גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"עולם בו מערכת אחת מנהלת את הארגון כבר לא קיים"

כך אמר אלון בן צור, מנכ"ל בינת תקשורת, בראיון לרגל תערוכת BYNET EXPO 2019 שנערכה לא מכבר. באירוע הוצגו שלל הטכנולוגיות החדשות שמשנות גם את העולם העסקי ונדרשות באקו-סיסטם הארגוני - מאינטליגנציה מלאכותית (AI), דרך סייבר ושירותי ענן ועד עיר חכמה

אירוע BYNET EXPO 2019. איך חברות נערכות לעולם הטכנולוגי החדש/הדמיה: בינת תקשורת מחשבים
אירוע BYNET EXPO 2019. איך חברות נערכות לעולם הטכנולוגי החדש/הדמיה: בינת תקשורת מחשבים

הכתבה בשיתוף בינת תקשורת מחשבים

את התקדמותו האדירה של העולם הטכנולוגי אי אפשר לפספס, התמורות בתחום מורגשות היטב בכל צעד שלנו, והקִדמה מלווה אותנו בכל פעולה שנעשה. הסמארטפונים בישרו את המהפכה הגדולה של העשור הקודם, שמלווה אותנו עד היום, ובפתח כבר ממתינות מהפכות חדשות - האינטרנט של הדברים (IoT), שגורם למכשירים החשמליים "לדבר" אחד עם השני, האינטליגנציה המלאכותית (AI) שמוזכרת בכל פינה, ועוד. כל אלו משנים את סביבתנו כבר עכשיו, והמגמה תימשך בעתיד הקרוב והרחוק.

המציאות החדשה מביאה עימה הרבה מאוד יתרונות - אך גם לא מעט אתגרים, הן לאדם כפרט וכצרכן, ויותר מכך לארגונים גדולים. אלו נדרשים להתאים עצמם לעידן חדש, שבו אופי הטכנולוגיות והכלים שבהם הם ישתמשו שונה לחלוטין ממה שהתרגלו אליו - דינמי יותר, פתוח יותר וחשוף יותר. במילים אחרות, חברות אנטרפרייז צריכות להתאים עצמן למציאות שבה הן פחות סגורות ופתוחות יותר לשינויים - ומכאן גם חשופות לסיכונים רבים יותר בהיבטי תפעול שוטף ואף למעלה מזה בהיבטי חשיפת מידע עסקי רגיש.

"העולם שבו מערכת אחת בלבד מנהלת את הארגון כבר לא קיים", אמר אלון בן-צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים, אחת החברות המובילות בישראל בפתרונות ושירותי אינטגרציה מקצה לקצה, בראיון שנערך עימו לרגל תערוכת BYNET EXPO 2019, שהתקיימה לא מכבר. "אנחנו חיים בסביבה פתוחה, מרובת יישומים, הנדרשת לפעול בהרמוניה כאקו-סיסטם אחד, הן בהיבט השירותים והן בהיבט הכלים שבהם הארגון משתמש.

"השינויים המתהווים מחייבים את הארגונים לפעול בקצב מהיר יותר ולעשות שימוש בכלי פיתוח מתקדמים. כל זאת תוך שימוש במערכי תשתית דינמיים המאפשרים התרחבות והתאמה מהירה. הצורך לפעול ולספק מענה מהיר מחייב מעבר קצר בין תהליכי הפיתוח לסביבת הייצור. בעשור האחרון הטכנולוגיה קפצה פי 10 מבחינת יכולותיה, והעלויות קטנו לכעשירית ממה שהיו. זה מאפשר לייצר חדשנות ברמה של פי 100 בהשוואה לעבר, ליצור רצף מהיר של רעיונות, של הפקות ושל יצירה, אך גם של איומים. מדובר באיומי סייבר, איומים מצד מתחרים ואף מצד שחקנים חדשים המנצלים את המרחב הטכנולוגי החדש ויוצרים בידול משמעותי".

להסתגל למציאות חדשה - וכמה שיותר מהר

הדברים מעלה מובילים למסקנה אחת ברורה: אחד האתגרים הגדולים שמציבה הטכנולוגיה בפניהם של ארגונים גדולים הוא ההסתגלות לעידן שונה לחלוטין מזה שהכירו עד כה. לא רק האדם הבודד מתמודד עם הטכנולוגיה שמשנה מהותית את סביבתו - לפי בן צור "גם הארגונים הגדולים ביותר צריכים לדעת להתגמש, להתאים עצמם לעידן הטכנולוגי החדש ולהצליח לתפקד בסביבות עבודה שעדיין אינן מוכרות להם".

"המציאות החדשה שמתפתחת לנגד עינינו דוחפת את העולם העסקי למקום אחר", הוא הוסיף, "מפני שהעצימות הטכנולוגית, המידע הרב שנצבר, הצורך בביצועים - כל אלה סוחפים אותנו למצב שבו הפלטפורמות שהיו לנו כבר לא מספיקות. בניסיון לאתר מרחב נוסף של עיבוד, במטרה לתת מענה לצרכים המתהווים, יוצאים ארגונים יותר ויותר אל הענן הציבורי. הענן הציבורי מציע מעבר לגמישות וזמינות סביבת פיתוח נוחה ויתרונות נוספים שלא תמיד הארגון יודע להציע לאנשי הפיתוח שלו. קיים פיתוי לפעול יותר בסביבת הענן הציבורי, למרות שהדבר כרוך בסיכון, חשיפה, עלויות, שיהויי ועוד. הענן כתפיסה הוכיח את עצמו ויהפוך להיות מודל שימוש וצריכה גם בעתיד. אלא שלאורך זמן אנחנו נמצא את עצמנו פועלים בסביבה של ענן מבוזר (DISTRIBUTED CLOUDS) שתהיה מבוססת על שימוש בעננים ציבוריים (פתוחים לשימוש רחב כמו אלה של אמאזון), עננים פרטיים (שמסופקים ע"י חברות מתמחות), ענני ON PREMISE (שממוקמים בארגון עצמו) ועננים ב-EDGE (המסוגלים לטפל בנתוני IOT).

מה יהיו אתגרי המחר - אירוע BYNET EXPO 2019. לפרטים הקליקו כאן>>

"גורם נוסף לשינוי הגדול הוא המעבר ל-AI, האינטליגנציה המלאכותית - הבשורה של העידן הנוכחי. זוהי הטכנולוגיה שישקיעו בה הכי הרבה בעתיד הקרוב ושתדרוש ביצועים אדירים מהארגון", אמר בן־צור. בעתיד בכל סמארטפון תסתתר עוזרת אישית מתוחכמת ויעילה, כזו שאתה תסמוך עליה, כזו שתלמד את מאפייני ההתנהגות שלך, שתדע מה חשוב לך ומה לא. היא תפנה עבורך את הזמן כשאתה רגוע ויודע שאת ההודעה החשובה באמת היא תקפיץ לך ואת השאר תסנן עבורך ותאפשר לך לראות במועד אחר.

"זאת ועוד, המובייל, שיכלול יכולת AI מתקדמת, יהפוך להיות המתרגם הטוב ביותר של העולם עבורך. הוא יבצע את שלב העיבוד - HUMAN TO MACHINE - וממנו החוצה התהליך ימשיך במסלול MACHINE TO MACHINE. כך המערכות השונות של הארגונים בסביבת הדיגיטל, המשרתות אותנו כלקוחות, לא יצטרכו להתאים עצמם לכל אחד מאיתנו. ההתאמה תבוצע פעם אחת בנייד שלנו ומשם הכל יפעל ב-API (ממשק מחבר בין אפליקצמיות - י.נ.) ובסטנדרט אחיד. יישומים של AI יאפשרו יצירת בידול, ישתלבו בהיבטים טכנולוגיים מגוונים ויהיו חלק מהעשייה של הארגונים במטרה ליצור חוויה טובה יותר בקרב הלקוחות".

אלון בן־צור, מנכ"ל בינת תקשורת מחשבים/צילום: ניב קנטור

לבנות גשר עבור חברות אנטרפרייז

השינויים שצוינו כאן הם למעשה חלק ממגמה כללית שהולכת ומשפיעה על הסביבה העסקית שבה החברות הגדולות פועלות, שהיא כמעין כאוס שאט־אט הופך למאורגן יותר. אומנם מדובר במצב לא פשוט, אך הוא יכול לשמש גם הזדמנות. "כאוס גורם לארגון לפתוח את עצמו, לנסות דברים חדשים כדי להתמודד עם השינוי", הסביר בן צור, "כך פועלים היום בארגונים רבים. את עשר השנים האחרונות אפשר לחלק לתקופה של הבנה ולימוד, ולתקופה של הפנמה והתחלת עשייה, בה אנו נמצאים כיום. בעידן החדש ארגונים חייבים לצאת מהכאוס ולעבור טרנספורמציה דיגיטלית". 

במצב שכזה, בו הלא נודע הופך לפרמטר שיש להביא בחשבון בארגונים, לחברת אינטגרציה כמו בינת יש תפקיד מהותי, שמאפשר נחיתה רכה יותר בעידן החדש. לדברי בן צור: "התפקיד שלנו בבינת הוא לגשר עבור חברות אנטרפרייז על המורכבויות השונות. ככל שהעולם הופך להיות מחובר יותר, אתגרי האינטגרציה גדלים, ואנחנו, כאינטגרטור מוביל שיש באמתחתו פלטפורמה טכנולוגית רחבה, מסייעים בשילוב המערכות ליצירת פלטפורמה שלמה".

"המעבר לענן ולסביבה מבוזרת בפרט, השימוש הגובר במכשירים חכמים מחוץ לגבולות הארגון והשימוש הרב בשירותים מחוצה לו מעצימים את אתגרי האבטחה וההגנה על המידע. הגידול במורכבות מערכות אבטחת המידע ובהוצאה עליהם מחייב אותנו לשקול פתרונות שיספקו הגנה, רציפות עסקית ואפילו ביטוח מפני מתקפות באמצעות פלטפורמות מוכללות שיפעלו במודל ענן ויאבטחו את הארגון".

העתיד כבר כאן וכולם מוזמנים אליו

את התמורות והשינויים הללו, את שלל הטכנולוגיות החדשות שמשנות את העולם לנגד עינינו - מאינטליגנציה מלאכותית (AI), דרך סייבר ושירותי ענן ועד עיר חכמה - הציגה בינת בתערוכה הגדולה שהתקיימה ב-19.6 בביתן 2 בגני התערוכה בתל אביב,BYNET EXPO 2019. האירוע כינס תחת קורת גג אחת את השמות הגדולים ביותר בעולם הטכנולוגיה, כדוגמת Check Point ,McAfee ,Cisco Simantec ,Google ,Microsoft ,Nvidia ,Mellanox ,Alibaba ועוד. הוא עסק בכל התחומים החמים ביותר היום בעולם הטכנולוגי המתחדש והמתפתח ובהיערכות חברות לקראתו. כל זאת תחת הכותרת TRANSFORMATION CREATES THE FUTURE, שמהווה את המסר המרכזי שלו.

לדברי ניר ממן, סמנכ"ל השיווק של בינת תקשורת: "זו תערוכת ההייטק וטכנולוגיות המידע הגדולה בישראל, שמתקיימת זו השנה ה־16 ברציפות. כיום נערכות בישראל הרבה מאוד תערוכות גדולות בתחום הטכנולוגיה, אך הן מתמקדות בתחומים ספציפיים, בטכנולוגיה כזו או אחרת. האקספו של בינת היא התערוכה היחידה שמרכזת את כל הפלטפורמות והחידושים בתחום טכנולוגיות המידע - הקמה וניהול של דאטה סנטר, יכולות בתחום ריבוי-העננים ומכשירי הקצה החכמים, טרנספורמציה דיגיטלית של ארגונים ועוד. כל אלה יכולים לעניין כל ארגון באשר הוא, ולכל אחת מהן אנחנו נותנים תשומת לב מלאה.

"היה כאן אקספו עם 80 מציגים ו-70 הרצאות מקצועיות בשישה מסלולי תוכן, וגם אמפי גדול ומיוחד שהוקדש להרצאות 'טד' באוזניות, סדנאות מפתחים להתנסות הקהל ועוד. הרצון שלנו היה שהמבקרים יצאו מהתערוכה עם ערך.

"כפי שאנחנו רואים את זה, האירוע הוא לא רק של בינת", הדגיש ממן, "זו תערוכת טכנולוגיה שבה אנחנו מאפשרים לכולם כולל כולם להיחשף לטרנדים הכי חדשים בעולם הטכנולוגי, וללא תשלום. כל מי שהטכנולוגיה מעניינת אותו הוזמן לבוא לתערוכה ולהתרשם".

"אנחנו הולכים לעולם נוח יותר", סיכם בן-צור, "אך גם כזה שנהיה חשופים בו יותר. מהירות הפיתוח, מהירות היישום - כל אלו יוצרים עולם שבו הטכנולוגיה מכוונת אותנו לשינוי התנהגותי ותרבותי. יש בפתח תמורות טכנולוגיות משמעותיות שישרתו כל אדם טוב יותר. כיום המוח שלנו מתפתח באופן לינארי, אך גם מתנוון אל מול הנוחות שמציעה הטכנולוגיה. בה בעת הטכנולוגיה מתפתחת בקצב שמכפיל עצמו. המצב הזה יחשוף אותנו לשלב נוסף של שינוי תרבותי המונע ע"י הטכנולוגיה. הוא ישנה את עולמנו, את היחסים שלנו, את הפרטיות שלנו ועוד. בתמורות הללו ובהתמודדות איתן עסקנו, בין היתר, ב-BYNET EXPO 2019".

נחשפים לעיר העתיד ועוד - אירוע BYNET EXPO 2019. לפרטים הקליקו כאן>>

עוד כתבות

אילהן עומאר / צילום: רויטרס

"מחוקקים דמוקרטים בוחנים צעדי גמול נגד שגריר ישראל בארה"ב"

רשת עיתוני מקלאצ'י: זעם במפלגה הדמוקרטית על רון דרמר ועל שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן בשל התפקיד שמילאו בפרשת המחוקקות מסורבות הכניסה לישראל ● תומס פרידמן: "יהודי שחושב להצביע בעד טראמפ כי הוא פרו-ישראלי – אוויל"

גלעד אלטשולר / צילום: איל יצהר

דוחות חזקים הקפיצו את מניית אלטשולר שחם גמל: השלימה זינוק של 30% מההנפקה לשווי של 1.6 מיליארד שקל

הרווח הנקי הרבעוני של המצטרפת החדשה לבורסה זינק בכמעט 90% לכ-20 מיליון שקל, ובמחצית השנה עלה בכ-80% ל-39 מיליון שקל ● בתוך פחות מחודש השלימת מניית החברה קפיצה של 30% בערכה

אירוע קריסת המרפסות בפרויקט של החברה בחדרה / צילום: גיל ארבל

אחרי קריסת המרפסות ואורתם סהר: האם משרד רו"ח דלויט והדירקטורים בחברה עומדים בפני תביעה?

דוח שהגישו נאמני הסדר החוב של אורתם סהר לבית המשפט כולל ממצאי חקירה לגבי נסיבות קריסתה ב–2016 • בין הממצאים: רשלנות של הדירקטורים ונושאי משרה בחברה ועיוותים בדוחות הכספיים שרואי החשבון החיצוניים לא התריעו לגביהם • דלויט בתגובה: איננו מתייחסים בתקשורת לנושאים הקשורים ללקוחותינו

נדב צפריר / צילום: איל יצהר

נדב צפריר, לשעבר מפקד 8200, מונה ליו"ר משותף בחברת סולאראדג'

המינוי אושר פה-אחד בדירקטוריון ● החברה נסחרת בנאסד"ק בשווי של 4 מיליארד דולר ● צפריר יקבל שכר שנתי של 55 אלף דולר וכן תגמול הוני שיכלול מניות חסומות בסך 150 אלף דולר עם כניסתו לתפקיד והקצאה שנתית של מניות חסומות בסך 155 אלף דולר

בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

קרע בכחול לבן: למה צמרת המפלגה שכרה משרד חקירות פרטי, אך הסתירה זאת מיאיר לפיד

בצמרת חוסן לישראל, מפלגתו של בני גנץ, שכרו משרד חקירות פרטי כדי לגלות את מקור ההדלפות מן הקמפיין - אך לא הודיעו על כך ליאיר לפיד, מספר שתיים ברשימת כחול לבן ● לטענת בכירים ביש עתיד, מדובר בהוצאה כספית שאינה מכספי המפלגה וכי הדבר הוסתר מהם

אלכס שניידר, בעלים משותף של מישורים / צילום: Viktor Korotayev, רויטרס

הסכסוך בין בעלי השליטה במישורים: בלוטרייך דורש משניידר להימנע מלהמליץ על רחל תורג'מן כדח"צית בחברה

באסיפת בעלי מניות החברה המתוכננת בימים הקרובים הם יתבקשו לאשר בין היתר את מינויה של רחל תורג'מן, שאת מועמדותה העלה על הפרק אלכס שניידר ● גיל בלוטרייך במכתב לנציגי שניידר: "מוטב לבעלי השליטה שלא להציע מועמד מטעמם לדח"צ בסבב הנוכחי"

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון./ צילום: רפי קוץ

בלי בתי ספר בימי שישי, עם מס גודש: המלצות בנק ישראל לשיפור הפריון

פריון העבודה בישראל נמוך ב-24% לעומת מדינות ה-OECD, והפער הזה לא מצטמצם בשנים האחרונות ● הסיבות: איכות חינוך נמוכה, תשתיות תחבורה לא מספקות והשקעה בעיקר בענפי ההייטק ● דוח מיוחד של חטיבת המחקר של בנק ישראל מציע שורת המלצות, שעשויות להביא בטווח הארוך לתוספת של 20% לתוצר

מלחמת סחר בין ארה"ב לסין / שאטרסטוק

לקראת השבוע בשווקים: האם העליות צפויות להימשך

הפד יפרסם את פרוטוקול הישיבה האחרונה בה הוחלט להוריד את הריבית ● שוק האג"ח ימשיך לעמוד במוקד לאחר האיתות בשבוע החולף לקראת מיתון ● מחר יתפרסמו בשוק המקומי נתוני הייצור התעשייתי ופדיון בענפי המשק לחודש יוני ● ביום חמישי יפורסמו נתוני הייצור באירופה ובארה"ב ● התחזית השבועית של "גלובס"

חוות גידול קנאביס בצפון הארץ / צילום: רויטרס, Amir Cohen

מהקופקסון לקנאביס: בכירה לשעבר בטבע עוברת לקנאשור

יפית שטרק, שהובילה את הפיתוח הקליני של הקופקסון, תרופת הדגל של טבע, חוברת לחברת הקנאביס קנאשור ● במקביל, דיווחה החברה על קבלת אישור מהיק"ר לעמידה בתנאי האבטחה, תקן IMC-GSP

סירי. חוסר גבולות / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

כפירת מלאי: איך השפע חיסל את דת המותגים סופית?

אולי קשה להאמין בכך, אבל הימים שבהם המותגים היו דת חלפו מן העולם, ולא נראה שצפוי להם קאמבק ● למה? שפע! הסיפור של ההיצע האינסופי הוא הטרגדיה של המותגים

שאול ואיריס אלוביץ' בבית המשפט / צילום: שלומי יוסף

הגיע הזמן שהפרקליטות והמשטרה יפנימו את המסר המרסן של ביהמ"ש העליון בסוגיית החילוטים

בזמן שהמשטרה והפרקליטות ממשיכות במגמה של חילוט אגרסיבי של רכוש של חשודים ונאשמים בפלילים, שיש מי שיאמר שנועד בין היתר להגביר את הלחץ על חשודים בחקירותיהם - ביהמ"ש העליון חושב אחרת ● בשורה של פסקי דין מעביר העליון לשתי הרשויות מסר שלפיו היד שלהן על הדק החילוטים והתפיסות היא קלה מדי, והגיע הזמן שירגיעו ● פרשנות

תספורת / אילוסטרציה: שאטרסטוק

מארבעה ייצא אחד: מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל יכריעו בין התספורות שמציעים מאיר שמיר, גד זאבי, יעקב לוקסנבורג ולארי מייזל

יותר משלוש שנים לאחר שהחלו במגעים להסדר חוב שני, צפויים מחזיקי האג"ח להצביע השבוע על זהות הגורם שירכוש את אפריקה ישראל ● ההצעות נוקבות בהיקף תמורה של כ-1.1 מיליארד שקל - כמחצית מחוב המתואם

רוני מאנה / צילום: תמר מצפי

התיווך שלא היה: רוני מאנה הפסיד בתביעת הענק נגד תנובה; ישלם הוצאות משפט של כחצי מיליון שקל

התביעה הוגשה לפני כחמש שנים, כשמאנה דרש לקבל דמי תיווך בהיקף של 11 מיליון שקל עבור מכירת השוק הסיטונאי בת"א לגינדי-הרבוע הכחול נדל"ן ● ביום חמישי האחרון דחה בית המשפט את התביעה

מורי קסלר  / צילום: יחצ פריגו

הניתוח הצליח, המניה נפלה: קרן סטארבורד מכרה כשליש ממניותיה בפריגו בהפסד של כ-100 מיליון דולר

הקרן האקטיביסטית נכנסה להשקעה בחברה הפארמה ב-2016, ודרשה ממנה להתמקד בעסקי הליבה ● למרות שהצליחה לכפות שינויים על דירקטוריון פריגו ועל מהלכיה - היא מכרה חלק ניכר מהחזקותיה בהפסד של 40%

אבי בן אסאייג / צילום: יחצ

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה ארצי בחברת אסם

זאת על רקע כוונת החברה לסגור יחידות ומפעלים ולהעביר פעילות לחו"ל ● לטענת ההסתדרות, המשמעות היא שבתוך שבועיים ההסתדרות יכולה לנקוט צעדים ארגוניים, לרבות שביתה ● אסם בתגובה: העילה האמיתית לסכסוך - העברת מפעל טבעול לקריית גת

עמיר פרץ/ צילום: תמר מצפי

מה חושב נפתלי בנט על המצע הכלכלי של עמיר פרץ, ולמה הקמפיינים הפוליטיים מקרטעים

במערכת בחירות נטולת תכנים מהותיים בלטה השבוע התוכנית הכלכלית של מפלגת העבודה, אך גם היא התעלמה מנושא הגירעון התופח ● התגובה של נפתלי בנט לא איחרה להגיע: "יהפכו אותנו לוונצואלה" ● בינתיים, בליכוד "סומכים על נתניהו" ● פרשנות

עמוס דב סילבר, מייסד טלגראס / צילום: כדיה לוי, גלובס

עמוס דב סילבר, מקים טלגראס, הוסגר מאוקראינה לישראל

בית המשפט באוקראינה אישר את הסגרתו של עמוס דב סילבר, מקים רשת הסחר בסמים "טלגראס", לשם העמדתו לדין בישראל בגין עבירות סמים, הלבנת הון ועבירות נוספות ● לשיטת המשטרה והפרקליטות, "טלגראס" פעלה החל משלב מסוים כארגון פשיעה לכל דבר ועניין, שבראשו עמד סילבר

אודי בן שימול / צילום: טל שחר, יח"צ

העסקה הושלמה: סודקסו רוכשת את חטיבת ההסעדה של ISS ב-30 מיליון שקל

זאת כפי שנחשף ב"גלובס" ● רכישת חטיבת ההסעדה של ISS תהפוך את סודקסו לאחד השחקנים המשמעותיים ביותר בענף ההסעדה לחברות, עם נתח שוק של 14% ● בנוסף לתשלום עבור הפעילות, סודקסו הצרפתית לוקחת על עצמה גם את החובות שהיקפם אינו ידוע

ההפגנה בפתח תקווה הערב / צילום: דוברות העבודה

מאות מפגינים בפ"ת על יחס המשטרה לאזרחים ועל המעצרים

המעצרים גרמו לאהוד ברק לפרסם ציוץ שהעלה את חמתו של יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ● ראשי המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ ואהוד ברק, עם מועמדי הרשימה, יעל כהן-פארן, נועה רוטמן, מוסי רז וסמדר שמואלי, הגיעו לקחת חלק בהפגנות

ברזיל / צילום: רויטרס / RICARDO MORAES

"עונה חקלאית מצוינת בברזיל" חתכה את ההכנסות והרווחים של יצרנית המיצים בגן שמואל

החברה שבשליטת קיבוץ גן שמואל רשמה ירידה של 17% בהכנסות ושל 70% ברווח הנקי ברבעון השני ● "ההסבר לקיטון נובע כנראה מציפיות גבוהות לירידת מחירי רכזי פרי"