גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט; הנפט קפץ ב-5.7%

טראמפ על הפלת המל"ט ע"י איראן: "עשו טעות גדולה מאד" ● תשואת האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדת מתחת ל-2% ● בורסות אירופה נסחרות בעליות ● הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסת וול סטריט ננעל בעליות בהובלתם של הדאו ג'ונס והנאסד"ק, שעלו בכ-1%. ה-S&P 500 עלה בכ-0.8%.

הנפט קפץ ב-5.7%.

21:00

מתחזקות העליות במדדים המובילים בוול סטריט בהובלת הדאו-ג'ונס , שעולה בכ-0.7%.

חברת הסטארט-אפ סלאק, שפיתחה אפליקציית תקשורת פופולרית לעסקים תחת אותו השם, החלה להיסחר היום בבורסת ניו יורק תחת הטיקר WORK. סלאק תבצע הנפקה ישירה, הליך בשונה מהנפקה מסורתית, שבמסגרתו החברה אינה מגייסת הון ואינה מנפיקה מניות חדשות, אלא רושמת למסחר בבורסה את המניות הקיימות שלה. כך מאפשרת סלאק לבעלי המניות שלה למכור את המניות בשוק הציבורי.

19:20

העליות במדדים המובילים בוול סטריט התמתנו ברקע לדברי טראמפ על הפלת המל"ט על ידי איראן, כשאמר כי האיראנים "עשו טעות גדולה מאד". בתגובה, הנפט מזנק בכ-4% מעל ל-54 דולרים לחבית, והמדדים המובילים שעלו מוקדם יותר בכ-1%, מטפסים כעת בעד 0.4%. 

הזהב ננעל ברמת שיא של 5 שנים, לאחר שטיפס ל-1,395 דולרים לאונקייה.

18:50

המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בעליות קלות, בדומה לסנטימנט בשוקי העולם, לאחר האיתות של הפד על הורדת ריבית בהמשך.

הדאקס עלה ב-0.4%, הפוטסי טיפס 0.3%, והקאק עלה בשיעור דומה.

17:47

הודעת הריבית של הפד אמש, שסימנה את הדרך להפחתת ריבית בהמשך, מקפיצה את השווקים, והמדדים המובילים בניו יורק עולים בכ-1%. מדד S&P 500 עלה לשיא תוך יומי מאז מאי.

מחיר הנפט מזנק ביותר מ-5% למעל 56 דולרים, בצל המתיחות מול איראן. סוכנות הידיעות אירנ"א דיווחה על הפלת כלי טיס במחוז הורמוזגאן שבדרום איראן. גורם אמריקני אמר כי המל"ט הופל על ידי טיל קרקע-אוויר בזמן שהיה במרחב האווירי הבינלאומי במצרי הורמוז. בהקשר זה הנשיא טראמפ אמר כי "איראן עשתה טעות גדולה".

הזהב קופץ ב-2.6% ל-1,384 דולרים לאונקייה, והתשואות על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, לראשונה מאז 2016.

ישראליות בחו"ל

קורנית דיגיטל  הודיעה על שיתוף פעולה עם ענקית בגדי הספורט אדידס. קורנית מייצרת מערכות דפוס דיגיטליות להדפסה על טקסטיל, ולאחרונה אמר מנכ"ל החברה רונן סמואל בכנס משקיעים, כי "אנחנו עובדים על פרויקטים מאוד גדולים עם מותגי-על, ואני מאוד מקווה שנוכל לדווח עליהם ברבעונים הבאים".

לאחר שהשלמת המכירה של חברת Team Internet על ידי מטומי  נדחתה לסוף יוני, היום מעדכנת מטומי כי בשל אתגרים שנוגעים לדרישות ציות החברה הפסיקה פעילות של כמה לקוחות.

ה-SEC הגיש תביעה אזרחית נגד אביליטי  ובעלי השליטה.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו בעליות על רקע האיתות של הפד אמש, כי הבנק המרכזי מוכן להוריד את הריבית בהמשך. הנאסד"ק מזנק ביותר מ-1% בפתיחה.

15:00

לראשונה מאז 2016, תשואות האג"ח האמריקאי ל-10 שנים יורדות מתחת ל-2%, וזאת על רקע הודעת הריבית של הפד אמש, שאותת כי הבנק המרכזי מוכן להוריד ריבית. 

בתוך כך, החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בהמשך לעליות אתמול. החוזים על מדד הנאסד"ק קופצים ב-1.3%.

באירופה המדדים קופצים כאשר הדאקס עולה ב-0.9%, הקאק מטפס ב-0.7%, הפוטסי עולה ב-0.7% והבורסה בשוודיה עולה ב-1.2%.

הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית של 0.75%, וחתך את תחזית הצמיחה לכלכלה ברבעון השני לאפס.

מחיר הזהב קופץ בכ-3% על רקע הריצה של המשקיעים לנכסים בטוחים, הנפט קופץ ב-3.3% ל-55.5 דולרים לחבית בצל המתיחות בין ארה"ב לאיראן.

טסלה סופגת הורדת מחיר יעד מצד גולדמן זאקס מ-200 דולרים למניה, למחיר שח 158 דולרים למניה. 

דויטשה בנק החל לסקר את מניית אפל בהמלצה 'החזק', ואת מניית דל בהמלצת 'קנייה'.

מאקרו

דרישות האבטלה בארה"ב ירדו ל-216 אלף תביעות.

12:30

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים כעת בעליות נאות, כאשר החוזים על הנאסד"ק קופצים ב-1.2%. אמש, הפד הותיר את הריבית ללא שינוי, על 2.25%-2.5%, אך הותיר את הפתח להורדה בהמשך. מההודעה של הפד נשמט המשפט כי זה יהיה 'סבלני' לנתונים מהכלכלה האמריקאית, והשוק מתמחר הורדת ריבית כבר בהודעה הבאה בחודש יולי. 

לצד זאת, הדולר נחלש מול המטבעות, הזהב מטפס והתשואות על אג"ח של ממשלת ארה"ב יורדות.

11:00

המסחר בבורסות אירופה מתנהל בשעה זו בעליות. דאקס מטפס ב-0.8%, פוטסי עולה ב-0.2% וקאק מוסיף 0.5%. סטוקס 600 עולה בכ-0.6%. מדד הנג סנג ננעל בזינוק של 1.25%. 

מניית Delivery Hero מזנקת מעל ל-10%. חברת משלוחי האוכל הגרמנית העלתה שוב את התחזית השנתית להכנסות. 

10:16

המסחר בבורסות אירופה נפתח בעלייה - הפוטסי עלה ב-0.4%, הדאקס ב-0.9% והקאק ב-0.7%. בנק אנגליה צפוי להכריז בצהריים על המדיניות שלו לחודש יוני. כלכלנים צופים שהריבית תישאר על 0.75%. לאחר שבוע של הפסדים, מגמת איזיג'ט  מתאזנת ועולה ב-2%. מניית פולקסווגן  עולה ב-1.5%. 

המסחר בבורסות אסיה גם הוא התנהל בעליות, בעיקר בזכות ההחלטה של הפד אתמול לא להוריד את הריבית, ונסגר במגמה חיובית - ניקיי נסגר בעלייה של 0.6%, ובורסת שנחאי ב-2.3%. המסחר ממשיך בינתיים בבורסת הונג קונג, שנמצאת בעלייה של 1%. 

06:00

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בעליות שערים: בורסת טוקיו  עולה ב-0.6%, בורסת הונג-קונג  עולה ב-0.9%, ובורסת שנחאי  מזנקת 2.2%.

הבנק הפדרלי הותיר אתמול את הריבית בארה"ב ללא שינוי ברמה של 2.25%-2.5%, וזאת בתום ישיבה מתוחה בת יומיים של חברי ועדת השוק הפתוח. החלטת הריבית הינה בהתאם לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. יחד עם זאת, נמסר כי הפד צופה הורדת ריבית אחת ב-2020,  למרות שהמשקיעים עדיין מהמרים על ירידה בריבית כבר ביולי.

האבטלה הנמוכה והצמיחה של המשק האמריקאי, מהווים קרקע נוחה לפד, בעוד החוזים נותנים כיום הסתברות של 85% להפחתת ריבית כבר בחודש יולי, ולמעשה מגלמים לחלוטין 3 הפחתות ריבית של 25 נ"ב עד סוף השנה.

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות: כך, הדאו עלה ב-0.15%, הנאסד"ק 0.42% וה-S&P 500 עלה 0.3%.4.

עוד כתבות

181 מנהלים אמריקאים חותמים "רווחים זה לא הכל" / צילום: רויטרס

המנכ"לים הבכירים בארה"ב בהצהרה משותפת חריגה והיסטורית: מפסיקים להתמקד בשורת הרווח

לקראת שינוי תפיסתי היסטורי בקפיטליזם: מטרת חברה עסקית היא לא למקסם רווחים לבעלי מניות - אלא לכלל החברה • כך הצהיר "השולחן העגול של העסקים" - פורום שמאגד כ-200 חברות ענק אמריקאיות, ושכח את מה שהטיף להם לפני ארבעה עשורים הכלכלן השמרני מילטון פרידמן • נראה שדור המנהלים הנוכחי של הקפיטליזם מתחיל להפנים את ערכי התקופה החדשה ● ניתוח "גלובס"

ג'וזפה קונטה, ראש ממשלת איטליה / צילום: רויטרס

ראש ממשלת איטליה התפטר; הנשיא יחליט אם ללכת לבחירות

ראש ממשלת איטליה ג'וזפה קונטה התפטר לאחר ששר הפנים מתיאו סלביני הודיע על פירוק הקואליציה לפני שבועיים ● הנשיא סרג'יו מטרלה יחליט אם להכריז על בחירות חדשות או למנות ממשלה זמנית ● בינתיים, המפלגות הקיימות בפרלמנט מנסות להרכיב קואליציה חלופית

אחריות תאגידית / צילום: Shutterstock

הקפיטליזם האמריקאי עושה צעד גדול לכיוון אירופה

181 מנהלי החברות המובילות בארה"ב פרסמו הצהרה יוצאת דופן שבה טענו כי לחברות עסקיות יש מחויבות לשיפור פני החברה ● במובנים רבים, ההצהרה האמריקאית "עוקפת" את אירופה, כשהיא מתייחסת גם לטובתם של ספקי החברה, ללקוחות שלה ולאיכות הסביבה כחלק מהותי ממטרות התאגיד ● פרשנות

משלוחים מסין/ צילום:צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

מלחמת הסחר של טראמפ עלולה להחזיר אותנו לתקופות שכבר חלפו מהעולם

בכירים בממשל טראמפ מציגים את המכסים ככלי קצר־טווח להפעלת לחץ על מדינות כדי לשפר את הסכמי הסחר עמן, אך כלכלנים רבים מעריכים שאמצעים אלה מגבילים את ארה”ב ואת הצמיחה הכלכלית העולמית ועלולים להחזיר אותנו למדיניות של פרוטקציוניזם כלכלי ● אם יתממשו כל איומי הנשיא האמריקאי, המכס הממוצע על מוצרי יבוא לארה”ב יעלה ל–9% - רמה שלא נראתה מאז 1947

ארקיע / צילום: יח"צ

אחרי סגירת שדה דב ארקיע מכריזה על יעדים חדשים באירופה

אחרי סגירת שדה דב והירידה בשיעור הנוסעים לאילת – ארקיע מכוונת להגדלת הפעילות בעונה הקרובה: החברה הודיעה על הוספת שלושה יעדים לאירופה בהם רומא, פראג ואתונה

אביגדור ליברמן במסיבת העיתונאים היום / צילום: שלומי יוסף

ועדת הבחירות קיבלה הסכם עודפים ראשון: בין ישראל ביתנו לכחול לבן

נזכיר כי במערכת הבחירות מועד א' חתם אביגדור ליברמן על הסכם עודפים עם נפתלי בנט והימין החדש, ואילו מפלגת כחול לבן נותרה ללא הסכם עודפים

גוגל / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אלף עובדי גוגל חתמו על עצומה נגד שיתוף פעולה של החברה עם רשויות ההגירה בארה"ב

מעל אלף עובדי גוגל חתמו על עצומה, אותה פרסמו באתר "מדיום", שדורשת מהנהלת החברה להצהיר כי גוגל לא תעבוד עם רשויות הגירה ובקרת גבולות בארה"ב, בטענה כי יחס הרשויות לפליטים ומבקשי מקלט אינו הוגן ● העובדים קראו לגוגל שלא לשתף עם הרשויות פעולה ע"י הענקת של תשתיות או משאבים בהווה או בעתיד

איילת שקד בטקס הפרידה ממשרד המשפטים / צילום: רפי קוץ

"הרבה אנשים בחשו בקדירת המגעים עם הליכוד. הצעת התמיכה בחסינות לנתניהו לא הייתה על דעתי"

שקד, יו"רית "ימינה" ושרת המשפטים לשעבר, הגיבה בשיחה עם "גלובס" לפרסום לפיו שליח מטעמה הציע תמיכה במהלך שיעניק חסינות לנתניהו בתמורה לקבלתה לליכוד ● "כנראה שמישהו אמר את זה, אבל הוא עשה את זה מיוזמתו ועל דעתו - וללא ידיעתי" ● "מי שמספר אחת חוטף הכי הרבה אש"

מה אפשר לקנות ב-1.4 מיליון שקל בדרום הארץ  / אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

איזה דירה תוכלו לקנות ב-1.4 מיליון שקל בדרום הארץ?

חמישה חדרים ביבנה, ארבעה חדרים בבאר-שבע או באשקלון - או שלושה חדרים באשדוד?

מארק צוקרברג / צילום: סטפן לם, רויטרס

המהלך של פייסבוק הצליח? ב-FTC סבורים כי המיזוג עם אינסטגרם עשוי לבלום את פירוקה

יו"ר רשות הסחר הפדרלית ג'וזף סימונס אמר אתמול כי התוכנית של הרשת החברתית לשלב את התשתיות של אינסטגרם, וואטסאפ ופייסבוק עשויה להוות מכשול בפני פירוקה

בודהה. אמונה היא עניין חברתי / צילום: שאטרסטוק

להאמין, להתפלל, לצרוך: דת המותגים עדיין רלוונטית מתמיד

למרות משבר האמונה בעשור האחרון, למותגים עדיין יש כוח שמשיק לסממנים דתיים, והם רלוונטיים יותר מאי־פעם

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

עוד לחיצה מטה: UBS מוריד מחיר היעד למניית טבע בפעם השלישית בפחות מחצי שנה, ל-8 דולר

מדובר בהורדה של 4 דולר ממחיר היעד הקודם שהציב הבנק ● האנליסט מעריך כי מיחזור חוב שטבע תבצע (בסך 3 מיליארד דולר) יגדיל את הוצאות הריבית שלה ואת תשלומי הריבית השנתיים במאות מיליוני דולרים בשנתיים הקרובות

איימן עודה/ צילום: רפי קוץ

אנשי הרשימה המשותפת השיקו את קמפיין הבחירות לכנסת הבאה

ח"כ איימן עודה: "ביבי אתה מ-פ-ח-ד, נצביע ביותר מ-65% ואתה תעוף מהשלטון" ● באירוע פתיחת הקמפיין במגזר היהודי של הרשימה המשותפת, אירוע שהתקיים בתל אביב, מיקד עודה את דבריו לציבור היהודי: "צו מוסרי לתמוך במיעוט הערבי הנרדף"

הדמיה של פרויקט הנדל"ן שיבנה במרכז ירושלים / צילום: מתי רוזנשטיין אדריכלות

אור ירוק לפרויקט מתחם בית הכנסת מוסיוף בירושלים

הוועדה המחוזית ירושלים הפקידה תוכנית של היזם לורנט לוי מבעלי "אופטיקל סנטר" לפרויקט מלונאות מסחר ומגורים במתחם בית הכנסת מוסיוף

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

הסכם פשרה משמעותי ראשון לאנדו במסגרת פרשת משככי הכאבים

חברת התרופות אנדו הודיעה על הסכם פשרה עקרוני עם מדינת אוהיו בגובה 10 מיליון דולר בלבד במסגרת פרשת משככי הכאבים ● מניית החברה זינקה בכ-19% עם נעילת יום המסחר בוול סטריט

שי דתיקה / צילום: מתוך האתר לינקדאין

הנפקה ראשונה בעולם של מטבע דיגיטלי כנייר ערך - על החתום, יזמים מישראל

חברת הקריפטו הישראלית INX הגישה תשקיף לגיוס 130 מיליון דולר עםמינימום שמתחתיו ההנפקה לא תצא אל הפועל של 5 מיליון דולר ● בתשקיף כותבת INX, המציגה את עצמה כחברה המפתחת פתרון מפוקח למסחר בנכסי בלוקצ'יין: "החזון שלנו הוא לפתח שתי פלטפורמות מסחר ומטבע דיגיטלי שיספקו ודאות רגולטורית לתעשיית נכסי הבלוקצ'יין"

 יצחק גת, היו"ר והמנכ"ל הזמני של חברת פתרונות התקשורת אורביט טכנולוג'יס / צילום: יח"צ

מחשבים מסלול מחדש: יצחק גת מונה למנכ"ל הזמני של אורביט טכנולוג'יס; עמר בר-לב מונה לדירקטור חיצוני

אסיפת בעלי המניות של חברת אורביט טכנולוג'יס אישרה את מינויו של יו"ר החברה, יצחק גת, גם לתפקיד המנכ"ל הזמני ● חבר הכנסת לשעבר עמר בר-לב מונה לדירקטור חיצוני בחברה ● שתי ההצעות אושרו בתמיכה של 100% מהמשתתפים בהצבעה וללא התנגדות

מדד המותגים: ביטוח ופנסיה / אילוסטרציה: דגנית ג'מצי, גלובס

מותגי הביטוח והפנסיה המובילים בישראל מרכזים בידיהם כוח עצום

הגופים שמנהלים את העתיד של העובדים הופכים לישירים יותר במגע עם לקוחות הקצה ומרכזים בידיהם כוח אדיר ● כניסתן של חברות ביטוח חדשות בקיץ שעבר עשויה להביא בשורה של ממש לענף

עומרי אילוז, עידו ספרותי, אופיר אשכנזי: מייסדי פרימטראיקס / צילום: פרימטראיקס

רכישה בתוך ישראל: PerimeterX רכשה את הסטארט-אפ פייג'סיל מנס ציונה

סכום העסקה לא נחשף, אך ידוע כי עד הרכישה, פייג'סיל גייסה מיליון דולר מהמשקיע הפרטי אלון ארבוב וממשרד ההשקעות המשפחתי Clear Future ● החברה גייסה עד כה כ-80 מיליון דולר ● הטכנולוגיה של החברה נועדה לספק הגנה מפני בוטים זדוניים, ביניהם בוטים שנועדו להשפיע על מערכות בחירות ועל סקרים מקוונים

אודי ורד/ צילום: איל יצהר

אלביט גברה על רפאל: תספק מערכות הגנה לנגמ"שים של צה"ל בכ-250 מיליון שקל

במסגרת ההליך שהושלם באחרונה, מינהל הרכש של משרד הביטחון בחר במערכת מסוג חץ דורבן של אלביט מערכות יבשה – תעש ● מערכת חץ דורבן פותחה על ידי תעש מערכות, אך החברה הופרטה בסוף 2018 ונמכרה לאלביט