ת"א ננעלה בירידות, בהובלת מניות הבנקים

המדדים המובילים רשמו ירידות קלות של עד 0.4% • מדד הבנקים בלט בירידות של יותר מ-1% • הדסית ביו זינקה על רקע כניסתה של החברה המוחזקת אנלייבקס תרפיוטיקס לבורסה בתל אביב • בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח על רכישת 70% מניות בחברת קוואליטי הנדסה פיננסית

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

יום המסחר השלישי לשבוע ננעל בירידות קלות לאחר שהתנהל בנטייה שלילית, עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים. מדד ת"א 35 רשם ירידה של 0.41% ומדד ת"א 125 רשם ירידה של 0.19%.

מדד הבנקים בלט בירידות ובסיום המסחר רשם ירידה של 1.19% בהובלת מניות לאומי  שנחלשה ב- 1.88% ופועלים  שירדה ב-1.09%. 

15:30

החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על נטייה חיובית הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם. בזירה המקומית, באיחור של יום מסחר בודד, הבוקר הושק "מדד הפחד" המקומי (VTA35) ובשעות הצהריים הוא רשם עלייה של כ-3%.

בצד השלילי במדד ת"א 35, מניות לאומי ופועלים נחלשות ב-1%, ומדד הבנקים בלט לשלילה כשנחלש בשיעור דומה. ברקע למסחר, אתמול לאחר סיום המסחר הודיע הפועלים על מינויו של דב קוטלר למנכ"ל הבא של הבנק. עוד קודם לכך, בשעות הבוקר אתמול עדכון המתחרה דיסקונט על מינויו של אורי לוין כמנכ"ל הבנק הבא, ואחרי שמניית דיסקונט הגיבה אתמול בטיפוס של קרוב ל-2%, היום היא נחלשת.

בצד החיובי של המדד המוביל, מניית לייבפרסון  עולה בכ-3%, ומניות אלוני חץ והחברה הבת אמות מתחזקות בכ-2%-2.5%.

עוד במסחר, חברת בי קומיונקיישנס , המחזיקה בבזק , עדכנה בשעות הצהריים על קבלת אישור רשות התחרות לעסקת רכישת השליטה בה על-ידי קרן סרצ'לייט, ומנייתה מגיבה בקפיצה של כ-6%.

מניית פריון נטוורק  טסה בכ-12% אחרי שנהנתה מעליות חדות אמש במסחר בארה"ב, כהמשך מהמגמה החיובית המאפיינת אותה בימים האחרונים. זאת, על רקע המלצה חיובית שקיבלה מאנליסטים בשבוע שעבר, ולאחר שהחברה הודיעה אתמול על מועד לפרסום דוחותיה הכספיים - מה שמעיד על כך שהיא לא צפויה לפרסם אזהרת רווח.

חברת אבוג'ן  עדכנה כי הסכם שיתוף הפעולה שיש לה עם הענקית העולמית באייר, "יכלול כעת גם פעילות של 'עריכה גנטית'". 

בבית ההשקעות מיטב דש התייחסו בסקירתם השבועית למצב השווקים, וציינו כי "החולשה בכלכלה העולמית מתרכזת בענפי התעשייה, היצוא וההשקעות, כאשר מצבו של הצרכן ממשיך להיות טוב. רבים מציינים שמשקל התעשייה בכלכלות של מדינות המערב נמוך מאוד. לכן, אין זה מפתיע שהמניות ואפיקי סיכון אחרים נהנים ממגמה חיובית, במיוחד על רקע ההורדה הצפויה של הריבית בארה"ב".

"לדעתנו", הוסיפו בבית ההשקעות, "המשך חולשה בענפי התעשייה עלול לגרור את שוקי המניות לירידה, למרות מצבו הטוב של הצרכן".

במיטב דש הסבירו, כי "למגזר התעשייה יש השפעה על מדדי המניות שחורגת ממשקל התעשייה בכלכלה. הרי התעשייה המודרנית כולל ספקיה מורכבת מחברות גדולות, חלקן הגדול בורסאיות. לעומת זאת, ענף השירותים כולל הרבה מאוד עסקים קטנים ובינוניים. לכן, השפעת התעשייה על שוק המניות יותר גדולה מהמשקל שלה בכלכלה".

עוד הוסיף בסקירה אלכס זבז'ינסקי, כלכלן ראשי במיטב דש, כי "הקורלציה בין ביצועי מדד סקטור התעשייה לבין המדד הכללי S&P 500 עמדה בעשר השנים האחרונות על 93%, הגבוהה מבין כל הסקטורים".

14:00

אבוג'ן  עדכנה כי הסכם שיתוף הפעולה של החברה עם באייר יכלול כעת פעילות של "עריכה גנטית". מנייתה של אבוג'ן מזנקת בכ-9%.

12:00

מנייתה של הדסית ביו  מזנקת ב-22% על רקע הדיווח כי החברה המוחזקת אנלייבקס תרפיוטיקס, חברת אימונותרפיה ישראלית בשלב הניסויים הקליניים הנסחרת בבורסת הנאסד"ק, הודיעה על רישום כפול, לאחר שהבורסה לניירות ערך בתל אביב אישרה את רישום מניותיה למסחר החל מיום 22 ביולי, 2019, תחת הסימול אנלב. שווי שוק מניות החברה כ-800 מיליון שקל והיא צפויה להצטרף למדדי הבורסה המובילים החל מחודש אוקטובר 2019. אנלייבקס מפתחת תרופות אימונותרפיות לטיפול במחלות מסכנות חיים כולל ספסיס, GvHD וגידולים מוצקים והיא צפויה להיכנס לניסוי קליני שלב II-III ולניסוי קליני שלב II.

אפריקה נכסים  בוחנת רכישת בני משרדים ברומניה בשווי של 310 מיליון אירו.

בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח על רכישת 70% מניות בחברת קוואליטי הנדסה פיננסית. בית ההשקעות התקשר לטובת הרכישה בהסכם עם ערן נוטע וחברת פאבקום שבבעלות שלמה שמואלוב, ורוני רגונס בעלי המניות בקוואליטי. העסקה משקפת שווי של 18 מיליון שקל לקוואליטי, כך לפי ההודעה למשקיעים.

הדולר מטפס ב-0.2% ונסחר סביב 3.545 שקלים, וזאת לאחר פרסום מדד יוני שהפתיע לרעה את השוק. 

09:45

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח ביציבות בהמשך לשיא שקבעו אמש המדדים דאו ג'ונס והנאסד"ק. 

מניותיהן של בתי ההשקעות מיטב דש ולידר השקעות עולות. אתמול הושלם בהצלחה השלב המוסדי בהנפקת פעילות הגמל של בית ההשקעות אלטשולר שחם, ששיקף לחברה שווי של 1.1 מיליארד שקל.

07:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח בהמשך ליציבות שנרשמה אמש בנעילה בוול סטריט, שם המדדים ננעלו ברמת שיא כל הזמנים. 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה אתמול את מדד המחירים לצרכן לחודש יוני שהפתיע את השוק עם ירידה חדה מהצפוי, של 0.6%. בעקבות המדד הנמוך מהצפוי ירד קצב האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ל-0.8%. זו הפעם הראשונה מאז יוני אשתקד שקצב האינפלציה יורד אל מתחת לאחוז, כלומר מתחת לרף התחתון ביעד האינפלציה של בנק ישראל. 

מניית פועלים תרכז עניין על רקע מינויו של דב קוטלר למנכ"ל הבנק. אתמול מונה אורי לוין למנכ"ל בנק דיסקונט.

טבע חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של כ-1%. לאחר שצנחה אתמול בבורסה המקומית ב-8.6%, אמש בניו יורק המניה נפלה ב-7.7% 'בלבד'. אופקו הלת' חוזרת עם פער שלילי של כ-1% ומנגד מניית לייבפרסון חוזרת עם פער חיובי של 2%.

אתמול הושלם המכרז המוסדי בהנפקת פעילות הגמל של אלטשולר שחם שזכתה להצלחה רבה, והונפקה לפי שווי של 1.13 מיליארד שקל.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988