על רקע אזהרת הכנסות והמניה הצונחת: ננו דיימנשן "בוחנת חלופות אסטרטגיות"

החברה הודיעה על שכירת בנק סטיפל כיועץ פיננסי • מניית החברה נפלה היום בתגובה לאזהרת ההכנסות ביותר מ-10%, והשלימה ירידה של כ-80% בשנה האחרונה

עמית דרור /  צילום: דיוויד גארב
עמית דרור / צילום: דיוויד גארב

על רקע אזהרת הכנסות שפורסמה היום, חברת הטכנולוגיה ננו דיימנשן  הודיעה על בחינת חלופות אסטרטגיות ושכירת בנק סטיפל כיועץ פיננסי לצורך זה. מניית החברה נפלה בתגובה ביותר מ-10%, והשלימה ירידה של כ-80% בשנה האחרונה.

נראה שמשמעות הדיווח היא שננו דיימנשן למעשה שמה את עצמה על המדף, ומבקשת להימכר, אם כי בדיווח מציינת החברה, כי "אין ודאות שהבחינה של החלופות האסטרטגיות תניב עסקה. החברה לא קבעה לוחות זמנים לסיום הבחינה של החלופות האסטרטגיות, והיא לא מתכוונת להגיב בנושא".

ננו דיימנשן, הנסחרת כעת בשווי של כ-62 מיליון שקל, מייצרת מדפסות תלת-ממד שמסוגלות להדפיס רכיבים אלקטרוניים שונים. החברה נסחרת במקביל בנאסד"ק ובתל אביב. כאמור, במקביל לדיווח על בחינת החלופות האסטרטגיות החברה גם פרסמה אזהרה בנוגע לתוצאות הרבעון השני. הכנסותיה ברבעון זה צפויות להיות בטווח של 1-1.2 מיליון דולר, מתחת לציפיות ההנהלה, וירידה ביחס להכנסות של כ-1.7 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה (שהסתיים בהפסד של 1.5 מיליון דולר - לאחר הפסד של כ-15 מיליון דולר בשנת 2018 כולה).

הכנסות המחצית הראשונה יסתכמו ב-2.7-2.9 מיליון דולר, עלייה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז ההכנסות עמדו על 1.7 מיליון דולר. ננו דיימנשן מציינת שמכרה במחצית הראשונה 13 מערכות DragonFly, מתוכן חמש נמכרו ברבעון השני, ובסך הכול עד כה נמכרו 43 מערכות ברחבי העולם. 

עוד נכתב, כי יתרות המזומנים בסוף הרבעון היו 5.2 מיליון דולר, בעיקר בשל עלייה במלאי. זאת, לעומת יתרות של 10.2 מיליון דולר בסוף הרבעון הראשון, שבמהלכו ננו דיימנשן גייסה 12 מיליון דולר בנאסד"ק. הגיוס, שבוצע בחודש פברואר בהנחה של 21.9% על מחיר השוק, היה אז לפי מחיר של 75 סנט ל-ADS (איגרת מעקב אחר מניה זרה), לעומת מחיר של 52 סנט כיום.

"אנו מאוכזבים מתוצאות המחצית הראשונה של שנת 2019", מסר המנכ"ל, עמית דרור. "החברה נקטה מספר פעולות על מנת לשנות זאת. אני מאמין כי במחצית השנייה של 2019 החברה תציג תוצאות טובות יותר". אחת הפעולות שננקטו, כפי שעולה מדיווח נוסף שהעבירה היום החברה לבורסה שנוגע לעדכונים עסקיים בחברה, הוא כי מספר עובדי החברה צומצם ב-20% במטרה לצמצם את קצב שריפת המזומנים. בסוף 2018 העסיקה החברה 95 עובדים ומנהלים במשרה מלאה ושמונה במשרה חלקית, רובם הגדול בישראל.

במסגרת אותו דיווח ננו דיימנשן גם מעדכנת כי סיימון פריד, אחד ממייסדי החברה, ששימש כנשיא החברה בארה"ב, החליט לעזוב את תפקידו, על מנת להמשיך בהזדמנויות אחרות. פריד ימשיך לכהן כדירקטור בחברה ויסייע בחפיפת התפקיד. פריד מחזיק בכ-1.2% ממניות החברה.

עוד נכתב, כי מאז השקת מערכת DragonFly Pro לשוק האלקטרוניקה, החברה בנתה בהצלחה רשת מפיצים גלובלית. "תוך עבודה צמודה עם לקוחות מתחומי התעופה, ביטחון ומוצרי צמיחה אלקטרוניים, נהיה ברור כי הדפסת תלת-ממד של אלקטרוניקה הינה כוח המניע את תעשיית האלקטרוניקה והינה אחד הסקטורים הצומחים ביותר בשוק ה-additive manufacturing", נכתב שם. בשבועות הקרובים תשיק החברה מערכת חדשה עם שיפורים ומאפיינים חדשים. 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988