נעילה חיובית בוול סטריט; הנפט קפץ ב-5.7%

טראמפ על הפלת המל"ט ע"י איראן: "עשו טעות גדולה מאד" • תשואת האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדת מתחת ל-2% • בורסות אירופה נסחרות בעליות • הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסת וול סטריט ננעל בעליות בהובלתם של הדאו ג'ונס והנאסד"ק, שעלו בכ-1%. ה-S&P 500 עלה בכ-0.8%.

הנפט קפץ ב-5.7%.

21:00

מתחזקות העליות במדדים המובילים בוול סטריט בהובלת הדאו-ג'ונס , שעולה בכ-0.7%.

חברת הסטארט-אפ סלאק, שפיתחה אפליקציית תקשורת פופולרית לעסקים תחת אותו השם, החלה להיסחר היום בבורסת ניו יורק תחת הטיקר WORK. סלאק תבצע הנפקה ישירה, הליך בשונה מהנפקה מסורתית, שבמסגרתו החברה אינה מגייסת הון ואינה מנפיקה מניות חדשות, אלא רושמת למסחר בבורסה את המניות הקיימות שלה. כך מאפשרת סלאק לבעלי המניות שלה למכור את המניות בשוק הציבורי.

19:20

העליות במדדים המובילים בוול סטריט התמתנו ברקע לדברי טראמפ על הפלת המל"ט על ידי איראן, כשאמר כי האיראנים "עשו טעות גדולה מאד". בתגובה, הנפט מזנק בכ-4% מעל ל-54 דולרים לחבית, והמדדים המובילים שעלו מוקדם יותר בכ-1%, מטפסים כעת בעד 0.4%. 

הזהב ננעל ברמת שיא של 5 שנים, לאחר שטיפס ל-1,395 דולרים לאונקייה.

18:50

המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בעליות קלות, בדומה לסנטימנט בשוקי העולם, לאחר האיתות של הפד על הורדת ריבית בהמשך.

הדאקס עלה ב-0.4%, הפוטסי טיפס 0.3%, והקאק עלה בשיעור דומה.

17:47

הודעת הריבית של הפד אמש, שסימנה את הדרך להפחתת ריבית בהמשך, מקפיצה את השווקים, והמדדים המובילים בניו יורק עולים בכ-1%. מדד S&P 500 עלה לשיא תוך יומי מאז מאי.

מחיר הנפט מזנק ביותר מ-5% למעל 56 דולרים, בצל המתיחות מול איראן. סוכנות הידיעות אירנ"א דיווחה על הפלת כלי טיס במחוז הורמוזגאן שבדרום איראן. גורם אמריקני אמר כי המל"ט הופל על ידי טיל קרקע-אוויר בזמן שהיה במרחב האווירי הבינלאומי במצרי הורמוז. בהקשר זה הנשיא טראמפ אמר כי "איראן עשתה טעות גדולה".

הזהב קופץ ב-2.6% ל-1,384 דולרים לאונקייה, והתשואות על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, לראשונה מאז 2016.

ישראליות בחו"ל

קורנית דיגיטל  הודיעה על שיתוף פעולה עם ענקית בגדי הספורט אדידס. קורנית מייצרת מערכות דפוס דיגיטליות להדפסה על טקסטיל, ולאחרונה אמר מנכ"ל החברה רונן סמואל בכנס משקיעים, כי "אנחנו עובדים על פרויקטים מאוד גדולים עם מותגי-על, ואני מאוד מקווה שנוכל לדווח עליהם ברבעונים הבאים".

לאחר שהשלמת המכירה של חברת Team Internet על ידי מטומי  נדחתה לסוף יוני, היום מעדכנת מטומי כי בשל אתגרים שנוגעים לדרישות ציות החברה הפסיקה פעילות של כמה לקוחות.

ה-SEC הגיש תביעה אזרחית נגד אביליטי  ובעלי השליטה.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו בעליות על רקע האיתות של הפד אמש, כי הבנק המרכזי מוכן להוריד את הריבית בהמשך. הנאסד"ק מזנק ביותר מ-1% בפתיחה.

15:00

לראשונה מאז 2016, תשואות האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, וזאת על רקע הודעת הריבית של הפד אמש, שאותת כי הבנק המרכזי מוכן להוריד ריבית. 

בתוך כך, החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בהמשך לעליות אתמול. החוזים על מדד הנאסד"ק קופצים ב-1.3%.

באירופה המדדים קופצים כאשר הדאקס עולה ב-0.9%, הקאק מטפס ב-0.7%, הפוטסי עולה ב-0.7% והבורסה בשוודיה עולה ב-1.2%.

הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס.

מחיר הזהב קופץ בכ-3% על רקע הריצה של המשקיעים לנכסים בטוחים, הנפט קופץ ב-3.3% ל-55.5 דולרים לחבית בצל המתיחות בין ארה"ב לאיראן.

טסלה סופגת הורדת מחיר יעד מצד גולדמן זאקס מ-200 דולרים למניה, למחיר שח 158 דולרים למניה. 

דויטשה בנק החל לסקר את מניית אפל בהמלצה 'החזק', ואת מניית דל בהמלצת 'קנייה'.

מאקרו

דרישות האבטלה בארה"ב ירדו ל-216 אלף תביעות.

12:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בעליות נאות, כאשר החוזים על הנאסד"ק קופצים ב-1.2%. אמש, הפד הותיר את הריבית ללא שינוי, על 2.25%-2.5%, אך הותיר את הפתח להורדה בהמשך. מההודעה של הפד נשמט המשפט כי זה יהיה 'סבלני' לנתונים מהכלכלה האמריקאית, והשוק מתמחר הורדת ריבית כבר בהודעה הבאה בחודש יולי. 

לצד זאת, הדולר נחלש מול המטבעות, הזהב מטפס והתשואות על אג"ח של ממשלת ארה"ב יורדות.

11:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בעליות. דאקס מטפס ב-0.8%, פוטסי עולה ב-0.2% וקאק מוסיף 0.5%. סטוקס 600 עולה בכ-0.6%. מדד הנג סנג ננעל בזינוק של 1.25%. 

מניית Delivery Hero מזנקת מעל ל-10%. חברת משלוחי האוכל הגרמנית העלתה שוב את התחזית השנתית להכנסות. 

10:16

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעלייה - הפוטסי עלה ב-0.4%, הדאקס ב-0.9% והקאק ב-0.7%. בנק אנגליה צפוי להכריז בצהריים על המדיניות שלו לחודש יוני. כלכלנים צופים שהריבית תישאר על 0.75%. לאחר שבוע של הפסדים, מגמת איזיג'ט  מתאזנת ועולה ב-2%. מניית פולקסווגן  עולה ב-1.5%. 

המסחר בבורסות אסיה גם הוא התנהל בעליות, בעיקר בזכות ההחלטה של הפד אתמול לא להוריד את הריבית, ונסגר במגמה חיובית - ניקיי נסגר בעלייה של 0.6%, ובורסת שנחאי ב-2.3%. המסחר ממשיך בינתיים בבורסת הונג קונג, שנמצאת בעלייה של 1%. 

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים: בורסת טוקיו  עולה ב-0.6%, בורסת הונג-קונג  עולה ב-0.9%, ובורסת שנחאי  מזנקת 2.2%.

הבנק הפדרלי הותיר אתמול את הריבית בארה"ב ללא שינוי ברמה של 2.25%-2.5%, וזאת בתום ישיבה מתוחה בת יומיים של חברי ועדת השוק הפתוח. החלטת הריבית הינה בהתאם לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. יחד עם זאת, נמסר כי הפד צופה הורדת ריבית אחת ב-2020,  למרות שהמשקיעים עדיין מהמרים על ירידה בריבית כבר ביולי.

האבטלה הנמוכה והצמיחה של המשק האמריקאי, מהווים קרקע נוחה לפד, בעוד החוזים נותנים כיום הסתברות של 85% להפחתת ריבית כבר בחודש יולי, ולמעשה מגלמים לחלוטין 3 הפחתות ריבית של 25 נ"ב עד סוף השנה.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות: כך, הדאו עלה ב-0.15%, הנאסד"ק 0.42% וה-S&P 500 עלה 0.3%.4.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988