גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כיצד המגמות העכשוויות בעולם חללי העבודה המשותפים תורמות למשתמשים בהם?

הגברת הפרודוקטיביות, חיסכון כלכלי, גמישות בהשכרה ופעילויות פנאי והעשרה ● חברות מתחמי העבודה והמשרדים המשותפים שמות דגש כיום על רווחת השוכרים והמשתמשים בשירותיהן במגוון דרכים

משרדים משותפים של Regus. עולם ה-Coworking תורם לרווחת העובד והחברה/צילום: Meero
משרדים משותפים של Regus. עולם ה-Coworking תורם לרווחת העובד והחברה/צילום: Meero

הכתבה בשיתוף Regus

אחד הדברים שחברות, עצמאים וארגונים שונים מתמקדים בהם, לפחות מבחינה לוגיסטית, הוא נושא שכירת המשרדים. לעצמאים, כמובן, אתגרים שונים מאשר לחברות וארגונים, אבל ברוב המקרים השאלה הבסיסית דומה: כיצד מאזנים בין הצורך לחסוך בעלויות המשרד ועדיין למקסם את היוקרה, הרמה הגבוהה של השירותים ופרודוקטיביות העבודה. אחד הפתרונות המקובלים כיום הוא שכירת משרדים משותפים או חלל עבודה משותף. הדבר מאפשר לשוכרים לחסוך כסף על שירותים רבים שניתנים יחדיו לכל החברות והעצמאים במתחם, אך עדיין לשמור על סטנדרטים גבוהים. מהן המגמות המרכזיות שתורמות לרווחת המשתמשים בשירותי המשרדים וחללי העבודה המשותפים? על כך בכתבה הבאה.

העלות יורדת, בזמן שהיעילות עולה

אחת המגמות הבולטות בתחום המשרדים המשותפים היא העובדה שחיסכון בעלויות לא רק מותיר יותר כסף זמין לשוכר, אלא גם תורם לרווחת העובדים ולפרודוקטיביות שלהם. במשרדים משותפים, השוכרים משלמים רק על השטח שהם משתמשים בו במשרד וחולקים בתשלום היחסי עבור השטחים המשותפים, כגון המטבחון, חדרי הישיבות והמחסנים.

מעבר לחיסכון הזה, לשהייה המשותפת תועלות נוספות: כבר בעשור הקודם, הצביעו מחקרים על הקשר שבין עבודה משותפת להגדלת הפרודוקטיביות של העובדים. אותם מחקרים הדגימו כי כאשר עובדים יושבים יחד (למשל, בחללי העבודה בסגנון Open Space), גוברים היעילות והסיפוק האישי שלהם. בין היתר בשל הקרבה אחד לשני והרחבת האלמנט החברתי שבעבודה.

בנוסף, קיימים מחקרים שהצביעו על עוד גורמים שיכולים להשפיע חיובית על העובדים. כך, למשל, במחקר שוודי מ-2016 נסקרו בהרחבה ההשפעות של חללים משותפים גם על האפשרויות להתפתחות עסקית של פרילאנסרים העובדים בהם. מתברר כי האינטרקציה בין היושבים באותו המרחב מסייעת לחשוב על רעיונות חדשים ומייצרת שיתופי פעולה.

מגמות מחקריות אלו עומדת לנגד עיני החברות המתמחות בהשכרת מתחמי העבודה המשותפים, כמו למשל חברת Regus העולמית. החברה, שפועלת גם בישראל, היא חלק מקבוצת IWG הגלובלית, המאגדת בתוכה מותגי יוקרה להשכרת משרדים וחללים משותפים. ב-Regus שמים דגש על הגברת היעילות במתחם בו בזמן שעלות השהייה יורדת. הישיבה משותפת, כאמור, מעלה את הפרודוקטיביות של העובדים ובאותה הנשימה חלק גדול מהשירותים הנדרשים לעצמאי או חברה - כגון תשתיות, כוח אדם לתפעול ועוד - משותפים בין כמה וכמה עצמאים וארגונים ועל כן ההוצאה בגינם, כאמור, מתחלקת.

מרחב עבודה של Regus. הישיבה המשותפת מעודדת יצירתיות/צילום: Meero

חוזי שכירות גמישים, תחלופה גבוהה

בעבר, כאשר חברות שכרו משרדים, למשל במגדלי משרדים, היה מקובל לחתום על חוזי חכירה לטווחים ארוכים - לכעשר שנים בממוצע. אולם מגמה זו הינה נחלת העבר. בבלוג Coworking Sources, הסוקר את המגמות העכשוויות בעולם העבודה המשותפת, מצביעים על הגמישות שמשרדים משותפים מעניקים לחברות השונות. לפי נתונים שפורסמו בבלוג, כ-14% מהעסקים האמריקנים מחליפים משרד מדי 18-24 חודשים במטרה להתחדש, או להתאים את העסק לצרכים המשתנים של החברה.

Regus פועלת כבר זמן רב ברוח זו. מתחמי העבודה והמשרדים המשותפים של החברה פרוסים ב-18 מוקדים ברחבי ישראל, והם חלק מ-3,000 מתחמים ב-900 ערים מרכזיות בעולם, שגם הם שייכים לרשת IWG. לשוכרים מוצעות תוכניות גמישות שמאפשרות להם לאזן את העלויות עם הצרכים המשתנים של העסק. לחתום חוזה לתקופה קצרה או ארוכה, ואפילו להרחיב או לצמצם את השטחים והשירותים שהם צורכים. במקרים מסוימים, כמו למשל בחלק מחבילות השירות שמציעה Regus ישראל לשוכריה, ניתן אף לרכוש מעין "כרטיסיות" שמקנות מספר שימושים בחודש בחדר הישיבות, או במשרד.

חיסכון בעלויות, סטנדרט גבוה ופרודוקטיביות. נסו את מרחבי העבודה המשותפים של Regus. לפרטים הקליקו כאן>>

דאגה לשעות הפנאי: חוגים ונטוורקינג עם עובדים אחרים

מגמה נוספת שבולטת בעולם המשרדים המשותפים היא תשומת הלב לרווחת העובדים. חוגים בשעות הפנאי, חדר כושר במבנה המשרדים, סדנאות שונות, הרצאות חווייתיות ועוד - הם חלק מהפעילויות המוצעות לשוכרים במתחמי המשרדים המשותפים בשנים האחרונות.

פעמים רבות, השוכרים במתחם לא נדרשים לממן את מלוא עלות ההטבות שהוזכרו מעלה, אלא רק לשלם עבור החלק היחסי שלהן. בשורה התחתונה, העובדים מרוויחים את ההעשרה בשעות הפנאי, שמירה על חיים פעילים ובריאים וגם נטוורקינג עם עובדים של חברות אחרות במתחם, שחולקים איתם את זמן הפעילות.

אפשרות לצמצם בכוח אדם

מתחמי העבודה המשותפים פופולריים גם בשל החיסכון בכוח אדם. במתחמים רבים מציעים לחברות לחלוק משרדים משותפים יחד ולהיעזר בשירותי אדמיניסטרציה משותפים, כמו למשל מזכירות מטעם המתחם, שנותנות שירות במקביל לשתי החברות.

זאת ועוד, לעיתים צוות של כמה וכמה אנשי מנהלה (מזכירות, אנשי לוגיסטיקה, אחראי דואר ועוד) יכול להיות מוחלף על ידי טכנולוגיה מתקדמת. בעמק הסיליקון, למשל, פופולרית כיום בקרב חברות הייטק גדולות, מערכת המאפשרת לעובדים להכניס נתונים על הפגישות שהם מעוניינים לקיים, הציוד הנדרש עבורן ועוד. בנוסף, המערכת מאתרת את חדר הישיבות הפנוי המתאים ביותר לצרכיהם - ומשריינת אותו, ללא מעורבות יד אדם.

שימוש של כמה שוכרים במטבחון משותף ושאר שירותים מקטינה עלויות/צילום: Meero

רשתות גדולות מעניקות הטבות

גם בתוך עולם ה-Coworking יש למתחמים מסוימים יתרונות על פני אחרים בשל המותג אליו הם שייכים, המציע הטבות שונות. כך, למשל, Regus ישראל, היא חלק מרשת עולמית מוכרת ובעלת מוניטין. הרשת מציעה לאלו השוכרים ממנה משרד או חלל משותף את האפשרות לעבוד בכל אחד מסניפיה בעולם, לפרק זמן קצוב.

במידת הצורך, ניתן גם לשכור שטח מסוים במתחם אחד ושטח נוסף במתחם אחר. העובדה ששני השטחים שייכים לאותה הרשת, יכולה להביא לחיסכון בעלויות. מהלך שאמור להיות משתלם יותר מאשר שכירת שטחים שונים משני גופים נפרדים.

ב-Regus ישראל מציעים בנוסף, שירות של משרד וירטואלי, שנשען על התשתית הקיימת באלפי סניפי הרשת בעולם. השירות מאפשר לפרילאנסרים בעיקר, אבל גם לכל חברה שחפצה בכך, לנהל משרד וירטואלי בכל מקום בעולם. הוא כולל כתובת עסקית למשלוח דואר, שירותי מזכירות ומספר טלפון. קיימת גם האפשרות להפוך את הווירטואלי לפיזי, מספר פעמים בחודש בכל אחד ממתחמי Regus בעולם.

בשורה התחתונה, המגמות העולמיות שהוזכרו כאן הולכות ומשנות את עולם ה-Coworking בכלל ותוך כך את תחום המשרדים וחללי העבודה המשותפים. כל זאת באופן שמאפשר לחברות ועצמאים לחסוך כסף, להגביר את הפרודוקטיביות של העובדים, ובמקביל לשמור על סטנדרטים גבוהים ויוקרה.

רשת Regus מציעה לכם לנהל משרד מכל מקום בעולם ועוד הטבות. לפרטים הקליקו כאן>>

עוד כתבות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: קובי גדעון, לע"מ

יו"ר מועצת יש"ע: "נדהם שנתניהו מסכים להקמת מדינה פלסטינית"

אלחיאני נפגש אמש עם נתניהו ויחד עם גורמים נוספים החליט להתנגד לתוכנית ● גם בצד הפלסטיני מתארגנים לקרב

מתוך הצילומים של ג'ון דמיאניוק שנחשפו / צילום: באדיבות מוזיאון השואה בוושינגטון

פני הרשע: נחשפו התמונות של דמיאניוק בסוביבור

את התמונות חשף מוזיאון השואה בוושינגטון, שקיבל אותן כתרומה מארגון גרמני שעוסק בתיעוד פשעי השואה

סוחרים בבורסת פרנקפורט / צילום: רויטרס

נעילה ירוקה בוול סטריט: אפל עלתה ב-3% לקראת פרסום הדוחות

נאסד"ק עלה בכ-1.4%, S&P 500 הוסיף 1%, ודאו ג'ונס טיפס בכ-0.6% ● זירוקס זינקה ב-5% על רקע דוחות חיוביים ● 3M ופייזר צנחו בכ-5% ● בורסות אירופה ננעלו בעליות של כ-1% ● התפשטות נגיף הקורונה הכבידה על הבורסות באסיה, מלבד אלה שבסין, הונג קונג, סינגפור, דרום קוריאה וטאיוואן, שסגורות לרגל ראש השנה הסיני

דונלד טראמפ ובנימין נתניהו / צילום: Joshua Roberts, רויטרס

טראמפ חשף את תוכנית המאה: "ירושלים תהיה בלתי ניתנת לחלוקה. זה מאוד חשוב!"

טראמפ הציג את תוכנית המאה הכוללת את סיפוח בקעת הירדן והקמת בסיס למדינה פלסטינית ● נתניהו: "הודות להכרה היסטורית זו - ומכיוון שתוכניתך מייצרת את האיזון הנכון, הסכמתי לקבלה כבסיס למו"מ עם הפלסטינים להגעה להסכם שלום" ● גם גנץ הסכים לתוכנית כבסיס למו"מ ישיר עם הפלסטינים

נוסעת ברכבת התחתית בביג'ינג  / צילום: Aly Song, רויטרס

מה פגע בשווקים? "העניין הכי מטריד בסיפור של הווירוס הוא שאנחנו לא יודעים עליו כלום"

הבהלה שככה? לאחר יומיים של ירידות חדות, הבורסה עברה בשעות הצהריים לנטייה חיובית ● רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אי.בי.אי: "אנחנו אחרי 2019 שהסתיימה בצורה חיובית מאוד, ו-2020 שנפתחה במגמה דומה, כך שווירוס הקורונה הוא גם תירוץ טוב למימוש"

שרגא ברוש / צילום: שלומי יוסף

התאחדות התעשיינים תנסה לעצור את מכרז מתקן ההתפלה שורק 2

לטענת ההתאחדות, במסמכי המכרז לא נכללו הפרטים הרלוונטיים להתחייבותו של הזוכה לקיים שיתוף-פעולה תעשייתי

טים קוק, מנכ"ל אפל / צילום: Che liang, רויטרס

אפל מכה את התחזיות בזכות האייפונים החדשים, ההכנסות משירותים אכזבו

אפל דיווחה על הכנסות של 91.8 מיליארד דולר, מעל לתחזיות האנליסטים - 88.5 מיליארד דולר ● אכזבה נרשמה בתחום השירותים - ההכנסות הסתכמו ב-12.7 מיליארד דולר, לעומת תחזית של 13.1 מיליארד דולר ● הציגה גם גידול של 37% בהכנסות של פעילות המכשירים הלבישים

בורסות אירופה/ צילום: רויטרס

מתחזות העליות באירופה עם התפוגגות החששות מהווירוס; הונג קונג צנחה 2.8%

חששות הקורונה מתפוגגים מעט בעקבות העליות בוול סטריט אמש ● מספר מקרי המוות כתוצאה מווירוס הקורונה עבר את מספר מקרי המוות כתוצאה ממגיפת הסארס ● טבע קיבלה אישור מה-FDA אישור לתרופה חדשה למיגרנה

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ / צילום: רויטרס, Kevin Lamarque

נתניהו: יוחל החוק הישראלי על כל היישובים הישראליים בגדה

בתדרוך לכתבים ישראליים בוושינגטון, ראש הממשלה נתניהו ציין כמה נקודות בסיסיות שנגזרות מתוכנית המאה, אותה הציג הערב הנשיא טראמפ במעמדו ● צה"ל וזרועות הביטחון יוסיפו לקיים שליטה ביטחונית - לא אזרחית - בכל השטחים שממערב לירדן ● אפשרות שישובים במשולש יועברו לרשות הפלסטינית במסגרת חילופי שטחים

ענת סרגוסטי / צילום: איל יצהר, גלובס

ארגון העיתונאים: להסדיר את עבודתן של עיתונאיות בכותל המערבי

בעת ביקורו האחרון של סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכותל המערבי, הגישה למקום ניתנה רק לעיתונאים ולצלמים ממין זכר ● כעת מבקש ארגון העיתונאים מרב הכותל למצוא יחד מנגנון שיסדיר את עבודתן של עיתונאיות בכותל באירועים בעלי עניין לציבור שאינן אירועים דתיים

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

בוטל גיוס ההון המתוכנן של קרן הנדל"ן האמריקאית הרץ גרופ

קרן הריט הרץ גרופ מחזיקה בבעלות מלאה על חברת הרץ פרופרטיס, שאגרות החוב שלה בהיקף של 542 מיליון שקל נסחרות בבורסה מאז דצמבר 2017

קריית אונו / צילום: שאטרסטוק

אושרה להפקדה תוכנית המתאר לקריית אונו: צפי ל-80 אלף תושבים

עד שנת 2040 יגדל שטח העיר ב-800 דונם, והאוכלוסייה תכפיל את עצמה לכדי 80 אלף תושבים ● מתנגדי התוכנית חוששים מציפוף יתר ופקקים

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

טבע קיבלה אישור ה-FDA למזרק האוטומטי של תרופת המיגרנה שלה

התרופה עצמה אושרה לשיווק בארה"ב לפני כשנה וחצי, וכעת טבע תוכל לשווק אותה יחד עם המזרק האוטומטי, שצפוי להיות זמין למטופלים החל מסוף הרבעון הנוכחי או תחילת הרבעון הבא ● בשלב זה מחיר המזרק עדיין לא נקבע, והחברה לא מספקת הערכות בדבר השפעת האישור על מכירות התרופה

חשבוניות  / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הרמת הרף להוכחת סיבה לרכישת חברה בהפסדים

ההשוואה בין פסק דין אחים נאוי, בו נקבע כי החברה לא יכולה לקזז הפסדים צבורים בשלד הבורסאי שרכשה, לבין הפסיקה הוותיקה בעניין שאלת המלאכותיות ברכישת חברה בהפסדים, מלמדת רבות על מגמותיה של פסיקת המס הישראלית ● גילוי נאות: חברת אחים נאוי היא לקוח המשרד

הנת"צ החדש / צילום: באדיבות עיריית תל אביב-יפו

בכמה קיצר הנת"צ החדש ברחוב קפלן בת"א את זמן הנסיעה?

הנת"צ בקפלן הושק לפני כחודש, ועיריית תל אביב מעדכנת כי הנסיעה בו מקצרת משמעותית את זמנם של הנוסעים: בין 20 דקות ועד חצי שעה ● העירייה מתכננת להקצות נתיבים נוספים לתחבורה ציבורית

מירי כהן / צילום: יונתן בלום, גלובס

סגנית ראש מטה הדיור, מירי כהן, עוזבת את תפקידה ופותחת משרד עו"ד פרטי

כהן, שכיהנה בתפקיד מאז 2015 והייתה אחראית על תחומי התכנון והשיווק של קרקעות, תוחלף ע"י שירה ברנד, עורכת דין ומתכננת במקצועה, שכיהנה בשנתיים האחרונות כיו"רית הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז מרכז

פטריק דרהי / צילום: Gettyimages ישראל

לקראת מיזוג משמעותי ראשון בשוק הסלולר? בעלי הוט הגישו הצעה לרכישת פרטנר

המטרה של אלטיס, הבעלים של הוט, היא לרכוש את מלוא ההחזקות בפרטנר ולמזגה לתוך הוט ● המשמעות היא שככל הנראה שוק הסלולר עומד לעבור מיזוג משמעותי ראשון ● מניות פרטנר וסלקום קופצות בכ-4% ● אם המיזוג יאושר, פרטנר תיאלץ כנראה להיפרד מפעילות הטלוויזיה שלה

קורקינט

אתמול באיכילוב: 3 נפגעים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

שדה נפט של ארמקו / צילום: רויטרס

ארמקו הסעודית השקיעה 5 מיליון דולר בפלטפורמת בלוקצ'יין למסחר בנפט

ההשקעה תאפשר לענקית הנפט להצטרף לחברות המשתמשות בפלטפורמת Vakt, שפעילותה מתמקדת בשוק הנפט הגולמי המופק בים הצפוני ● מחיר הנפט הגולמי ירד מתחילת השנה בכ-13%

מייסדי חברת תופין, רובי כיטוב (מימין) וראובן הריסון, בבורסת ניו יורק / צילום: יח"צ

הראל ביטוח הפכה לבעלת עניין בחברת הסייבר תופין

מחזיקה ב-5.4% ממניות תופין, בשווי נוכחי של 28 מיליון דולר ● ייתכן כי בהראל ניצלו את החולשה במניה, לאחר שתופין פרסמה אזהרת רווח לפני כשלושה שבועות