גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגירה שלילית בבורסה: טבע נחתכה ב-8.6%. לראשונה אי פעם, נייס עוקפת אותה בשווי שוק

מורגן סטנלי הוריד המלצה למניית טבע ל"תשואת חסר" וחתך את מחיר היעד למניה ל-6 דולר ● אורי לוין מונה לתפקיד מנכ"ל דיסקונט ● ועדת האיתור בראשות היו"ר עודד ערן צפויה להמליץ היום על שלושה מועמדים לתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים: דב קוטלר, ידין ענתבי ודורון ספיר

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר
הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:20

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה, כאשר מדד ת"א 35 איבד 0.4%, בין היתר, על רקע נפילה במניית טבע שספגה הורדת המלצה ומחיר יעד ממורגן סטנלי. טבע  איבדה 8.6% בבורסה ובכך נפלה לשווי שוק של 32.8 מיליארד שקל - מתחת לשווי שוק של נייס  הישראלית בבורסה בתל אביב.

מניית לאומי  איבדה 1.3%, פועלים  איבדה 0.25%, מזרחי טפחות  ירדה ב-1.15%.

מנגד, דלק קידוחים  עלתה ב-4.5%, אלביט מערכות  טיפסה ב-1.4 ומניית טאואר  עלתה ב-2.2%.

מחזור המסחר הסתכם ב-937 מיליון שקל.

את יום המסחר פתחה הבוקר בבורסה לני"ע חברת באטמ של ד"ר צבי מרום. באטמ חזרה בשבוע שעבר להיסחר כמניה דואלית לאחר שנמחקה מהמסחר בתל אביב לפני ארבע שנים, והיא נסחרת בתל אביב לפי שווי של 891 מיליון שקל, יותר מכפול משוויה מאז נמחקה מהמסחר בשנת 2015, אז עמד שוויה על 385 מיליון שקל. באטמ מתמחה בטכנולוגיות תקשורת, מכשור רפואי וציוד למעבדות, והיא נסחרת במשך שנים בבורסה של לונדון. מניית החברה צפויה להצטרף בתחילת ספטמבר למדדי הבורסה ת"א-90, ת"א-125, SME-150 ות"א-טק-עילית. 

16:45

המסחר בתל אביב מתנהל בירידות של עד 0.3% במדדים המובילים, בעוד המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.3% בפתיחה. מניית טבע  מאבדת 7% על רקע הורדת המלצה ומחיר יעד מצד מורגן סטנלי. 

מניית מזרחי טפחות  מאבדת 1%, לאומי  יורדת 0.85% ומנית בזק  מאבדת 0.4%. 

רציו יהש  עולה בכ-4%, מניית דלק קידוחים  מטפסת ב-2.8% ומניית חילן  עולה בכ-1%.

כלל ביוטכנולוגיה דיווחה כי החברה המוחזקת (4%) נאון הציגה תוצאות ניסוי מניסוי שלב Ib המראות בצורה עקבית הארכת הזמן החציוני עד התקדמות מחלת סרטן בתרופה 01NEO-PV לאחר מעקב חציוני של 12 חודשים לפחות.

מחזור המסחר מסתכם בשעה זו ב-740 מיליון שקל.

13:20

נמשכות הירידות במסחר בתל אביב, המגיעות עד ל-0.4%. מדד הנפט והגז  בולט בניגוד למגמה ועולה בכ-1%. מניית רציו  עולה בכ-5% ודלק קידוחים  ב-3.5%, כנראה על רקע דיווח כי אסדת לוויתן בדרך לישראל. טבע  יורדת ב-6%.

12:20

המסחר בבורסת ת"א מתנהל כעת בירידות. ת"א-35, ת"א-125 ות"א-90 יורדים ב-0.4%.

טבע , אנרג'יאן  וארפורט סיטי  בולטות בירידות בת"א-35. דלק קידוחים , דלק קבוצה  והראל השקעות  בולטות בעליות. 

אורי לוין מונה היום לתפקיד מנכ"ל דיסקונט  במקום המנכ"לית הפורשת לילך אשר טופילסקי. לוין מכהן בשנתיים האחרונות כמנכ"ל בנק אי.די.בי ניו יורק, מקבוצת דיסקונט.

קובי הבר הכחיש שהוא מועמד לתפקיד מנכ"ל בנק לאומי 

11:00

מגמה שלילית בת"א: ת"א-35 ות"א-125 מאבדים 0.1% ות"א-90 יורד ב-0.2%.

מורגן סטנלי הוריד המלצה לטבע  ל"תשואת חסר" וחתך את מחיר היעד למניה ל-6 דולר, לעומת מחיר קודם של 16 דולר. הסיבה המרכזית היא מה שמסתמן כלחץ גבוה מהצפוי על מחירי הגנריקה, כפי שדווחה Amneal בשבוע שעבר. זאת כתוצאה מלחצים חדשים מצד המפיצות, בהן חברת ABC, חברת McKesson וכדומה. במורגן סטנלי גם טענו כי חברות גנריקה קטנות מוכנות להתחרות בחברות הגדולות במחירים נמוכים מהצפוי, מה שהופך את הלחץ של המפיצות לאפקטיבי יותר.

10:15

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בירידות. ת"א-35 ות"א-125 נסחרים ללא שינוי ות"א-90 מאבד 0.2%. ת"א-בנקים עולה ב-0.5%. 

טבע , אנרג'יאן  ולייבפרסון  בולטות בירידות בת"א-35. דלק קידוחים , בזק  ושטראוס  בולטות בעליות. גם רציו  בולטת בעליות. 

9:45

המסחר בבורסת ת"א נפתח הבוקר בירידות. ת"א-35 ות"א-125 יורדים ב-0.1%. ת"א-90 מאבד 0.15%. ת"א-בנקים עולה ב-0.2%.

טבע , לייבפרסון  והראל השקעות  בולטות בירידות בת"א-35. בעליות בולטות גזית גלוב , כיל  ודלק קידוחים 

אפריקה נכסים  דיווחה הבוקר חברה בת שלה חתמה על הסכם לרכישת 46.3% בפרויקט איירפורט סיטי בסרביה מחברת תדהר ב-66 מיליון אירו.  

6:45

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בהמשך לנעילה החיובית אתמול, וברקע לעליות שנרשמו בסוף השבוע האחרון בוול סטריט. שם, מדד ה-S&P 500 ננעל מעבר לרמה של 3,000 נקודות. המסחר באסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת.

אתמול בבורסה המקומית המדדים ננעלו בעליות אם כי במחזור מסחר נמוך של 314 מיליון שקל בלבד. 

דירקטוריון בנק הפועלים צפוי להתכנס היום על מנת להכריע על זהותו של המנכ"ל הבא במקומו של אריק פינטו שהודיע באפריל על פרישתו, ובינתיים מתברר שהתמונה עדיין לא ברורה כשהדירקטוריון יקבל שלושה שמות להכריע מביניהם: דב קוטלר, שלדעת רבים נחשב למועמד המוביל, ולצדו עוד שניים - דורון ספיר, עד לאחרונה מנכ"ל מגדל, תפקיד אותו מילא לתקופה קצרה, ובעבר מנכ"ל כאל, וידין ענתבי, משנה למנכ"ל וראש חטיבת שווקים פיננסיים ולפני כן ראש החטיבה הפיננסית בבנק.

בין המניות שבלטו אתמול במסחר, מדיגוס  שזינקה בכ-12% על רקע הדיווח של החברה הבוקר למשקיעים על אבן דרך נוספת במסגרת ההסכם מול A.M Surgical לייצור 1,400 יחידות מכשיר ראייה משולב תמורת 650 אלף דולר. 

גם מנייתה של אפולו פאוור  זינקה בחדות לאחר שהחברה עדכנה על הקצאת מניות שהיא מתכננת לבצע לבעלת השליטה בה, חברת וסטראר החזקות.

מטיוטת התשקיף שפרסמה אתמול הבורסה לניירות ערך עולה כי המנהלים יוכלו להחזיק 7.8% ממניותיה, כי המתיחות ביחסי ההנהלה והעובדים עלתה שלב וכי הפעילות בבורסה המקומית לא מגרדת 10% מיכולות המסחר שהיא יכולה לספק.

ברנמילר  תמשיך לרכז עניין לאחר שצנחה אתמול בכ-7% על רקע הדיווח לפיו החברה החלה לגבש בתקופה האחרונה תוכנית התייעלות להקטנה משמעותית נוספת של הוצאותיה השוטפות, וזאת כחצי שנה לאחר שהציגה תוכנית התייעלות קודמת.

עוד כתבות

סניף WeWork בניו יורק / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

סופטבנק במגעים עם ג'יי.פי מורגן לחבילת חילוץ ל-WeWork

לפי דיווח של CNBC, אחת האופציות היא שסופטבנק יזרים הון לחברה בתמורה למניות, וג'יי.פי מורגן יספק לה חוב ● ג'יי.פי מורגן מנהל מגעים עם 100 משקיעים לגבי אפשרות להשתתף בחבילת החילוץ

הדמיית החניון של התחנה המרכזית של צפון ירושלים   / צילום: חברת מוריה, מורדגן

דניה סיבוס נבחרה להקים את התחנה המרכזית של צפון ירושלים

המרכז התחבורתי הצפוני של הבירה יכלול מסוף נוסעים וחניון למאות אוטובוסים שמעליהם גג בתצורת גינה ירוקה ● הפרויקט נאמד ב-212 מיליון שקל ● החניון יביא לפינוי חניון האוטובוסים שפועל בסמוך לבנייני האומה

מחרוזת התפילה האלקטרונית Click to Pray / צילום: יח"צ

סלח לי אבי כי הקלקתי: הוותיקן השיק מכשיר תפילה לביש

מדובר במחרוזת תפילה אלקטרונית בשם Click to Pray ("לחץ כדי להתפלל"), שניתן לענוד כצמיד, ומחוברת לאפליקציה למובייל

Libra המטבע הדיגיטלי של פייסבוק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

בכירים במטבע של פייסבוק במאמר מיוחד: למה ליברה תעודד חדשנות ותחרותיות

הדיון סביב המטבע הדיגיטלי ליברה נעדר פעמים רבות את היתרונות של המבנה המבוזר שלו, שתיטיב עם החברות ועם הצרכנים

יאיר לפיד ובני גנץ / צילום: שלומי יוסף

לפיד: "אפשר להקים ממשלה ביומיים. אדם אחד עוצר הכול"

ח"כ יאיר לפיד האשים את בנימין נתניהו בפלונטר הפוליטי בפוסט שפרסם בפייסבוק ● "כל מה שאומרים לו זה שהוא לא יוכל להיות ראש ממשלה בשנתיים הקרובות"

דונלד טראמפ / צילום: רויטרס

שמור לי ואשמור לך, גירסת טראמפ: כך מנצל נשיא ארה"ב את יחסי החוץ שלו לטובתו האישית

זה כבר הפך לשיטה: בשורה של שיחות טלפון ופגישות שניהל עם מנהיגים בעולם הציג להם טראמפ דרישות שנועדו להועיל לו בהפרכת חשדות נגדו ובקמפיין לנשיאות 2020 ● כך זה עבד עם מנהיגי אוקראינה, אוסטרליה ובריטניה וגם עם ראש ממשלת ישראל, שאף קיבל מתנת בחירות נאה לעצמו

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

המשקיעים מריחים הסדר: טבע זינקה על רקע דיווח כי היא עשויה להגיע לפשרה בתביעות האופיואידים

לפי דיווח בבלומברג, החברה הציעה להעביר תרופות גנריות בשווי של יותר מ-15 מיליארד דולר במשך 10 שנים ● טבע היא אחת משורת יצרניות ומפיצות תרופות שנתבעו על שיווק אגרסיבי של משככי כאבים אופיואידים, שהובילו למגיפת התמכרות ולמוות של משתמשים רבים ● בעבר טענה כי לא תחתום על הסכמי פשרה משום שאין לה כסף

סניף של ארומה ת"א / צילום: יח"צ

משרד הבריאות ערך שימוע לארומה ת"א; הערכה: הבעיה הייתה במקרר

(עדכון) - הרשת סוגרת עד להודעה חדשה את הסניף ברחוב מנחם בגין בת"א, לאחר ששני לקוחות שאכלו בו כריך וסלט טונה אושפזו אמש בשל תגובה אלרגית ● בנוסף הוחלט לבצע החלפה של מוצרי הטונה בכל הסניפים ולערוך בדיקת מעבדה וביקורת על כלל המוצרים ● "נפרסם את התוצאות בשקיפות לציבור"

משתמשי סלולר / צילום: Shutterstock

"40 שקל לחבילת סלולר ללא הגבלה? זה מצב שלא קיים באף מדינה מפותחת"

חברות הסלולר הישראליות נערכות למכרז על הדור החמישי בזמן שהן עסוקות בתוכניות הישרדות ובפיטורי עובדים ● סמנכ"ל השיווק של חטיבת פתרונות הרשת של אמדוקס, יוגן פאטל, מזהיר: המשבר בתחום יוביל את ישראל, שהיא אומת הסטארט-אפ, לנחיתות טכנולוגית

עפרה שטראוס / צילום: איל יצהר

שטראוס אישרה את תנאי העסקת היו"רית בעלות שנתית של כ-5.3 מיליון שקל

חברת המזון אישרה את הארכת תנאי העסקתה של היו"רית עפרה שטראוס בעלות שנתית מוערכת של 4.7 מיליון שקל, על בסיס שכר שנתי בעלות של כ-3.1 מיליון שקל ומענק בהיקף של כ-1.6 מיליון שקל

ח״כ אביגדור ליברמן, יו״ר ישראל ביתנו / צילום: טל שניידר

ליברמן: נשמח לשמוע שנתניהו מפרק את גוש הליכוד-חרדים

באשר לאמירות כאילו נתניהו מתעכב עם השבת המנדט לנשיא כי הוא מחכה לשמוע שליברמן מתנער מתמיכה בממשלת גנץ מבחוץ באמצעות הסיעה המשותפת, אמר ליברמן: "היחיד ששיתף פעולה לאורך שנים עם הח"כים הערבים, זה נתניהו"

סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid

נעילה חיובית בוול סטריט: פתיחה חזקה לעונת הדוחות לרבעון השלישי

הנאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9% ● מחיר הנפט ירד ב-1.5% ● ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ ובלאקרוק עקפו את התחזיות ברבעון השלישי של השנה ● יונייטדהלת' העלתה את תחזית הרווח לשנה לאחר הדוחות ● ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות ● זינוק מחיר בשר חזיר הקפיץ את האינפלציה בסין לשיא של 6 שנים ● מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר ● פולקסווגן מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל תקיפת הכורדים

רכבי יבוא בנמל אשדוד/ צילום: תמר מצפי

פסק הדין שמסעיר את עולם הרכב: היבואנים הרשמיים ייאלצו להעניק אחריות גם ליבוא מקביל

ביהמ"ש קיבל את עמדת משרד התחבורה והיבואנים המקבילים, לפיה היבואנים הישירים מחויבים בלעדית למימוש האחריות בעת תקלה ברכב ● המשמעות: עלות תיקון הרכב תושת על היבואנים הישירים גם אם הרכב לא נרכש דרכם

הפגנות פרו־כורדיות בלונדון/ צילום: רויטרס

שהכורדים יחפשו את נפוליאון: איך טראמפ הסתלק מסוריה?

החלטותיו של דונלד טראמפ להסתלק מגבול סוריה־טורקיה החרידו את הקרובים שבבעלי בריתו • אבל מחריד לא פחות הוא תהליך קבלת ההחלטות: מה שהתחיל במחוות ידידות לטורקיה מסתיים, פחות משבוע אחר כך, באיומים ובהחרמות

אמיר אוחנה, נעמה יששכר / צילום: כדיה לוי, רויטרס

פרשת נעמה יששכר: האם הסמכות להסגרת ההאקר הרוסי נתונה בידי שר המשפטים?

בג"ץ קבע בעבר כי "בידי השר הכוח שלא להסגיר, אך רק בנסיבות מיוחדות וכבדות-משקל" ● האם מקרה שבו אזרחית ישראלית מוחזקת כבת-ערובה ברוסיה על החזקת כמות מינימלית של סמים קלים, כקלף מיקוח נגד הסגרת האקר רוסי לארה"ב, נחשב לנסיבות כאלה?

זהבית כהן / צילום: רמי זרנגר

טוסקה שבשליטת אייפקס פרטנרס רוכשת את פולימר ממגדל העמק

פולימר לוג'יסטיקס מעסיקה כ-220 עובדים ומתמחה בפיתוח אריזות שינוע לשימושים חוזרים ● באייפקס סירבו לנקוב בסכום העסקה לרכישת פולימר, אך ציינו כי הקרן תעמיד לטוסקה הון נוסף שיאפשר לה לממן את רכישת החברה הישראלית

שואשי קיאננגואו / צילום: רויטרס Jason-Lee

הדרך החדשה של סין לאסוף מידע על אנשים: תרגום של מידע פומבי מ-65 שפות שונות

במערב חוששים כי הממשל הסיני אוסף מידע ונתונים באמצעות טכנולוגיות סלולר, אך מחקרים חדשים מעלים כי הריגול כולל גם שימוש בטכנולוגיות פשוטות יחסית

גיל גזית/ צילום: איל יצהר

גיל גזית, נעמי אנוך ואבי בניהו מצטרפים לאס. אר אקורד של עדי צים

עדי צים עצמו, בעל השליטה בחברה, סיים את כהונתו בדירקטוריון החברה והחל לשמש כמנהל אשראי וסחר לקוחות

אג"ח ירוקות / צילום: שאטרסטוק

אג"ח ממשלת ישראל - גן עדן למשקיעים זרים

כניסת ישראל למדד האג"ח הממשלתי העולמי WBGI רק מחזקת את הסיבות שיש למשקיעים הישראלים והזרים להחזיק כיום אג"ח ישראלי בתיק ההשקעות

טראמפ וארדואן / צילום: רויטרס - Kevin Lamarque

השווקים לא התרגשו מהאיום של טראמפ "להרוס את כלכלת טורקיה", ומה חושב על זה ארדואן?

נשיא ארה"ב שלף את הנשק החביב עליו בעקבות המתקפה הצבאית של טורקיה בצפון סוריה ● מה כוללות הסנקציות, איך הגיב עליהן הקונגרס, ולמה הלירה הטורקית ובורסת איסטנבול דווקא עלו ● וגם מה כתב ארדואן ל"וול סטריט ג'ורנל" על המתקפה בסוריה