גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

לא קופאים על השמרים: החידושים הטכנולוגיים משדרגים את המקררים העכשוויים

המקרר, שנחשב ללב הפועם של המטבח, כולל כיום טכנולוגיה מתקדמת והתאמה גמישה לצרכים הייחודיים של המשתמשים ● כל זאת באריזה מעוצבת שמשתלבת במטבחים עכשוויים

התאמה אישית היא שם המשחק בעולם המקררים כיום/צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב
התאמה אישית היא שם המשחק בעולם המקררים כיום/צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף Samsung

שוקלים לרכוש מקרר חדש? בעידן הטכנולוגי של היום רצוי לבחון מה יכלול הדגם המועדף ממגוון היבטים: אנרגיה, אחסון, מודולריות, צרכי קירור. כל זאת במגבלות התקציב ותנאי החלל במטבח. מהם, אם כן, הפיצ'רים החדישים במקררים העכשוויים אליהם כדאי לשים לב:

החלוקה קובעת - משתיים לארבע דלתות

החלוקה החיצונית של המקרר כיום שונה מכפי שהייתה בעבר. אם המקררים הקלאסיים חולקו לשתי דלתות - מקפיא ומקרר - הרי שכעת המגמה הרווחת היא מעבר לארבע דלתות במקרר. היתרון המשמעותי בכך הוא, שניתן לפתוח בכל פעם את הדלת הרצויה של התא בו מצוי המזון שאנו חפצים בו ולא את המקרר כולו. כך רוב חללי הקירור לא מושפעים מפעולה זאת ולא נוצרת בריחת קור בחלקי המקרר האחרים שאין לנו צורך בהם בזה הרגע.

בנוסף, ניתן לסדר את המוצרים בדרך נוחה בשורה הקדמית בתוך כל תא מבלי שיידחסו לאחור ויהיה קשה להגיע אליהם. עם זאת, חשוב לציין שמקרר ארבע דלתות מתאים בעיקר למשפחות שזקוקות לפחות ל-440 ליטר נפח מקרר ומעלה ובפחות מכך אפשר להסתפק במקרר בעל שתי דלתות בלבד.

מקרר מודולרי המותאם לסגנון החיים של המשתמש

התאמה אישית היא היום שם המשחק וכמו שהמטבחים העכשוויים מתוכננים ומעוצבים לפי חוויית הבישול והאירוח, כך גם המקררים מיישרים קו עם מגמה זו.

רמת המודולריות תורמת רבות למשתמש במקרר, כאשר יש מי שיחפשו מקרר עם פתרונות אחסון בעיקר לפירות וירקות ומנגד אחרים יעדיפו מקפיא גדול לבשר - כל אחד וצרכיו. בנוסף, כיום אפשר להתאים את המקרר לפי צרכי הקירור האישיים כמו למשל, הגדלת נפח המקפיא על חשבון חלק אחר, או הפיכת המקרר למקפיא ולהפך. שיטות האחסון החכמות מציעות ניצול מקסימלי של נפח המקרר.

הטכנולוגיה החדישה שומרת על טריות המזון במקרר וטעמו הייחודי/צילום: Samsung

קלות השימוש אף היא חשובה והנדסת האנוש המתקדמת מתורגמת לפתיחת דלתות נוחה ונעימה וטריקה שקטה, ישנם גם מדפים נשלפים, מגירות מתפרקות וכן מסכי מגע בחזית המקרר לתפעול פשוט בלחיצה (טאץ'). שדרוגים רבים אף תרמו לביצועים ולידידותיות השימוש - בין אם מדובר בפיקוד שבת, בתא קירור מהיר שמקצר משמעותית את תהליך הקירור ועד מנגנון No Frost אוטומטי המונע הצטברות קרח, כך שלא יתכן מצב של הפשרה.

משלוש יוצא אחד - האנרגיות מתועלות למקומות הנכונים

התייעלות אנרגטית היא נושא שמעסיק כיום צרכנים נבונים רבים, כאשר המטרה היא להוזיל את עלויות החשמל מבלי להתפשר על איכות. אלמנט החיסכון האנרגטי בא לידי ביטוי במגוון פרמטרים: ראשית, יש לבחון את הדירוג האנרגטי של המקרר הביתי, כאשר מקררים בזבזניים מדורגים באות G ומקררים בעלי יעילות אנרגטית הינם בעלי דירוג A. שנית, חשוב לדעת שבמקררים העכשוויים היצרנים משתמשים במערכות מתוכננות מראש להשגת חיסכון באנרגיה. קחו לדוגמה את המערכת המשולשת - המחלקת את המקרר לשלוש מערכות נפרדות על פי רמת הקור הנדרשת (כלומר, תא שמיועד להקפאה יצרוך יותר אנרגיה לקירור, מאשר תא לצינון ירקות ופירות). מערכת הקירור המשולשת אחראית לכך שהריחות לא יתערבבו ושבחללי האחסון הייעודיים ישמר הטעם הייחודי של כל מוצר בקטגוריה שלו (לדוגמה, שריח הדגים לא ישפיע על ריח הגבינות).

מקרר 4 דלתות של סמסונג - משדרג את המטבח. לפרטים הקליקו כאן>>

מקרר או מקפיא? אתם בוחרים בכל פעם מחדש

כיום מוטמעת במקררים טכנולוגיה, המאפשרת לשנות טמפרטורה בלחיצת כפתור בלבד בהתאם לסוג הקירור הנדרש. לרוב מדובר בארבעה סוגי קירור: הקפאה עוצמתית, הקפאה קלה, צינון או קירור. ניתן לשנות את שיטת הקירור בכל פעם מחדש לפי סוג האוכל המאוחסן והמקרר מתאים את עצמו לכל שינוי בהרגלי הצריכה והקירור.

אלמנט משדרג נוסף הוא פעולה שקטה. בעבר, המקרר נחשב לפריט רועש בבית, כזה ששומעים אותו עובד אפילו מאחורי דלתות סגורות. היום ניכרת השקעה בצד האקוסטי של המקרר והוא מצויד במנוע להפחתת עוצמת הרעש. למעשה, מקררים מודרניים איכותיים אינם משמיעים רעש בזמן הפעולה כל עוד הם תקינים. ניתן מראש לברר מהי עוצמת הרעש הפוטנציאלית של כל דגם; כאשר כדאי לתת עדיפות למקרר שעוצמת הרעש שלו אינה עולה על 30 דציבלים וקיימת בו אפשרות ייעודית להפעלה שקטה לפרקי זמן קבועים מראש, כמו למשל, בשעות הלילה.

הקפדה על עיצוב

כיום המקררים הם בעלי קווים נקיים, ישרים וניחנים במראה הייטקי, בגוונים מטאליים, המשתלב במטבח העכשווי. מידותיהם נעות בין 78 -91 ס"מ רוחב והגובה בין 179-181 ס"מ. על מנת לבחור את המקרר המתאים לשטח הבית, חשוב למדוד את הנישה בו הוא עתיד להיות ממוקם ולהוסיף כ-10-15 ס"מ בחלק האחורי, בכדי לאפשר אוורור תקין. כן נדרש לחשב מספר ס"מ נוספים משני צדי המקרר במרווח שבינו לקירות. כך נשמרת הפעילות התקינה שלו ומתאפשר ניקיון של המרחב.

תאי קירור נפרדים למזונות שונים. בכל פעם ניתן לפתוח את הדלת הרצויה ולא את המקרר כולו/צילום: Samsung

הדור החדש של מקררי 4 דלתות

את כל היתרונות הקיימים בדגמים החדשים של המקררים בשוק - יעילות אנרגטית וחלוקה נבונה שלה, ארבע דלתות, התאמה אישית למשתמש ומשחק בין מקרר ומקפיא, ניתן למצוא במקרר Samsung T9000 Four-Door Refrigerator.

המקרר מתאים עצמו בצורה אישית לצרכי המשתמש על ידי טכנולוגיית CoolSelect Zone, המאפשרת וויסות טמפרטורה לפי אזורים מוגדרים.

הודות לטכנולוגיית בידוד מתקדם, הוצר עובי דפנות המקרר מ-45 מ"מ ל-30 מ"מ בלבד. כך נוצרו נפח ושטח אחסון גדולים ועמוקים יותר, תוך שמירה על המידות החיצוניות הקונבנציונליות. המקרר אף חוסך באנרגיה ושומר על הטמפרטורה באמצעות בקר חכם.

כמו כן, מערכת הקירור המשולשת שלו מקררת בנפרד את תאי ההקפאה והמזון הטרי שבהם, לשם שמירה על טריות, על לחות גבוהה ולמניעת מעבר ריח. מבחינה אקוסטית, המקרר מפחית במידה ניכרת את הרעשים הלא נעימים הבוקעים ממנו.

בשורה התחתונה, אם אתם בוחנים רכישת מקרר חדש, כדאי להתייחס לכל החידושים הטכנולוגיים הקיימים בשוק כיום. מקרר מתקדם תורם לאיכות החיים, מאפשר קירור חכם המאריך את תוחלת החיים של מוצרי המזון ומעניק את המקסימום האפשרי למשתמשים בו.

מקרר 4 דלתות של סמסונג - כשהטכנולוגיה מגיעה למטבח. לפרטים הקליקו כאן>>

עוד כתבות

מרתף חניה / צילום: איל יצהר, גלובס

תמ"א 38: גם מרתף חניה אינו זכאי לפטור מהיטל השבחה

ועדת ערר החליטה כי מרתף חניה בר"ג לא יזכה לפטור מהיטל השבחה בפרויקט תמ"א 38

רויטל סויד, העבודה–גשר / צילום: כדיה לוי

אם אוחנה חשף את סודו של חפץ במתכוון, האם יש לו חסינות?

האיום של ניר חפץ לתבוע את שר המשפטים אמיר אוחנה בגלל המידע שחשף עליו עורר תהייה: האם אוחנה, שדיבר מעל במת הכנסת, לא זכאי לחסינות פרלמנטרית? מתברר שלא תמיד ● המשרוקית של גלובס

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

למה החמאס יושב בצד ולא מצטרף לג'יהאד?

ישראל רושמת בינתיים הצלחה, כשהיא מצליחה לבודד את הג'יהאד האסלאמי שיכולותיו לפגוע קטנות יחסית

יוסי ורשבסקי, אבי צבי וגולן יוכפז / צילום: איל יצהר, גלובס

מסמכי המיזוג של רשת ועשר נחשפים: "יש את חדשות 2 וזהו. מי שלא אוהב את 2 הולך לחדשות עשר"

המעמד של חדשות עשר והפורמט בו תפעל בערוץ הממוזג היוו חלק משמעותי מהדיונים שערכו הרגולטורים לפני אישור המיזוג ● "גלובס" חושף את התחייבויות שהציגו מנהלי רשת וערוץ עשר בשימוע ● בין הבטחות בעלי המניות: "לחברת החדשות יהיה מנכ"ל שהוא גולן יוכפז"

רפי סער / צילום:  שלומי יוסף

תמ"א אאוט, בנייה מתחמית אין: נעצרו פרויקטי תמ"א בכפר-סבא

באופן תקדימי החליטה הוועדה המחוזית מרכז לעצור שני פרויקטים שכבר החלו בהליכי תכנון ● בכך קיבלה הוועדה את עמדת עיריית כפר-סבא שיש לקדם באזור בנייה מתחמית על פני פרויקטים נקודתיים ● היזם: "הסיכוי להפלת הפרויקט הולך וגדל"

חיילי צה"ל על גבול רצועת עזה,/ צילום: רויטרס

דיווח פלסטיני: הושגה הפסקת אש בין ישראל לג'יהאד האיסלאמי

(עדכונים שוטפים): לפי דיווחים פלסטינים, הפסקת האש, שהושגה בתיווך מצרי, נכנסה לתוקפה החל מהשעה 05:30 בבוקר. מעט לאחר השעה 06:00 נשמעה התרעת צבע אדום בעוטף עזה ● מערכת החינוך תחזור לפעול כסדרה בערים באר שבע, קריית גת ובמועצה האזורית באר טוביה

בניין הבורסה לניירות ערך בניו-יורק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

עליות קלות בוול סטריט בנעילה; אפל ודיסני קפצו לשיא כל הזמנים

המדדים המובילים עלו למרות הדיווח על קשיים בשיחות הסחר, מדד דאו ג'ונס עלה לשיא ● יו"ר הפד אמר בפני הסנאט כי "הסיכונים למערכת הפיננסית נותרו נמוכים" ● מדד המחירים לצרכן בארה"ב רושם את העלייה הגבוהה ביותר זה שבעה חודשים, על רקע הזינוק במחירי האנרגיה ● אמדוקס וטאואר עלו לאחר פרסום הדוחות

קורנפלקס של אלופים / צילום: תמר מצפי

ארבע שנים לרפורמת הקורנפלקס: איך קרה ששינויי המחירים לא התגלגלו לכיס של הצרכנים

דוח של משרד הכלכלה שהגיע לידי "גלובס" בוחן מהן תוצאות הרפורמה להוזלת יבוא מוצרי מזון לישראל ● העלויות של מוצרים כמו קורנפלקס אכן הוזלו, אך ביד השנייה מוצרי חלב ובשר התייקרו ● "הרגולציה על המזון הרגיש נותרה בעינה, באופן המוסיף להכביד על העסקים בתחום"

קניון גינדי TLV ת"א / צילום: כדיה לוי

משפחת גינדי יוצאת מהאופנה: במו"מ מתקדם למכירת חלקה בקניון TLV למוטי בן משה

בן משה מחזיק כיום במחצית ממניות הקניון המדשדש באמצעות רבוע כחול נדל"ן ● מכירת חלקה של משפחת גינדי, המחזיקה במחצית השנייה של הקניון ופרויקט המגורים הצמוד לו, צפויה להחזיר לידיה הלוואות בעלים של מאות מיליוני שקלים ● הבנקים המממנים כבר אישרו את העסקה

מוצרים של דין פודס / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב / Shutterstock

בקרוב גם אצלנו? הצרכנים שותים פחות חלב פרה, והיצרנית הגדולה בארה"ב משלמת את המחיר

דין פודס, המתמודדת עם השינוי בטעמי הצרכנים, פנתה להליך של פשיטת רגל ● מאמצי החברה לסגור מחלבות ולצמצם את כוח-האדם לא עמדו בקצב של הירידה במכירות

מדרחוב בשנג'ן, סין / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

איך אומרים בסינית שופינג? סין כבר לא המפעל של כולם

בזמן שהתרגלנו לחשוב על סין כעל "המפעל של העולם", היא הפכה להיות הצרכנית השנייה בגודלה בעולם לאחר ארה"ב ● הצריכה הפרטית של סין מהווה יותר מ-10% מהצריכה הגלובלית, והחברה הסינית בקושי התחילה לגרד את הפוטנציאל שלה

אודי סגל / צילום: אביב חופי

טלטלה בחדשות 13? בחברה שוקלים להעביר את אודי סגל להגשת המהדורה המרכזית

על רקע נתוני הרייטינג הבעייתיים, הכוונה לערוך שינויים במהדורת החדשות עומדת על סדר היום של מנהלי רשת 13 כבר תקופה ארוכה ● חדשות 13 בתגובה: "תמר איש-שלום תמשיך להיות המגישה המרכזית"

הנשיא דונלד טראמפ ונשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן / צילום: רויטרס

ג'ון בולטון: אינטרסים פיננסיים מכתיבים מדיניות טראמפ כלפי טורקיה

טראמפ אירח אתמול את ארדואן בבית הלבן והכריז: "אני אוהד גדול של נשיא טורקיה" ● ארדואן מתח ביקורת על הקונגרס האמריקאי מעל בימת הבית הלבן ● טראמפ: "יש לנו יחסים מצוינים עם הכורדים"

הסמל של גוגל כיום / צילום: רויטרס

גוגל נכנסת לבנקאות דיגיטלית: תציע חשבונות עובר ושב

מדובר בשיתוף פעולה של גוגל, בנק Citigroup ואיגוד אשראי קטן באוניברסיטת סטנפורד שיצא לפועל בשנה הבאה ● גוגל התחייבה שלא תמכור את המידע הפיננסי של המשתמשים בשירות

ראסל אלוואנגר, מנכ”ל טאואר / צילום: איל יצהר

ירידה רבעונית של 41% ברווח התפעולי של טאואר; המניה צנחה 8% בתגובה לדוחות

טאואר ג'אז, שאותה מוביל המנכ"ל ראסל אלוונגר, צופה כי ברבעון הנוכחי מכירותיה יסתכמו ב-312 מיליון דולר, בדומה לרבעון החולף ● את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה עם הכנסות של 928 מיליון דולר - ירידה של 4.3% לעומת התקופה המקבילה ב-2018

בורחים למקלט,/ צילום:רויטרס

על החרדה: המחיר הסמוי של החיים במלחמה מתמדת בדרום

תושבי הדרום מתמודדים כבר שנים ארוכות עם חרדה שעלולה להופיע גם בזמני חירום וגם בזמני רגיעה, ולשבש באופן מוחלט את חייהם של הסובלים ממנה • מה ההשלכות על הנפש של מבוגרים וילדים שאינם מכירים חיים במציאות נורמלית

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

ריבלין ייפגש עם ראשי כחול לבן והליכוד במטרה להבהיר את המתווה שהוא מציע

ב"גלובס" פרסמנו כי במסגרת המגעים מאחורי הקלעים יש הסכמה לעצם המתווה אך חילוקי דעות על אופי יישומו ובין השאר על מועד היציאה לנבצרות, אותם ריבלין מקווה להבהיר לשתי המפלגות

הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

ת"א ננעלה ביציבות: טאואר צנחה, מטריקס זינקה ב-7%

מדד ת"א 90 עלה ב-0.3%, מנגד ת"א 35 ללא שינוי ● טאואר סיפקה תחזית הכנסות חלשה לרבעון הבא ● 

פורמולה מערכות זינקה ב-5.44% ● בסקטור הקנאביס טוגדר זינקה ב-15.6%

מאגר הגז הטבעי "לוויתן" / צילום: אלבטרוס

"שומרי הבית" לליצמן: "תקופת ההרצה של 'לוויתן' - סכנה לבריאות הציבור"

הבוקר פנתה ח"כ חיימוביץ' בשאילתה לסגן השר ליצמן בנושא היתר הפליטה לאסדת "לוויתן" בתקופת ההרצה, בה מתוכננים להיפלט לאוויר חומרים מזהמים בכמות הגדולה פי 2.5 מזה שיותר לאסדה לפלוט במשך שנת פעילות שלמה ● ליצמן: "לא מכיר את הנושא"

חיפוש נפט וגז/ צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

ניצחון לארגוני הסביבה: חיפוש פצלי שמן באורון ירד מסדר היום

מועצת מקרקעי ישראל דחתה את הדיון בנוגע לאישור חיפוש פצלי שמן באתר אורון בנגב למועד לא ידוע ● המשרד להגנת הסביבה: "לקידום העסקה יהיו השלכות שליליות על מדינת ישראל והמשק"