גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

ת"א ננעלה בירידות, בהובלת מניות הבנקים

המדדים המובילים רשמו ירידות קלות של עד 0.4% ● מדד הבנקים בלט בירידות של יותר מ-1% ● הדסית ביו זינקה על רקע כניסתה של החברה המוחזקת אנלייבקס תרפיוטיקס לבורסה בתל אביב ● בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח על רכישת 70% מניות בחברת קוואליטי הנדסה פיננסית

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

יום המסחר השלישי לשבוע ננעל בירידות קלות לאחר שהתנהל בנטייה שלילית, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים. מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.41% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של 0.19%.

מדד הבנקים בלט בירידות ובסיום המסחר רשם ירידה של 1.19% בהובלת מניות לאומי  שנחלשה ב- 1.88% ופועלים  שירדה ב-1.09%. 

15:30

החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם. בזירה המקומית, באיחור של יום מסחר בודד, הבוקר הושק "מדד הפחד" המקומי (VTA35) ובשעות הצהריים הוא רשם עלייה של כ-3%.

בצד השלילי במדד ת"א 35, מניות לאומי ופועלים נחלשות ב-1%, ומדד הבנקים בלט לשלילה כשנחלש בשיעור דומה. ברקע למסחר, אתמול לאחר סיום המסחר הודיע הפועלים על מינויו של דב קוטלר למנכ"ל הבא של הבנק. עוד קודם לכך, בשעות הבוקר אתמול עדכון המתחרה דיסקונט על מינויו של אורי לוין כמנכ"ל הבנק הבא, ואחרי שמניית דיסקונט הגיבה אתמול בטיפוס של קרוב ל-2%, היום היא נחלשת.

בצד החיובי של המדד המוביל, מניית לייבפרסון  עולה בכ-3%, ומניות אלוני חץ והחברה הבת אמות מתחזקות בכ-2%-2.5%.

עוד במסחר, חברת בי קומיונקיישנס , המחזיקה בבזק , עדכנה בשעות הצהריים על קבלת אישור רשות התחרות לעסקת רכישת השליטה בה על-ידי קרן סרצ'לייט, ומנייתה מגיבה בקפיצה של כ-6%.

מניית פריון נטוורק  טסה בכ-12% אחרי שנהנתה מעליות חדות אמש במסחר בארה"ב, כהמשך מהמגמה החיובית המאפיינת אותה בימים האחרונים. זאת, על רקע המלצה חיובית שקיבלה מאנליסטים בשבוע שעבר, ולאחר שהחברה הודיעה אתמול על מועד לפרסום דוחותיה הכספיים - מה שמעיד על כך שהיא לא צפויה לפרסם אזהרת רווח.

חברת אבוג'ן  עדכנה כי הסכם שיתוף הפעולה שיש לה עם הענקית העולמית באייר, "יכלול כעת גם פעילות של 'עריכה גנטית'". 

בבית ההשקעות מיטב דש התייחסו בסקירתם השבועית למצב השווקים, וציינו כי "החולשה בכלכלה העולמית מתרכזת בענפי התעשייה, היצוא וההשקעות, כאשר מצבו של הצרכן ממשיך להיות טוב. רבים מציינים שמשקל התעשייה בכלכלות של מדינות המערב נמוך מאוד. לכן, אין זה מפתיע שהמניות ואפיקי סיכון אחרים נהנים ממגמה חיובית, במיוחד על רקע ההורדה הצפויה של הריבית בארה"ב".

"לדעתנו", הוסיפו בבית ההשקעות, "המשך חולשה בענפי התעשייה עלול לגרור את שוקי המניות לירידה, למרות מצבו הטוב של הצרכן".

במיטב דש הסבירו, כי "למגזר התעשייה יש השפעה על מדדי המניות שחורגת ממשקל התעשייה בכלכלה. הרי התעשייה המודרנית כולל ספקיה מורכבת מחברות גדולות, חלקן הגדול בורסאיות. לעומת זאת, ענף השירותים כולל הרבה מאוד עסקים קטנים ובינוניים. לכן, השפעת התעשייה על שוק המניות יותר גדולה מהמשקל שלה בכלכלה".

עוד הוסיף בסקירה אלכס זבז'ינסקי, כלכלן ראשי במיטב דש, כי "הקורלציה בין ביצועי מדד סקטור התעשייה לבין המדד הכללי S&P 500 עמדה בעשר השנים האחרונות על 93%, הגבוהה מבין כל הסקטורים".

14:00

אבוג'ן  עדכנה כי הסכם שיתוף הפעולה של החברה עם באייר יכלול כעת פעילות של "עריכה גנטית". מנייתה של אבוג'ן מזנקת בכ-9%.

12:00

מנייתה של הדסית ביו  מזנקת ב-22% על רקע הדיווח כי החברה המוחזקת אנלייבקס תרפיוטיקס, חברת אימונותרפיה ישראלית בשלב הניסויים הקליניים הנסחרת בבורסת הנאסד"ק, הודיעה על רישום כפול, לאחר שהבורסה לניירות ערך בתל אביב אישרה את רישום מניותיה למסחר החל מיום 22 ביולי, 2019, תחת הסימול אנלב. שווי שוק מניות החברה כ-800 מיליון שקל והיא צפויה להצטרף למדדי הבורסה המובילים החל מחודש אוקטובר 2019. אנלייבקס מפתחת תרופות אימונותרפיות לטיפול במחלות מסכנות חיים כולל ספסיס, GvHD וגידולים מוצקים והיא צפויה להיכנס לניסוי קליני שלב II-III ולניסוי קליני שלב II.

אפריקה נכסים  בוחנת רכישת בני משרדים ברומניה בשווי של 310 מיליון אירו.

בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח על רכישת 70% מניות בחברת קוואליטי הנדסה פיננסית. בית ההשקעות התקשר לטובת הרכישה בהסכם עם ערן נוטע וחברת פאבקום שבבעלות שלמה שמואלוב, ורוני רגונס בעלי המניות בקוואליטי. העסקה משקפת שווי של 18 מיליון שקל לקוואליטי, כך לפי ההודעה למשקיעים.

הדולר מטפס ב-0.2% ונסחר סביב 3.545 שקלים, וזאת לאחר פרסום מדד יוני שהפתיע לרעה את השוק. 

09:45

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח ביציבות בהמשך לשיא שקבעו אמש המדדים דאו ג'ונס והנאסד"ק. 

מניותיהן של בתי ההשקעות מיטב דש ולידר השקעות עולות. אתמול הושלם בהצלחה השלב המוסדי בהנפקת פעילות הגמל של בית ההשקעות אלטשולר שחם, ששיקף לחברה שווי של 1.1 מיליארד שקל.

07:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בהמשך ליציבות שנרשמה אמש בנעילה בוול סטריט, שם המדדים ננעלו ברמת שיא כל הזמנים. 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה אתמול את מדד המחירים לצרכן לחודש יוני שהפתיע את השוק עם ירידה חדה מהצפוי, של 0.6%. בעקבות המדד הנמוך מהצפוי ירד קצב האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ל-0.8%. זו הפעם הראשונה מאז יוני אשתקד שקצב האינפלציה יורד אל מתחת לאחוז, כלומר מתחת לרף התחתון ביעד האינפלציה של בנק ישראל. 

מניית פועלים תרכז עניין על רקע מינויו של דב קוטלר למנכ"ל הבנק. אתמול מונה אורי לוין למנכ"ל בנק דיסקונט.

טבע חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של כ-1%. לאחר שצנחה אתמול בבורסה המקומית ב-8.6%, אמש בניו יורק המניה נפלה ב-7.7% 'בלבד'. אופקו הלת' חוזרת עם פער שלילי של כ-1% ומנגד מניית לייבפרסון חוזרת עם פער חיובי של 2%.

אתמול הושלם המכרז המוסדי בהנפקת פעילות הגמל של אלטשולר שחם שזכתה להצלחה רבה, והונפקה לפי שווי של 1.13 מיליארד שקל.

עוד כתבות

שר האוצר משה כחלון, ד"ר יפעת שאשא־ביטון, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי בחנוכת פרויקט מחיר למשתכן  / צילום: דביר מלכה

הממשלה תאריך את מחיר למשתכן גם לשנה הבאה; בספטמבר 51% מהדירות החדשות שנמכרו היו במחיר למשתכן

כדי לממן את הארכת מחיר למשתכן יקצה משרד השיכון 36 מיליון שקל מתקציב הפיתוח ומוסדות הציבור

קידוח נפט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

לקראת פגישת אופ"ק: האם המפיקות יסכימו על המשך צמצום ההפקה לצד הירידה בהיצע הנפט העולמי

מחיר הנפט זינק ביותר מ-4% על רקע הגורמים שמצביעים על צמצום ההיצע העולמי ● מחר ארגון אופ"ק יתכנס בווינה כדי לדון על המשך צמצום קצב הפקת הנפט

הדס שטייף / צילום: יונתן בלום

החסינות להדס שטייף: פגיעה מוצדקת בפרטיות או התנהלות מפחידה של הפרקליטות

האם הפרקליטות צדקה בכך שהעניקה חסינות להדס שטייף ולנוספים שהיו מעורבים בפריצת הטלפון של אפי נוה בפרשת "מין תמורת מינוי"? ● שתי דעות על הפרשה

סטיבן מנושין, שר האוצר האמריאי / צילום: ג'ייסון לי, רויטרס

ארה"ב חוששת מהצעות לשינויים בינלאומיים של חוקי המיסוי

כך כתב שר האוצר האמריקאי סטיבן מנושין במכתב ל-OECD ● מנושין קרא למדינות להשעות את המסים שהן מתכננות על שירותים דיגיטליים עד שיגובש הסכם בינלאומי

ארנון בר דוד / צילום: כדיה לוי

יו"ר ההסתדרות מגיב למאמר של שקד ב"גלובס": "אנחנו לא אויבי האומה"

בר-דוד כיוון את דבריו כתגובה למאמר שפרסמה אתמול ב"גלובס" יו"ר מפלגת הימין החדש ושרת המשפטים לשעבר ח"כ איילת שקד: "אם מישהו חושב להשית את הגרעון מתקציב המדינה על העובדים – אנחנו נעמוד כחומה בצורה ונצא לרחובות"

משפחת פליטים סורים / צילום: Alia Haju, רויטרס

דוח חדש: מדי שתי שניות אדם נאלץ לברוח מביתו בגלל אסון טבע

לפי דוח חדש של ארגון אוקספאם, יותר מ-20 מיליון בני אדם בשנה נאלצו לברוח מביתם בשל אסונות שנגרמו כתוצאה ממשבר האקלים ● ד"ר משה טרידמן: "המזרח התיכון נמצא בסיכון רב"

מנהלת ועדת הבחירות אורלי עדס / צילום: דוברות הכנסת - יצחק הררי, יח"צ

ועדת הבחירות: לא נוכל לקיים בחירות תוך 45 יום מהחלטת הכנסת

במסיבת עיתונאים בכנסת אמרה עדס כי במאמץ רב ניתן אולי לקצר את תהליך ההכנה ל-75 ימים: "יהיה קשה וגבולי מאוד אבל אפשרי"

שוק הכרמל בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

בדרך לתייר ה-5 מיליון? תל אביב על המפה בדירוגים עולמיים גם בגזרת הפוד'יס

שני דירוגים חדשים מציבים את הקולינריה של תל אביב בעשירייה הפותחת שלהם בזכות המטבח הטבעוני המגוון, הברים, שוק הכרמל והפתיחות שמאפיינת את העיר העברית הראשונה ● ומי עוד ברשימות?

אביגדור ליברמן / צילום: טל שניידר, גלובס

ליברמן: "לצערי הולכים לבחירות, רק נס חנוכה יכול עוד לעזור"

חבר הכנסת אמר הבוקר כי אין לו כוונה לשבת בממשלה צרה, וכי נתניהו וגנץ "קיבלו את ההחלטה ללכת לבחירות בעיניים פקוחות" ● עוד ציין כי לא יחתום על טפסי ה-61 לאף אחד מן הצדדים

ערן יעקב / צילום: רפי קוץ

מצעד הנחקרים החדשים ברשות המסים: בעלי שליטה בחברות שמשכו מהן כספים

ל"גלובס" נודע, כי בעת האחרונה זומנו לחקירה שורת בעלי שליטה שמשכו כספים מהחברות בשליטתם ולא דיווח עליהם כהכנסה. זאת, על אף שהכספים לא הוחזרו או שההחזר נדחה למועד לא ידוע ● מדובר בחקירות ראשונות בעקבות אכיפת תיקון לחוק מ-2017

אסי טוכמאייר וברק רוזן / צילום: חן גלילי

הבוננזה של רוזן וטוכמאייר מניהול קבוצת הרכישה של פרויקט דה וינצ'י: דמי ניהול של קרוב ל-200 מיליון שקל

בעקבות השלמת התנאים הדרושים בהסכמי הליווי הפיננסי של חברי הקבוצה, יקבלו ישראל קנדה ואקרו נדל"ן, המנהלות את הקמת פרויקט המגורים היוקרתי במרכז תל אביב, את החלק הראשון מדמי הניהול שלהם הן זכאיות, בסכום של 108 מיליון שקל

עו"ד אילנית ציבין/ צילום: יחצ

עיריית ר"ג השתלטה על חניות פרטיות - והוציאה דוחות חניה לבעלי הדירות

על אף שהחניות צמודות בטאבו בבעלות פרטית - העירייה צבעה את אבן השפה ב"כחול לבן", וגבתה תשלום על החניות שלא היו שלה • בית המשפט קבע כי היא תצטרך לפנות את החניות בתוך חצי שנה

 

ביטקוין /צילום: רויטרס

משקיעים מוסדיים נסוגים משוק הקריפטו: כמעט 70 קרנות גידור בתחום נסגרו ב-2019

מחקר חדש מצביע על ירידה משמעותית במספר הקרנות המשקיעות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים  ● לפי ממצאי הדוח, רק 140 קרנות בתחום הושקו מתחילת השנה - פחות מחצי ממספר הקרנות שהושקו בשנת 2018

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 4 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 11 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

שר התיירות יריב לוין / צילום: יהודה עשור, יח"צ

במידה ולא תוקם ממשלה, מענקי משרד התיירות לחברות תעופה נמצאים בסכנה

האם תקציב המענקים לחברות התעופה (250 אלף אירו לקו בשנה) יסתיים כבר בחודש הבא? ● לפי שר התיירות: "אם לא תקום ממשלה זה אוי ואבוי. התנופה בענף התיירות נמצאת בסכנה ענקית אם ניכנס ל-2020 בלי תקציב התוצאה המיידית תהיה שתקציב השיווק ייעלם"

בניין רשות המסים בירושלים / צילום: איל יצהר

חברת אדמונד דה רוטשילד ניהול נכסים תשלם מע"מ בהיקף כ-35 מיליון שקל בישראל

בת"א דחה את בקשתה של החברה להטיל עליה מע"מ אפס, היות והיא מספקת שירותים לקבוצת רוטשילד העולמית, שהנה "תושב חוץ" ● התקבלה טענת רשות המסים לפיה החברה מספקת שירותים גם לתושבי ישראל בישראל, לקוחות מוסדיים ולקוחות פרטיים ישראלים, וחייבת במע"מ בשיעור מלא

קים קרדשיאן ובר רפאלי בקמפיין של קרולינה למקה ברלין  / צילום: יח"צ

עכשיו זה רשמי: קסטרו וקרולינה למקה נפרדים מקים קרדשיאן

קים קרדשיאן לא סיפקה את הסחורה וקסטרו מסיימת עמה את ההתקשרות

ג’ולי סוויט, מנכ”לית אקסנצ’ר / צילום: רויטרס

מתמודדים על תפקיד בתוך החברה? תהיו נחמדים ליריבים

המינוי של ג'ולי סוויט למנכ"לית ענקית הייעוץ אקסנצ'ר יכולה לסמן את האסטרטגיה לבכירים: מועצות מנהלים מעדיפות לקדם אנשים שמפרגנים לחבריהם לעבודה

סוחר בבורסת ניו יורק. המצטרפת החדשה אינמוד סיימה את אוגוסט בזינוק של 42%   / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

זהירות, האטה לפניך: אם לא יקרה שינוי גם החגיגה בשווקים תיגמר

קצב הצמיחה בכלכלות החזקות מאט, אך הביצועים של השווקים השנה היו בין הטובים בשנים האחרונות ● אם לא יקרה שינוי, גם החגיגה בשווקים תיגמר ● כדי שיקרה השינוי שיאפשר את המשך הביצועים הטובים, צריך להבין מה היו הסיבות להאטה בצמיחה בשנתיים האחרונות

איילת שקד / צילום: מארק ניומן, לע"מ

איילת שקד בטור מיוחד ל"גלובס": "ההסתדרות גורמת נזק למשק"

הכוח של ההסתדרות הוא חסר היגיון; החקיקה שמסדירה את פעולתה היא קיצונית ויוצאת דופן בהשוואה לעולם בכוח הלא פרופורציונאלי שמקבלת ההסתדרות לעומת הכוח שמקבלים שאר השחקנים במשק ● דעה