גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הכרעה דרמטית של נתניהו: שדה דב ייסגר הלילה בחצות

(עדכון) - רה"מ החליט כי אין דרך לעצור את פינוי שדה דב, וכל ניסיון יעלה למדינה מיליארדי שקלים ● הורה להביא לממשלה בתוך 3 שבועות תוכנית לפיתוח אילת בסך 400 מיליון שקל ● יו"ר ההסתדרות: "לאחר דיון ארוך החליט רה"מ שהוא לא עומד בלחצים של היועצים המשפטיים שלו וחוות-הדעת המשפטיות"

בנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי
בנימין נתניהו / צילום: תמר מצפי

18:50

אין הפתעות מכיוון ראש הממשלה: נתניהו החליט כי שדה דב ייסגר הלילה בחצות. הודעה זו יצאה אחרי פגישה ממושכת אליה כינס נתניהו את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', את ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי, את יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס ואת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד. "לאחר דיונים מעמיקים עם שר התחבורה, היועצים המשפטיים וגורמי המקצוע, החליט ראש הממשלה כי אין דרך לעצור את פינוי שדה דב וכל ניסיון יעלה למדינה מיליארדי שקלים ויגרום למדינה לנזק כבד", נמסר מטעמו.

העיר אילת, שצפויה להיות הנפגעת העיקרית מהמהלך, תקבל פיצוי של 400 מיליון שקל. "מתוך אחריות לפיתוחה של העיר אילת, הורה ראש הממשלה נתניהו בסיכום עם שר האוצר ושר התחבורה, ובאישור היועץ המשפטי לממשלה, להביא לממשלה בתוך שלושה שבועות תכנית לפיתוח העיר אילת בסך 400 מיליון שקל. שר האוצר וצוותו התחייבו להעמיד את המקור התקציבי לתכנית", כך לשון ההודעה. צוות שרים בראשות ראש הממשלה יוודא ביצוע של התכנית לפיתוח העיר אילת. בנוסף, סיכמו ראש הממשלה ושר התחבורה על הבטחת רציפות התחבורה התעופתית לאילת דרך נתב"ג באותה תדירות שקיימת היום בין אילת לשדה דב.

מחברת ארקיע נמסר כי "חברת ארקיע מקבלת בצער רב את החלטת ראש הממשלה לסגור את שדה דב. בראייה רחבה של תעופה המשרתת צורכי אזרחי מדינת ישראל בפריפריה ובמרכז, היינו שותפים למאבק כנגד הסגירה שהיא לדעתנו טעות חברתית, לאומית וכלכלית. אבל - ארקיע כדרכה מיום תחילת הטיסות לאילת ב-1949 תמשיך עם הפנים קדימה ותעשה הכול כדי שהשירות בטיסות לאילת יהיה מיטבי והפגיעה בלקוחותינו כולם ותושבי אילת בפרט תהיה מיזערית. לוח הטיסות של החברה יועתק לנתב"ג, החברה תנסה בתאום עם נתב"ג לשמור ככל שיתאפשר על לוח הזמנים המקורי שתוכנן משדה דב ולקוחותינו יעודכנו בהתאם".

מיו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד נמסר כי "לאחר דיון ארוך, ואף היסטורי עם ראש הממשלה, החליט ראש הממשלה שהוא לא עומד בלחצים של היועצים המשפטיים שלו וחוות-הדעת המשפטיות. ראש הממשלה החליט לסגור את שדה דב. זה יום עצוב לתושבי מדינת ישראל, זה יום עצוב לתושבי העיר אילת וגם לעובדים באילת. אנחנו, אנשי ההסתדרות, נתמקד כרגע בהגנה על העובדים. לא אתן שאף שיערה משיערות ראשו של עובד אחד תיפגע כתוצאה ממהלך הסגירה. אני מקווה שהעיר אילת תקבל חבילת סיוע מהממשלה, כפי שהתחייב ראש הממשלה, על מנת להתגבר על המכה שאילת חטפה היום".

18:30

מזה שלוש שעות שיושבים ראש הממשלה, שר התחבורה, ראש העיר אילת, יו"ר השלטון המקומי, יו"ר ההסתדרות בפגישה בנושא שדה דב. הודעה טרם יצאה באשר לגורל השדה שצפוי להיסגר בחצות. בינתיים תושבי אילת מוחים בעירם.

12:40

ככל הנראה הלילה בחצות ייסגר שדה דב. ל"גלובס" נודע כי ארקיע וישראייר קיבלו הנחיה לפנות את מטוסיהן עד לשעה 23:59 היום. כל החצים מובילים לכיוון סגירת השדה והספק היחיד עומד ותלוי לאור פגישות שמנהל ראש הממשלה עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', שיחות שהחלו אתמול בערב ונמשכות גם היום. בשדה דב היום עסקים כרגיל, בערך. הנוסעים מגיעים ומתבשרים כי ככל הנראה טיסת החזור שלהם כבר תנחת בנתב"ג. אתי, שהזמינה טיסה לפני חודש לנופש משפחתי באילת, אומרת שאמרו לה אמנם אז שטיסת החזור, ביום חמישי הקרוב, אולי תנחת בנתב"ג אבל "לא האמנתי. חשבתי שבישראל כמו בישראל הכול ישתנה ברגע האחרון". עוד היא אומרת "רק בימים האחרונים אני שומעת שמדברים על שדה דב, מחכים לביבי או משהו, אז נראה מה יגיד. אם הוא ירצה לשנות אני מאמינה שהוא ישנה".

נמל תעופה שדה דב / צילום: מיכל רז חיימוביץ',

עובד קרקע של ארקיע סיפר ל"גלובס" כי כאקט של ייאוש נשקלה אפשרות של שיבוש הטיסות היום. עוד 3 טיסות מופיעות על לוח הטיסות, האחרונה תמריא ב-20:55. בסופו של דבר הוחלט לאפשר את הפעילות כרגיל. "הוועד שלנו מנסה להגן עלינו. חוסר הוודאות זה נורא. אין לנו מושג מה יהיה מחר", הוא אומר ומראה לי את לוח המשמרות העתידי שלו שריק משיבוצים. "אין לנו מושג, לא דיברו איתנו. כולם מחכים להחלטה של ביבי אבל לאן אלך מחר בבוקר? לא יודע".

נמל תעופה שדה דב / צילום: מיכל רז חיימוביץ',

עובד ביטחון שמועסק בשדה דב על ידי חברה חיצונית מזה ארבע שנים נשמע כעוס וחסר אונים. "כולם ממורמרים ומתוסכלים. אולי נוכל לחתום בלשכת האבטלה? אנחנו לא יודעים מה יהיה מחר". עובר אחר מתבדח עם חברו - "מחר נלך לים", "לא, נבוא לפה נשתה בירה".

נמל תעופה שדה דב / צילום: מיכל רז חיימוביץ',

מחכים בתור. נמל תעופה שדה דב / צילום: מיכל רז חיימוביץ',

9:20

כפי שמסתמן - מחר, 1 ביולי, ייסגר שדה דב. ראש הממשלה בנימין נתניהו, היחיד שיכול היה לשנות את ההחלטה באשר לסגירת שדה דב, לא השמיע קולו עד אתמול, אולם אמש (שבת) בשעות הלילה נפגש עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' לדיון נוסף בעניין שדה דב. היום צפויים השניים להיפגש שוב, יממה לפני סגירתו הצפויה של השדה.

ביום חמישי אמור היה ראש הממשלה למסור את החלטתו אחרי היוועצות עם הגורמים הרלוונטים בממשלתו - שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שמנסה לדחוף לדחייה סגירת שדה התעופה בתל-אביב ב-3 שנים, שי באב"ד מנכ"ל משרד האוצר ששואף לסגור את שדה דב לאור הפיתוי הכספי לקופת המדינה שמחזיקה בשטח של 50% מהקרקעות שבמקום, והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שמבחינתו שואף לסיים את כאב הראש הזה ולסגור את שדה התעופה במועד. ביום חמישי לא נמסרה הודעה, וגם לא שלשום.

לפי גורמים מקורבים, ראש הממשלה צפוי היה להודיע על סגירת השדה, ובתוך כך להעניק לתושבי אילת פיצוי כספי לטובת שיפור תשתיות התחבורה בעיר. הודעה זו מבוששת להגיע, והמסר לכך הוא ברור - סגירת שדה דב ביום שני הקרוב.

חקיקת הבזק שקיווה סמוטריץ' להעביר דורשת 48 שעות, למרות שהיא זוכה לקונצנזוס רחב ידיים בממשלה - פרק הזמן הזה כבר אזל, וככל שימשיך נתניהו שלא לפרסם את הכרעתו הכיוון הוא ברור - כניעה לאינטרס הנדלנ"י על פני האינטרס התעופתי לתושבי אילת ובכלל.

מחר: שביתת המחאה של הרשויות המקומיות

החלטה זו לא תעבור בשקט. ההסתדרות כינסה הערב התייעצות חירום. יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, כינס את ראשי האיגודים בהסתדרות ובכירי הארגון. בתום הדיון התריע כי אם שדה דב ייסגר, ישקול לנקוט בצעדים.

יו"ר ההסתדרות קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל את ההחלטה הנכונה, המושכלת והטובה ביותר למען תושבי העיר אילת, תושבי מדינת ישראל וכל העובדים בענפי המלונאות, התיירות והתעופה שעתידים להיפגע ממהלך סגירת שדה דב.

בר-דוד קרא לנתניהו לשקול ולראות את התמונה הכוללת ולהביא לדחייה של סגירת שדה התעופה. "ככל שתתקבל החלטה לסגירת שדה דב, אשקול בכובד ראש להפעיל צעדים ארגוניים נרחבים במשק החל מיום שני בבוקר", אמר בר-דוד.

מחר (א') ישבתו רשויות מקומיות כאות הזדהות עם תושבי אילת המוחים נגד סגירת שדה דב באין חלופות ראויות לטענתם. במטה ההתנגדות לסגירת שדה דב מקווים להתגייסות של מספר רב של רשויות.

השביתה הזו כוללת שירות רווחה ושירותים עירוניים אחרים, דוגמת פינוי אשפה. לפי התכנית, טיסות הפנים לאילת יועתקו משדה דב לנתב"ג, ועל כך זועמים התושבים והעוסקים בתיירות בעיר אילת בטענה שתיגרם פגיעה ברורה לאור הארכת המסע לעיר, בוודאי אחרי שהנחיתות וההמראות מתבצעות משדה התעופה רמון המרוחק מהעיר אילת ב-20 ק"מ.

אם לא יהיו הפתעות - מחר ימריאו הטיסות האחרונות משדה דב לאילת, ומדינת ישראל תוותר על שדה התעופה שמהווה תשתית לאומית, שנדמה שאיש לא עצר לבחון את חשיבותה למדינה.

תשתיות אחרות הובילו להפקעת קרקעות מאנשים פרטיים (כך הרכבת למשל) - מהלך שהיה צריך להיעשות לפני שנים עוד שמחירי הקרקעות היו שפויים יחסית, אבל המדינה סונדלה ברגע שהפכה להיות שותפה בקרקע - ובעלי הקרקעות הבינו לפני כעשור שזו תהיה הדרך שתוביל לפינוי השדה כשהעניקו למדינה כאמור 50% מהקרקעות.

לפחות 16 אלף יחידות דיור צפויות לקום בשטח שבו יושב שדה דב כיום. הפינוי מחרתיים, שיבשר את הפסקת הפעילות, ייעשה על ידי עזיבת יחידת חיל האוויר שפועלת במקום היות ששדה דב פועל מכורח היותו שדה צבאי - גם בכל הנוגע לפעילות האזרחית, קרי טיסות הפנים לאילת.

כאמור, הגורמים המעורבים בנושא טוענים כי נתניהו כבר הכריע. גם מי שסבר שנתניהו יבקש דחייה של 3 חודשים - בוודאי לאור התזמון האומלל בתקופת בחירות - בכדי לדון בכל ההשלכות בלי לחץ הזמן -טעה.

יש להניח שגם היועמ"ש הבהיר לנתניהו שמדובר במהלך לא פשוט לביצוע. בעיקר לאור העובדה שנציגי הקרקעות כבר הכינו כתב תביעה שיוגש נגד המדינה בטענה להפרת ההסכם בין הצדדים.

מה שנותר לראות הוא מתי יחליט ראש הממשלה לגאול את הצדדים מייסוריהם ולהכריז בפומבי על החלטתו, וזאת בזמן ששאר השרים פשוט שותקים.

"בשעות הקרובות נבין ונדע האם בחרת בטייקונים ובכסף הגדול"

בינתיים, תושבי העיר אילת פנו במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו: "שבוע חדש בפתח ועבורנו הוא מסתמן כשחור משחור. כעת, אלו הן השעות בהן עלייך לבחור בין מחויבותך למדינה, לאזרחים ולפריפריה לבין מחויבות לטייקוני הנדל"ן ואילי ההון. בשעות הקרובות נדע האם אתה הוא המוביל והדוחף בכל מחיר ובכל דרך לסגירת שדה דב!

"בשעות הקרובות נבין ונדע האם בחרת בטייקונים ובכסף הגדול ולא באחריות הלאומית ובתושבי הפריפריה!
בשעות הקרובות נדע סופית האם אתה הוא זה שמתנגד ללא נימוק הגיוני לדחייה ולו של מספר חודשים בסגירת שדה דב, כדי לבדוק חלופות או שימוש במנחת עד לקבלת היתרי בניה!בשעות הקרובות נדע האם אתה הוא האיש שדוחה כל יוזמה לפתרון ולפשרה הגיונית בעזרת הפקידות שלך! האם אתה הוא זה שלא מוכן שהמנחת ימשיך לפעול עד למתן היתרי הבניה!

"בשעות הקרובות נדע האם אתה הוא האיש שמתעלם מעמדתם החד משמעית נגד הסגירה המידית של 110 חברי כנסת, רוב השרים, כל ראשי הערים, מנהלי קופות החולים ומפקדי חיל האוויר לשעבר!

"בשעות הקרובות נדע וגם נבין האם אתה מרמה גם את עצמך והאם אתה הוא האיש שמסתתר מאחורי המשפטנים מבלי שתדע שלעמדה החד משמעית שכביכול מציגים לך ולפיה חקיקה כיום שתדחה את פינוי שדה דב עד לקבלת היתרים היא בעלת משמעות תקציבית - אין בסיס אמיתי ומבלי שתדע שאפילו בכתב הגנה שהגישו אותם גורמי פרקליטות לתביעת בעלי הקרקע אך לפני מספר חודשים, הם הבהירו בכתב שלמעשה אין שום מועד בו המדינה מחויבת לתת הקרקע!!

"בשעות הקרובות נדע וגם נבין האם אתה הוא זה שמשתיק לטובת המהלך הנוראי, את משרד התחבורה ואת משרד התיירות ואת משרד הבריאות!

"ולכן אדוני ראש הממשלה, רגע אחד לפני שאתה מוריד את הגרזן על העיר אילת ובורח סופית מאחריותך לפריפריה ומהאחריות הלאומית והחברתית דע לך:

"הפגיעה באילת תלווה אותך לדיראון עולם! אחריות גורלם של חולי העיר הקשים ושל כשלי הרפואה בעיר, שלעדות גורמי הרפואה, הם עניין של חיים ומוות - היא על גבך ותלויה כולה בהחלטתך!! הרס וחורבן התיירות והפיטורים ההמוניים- ירשמו על שמך, כמי שקיבל את ההחלטה! כל תאונה קטלנית שתתווסף לכביש הדמים החד מסלולי בדרך לאילת, תנבע מהחלטה אומללה זו!

"עיר שלמה אתה מחריב ללא שום הגיון לטובת כרישי נדל״ן פרטיים וממשלתיים שחברו יחד לחמוד אדמה שממילא בשנים הקרובות לא תצמיח דבר חוץ מעשביה, כאוס ומחדל. את זעקתנו ומאבקנו נוליך לכל פינה בארץ. כי אין לנו ארץ אחרת ולא אילת אחרת!!

"אלו הן השעות בהן עלייך לבחור בין מחויבותך למדינה, לאזרחים ולפריפריה לבין מחויבות לטייקוני הנדל״ן ואילי ההון. לפני הבחירות ברדיו אילת בקולך הבטחת לנו שאתה שומע את זעקתנו.. האמנם??
דחה את סגירת המנחת עד לקבלת היתרי בניה".

עוד כתבות

בני גנץ / צילום: אלעד מלכה

חושש מסבב ג'? הבקשה המקורית של בני גנץ מנשיא המדינה

במסגרת אירוע שהתקיים הערב בתל אביב, פנה יו"ר סיעת "כחול לבן" לנשיא המדינה בבקשה מקורית: אל תטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על המועמד שלא יסכים להשיב את המנדט לנשיא בתום התקופה, במידה ולא הצליח להרכיב קואליציה

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

נעילה מעורבת בבורסה בת"א; דלק זינקה ב-9.6%

מדד ת"א 35 השיל 0.4%, ומדד ת"א 90 עלה ב-0.2% ● היום יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט ● בסוף השבוע האחרון בוול סטריט מדד דאו ג'ונס סגר רצף עליות של שמונה ימים ברציפות, לראשונה זה למעלה משנה ● אתמול דווח על הקלות מצד סין במכסים על סחורה חקלאית מארה"ב

צילומים: shutterstock, איל יצהר, אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

תתכוננו להתעצבן: שומר בבי"ח סורוקה מצא תיק ובו 85 אלף שקל. למי ביהמ"ש החליט שהכסף שייך?

מאבטח בבית החולים סורוקה מצא תיק עם 85 אלף שקל מחוץ לשער בית החולים ופנה כנדרש למשטרה, שתאתר את בעלי התיק ● לאחר שהבעלים לא נמצאו, ביקש השומר לקבל את הכסף, אבל ביה"ח טען: התיק נמצא בשטח שלנו

חיים אביטן/ צילום: שלומי יוסף

המדינה תשקיע 5 מיליון שקל בהתחדשות עירונית בשכונות מצוקה

הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תשקיע את הסכום בתכנון של מעל 21 אלף יחידות דיור ● 13,112 מתוכן יהיו יחידות דיור חדשות בשכונות ותיקות בעלות פוטנציאל להתחדשות בישובים פרדס חנה-כרכור, יבנה ורמלה

חיים פייגלין - מנכ"ל צמח המרמן / צילום: איל יצהר

כלל ביטוח תשקיע עד 350 מיליון שקל בפרויקט המשרדים של צמח המרמן בגבעתיים

השותפות יפעלו לבצע שינוי ייעוד בקרקע שנרכשה ע"י צמח המרמן ואורוקום בינואר 2018 מחברת מצלאוי תמורת כ-84 מיליון שקל ● על הקרקע מתוכנן לקום פרויקט שיכלול 26 קומות משרדים, 2 קומות מסחר, 5 קומות מגורים וחניון

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

ארבע רשתות מצטרפות למרוץ לרכישת סניפי רשת יינות ביתן

לאחרונה התקיימו מגעים עם בעלי הרשתות רמי לוי, יוחננוף, Be ושוק העיר בנוגע למכירת הסניפים ● לפי הערכות, הבעלים ביתן יעדיף למכור לרשת קטנה במקום למתחרה ישיר

משפחת שריד, בעלי חברת שיח / צילום: יח"צ

הכנסות חברת הקנאביס שיח קפצו במחצית, אך הרווח נותר בגדר תעלומה

תוצאות החברה, שעדיין הייתה פרטית בסוף הרבעון השני, מתפרסמות על רקע השלמת המיזוג לתוך ביונד טיים בסוף החודש ● שיח רשמה במחצית הכנסות של 12.9 מיליון שקל - גידול של 50% לעומת התקופה המקבילה

המייסדות של WFF, אירית קאהן, סיון שמרי-דהן ומרב וינריב / צילום: אורן טסלר

אחרי שתמכו ב-36 סטארט-אפים, האקסלרטור ליזמיות פותח מחזור חמישי

התכנית כוללת ליווי צמוד של "מנטוריות" בתפקידים בכירים בתעשיית ההייטק, והדרכה באסטרטגיית מוצר, גיוסי הון, יציאה לשוק ובניית צוות ● עד כה השתתפו בתכנית 36 מיזמים ב-4 מחזורים

משה כחלון/ צילום: שלומי יוסף

משה כחלון מכחיש שיפרוש מהכנסת אחרי הבחירות

הכחשותיו של כחלון בעקבות הפרסומים בתקשורת הבוקר מתקבלות בחשדנות, לאור הצהרות אחרות של הפוליטיקאי בשנים האחרונות שהתבררו כלא נכונות

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

איילת שקד על קמפיין הליכוד: "מודה שזה כואב לי"

לנוכח הירידה בסקרים והלחץ הגדול מקמפיין משיכת הקולות של נתניהו, איילת שקד כינסה מסיבת עיתונאים שבמסגרתה התריעה מפני התעלמות נתניהו מן הציונות הדתית ישר אחרי הבחירות ● "חבריי ואני כפינו עצמינו עליו תמיד בתמרונים פוליטיים מסובכים, את הכניסה שלנו - של ליבת הימין האידיאולוגי והציונות הדתית לממשלתו"

חנן מלצר / צילום: שלומי יוסף, גלובס

ועדת הבחירות: לא ניתן לנתניהו להיפגש עם השופט מלצר

נשיאות ועדת הבחירות החליטה ברוב של 3 קולות לדחות את בקשת רה"מ להיפגש עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס, כדי לדון בפרסומים שלפיהם המשטרה לא בדקה את התלונות על זיופים בבחירות

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב / צילום: ורדי כהנא

איך נחלץ עופר נמרודי מהרשעה בהעסקת עובדת זרה בביתו?

ביה"ד הארצי לעבודה קיבל חלקית את ערעורו של נמרודי שהורשע בביה"ד האזורי ופסק כי ייגזר עליו עונש של "ענישה אך ללא הרשעה" ● ההחלטה התקבלה לאחר שהתברר כי פקחי רשות ההגירה שאיתרו את העובדת הזרה נכנסו לחצר ביתו של נמרודי בגניבה

רינה מצליח מול ראש הממשלה נתניהו / צילום: צילום מסך מיוטיוב

17.4% רייטינג לראיון של רינה מצליח עם רה"מ נתניהו בקשת 12

בערוץ המתחרה, רשת 13, הראיון שערכה איילה חסון עם נתניהו בתוכנית "המטה המרכזי" רשם רייטינג של 6.7%; ואילו הראיון עם רה"מ ב"חדשות כאן" בתאגיד השידור הציבורי רשם 4% צפייה

קווין בקספלר ואיזי וידרה / צילום: דניאל רייטר

איזי וידרה גייס 35 מיליון דולר להשקעה בסטארט-אפים בתחום הבידור

לפי הודעת הקרן שמשקיעה בסטארט-אפים בתחומי הבידור והמדיה, הסכום גויס מתאגידי בידור גדולים כמו סקיי, אקסל שפרינגר ופרוזיבן האירופיות, Adways היפנית, future TV הגרמנית ו-Liontree האמריקאית ● השותפים המנהלים בקרן הם איזי וידרה, לשעבר מנהל גוגל ונצ'רס, וקווין בקספלר שניהל את זרוע ההשקעות של פרוזיבן בישראל

פרד קופמן/  צילום: איל יצהר

הכירו את היועץ שמלמד את מנכ"ל גוגל איך לנהל ארגון שכל הזמן גדל ומשתנה

פרד קופמן, סגן נשיא פיתוח מנהיגות בגוגל, מתאר בראיון בלעדי ל"גלובס" מהי תפיסת מנהיגות מודעת אותה הוא מקדם, ואומר: "גוגל היחידה שהצליחה עם רמה גבוהה של אוטונומיה, אבל זה יוצר אתגרים חדשים" ● קופמן ישתתף בשבוע הבא בכנס ג'רני של EY ו"גלובס"

אייל אלי, יו״ר ועד עובדי מגה / צילום: איל יצהר, גלובס

יושב ראש ועד העובדים במגה: "מגה ב' לא יקרה במשמרת שלי"

את הדברים הללו אמר היום ל"גלובס" אייל אלי, שלוש שנים וחצי לאחר שרשת מגה נקלעה להקפאת הליכים תחת בעליה הקודמים ● "אנחנו נמצאים רחוק רחוק ממה שהיה בתקופה המקבילה", הוסיף

יו"ר הפד פאואל  ודונלד טראמפ./ צילום: רויטרס Carlos Barria

תקיפת רחפנים בסעודיה עשויה להקפיץ את הנפט; דריכות לקראת ריבית הפד; 5 נקודות השבוע בשווקים

בהמשך ללחצים מצד הנשיא טראמפ, הפד עשוי להוריד השבוע את הריבית ● רגיעה במתיחות הסחר בין סין לארה"ב לאחר ההקלות של סין במכסים על יבוא סחורה חקלאית מארה"ב ● מחיר הנפט צפוי לרכז עניין בצל תקיפת שני מתקני הפקה הגדולים בסעודיה ● בארה"ב יפורסמו נתוני אישורי הבנייה לחודש אוגוסט ומדד הייצור של פילדלפיה ● בשוק המקומי, היום יפורסם מדד המחירים לצרכן לחודש אוגוסט ● התחזית השבועית של "גלובס"

עמית סגל \ צילום: איל יצהר

עמית סגל בכתב ההגנה לתביעת בל"ד: התוכן אמת, אין למפלגה שם טוב

כך השיב הפרשן הפוליטי של חדשות 12 בתגובה לתביעת לשון הרע שהגישה נגדו מפלגת בל"ד ● התביעה הוגשה במרץ האחרון בעקבות התבטאויותיו של סגל בכלי תקשורת שונים, ביניהם העיתון "ידיעות אחרונות" ובערוץ 12, בהן כינה את מפלגת בל"ד "ארגון טרור"

מסועי חבילות ממיין חבילות מאתרי קניות אונליין  / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

חגיגת השופינג בדרך להיגמר? תוכנית מגירה באוצר: הפטור ממע"מ על קניות ברשת יבוטל

בחסות הבור בתקציב: היוזמה לביטול הפטור ממע"מ על יבוא אישי צפויה לחזור במסגרת תקציב 2020, בהנחה ששר האוצר הבא לא יעצור אותה ● ההכנסות הצפויות לקופת המדינה: 600־700 מיליון שקל בשנה ● מנכ"ל משרד האוצר: "השר הבא יקבע את המדיניות וממנה יגזרו תוכניות העבודה"

יניב גרטי (מימין), גלית כהן ודדי פרלמוטר / צילום: דוברות אינטל

אינטל חנכה את "הבניין החכם בעולם", בפתח תקווה

וגם: דב קוטלר עבר בהצלחה את אישור הפיקוח