הפועלים, למרות זעמם ובניגוד גמור לדעתם של אנשי הגוורדיה הוותיקה של הבנק, מדגיש את הצורך בשינויים כדי לעמוד באתגרים החדשים של השוק ● ביחד עם המינוי של אורי לוין, שלא "נולד" בדיסקונט, נראה כי הדרך לשינוי דרמטי גם בצלע הגדולה השלישית - בנק לאומי - עשויה להיות קלה יותר, אם היו"ר רק ירצה בכך

מתחם מלון עדן אין. "להשתחרר מההסכם כדי להגן על האינטרס הציבורי" / צילום: בר אל

היזם גילה: החתימה של ראש המועצה לא מבטיחה שהתוכנית תצא לפועל

יזם פרטי קידם תוכנית לבנייה למגורים בזכרון יעקב במקום מלון עדן אין ● בית המשפט העליון קבע שההסכם שחתם עם המועצה אינו חוקי משום שלא ניתן אישור של מליאת המועצה, אלא רק חתימה של ראש המועצה - והוועדה המחוזית ביטלה את התוכנית

רפי פרץ/ רובי קסטרו - וואלה חדשות

רפי פרץ חוזר בו: "טיפולי המרה הם דבר פסול וחמור, זוהי עמדתי"

פרץ שיגר מכתב בתפוצת מנהלי בתי הספר בארץ ובו כתב: "מעולם לא הצעתי לעשות טיפולי המרה אליהם אני מתנגד נחרצות אני יודע שטיפולי המרה הם דבר פסול וחמור"

שרגא ברוש / צילום: שלומי יוסף

סקר של נשיאות המגזר העסקי: 85% יצביעו בבחירות גם בלי שבתון במשק

62% מהנשאלים סבורים כי יש לאפשר את יום השבתון רק למי שמימש את זכותו הדמוקרטית והצביע ● 13% סבורים כי יש לבטל לחלוטין את השבתון במשק בבחירות ● שרגא ברוש: "הציבור מבין את הנזק הכלכלי החמור של יום שבתון שלישי במספר בתוך פחות משנה"

שי נוביק, יו"ר אנלייבקס. פונים לשוק האמריקאי / צילום: איל יצהר

אנלייבקס שהתמזגה לשלד ביובלאסט בנאסד"ק נרשמת למסחר כפול בת"א

זוהי החברה השניה המודיעה בשבועות האחרונים על רישום לתל אביב במקביל לרישום לבורסה אחרת, לאחר באטם שנסחרת גם בלונדון ● בעקבות ההודעה עלתה מניית אנלייבקס בקדם מסחר בנאסד"ק ב-12%

חברת טבע / צילום: רויטרס

מינוף - כך תעשו את זה נכון: הדוגמאות של טבע ובזן

מינוף הוא לא מלה גסה, והוא יכול להשיא ערך ולהעלות את התשואה על ההון ● אך מינוף בלתי נשלט שמנוהל בצורה לא נכונה וללא התחשבות בשינויים מהותיים בעתיד עלול גם לחנוק חברות ולהביא לקריסתן

פרשמרקט / צילום: יחצ

פרשמרקט רוכשת את סופר דוש בתמורה ל-138 מיליון שקל

המגעים על העסקה בין פרשמרקט לסופר דוש דווחו לראשונה ב"גלובס" לפני כחודש ● פרשמרקט תשלם לעזרא דוש, בעלי סופר דוש, עבור ארבעת סניפי הרשת בבית ים בשטח כולל של 7,185 מ"ר

מטוס בואינג 767, ארקיע / צילום: יואב יערי

ארקיע מפסיקה לטוס לתאילנד: הקו יבוטל ב-25 באוקטובר

בארקיע מציינים כי הפסקת הטיסות בקו היא זמנית והיא נובעת מכך ש"חכירת המטוס ששימש את הקו לתאילנד במשך שנה וחצי מסתיימת כמתכונן בנובמבר" ● ארקיע צפויה להציע חבילות לעקבה

שרון שפורר \ צילום: שלומי יוסף

לשכת עוה"ד החליטה לסגת מהתביעה נגד שרון שפורר

גם יו"ר לשכת עוה"ד הקודם, עו"ד אפי נוה, צפוי להפסיק לנהל את התביעה העצמאית נגד שפורר ● לפני כשלוש שנים הגישו לשכת עורכי הדין ונוה, תביעת לשון הרע בסך כמיליון שקל נגד שפורר בגין סדרת כתבות שהיא פרסמה באתר "המקום הכי חם בגיהינום"

שרון גולדמן, משה צרפתי, גלית בן שמחון וסנדרין מונטסומה  / צילום: שי גבריאלי

מהו "הטינדר של הסטארט-אפים" ומי באו להכיר ולבחון השקעה

קבוצת השירותים הפיננסיים ברוקס-קרת וחלל העבודה פנתרה ערכו אתמול אירוע לגיוס השקעות לסטארט-אפים בהובלת נשים

שלי יחימוביץ / צילום: יוסי זמיר

שלי יחימוביץ': "בכוונתי לקחת פסק זמן מהפוליטיקה, ולא לכהן בכנסת הבאה"

שלי יחימוביץ', שמכהנת כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה, הודיעה על פרישתה ● "לרגע לא הפסקתי לאהוב את העבודה הפרלמנטרית, ואני גאה בהישגי בה, אך עייפתי מאוד מהחלק הפוליטי"

ערן נוטע / צילום: יחצ

אי.בי.אי רוכש 70% מקרן ההלוואות הפרטיות קוואליטי לפי שווי חברה של כ-18 מיליון שקל

מבחינת בית ההשקעות מדובר בהרחבת הפעילות האלטרנטיבית שלו: "רכישת הקרן נעשית כחלק מהאסטרטגיה של אי.בי.אי להציע ללקוחותיה גיוון ופיזור של תיקי ההשקעות באמצעות מודלים אלטרנטיביים" ● השותפים בקרן שאי.בי.אי ירכוש את השליטה בה הם רוני רגונס וערן נוטע, ולצדם שלמה שמואלוב

ירון אנג'ל, מנכ"ל מאפיית אנג'ל / צילום: תמר מצפי

התזמון המוצלח של אבי יוחנן: בעלי רשת "זול ובגדול" השקיע במאפיות אנג'ל והמניה זינקה 40% בחודשיים

בשבועות האחרונים הפך אבי יוחנן לאחד מבעלי המניות הבולטים בחברת המאפיות הירושלמית, ובהשקעה של כ-10 מיליון שקל הגיע להחזקה של כ-8% ● הקפיצה במניה מייצרת לו רווח "על הנייר" של כ-5 מיליון שקל תוך פחות מחודשיים

אורסולה פון דר ליין, נשיאת הנציבות של האיחוד האירופי / צילום: וינסנט קסלר, רויטרס

פון דר-ליין נבחרה לנשיאת הנציבות האירופית; מבטיחה "ניו דיל ירוק" לאירופה

הפרלמנט האירופי הצביע ברוב של 383 חברי פרלמנט (מתוך 747 חברים) בעד המינוי ● פון דר-ליין (60) היא הנשיאה הראשונה של הנציבות המגיעה מגרמניה, הכלכלה הגדולה ביותר באיחוד, מזה יותר מ-50 שנה ● היא צפויה להחליף בתפקיד את ז'אן-קלוד יונקר מלוקסמבורג ב-1 בנובמבר

הקונגרס האמריקאי / צילום: שאטרסטוק

"הדיון היום הוא כדי לוודא שיהיו לנו גם את הגוגל, הפייסבוק, האמזון, והאפל הבאות"

נציגי ענקיות האינטרנט, ביניהן גוגל, אפל, אמזון ופייסבוק, העידו היום בשימוע מול תת-הוועדה להגבלים העסקיים בבית הנבחרים האמריקאי ● זו הפעם הראשונה בה חברות הטכנולוגיה הגדולות צריכות לענות על שאלות של נבחרי הציבור בארה"ב בכל הנוגע לטענות כי הן מפרות את חוקי ההגבלים העסקיים

איריס שטרק/ צילום: שלומי יוסף

רואי החשבון נגד עורכי הדין: הקרב על כרטיס הכניסה למגרש המשחקים החדש

המהפכה בתחום מינוי שוויוני של בעלי תפקידים בתיקי חדלות פירעון תידחה לשנה הבאה ● בינתיים, נשיאת לשכת רו"ח מנסה לשנות את המצב המפלה, שלפיו הזירה נשלטה בידי עורכי דין ● בפאנל בסוגיה בכנס הלשכה, תמכו השופטים במינוי עמיתיהם עורכי הדין, בעוד הרו"חים סברו ההיפך ● האם המציאות תשתנה?

הרב רפי פרץ / צילום: פול, רויטרס

ערב של חרטות לשר החינוך: התנצל על אמירת "השואה השנייה"

שר החינוך רפי פרץ הוציא הערב מכתב חרטה נוסף, הפעם ליו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג, בו הוא מתנצל על הגדרת נישואי יהודים בארה"ב לבני דתות אחרות כ"שואה שנייה"

אהוד ברק / צילום: איל יצהר

תמונות נוספות של ברק נכנס לבית של אפשטיין פורסמו בבריטניה

קשריו של אהוד ברק עם המיליארדר ג'פרי אפשטיין מתעוררים מחדש בעיתונות הבריטית ● ברק: אגיש תביעה נגד הדיילי מייל

אורי לוין / צילום: מארק ישראל סלם - הג'רוזלם פוסט

מגבלת שכר הבכירים קוסמטית ולא מבריחה מועמדים

מועמדים פנימיים וחיצוניים, מנהלים מיומנים יותר או פחות, ידעו חד-משמעית מה יהיה שכרם אם יתמנו לתפקיד המנכ"ל בהפועלים ודיסקונט ● האיומים והאזהרות שמגבלת השכר בפיננסים תבריח מועמדים טובים התבדו ● פרשנות