גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

העיקר זה הנוסטלגיה? חיים כצמן אירח בראנצ' בכיכר דיזנגוף בתל אביב

וגם: בריזה תל אביבית ומסיבה פולנית: מי חגגו 90 לחברת התעופה לוט? ● בגלל הנפש: פרס מורטון א. רודרמן הוענק למייקל פלפס ● 
אף פעם לא מאוחר מדי: נתי ודבי סיידוף חוגגים "וודסטוק" באל.איי ● הרשת החברתית

ירון אשל, חיים כצמן וגבי רוטר / צילום: ויקטור לוי
ירון אשל, חיים כצמן וגבי רוטר / צילום: ויקטור לוי

את בוקר יום שישי פתח חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב, בכיכר דיזנגוף. כצמן אירח במתחם קולנוע רב חן המיתולוגי הסמוך לכיכר, שלל מוזמנים למה שהוגדר כ"בוקר ישראלי" לציון רכישת המבנה בו שוכן הקולנוע מחברת תיאטראות ישראל, רכישה שבוצעה כבר בשנת 2018 בעלות אותה ניתן להעריך בכ-80-70 מיליון שקל.

לאורחיו סיפר כצמן כי הקולנוע נמצא "במרחק של 10 דקות מהבית בו גדלתי, ולכן מדובר בסגירת מעגל. אני זוכר את כל האירועים שקרו בו, הטובים וגם את הפחות טובים. זו בדיוק תל אביב הישנה והטובה שאני רוצה לשמר ולראות אותה גדלה". הוא אף ציטט את היוצר נתן אלתרמן שכתב על העיר "ישנן יפות יותר ממנה, אך אין יפה כמוה". על הרכישה הוא אמר כי "נכס זה דוגמה לסוג הנכסים שאנחנו בגזית גלוב רוצים לרכוש". הוא התייחס לפרסומים אודות הכוונה לשנות את יעודו של המבנה ואמר כי "אם להודות בכנות, אני עוד לא יודע מה יהיה. בכוונתנו לשמר את הבניין ואת אופיו הייחודי כמתחם בילוי וקולנוע. בהחלט נשמר ונכבד את העבר ואת מה שהמקום מייצג". כך או כך, בשלב זה ימשיך המבנה לשמש כקולנוע.

באו לחגוג: דורי סגל, לשעבר מנכ"ל גזית גלוב והיום דירקטור בקבוצה; ירון אשל, מנכ"ל הקבוצה; עדי ימיני, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים; רביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת גולף; הזמר והיוצר דני סנדרסון; הח"כ לשעבר אופיר פינס פז ורעייתו אורלי; נאוה ברק, נשיאת עמותת עלם ובן זוגה עו"ד שלום זינגר; אבי אדרי, מנכ"ל מתחמי הסינמה סיטי; רמי שביט, הבעלים של המשביר לצרכן ורעייתו טל רון; אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב-ים; גבי רוטר, מנכ"ל משותף ובעלי קסטרו; תא"ל במיל' גיורא ענבר; ראובן אבלגון, מייסד ויו"ר רוסאריו קפיטל; ואחרים.

רמי שביט וטל רון / צילום: ויקטור לוי

אבי יעקובוביץ וגיורא ענבר / צילום: ויקטור לוי

ראובן אבלגון ורביב ברוקמאייר / צילום: ויקטור לוי

 

בריזה תל אביבית ומסיבה פולנית: מי חגגו 90 לחברת התעופה לוט? 

על רקע חוף ימה של תל אביב פתחו הבוקר בכירי ענף התיירות והתעופה את השבוע במרפסת מלון הילטון. זאת, לרגל חגיגות ה-90 לחברת התעופה הפולנית - לוט.

הדובר המרכזי שמשך את עיקר תשומת הלב היה שגריר פולין בישראל, מארק מגירובסקי, שכיכב בכותרות לאחרונה בשל נסיבות חגיגיות פחות: לפני כשבוע הותקף מגירובסקי בפתח השגרירות הפולנית בתל אביב, והתוקף בן ה-65 נעצר. התקיפה התרחשה על רקע המחאה המחריפה בפולין בדבר מתן פיצוי ליהודים שנכסי משפחותיהם נגזלו במלחמת העולם ה-2. מחאה שגם הובילה לכך שממשלת פולין ביטלה ביקור של משלחת ישראלית שהייתה אמורה לצאת לוורשה.

מגירובסקי בחר שלא להתייחס לאירועים המדיניים. הוא סיפר שקרא מאמר בעיתון בריטי על יתרונות השמים הפתוחים בתעופה. "זה מה שלוט עשתה במסגרת היחסים הקרובים שלה עם ישראל, יחסים שאפשרו גם להתמודד עם דעות קדומות. ככל שיגדל מספר המבקרים הישראלים בפולין זה יטיב עם עתיד היחסים בין שתי המדינות", הוא אמר.

לוט מפעילה 21 טיסות שבועיות בין תל אביב לשבעה יעדים בפולין. החברה הכפילה את צי מטוסיה מ-40 לכ-80 כשמספר הטסים בקוויה מתל אביב נמצא בעלייה וב-2018 הוא הסתכם ב-250 אלף נוסעים. לשכת התיירות הפולנית אף הכפילה את תקציב השיווק שלה לישראל ביחס לשנה שעברה והיא תקבל חיזוק נחמד ופוטוגני: גידי גוב וישראל אהרוני יצלמו את העונה הבאה של "המסע המופלא של אהרוני וגידי" בעיר קרקוב, שגם אליה יש טיסות ישירות מתל אביב.

נהנו מהבריזה: אפרים פורטיס, מנכ"ל ונשיא אופן סקיי המייצגת את לוט בישראל; אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות; קובי זוסמן, מנכ"ל יאטא ישראל; חני סובול, מנכ"לית התאחדות סוכני הנסיעות; עידית פדן, מנכ"לית אופקים נסיעות ותיירות; אפרים קרמר, מנכ"ל אשת טורס; מיכאל פיג'וט, המנהל המסחרי של לוט אירליינס שהחליף את המנכ"ל שביטל הגעתו. היום גם חל יום האם בפולין - לתשומת לב האימהות הפולניות באשר הן.

אפרים פורטיס, אמיר הלוי, מארק מגירובסקי ומיכאל פיג'וט / צילום: חן גלילי

בגלל הנפש: פרס מורטון א. רודרמן הוענק למייקל פלפס

מייקל פלפס, שחיין העבר והאלוף האולימפי, קיבל ביום רביעי האחרון את פרס מורטון א. רודרמן, בטקס שנערך במלון "ארבע העונות" בבוסטון. הפרס, על שמו של מייסד הקרן ובסך 100 אלף דולר, הוענק לפלפס הנחשב לאחד מהספורטאים הטובים בכל הזמנים, על-ידי קרן משפחת רודרמן, המקדמת שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה בישראל ובארה"ב. את הפרס קיבל פלפס לאות הוקרה על תרומתו לקידום השיח בנושא שילוב אנשים עם מוגבלות נפשית, ועל כך ששיתף את התהליך האישי שעבר. בשנת 2017 חשף פלפס את העובדה שסבל מדיכאון וחרדה, ומשום כך בחר להעלות למודעות את חשיבות הטיפול בבריאות הנפש.

"בעצם השיתוף בסיפורו האישי ובאתגרים הנפשיים עמם הוא מתמודד, פלפס מדגים את החשיבות שבקבלת עזרה בעת הצורך עבור כל אדם הזקוק לכך; הוא מדבר בפתיחות על העזרה המקצועית שקיבל שהצילה את חייו, ומעודד אחרים לבקש עזרה כשהם מרגישים שהם זקוקים לה. בעולם בו עדיין קיימת בושה וסטיגמה סביב נושא זה, המנהיגות של פלפס והלגיטימציה שהוא נותן למוגבלות נפשית הינה קריטית", נאמר בנימוקי ועדת הפרס.

"המנהיגות של פלפס משפיעה באופן חיובי על חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם, המתמודדים עם קשיים נפשיים", הסביר ג'יי רודרמן, נשיא קרן משפחת רודרמן באירוע. פלפס לקח חלק בפאנל שאלות ותשובות של 20 דקות לצד ג'יי ושירה רודרמן, נשיא ומנכ"לית הקרן. "עבורי היכולת להציל אדם אחד, חמישה, עשרה או מיליון איש משמעותית הרבה יותר מזכייה במדליית זהב. המדליות שלי לא מגדירות אותי אלא המשימה שעומדת בפנינו כעת", הוא אמר.

משפחת רודמן ומייקל פלפס (שני מימין) / צילום: סינדי לו

אף פעם לא מאוחר מדי: נתי ודבי סיידוף חוגגים "וודסטוק" באל.איי

אף פעם לא מאוחר לחגוג את יום העצמאות: בזמן שציינו כאן בישראל, בדרכים שונות, את ל"ג בעומר, חגג בשבוע שעבר נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי, את יום העצמאות ה-71 לישראל, על אדמת לוס אנג'לס.

סיידוף, המוכר כמי שתומך בארגונים פרו-ישראליים, הוא חבר בחבר המנהלים של IAC, ארגון הקהילה הישראלית-אמריקאית. כבר כמה חודשים שסיידוף פועל כיו"ר פסטיבל חגיגות העצמאות. יחד עם רעייתו דבי סיידוף, הוא תרם כ-3 מיליון שקל למסיבה בה השתתפו 30 אלף חוגגים, כשהפעם מדובר היה בפסטיבל בנוסח "וודסטוק" בסגנון ישראלי, הכולל מאכלים ישראליים והופעה של הזמר ליאור נרקיס, אליו הצטרף בשירה גם סיידוף עצמו.

באירוע השתתפו גם נציגי עמותות וארגונים ישראליים, בהם: גדולים מהחיים, שבוע ישראלי, ארגון ידידי צה"ל, מגן דוד אדום, העמותה לרווחת חיילים בודדים, ועוד. במקום אף נערך טורניר כדורסל בהשתתפות שוטרי לוס אנג'לס.

היום תתקיים אסיפת בעלי המניות של שיכון ובינוי, בה יובא לדיון אישור שכרם של אייל לפידות, המנכ"ל הנכנס, משה לחמני, המנכ"ל היוצא, ויו"ר החברה תמיר כהן. מניית שיכון ובינוי נסחרה היום בעלייה קלה. בשנה האחרונה עלתה המניה ב-54%, ושווייה של החברה הגיע לכ-3.6 מיליארד שקל .

נתי ודבי סיידוף / צילום: לינדה קסיאן

עוד כתבות

כריסטין לגארד / צילום: שאטרסטוק

ההחלטה הראשונה השנה של לגארד: הריבית באירופה ללא שינוי

הריבית על הפיקדונות נותרה על מינוס 0.5%, והבנק צופה כי הריביות ישארו בטווח הנוכחי ואף יירדו עד אשר האינפלציה תעלה ל-2% ● הבנק הודיע על בחינה מחודשת של המדיניות המוניטרית לראשונה מאז 2003

בית הדין הרבני בתל אביב. / צילום: תמר מצפי

ביהמ"ש למשפחה: בגידה ממושכת של האישה אינה עילה לחלוקת רכוש לא שוויונית

בזמן שמערכת המשפט מחכה לדיון הנוסף של העליון בהלכת "פס"ד הבוגדת", צדדים לסכסוכי גירושים מנסים לזכות בנתח גדול יותר מהרכוש בטענה לבגידה ● והפעם: שופטת ביהמ"ש למשפחה מירב אליהו דחתה בקשת בעל לשנות את חלוקת הרכוש מאחר שאשתו בגדה בו במשך 20 שנה

הדס שטייף/  צילום: שלומי יוסף

חומרי החקירה שדולפים בפרשת אפי נוה: מהתקופה שהיו אצל שותפה של הדס שטייף

בדיקת "גלובס" מגלה כי מדובר בחומרים שהופקו מהמכשירים הניידים של נווה בין התאריכים 19 לדצמבר 2018 ל-23 לדצמבר 2018 ● החומרים תויקו לתיקיות עם שמות לפי נושאים ואישים חשובים, לרבות שופטים, והועברו להתקן נייד

לוגו GETT גט טקסי

רווח תפעולי? ל-Gett יש דרך מעניינת להסתכל על המציאות

חברת Gett (גט) הודיעה שהיא עברה לרווחיות תפעולית, אבל מה מסתתר באותיות הקטנות?

עבדאללה מלך ירדן / צילום: רויטרס

הסכנה המרחפת: אובדן הסכם השלום עם ירדן | פרשנות

ההשלכות של תכנית סיפוח או החלת ריבונות על משבצות שטח חלקיות או כל הסדר המשנה באופן מהותי את הריבונות החוקית באיזורי מזרח ישראל - יכולות להיות כבדות מאוד, עלינו, כל הישראלים

נציב שירות המדינה, פרופסור דניאל הרשקוביץ / צילום: אבי אוחיון, לע"מ

הנציב חזר בו: עובדי מדינה שנשארו בבית בסבב האחרון בעזה יקבלו שכר

כעת בתום הליך הידברות בין הסתדרות עובדי המדינה, בראשות אריאל יעקבי, לבין נציב שירות המדינה, הפך הרשקוביץ את החלטתו וקבע כי העובדים באזורים אלו יזכו להשלמת שכר של עד חצי יום עבודה

בורסת טוקיו / צילום: רויטרס

מגמה מעורבת בבורסות אסיה לאחר יציבות בניו יורק

הרשויות בסין עדכנו היום ש-25 איש מתו מווירוס הקורונה ● אינטל היכתה את התחזיות והמניה זינקה במסחר המאוחר

ניתוח פלסטי הוא לא סוף הסיפור /  צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

פלסטיקאי אמריקאי שביצע הונאת ביטוח ומס בהיקף כ-4 מיליון דולר - הוסגר לארה"ב

הרופא, דיוויד מורו, שנעצר בישראל בחודש יוני 2019, ירצה בארה"ב 20 שנות מאסר, לאחר שהורשע בבית משפט פדראלי בקשירת קשר לביצוע הונאה ובדיווח כוזב בדוח מס הכנסה

נוסעת ברכבת התחתית בביג'ינג  / צילום: Aly Song, רויטרס

סין מעלה הילוך במאבק בוירוס הריאות: הטילה הסגר על 3 ערים

הרשויות בעיר הואנגגאנג, בה חיים כ-7.5 מיליון בני אדם, סגרו את כל דרכי התחבורה הציבורית, כולל אוטובוסים ורכבות ● גם על אז'ו, עיר שכנה נוספת עם מעט יותר ממיליון תושבים, הוטל הסגר דומה

נועה קירל בקמפיין החדש של ביטוח ישיר  / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ביטוח ישיר

סקר הפרסומות: 9 מיליון הכי אהובה, ביטוח ישיר הכי זכורה

הקמפיין ל-yes באמצעות אדלר חומסקי הוא המושקע ביותר השבוע עם היקף השקעה של כ-751 אלף שקל

נתניהו וטראמפ בפגישתם בבית הלבן / צילום: Kevin Lamarque, רויטרס

הבית הלבן מודיע: נתניהו וגנץ יבקרו בבית הלבן בשבוע הבא

בהודעה נמסר: "ארה"ב וישראל הן שותפות חזקות וביקורו של ראש הממשלה מהווה הזדמנות לדון על סוגיות ביטחון לאומי ונושאים אזוריים"

הטרדה מינית. / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אחריות המעסיק: המעסיק מחויב לטפל תוך שבעה ימים בתלונה על הטרדה מינית

מעסיק שתחתיו יותר מ-25 עובדים מחויב לקבוע תקנון שבו יובאו עיקרי הוראות החוק בדבר הטרדה מינית ויפורטו בו דרכי הגשת תלונות

בני הזוג נתניהו עם הנשיא פוטין / צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה והנשיא פוטין חנכו את האנדרטה לזכר מגיני לנינגרד

בטקס השתתפו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, הנשיא ראובן ריבלין, שרי ממשלה, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ונציגי ארגוני וטרנים

בני גנץ, פודקאסט לשבת / איור: גיל ג'יבלי, גלובס

פרוזן פודקאסט: המלצות האזנה לסוף שבוע קר במיוחד

גם את הסופ"ש הקרוב נבלה בין שמיכת הפוך לתנור הסלילים • בכדי לחמם את הנשמה והגוף שימו אזניות ותהנו מהפודקאסטים של "גלובס" שעשו את השבוע ● האזינו

עמנואל מקרון בביקורו בישראל / צילום: Atef Safadi, רויטרס

מקרון גער בשוטרים הישראלים; בצרפת מבקרים אותו על חוסר תכנון

נשיא צרפת גער בשוטרים הישראלים שרצו ללוות אותו לתוך כנסיית סנטה אנה בירושלים ● התקרית סוקרה בהרחבה בתקשורת הצרפתית, שביקרה את הנשיא על החלטתו "לצאת לטיול מאולתר" בעיר העתיקה

משה כחלון/ צילום:  איל יצהר

האם כחלון היה שר אוצר גרוע, או היחיד שראה את האזרחים באמת?

הבטחות הבחירות שלו - להוריד את מחיר הנדל"ן ולהילחם בבנקים לא ממש התגשמו, היחסים העכורים עם פקידי המשרד העיבו על הדרך והחברות עם הטייקון קובי מימון ריסקה את התדמית החברתית שביקש ליצור לעצמו ● האזינו לפודקאסט הצוללת

הבורסה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

הבורסה ננעלה בירידות: פנינסולה ומיטב זינקו ב-8% ו-10% בהתאמה

מדד ת"א 35 איבד 0.2%, כך גם מדד ת"א 90 ● מיטב דש קפצה לאחר שרכשה מניות פנינסולה במסגרת ההנפקה ב-115 מיליון שקל ● נייס איבדה 2.8%, אנלייט ירדה ב-1.7%, דלק ירדה בכ-1%, טבע קפצה ב-2.6% ואופקו הלת' בזינוק של 7%

דני כהן, קרן ויולה / צילום: תמוז רחמן

שותף מנהל בקרן ויולה: "לא אשקיע בסטארט-אפ שאין לו שיווק גאוני"

דני כהן, שותף מנהל בקרן ההון סיכון ויולה, שובר את המיתוס וטוען: "חברה צריכה קודם כל שיווק מעולה - ורק אחר-כך מוצר טוב" ● הוא גם מתנגד לתפיסת הסטארט-אפיסט הצעיר: "בחברות הגדולות שהשקענו בהן, היזמים מעל גיל 40" ● מתוך הפודקאסט של ערן גפן "חצי שעה של השראה"

ניר צוק. ירידה חדה בשכר / צילום: תמר מצפי

החברות הכי שוות: פאלו אלטו, טבע ואלטיס בין מקומות העבודה הטובים ללהט”בים

כך לפי סקר שערך ארגון Human Rights Campaign הפועל לזכויות הלהט"ב בארה"ב ● מקומות עבודה טובים אחרים לקהילה כוללים את אמזון, אפל, וולמארט ולא מעט חברות תרופות

הנשיא טראמפ ונתניהו / צילום: רויטרס Carlos Barria

טראמפ: מופתע שנתניהו וגנץ עוזבים את הקמפיין; לא נשמע כדבר הזה

נשיא ארה"ב לכתבים: "אני משוכנע שהפלסטינים יגיבו תחילה בשלילה על התכנית, אבל למעשה התכנית הזו חיובית מאוד מבחינתם" ● מכריז: נפרסם מתווה תכנית השלום לפני בואם נתניהו וגנץ לבית הלבן ● בכיר בחמאס: התכנית האמריקאית תחולל אינתיפדה חדשה