גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ת"א ננעלה בירידות: אלביט מערכות צנחה ביותר מ-3%

ת"א 35 ירד ב-0.3%, ת"א 90 איבד 0.8% ● נכסים ובנין צנחה ב-7.6% ● טבע עלתה ב-0.7%, פריגו טיפסה ב-1.6% ● המחזור הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל

הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר
הבניין הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:34

יום המסחר הרביעי לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, בדומה לסנטימנט בניו יורק. מדד ת"א 35 איבד 0.3%, ת"א 90 ירד ב-0.8% ומדד הבנקים עלה ב-0.15%. 

טבע טיפסה ב-0.7%, פריגו עלתה ב-1.6%, נכסים ובנין צנחה ב-7.6%, מניית אלביט מערכות איבדה 3.2%.

מחזור המסחר הכולל בשוק המניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

16:35

המסחר בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, כשברקע המדדים בוול סטריט נפתחו ביציבות. ת"א 35 מאבד 0.3%, ת"א 90 יורד ב-0.55% ומנגד מדד הבנקים עולה ב-0.1%.

15:00

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות, עם נטייה לירידות, כאשר מניות הפארמה דואליות טבע  ופריגו  רושמות עליות של 1.7% ו-2.5% בהתאמה, וזאת ברקע למיזוג ענק בסקטור הפארמה העולמי. לפי דיווח של "הוול סטריט ג'ורנל", אלרגן צפויה להימכר בפרמייה של 45% על מחיר השוק, מה שמספק רוח גבית למיזוגים ורכישות עתידיות בסקטור.

לקראת סיום החודש, בבורסה סיכמו היום את המחצית הראשונה של השנה, ובין הנתונים שהציגו עולה כי מחזור המסחר היומי הממוצע בתקופה זו הסתכם בכ-1 מיליארד שקל - סכום המשקף ירידה של כ-12% ביחס לממוצע היומי בסיכומה של שנת 2018, שעמד על כ-1.12 מיליארד שקל.

עוד ציינו בבורסה כי בסיכום המחצית הראשונה מכירות של מניות לציבור על-ידי בעלי עניין התמתנו והסתכמו בכ-2 מיליארד שקל, אחרי שב-2018 כולה בעלי עניין מכרו מניות בהיקף כולל של כ-13 מיליארד שקל. בין המממשים בלטה משפחת ורטהיים שמכרה ממניותיה בחברת אלוני חץ, בהיקף של כ-740 מיליון שקל.

עוד עולה מנתוני הבורסה כי בסיכום מחצית השנה ארבע חברות חדשות ביצעו הנפקת מניות ראשונית ( IPO ) וגייסו יחד כ-2.2 מיליארד שקל, עיקר הסכום, בהיקף של כ-1.8 מיליארד שקל בהצעת מכר לציבור על-ידי ישראכרט. עוד הצטרפו למסחר מניות שירותי בנק אוטומטיים  (שב"א), פרשמרקט  וג'נריישן קפיטל . עוד הצטרפה למסחר מניית יוטרון , באמצעות פיצול מחברת יוניטרוניקס .

מנגד, מניות נבידאה, אנקיאנו וסיירן נמחקו מהמסחר בזירה המקומית והן ממשיכות להיסחר בארה"ב.

חברת אנרג'יאן  עדכנה הבוקר כי נחתם הסכם בינה לבין חברת נתיבי הגז בפרויקט מערכת הולכה למאגרי "כריש" ו"תנין" בהיקף של 369 מיליון שקל. מניית אנרג'יאן עלתה בכ-1%.

עוד במסחר, מניית נכסים ובניין צונחת בכ-6%-7%. זאת על רקע הגעת המועד האחרון להצעת הרכש שהגישה למניות הציבור בעלת השליטה בה, דסק"ש.

שותפות גבעות  פרסמה עדכון אודות החלטת הממונה על ענייני הנפט בקשר עם העברת זכויות בפעילותה לחברת אלברטה. 

בין החברות הקטנות, סייפ-טי גרופ  דיווחה על השקת שירות חדש בענן. דירקטוריון חברת גו.די.אם  אישר את כניסת החברה לפעילות בתחום הקנאביס, ומנייתה קפצה בכ-20% ומניית קאנומד עלתה בכ-15% בהמשך לזינוק של כ-40% שרשמה אתמול אחרי שהחברה דיווחה כי חתמה על מזכר הבנות להקצאת 51% ממניותיה תמורת השקעה של 25 מיליון שקל.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה שלילית. אג"ח נכסים ובניין נחלשו עד כ-3.5% על רקע הכנסתם לרשימת מעקב על-ידי S&P מעלות. אג"ח אי.די.בי פתוח ירדו עד כ-3% על רקע חששות מהסדר חוב נוסף בחברה. במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה שלילית.

13:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בטריטוריה האדומה, כאשר ת"א 35 יורד 0.16%, ת"א 90 מאבד 0.5% ומנגד מדד הבנקים עולה ב-0.5%.

מניית נכסים ובנין  צונחת בכ-7% בצל הדיווח שהודלף לתקשורת לפיו בעל השליטה באידיבי, אדוארדו אלשטיין, מבקש לבצע עסקת בעלי עניין לפיה תרכוש דיסקונט השקעות את חברת גב ים מידי נכסים ובנין.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-450 מיליון שקל בלבד.

12:20

אג"ח אידיבי פיתוח ט  צונחת 2.88% ונסחרת בתשואה (ברוטו) לפידיון של 29%, אג"ח אידיביפת אגח יד צונחת 2.8% ונסחרת בתשואה ברוטו לפדיון של 20%.

יו"ר חברת עדיקה סטייל  אפי רוזנהויז התפטר מתפקידו, כך דיווחה החברה למשקיעים. לאחרונה רוזנהויז עזב את תפקידו בחברה האם גולף .

09:45

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח ביציבות, כאשר מדד ת"א-35 משיל 0.2%, ת"א-90 עולה ב-0.1% ומדד הבנקים מטפס ב-0.4%.

נכסים ובנין צונחת ביותר מ-6%. אמש הכניסה חברת הדירוג מעלות את האג"ח של החברה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות.

משרד התקשורת החליט לעצור את שיווק חבילת ה-500 מגה הרץ בהוט עד ה-14 באוגוסט. ההחלטה באה בעיקר לאחר תלונות של פרטנר  וסלקום ם על כך שהשירות שהוט השיקה לא תואם עימם קודם ולכן לא נערכו אליו.

בזק  עולה בכ-0.5%, אינטרנט זהב  יורדת בכ-1%, בי קומיונקיישנס  עולה, לאחר עיכוב בפתיחת המסחר, בכ-5%; זאת לאחר שאתמול נחתמה העסקה למכירת מניות השליטה בחברת ביקום לידי קרן סרצ'לייט ומשפחת דוד פורר.

טבע  יורדת בכ-1%, זאת לאחר שבית המשפט באוקלהומה אישר אתמול את ההסדר שחתמה החברה בגובה 85 מיליון דולר ליישוב פרשת האופיואידים.

6:45

המסחר בבורסת ת"א ייפתח הבוקר על רקע נעילה מעורבת אמש. מדד ת"א 35 איבד 0.2%, ומנגד מדד ת"א 90 טיפס בכ-0.6%. מחזור המסחר במניות הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל. 

המסחר באסיה מתנהל בשעה זו בירידות. המסחר בוול סטריט ננעל אתמול במגמה שלילית והמסחר באירופה ננעל במגמה מעורבת. 

אתמול נחתמה העסקה למכירת מניות השליטה בחברת בי קומיונקיישנס  (ביקום) לידי קרן סרצ'לייט ומשפחת דוד פורר. לדברי ביקום, השלמת העסקה תאפשר הזרמה כוללת של כ-640 מיליון שקל, אשר צפויים לייצב ולשפר משמעותית את מצבה הפיננסי. ביקום מחזיקה ב-26.34% ממניות בזק , שמהוות את גרעין השליטה בחברה. מתוך הסכום של 640 מיליון שקל האמור לעיל, סך של 345 מיליון שקל ישולם לביקום על ידי אינטרנט זהב  (בין היתר, באמצעות התמורות שתקבל אינטרנט זהב ממכירת מניות ביקום שבבעלותה לסרצ'לייט ופורר), וזאת כנגד איגרות חוב של ביקום ומניות של ביקום. 

פרשמרקט  בדרך לרכוש את רשת סופר דוש מבת ים שמונה 4 סניפים. מדובר במשא ומתן מתקדם לקראת חתימה בין רשת הסופרמרקטים של האחים שלומי ויוסי אמיר שהונפקה לאחרונה לבין עזרא דוש.

טבע  איבדה אתמול 3.24% במסחר בת"א. בית המשפט באוקלהומה אישר אתמול את ההסדר שחתמה החברה בגובה 85 מיליון דולר , ליישוב פרשת האופיואידים (משככי כאבים). עם זאת, מדובר בהסדר ראשון כאשר בפני טבע עומדות עוד 2,000 תביעות במסגרת פרשה זו.

מניית בית שמש  זינקה בחדות על רקע החרבת ההסכם עם פראט אנד וויטני. צפי היקף ההכנסות העתידי מההסכם עומד על כ-800 מיליון דולר, אשר יתפרסו על פני 20 שנות ייצור (2020-2039). סך הסכמי המסגרת ("Frame Orders") של קבוצת מנועי בית שמש לאחר החתימה על הסכם זה עומד על כ-2.6 מיליארד דולר.

חברת הנדל"ן מגה אור  עדכנה על מכירת נכס שתניב לה רווח אחרי מס של כ-116 מיליון שקל.

הדולר נחלש ב-0.17% מול השקל ושערו היציג הוא 3.604 שקלים. האירו מאבד 0.16% ושערו היציג עומד על 4.1051 שקלים. 

עוד כתבות

קאר שולץ, מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

דיווח: חברות המעורבות בפרשת משככי הכאבים ובהן טבע מציעות פיצוי של כ-50 מיליארד דולר

לפי הדיווח, חמש חברות שעסקו בייצור ובהפצה של משככי הכאבים מציעות לשלם פיצויים בסכום של כ-22 מיליארד דולר במזומן ועוד כ-28 מיליארד דולר בתרופות ובשירותים

עבדאללה מלך ירדן / צילום: רויטרס

דיווח: חכירת השטחים בצופר מידי הירדנים תוארך בחצי שנה

לפי דיווח בגלי צה"ל, השטחים החקלאיים באזור נהריים יוחזרו לידי ירדן בעוד פחות מחודש ● בירדן מכחישים את הפרסומים

הליש"ט על רקע הברקזיט / אילוסטרציה: Shutterstock

בוריס גו'נסון צייץ "יש הסכם נהדר" ושלח את אירופה לעליות

הסטוקס 600 מזנק ב-0.7% ● הליש"ט בשיא של חמישה חודשים ● המפלגה הדמוקרטית הצפון-אירית הודיעה הבוקר כי אינה יכולה לתמוך במתווה הברקזיט החדש ● שוקי אסיה ננעלו במגמה מעורבת ● עליות נרשמו בהונג קונג בעקבות זינוק במניות החברות לפיתוח נדל"ן, לאחר הודעה על צעדים להקה על מחסור הדיור

עפרה שטראוס / צילום: איל יצהר

שטראוס אישרה את תנאי העסקת היו"רית בעלות שנתית של כ-5.3 מיליון שקל

חברת המזון אישרה את הארכת תנאי העסקתה של היו"רית עפרה שטראוס בעלות שנתית מוערכת של 4.7 מיליון שקל, על בסיס שכר שנתי בעלות של כ-3.1 מיליון שקל ומענק בהיקף של כ-1.6 מיליון שקל

שכונת בית הכרם / צילום: shutterstock

100 דירות ייבנו על עתודת הקרקע האחרונה של בית הכרם

הדירות ייבנו בשני בניינים בגובה 14 קומות ● תושבים: "מדובר במחטף, שיתוף ציבור לא נעשה פה"

עופר גרוסקופף/  צילום: שלומי יוסף

בעקבות הלכת רביבי: התיישנות שומות המס שבה למקומה הראוי

פסיקת העליון בעניין אורי רביבי משיבה את גבולות ההתיישנות למקומם הראוי, ולמעשה שבה ומאמצת פסיקה של ביהמ"ש המחוזי, שלפיה שומת הפסדים שהתיישנה אינה ניתנת לבחינה מחודשת במועד שבו מבקש הנישום להשתמש בהפסדים

תיירים צופים בציור קיר של אירועי "בלאדי סאנדיי". הגבולות בין צפון אירלנד ואירלנד שוב במוקד המחלוקת   / צילום: Clodagh Kilcoyne, רויטרס

כשהאדמה הבריטית רועדת תחת רגלי הנמר הקלטי

אחרי שהכלכלה האירית התרסקה כתוצאה משילוב של המשבר העולמי ומשבר פנימי, היא חווה צמיחה גבוהה במיוחד בעשור האחרון ● אבל לא בפעם הראשונה בהיסטוריה אירלנד לומדת שגורלה שזור בזה של בריטניה, ובמקרה של ברקזיט ללא הסכם, היא עלולה להינזק אף יותר ממנה

שלט של כריסטיאן דיור על קניון בסין / צילום: Darley Shen, רויטרס

מכבדת את עקרון סין האחת: דיור מתנצלת על השמטת טייוואן משטח המעצמה

מותג האופנה כריסטיאן דיור קיים מצגת באוניברסיטה שכללה מפה של סין ללא טייוואן, שסין רואה בה מחוז סיני מורד, מה ששם את החברה במרכז שערוריה פוליטית שהובילה להתנצלותה

הקשיות של רשת לנדוור / צילום: חי דורני

המשבר האקולוגי הכריע: רשת לנדוור נפטרת מכל קשיות הפלסטיק

ל"גלובס" נודע כי רשת בתי הקפה מוותרת על קשיות הפלסטיק שלה ותשלים בקרוב העברה של כל הרשת לקשיות מקרטון ● ככל הידוע, מדובר על רשת המסעדות הראשונה בישראל שמבצעת מהלך כזה בפריסה ארצית

חליפות החלל של אנדר ארמור / צילום: Virgin Galactic

אנדר ארמור חושפת: אלה חליפות החלל שעיצבנו לריצ'ארד ברנסון

אנדר ארמור משתפת פעולה עם וירג'ין גלאקטיק, חברת הטיסות הפרטיות לחלל שבשליטת ריצ'ארד ברנסון, בקולקציה שלמה של לבוש חלל - "הראשונה שנוצרה במיוחד עבור אסטרונאוטים פרטיים"

בצלאל סמוטריץ' / צילום: שלומי יוסף

עם אילו מורשעים החוק מחמיר יותר - ח"כים או שרים? סמוטריץ' ערבב, אנחנו סידרנו

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' התראיין לגלי צה"ל וטען כי "חברי כנסת חייבים להתפטר אחרי הרשעה בערכאה ראשונה; שרים וראש ממשלה - אחרי ערכאה אחרונה עם קלון" ● מתי הם באמת חייבים להתפטר? ● המשרוקית של גלובס

אלכס ספיר / צילום: יח"צ

זה שמוכר וזה שקונה: ספיר צפויה לממש את הנכס "מיאמי 18", מנרב תקים שני בניינים במנהטן ב-127 מיליון דולר

לספיר קורפ, הפועלת בנדל"ן להשקעה, ייזום ומלונאות בארה"ב, יש החזקה של כ-21% בנכס, והיא זכאית ל-40% מרווחי העסקה ● מנרב רכשה קרקעות באזור פארק גראמרסי להקמת שני פרויקטי מגורים שיכללו כ-90 יחידות דיור

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 קפץ ב-1.2%, טבע זינקה ב-9%

פריגו עלתה ביותר מ-2%, כיל טיפסה ב-1.2%, טאואר זינקה ב-4.66%, ומניית אל על זינקה בכ-5% ● טבע הציעה פשרה בפרשת משככי הכאבים האופיואידים ● מדד המחירים לצרכן בספטמבר ירד ב-0.2%, בהתאם לצפי

טרודו עם בוחרים פוטנציאלים /צילום: רויטרס

החרדות הכלכליות של תושבי קנדה ינצחו בבחירות בעוד שבוע

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו ויריבו השמרן אנדרו שיר נושאים עיניים לפרברי טורונטו, שמהם תבוא ההכרעה בבחירות בשבוע הבא • אף שתמונות ישנות של טרודו מחופש לשחור עלולות לפגוע בתמיכה בו, מה שמעניין את הבוחרים הם מחירי הדיור ומס שמייקר את הנסיעה

דונלד טראמפ / רויטרס

האם התנהלותו של טראמפ מצביעה על התמוטטות עצבים?

פלוסי: "הבה נתפלל לבריאות הנשיא" ● מותחי ביקורת: העלבונות שטראמפ משגר לכל כיוון ומכתבו הילדותי לנשיא טורקיה הם סימנים לקריסה נפשית ● אנליסטים: בשורש הבעיה לא רק הביקורת הכמעט אוניברסלית על הנסיגה מסוריה אלא הכרה שלא יעלה בידו להימלט מאימפיצ'מנט בגין אוקראינה ● פרשנות

דונלד טאסק, נשיא המועצה האירופית / צילום: Bartosz Banka/Agencja Gazeta, רויטרס

נמשכות השיחות על הסכם "ברקזיט"; טאסק: "נדע בעוד שבע-שמונה שעות"

השיחות על הסכם הברקזיט החדש בין האיחוד האירופי לבריטניה נמשכות בשעה זו, לאחר שהדד-ליין שנקבע להיום אחר-הצהריים חלף

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

ירידות קלות במדדים בת"א; טבע מאבדת 4%

המדדים מאבדים כ-0.3% ● לאחר שאתמול זינקה טבע ב-9% בת"א, הירידות נמחקו בוול סטריט והיא חוזרת עם פער שלילי ● מדד ת"א 35 קפץ אתמול ב-1.2% ● טבע רשמה עלייה של יותר מ-9% בעקבות דיווחים על כך שהחברה הציעה פשרה בפרשת משככי הכאבים ● המסחר בניו יורק ננעל אמש בירידות קלות

ברקזיט/  צילום: רויטרס

פוחתים הסיכויים להסכמה היום על הברקזיט: הצפון-אירים מתנגדים

המפלגה הדמוקרטית הצפון-אירית הודיעה הבוקר כי אינה יכולה לתמוך במתווה הברקזיט החדש שגובש בשל ההצעה הנוגעת לחוקי המכס בצפון אירלנד ● התנגדות המפלגה מצמצמת את הסיכוי לאשר אותו בבריטניה ובאיחוד האירופי

מחרוזת התפילה האלקטרונית Click to Pray / צילום: יח"צ

סלח לי אבי כי הקלקתי: הוותיקן השיק מכשיר תפילה לביש

מדובר במחרוזת תפילה אלקטרונית בשם Click to Pray ("לחץ כדי להתפלל"), שניתן לענוד כצמיד, ומחוברת לאפליקציה למובייל

בצלאל סמוטריץ / צילום: אתר הכנסת

המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון: סמוטריץ' מגיב לחשיפת "גלובס"

שר התחבורה שלח מכתב חריף למנכ"ל משרד רה"מ, בו הוא מותח ביקורת קשה על המשנה ליועמ"ש, עו"ד ארז קמיניץ, וקורא שלא לציית להוראתו בעניין המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון ● "סגנונו מבטא בעיית משילות קשה ואובדן דרך של מי שאמורים להיות משרתי הציבור תחת הנחיית נבחריו. אין להשלים עם היפוך יוצרות כזה"