גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

טראמפ אמר שהדרך עם סין עוד ארוכה, וול סטריט ננעלה בירידות

נשיא ארה"ב אמר כי יש עוד דרך ארוכה בשיחות הסחר עם סין ואיים בהטלת מכסים ● הדאו רשם ירידה של 0.09%, נאסד"ק ירד ב-0.43% ומדד S&P 500 ירד ב-0.34% ● המסחר באירופה ננעל בעליות, פוטסי 100 עלה ב-0.60%, הדאקס ב-0.35% וקאק 40 ב-0.65%

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות קלות. הדאו רשם ירידה של 0.09%, נאסד"ק ירד ב-0.43% ומדד S&P 500 ירד ב-0.34%.

המשקיעים עוקבים אחר עונת הדוחות אולם דבריהם של שלושה בכירים אמריקאים השפיעו על המסחר. הנשיא טראמפ הביע ספקות לגבי ההתקדמות בשיחות הסחר עם סין, יו"ר הפד פאואל אמר כי אי ודאויות השפיעו על הסיכוי להורדת ריבית ואילו שר החוץ פומפיאו אמר כי איראן מוכנה למו"מ על תוכנית הטילים שלה ושלח את הנפט לירידות.

21:15

מחיר החוזים העתידיים על הנפט יורד בכ-4%, לאחר ששר החוץ של ארה"ב מייק פומפיאו אמר כי איראן מוכנה למשא ומתן על תוכנית הטילים שלה.

20:20

שער הביטקוין צנח בחדות בדקות האחרונות מתחת ל-10,000 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. הביטקוין איבד מערכו כ-9% ביממה האחרונה וירד לרמה של כ-9,680 דולר.

19:30

הדאו ג'ונס רושם ירידה של 0.14%, לאחר שיא חדש שקבע בתחילת יום המסחר, לאחר שהנשיא טראמפ התבטא באופן ספקני בנוגע להתקדמות בשיחות הסחר עם סין ואמר כי "יש עוד דרך ארוכה". טראמפ ציין כי ארה"ב עשויה להטיל מכסים על מוצרים בשווי של 325 מיליארד דולר. נאסד"ק יורד ב-0.34% ומדד SַP 500 יורד ב-0.48%.

19:00

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים, בעוד המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר עונת הודחות. מדד פוטסי 100 עלה ב-0.60% , הדאקס ב-0.35% וקאק 40 ב-0.65%.

מניית מותג האופנה ברברי  שריכזה עניין במהלך היום סיימה אותה עם זינוק של 14%, לאחר שדיווחה על עלייה בהכנסות.

:18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות, הדאו רושם עליות קלות של 0.8%, נאסד"ק ו-S&P 500 נחלשים ב-0.06%.

הזהב שומר על יציבות לאור נתוני המכירות הקמעוניות של חודש יוני שהיו טובים מהצפוי. מחיר הזהב יורד ב-0.2% ל-1,410.95 דולר לאונקייה ומחיר החוזים העתידיים יורד ב-0.1% ל-1,411.7 לאונקייה.

המסחר באירופה מתנהל בעליות קלות, מדד דאקס עולה ב-0.45%, פוטסי 100 ב-0.64% וקאק 40 ב-0.72%. 

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של השנה. הבנקים, ג'י.פי מורגן, וואלס פארגו וגולדמן זאקס פרסמו דוחות ועקפו את התחזיות בשורה העליונה והתחתונה.

15:25

מניית בלו אפרון מזנקת בכ-7% לאחר שהכריזה על מתכונים עונתיים שיכללו חלבונים צמחיים מבשר של ביונדמיט.

מנייתה של דומינוס פיצה  נופלת ב-7.66% לאחר שהחברה פרסמה דוחות לרבעון השני, וחשפה מכירות נמוכות מהצפוי של חנויות זהות. 

בנק ההשקעות גולדמן זאקס דיווח על הכנסות של 9.4 מיליארד דולר, מתחת לצפי האנליסטים להכנסות של 8.83 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-5.81 דולרים, מעל לתחזיות לרווח של 4.89 דולרים למניה. ההכנסות של חטיבת הבנקאות להשקעות עלו גם הן על התחזיות, והסתכמו ב-1.86 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 1.77 מיליארד דולר.

וולס פארגו  עקף את התחזיות עם רווח למניה של 1.3 דולרים, לעומת הצפי לרווח של 1.15 דולרים למניה. ההכנסות הסתכמו ב-21.58 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 20.93 מיליארד דולר.

מאקרו

המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-0.4% בחודש יוני - מעל לצפי לעלייה של 0.1% בלבד.

13:45

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות, ולאחר השיא שנקבע אתמול במדדים דאו ג'ונס ונאסד"ק.

עונת הדוחות לרבעון השני בוול סטריט נמשכת עם פרסום תוצאות הבנק ג'י.פי מורגן צ'ייס  שרשם רווח למניה של 2.82 דולרים - מעל לתחזיות לרווח של 2.5 דולרים למניה. ההכנסות עלו על התחזיות המוקדמות של האנליסטים, והסתכמו ב-29.566 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 28.83 מיליארד דולר, ולעומת הכנסות של 28.388 מיליארד דולר ברבעון המקביל. עם זאת, בנק ההשקעות חתך את תחזית ההכנסות מתחום הריביות. מניית ג'י.פי מורגן יורדת ביותר מ-1% בטרום-מסחר.

ג'ונסון אנד ג'ונסון  דיווחה על רווח למניה של 2.58 דולרים - מעל לתחזיות שצפו רווח של 2.46 דולרים למניה. ההכנסות ירדו לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-20.5 מיליארד דולר, אך היכו את התחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. 

המסחר בבורסות אירופה שומר על יציבות. מניית ברברי  מזנקת ב-11%, ומניית איזיג'ט  ב-4.6%.

הפאונד הבריטי צונח ב-0.8% מול הדולר ויורד לשפל של שישה חודשים מול האירו, בצל הדברים שאמרו מועמדי המנהיגות השמרנית, בוריס ג'ונסון וג'רמי האנט, כי בכוונם לדחות את הסדר ה"באקסטופ" באירלנד במסגרת הפרידה מאירופה, כלומר ההסכם שמותיר את יחסי הסחר עם אירלנד למרות הברקזיט.

סקר ה-ZEW בגרמניה הראה כי סנטימנט המשקיעים הורע ביולי ונפל לרמה הנמוכה מזה 10 שנים, בצל מתיחות הסחר שבין סין לארה"ב ובצל המתיחות מול איראן. התשואות על האג"ח של ממשלת גרמניה ל-10 שנים מעמיקות בטריטוריה השלילית (מינוס 0.316%).

מנייתה של ברברי  מזנקת ב-16% לאחר שהחברה רשמה הכנסות נאות ברבעון.

בורסות אסיה נסגרו במגמת מעורבת, הניקיי איבד 0.7%, שנחאי השילה 0.16%, מנגד בהונג קונג נרשמה עלייה של 0.2%. 

10:10

המסחר בבורסות אירופה נפתח ביציבות עם נטייה לעליות. מדד הדאקס הגרמני מטפס ב-0.2% בהמשך לעלייה של 0.5% אתמול. הפוטסי עולה ב-0.1% והקאק ללא שינוי מהותי.

09:40

הבורסות באסיה נסחרות במגמה מעורבת - מדד הניקיי ננעל בירידה של 0.7%, שנחאי מאבדת 0.2%, ואילו הבורסה בהונג קונג מטפסת ב-0.1%.

חברת הטכנולוגיה שיאומי משילה 0.65%, יממה לפני שהיא אמורה להציג את דגם הסמארטפון החדש שלה. הירידה מתרחשת גם בצל היריבות עם חברת הטכנולוגיה המתחרה Realme, שהוציאה סמארטפון חדש לשוק והשתמשה במילותיה של שיאומי כנגדה בפרסום המוצר החדש שלה. 

הדולר אינדקס מתאושש קלות, ועולה ב-0.07% לאחר הירידה בסוף השבוע, והחוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים ביציבות בשעה זו. 

אמש ננעלו המדדים המובילים בוול סטריט בשיא, מלבד מדד ה-S&P 500 שנסוג קלות. הדאו ג'ונס והנאסד"ק עלו בעד 0.2% לרמת שיא, אם כי ההססנות בשוק מורגשת.

עוד כתבות

אייל חנקין / צילום: אמיר רון

מינויים ושדרוגים בקבוצת עזריאלי: אושר שכר המנכ"ל אייל חנקין

בעלי מניותיה של ענקית הנדל"ן המניב עזריאלי אישרו בימים האחרונים את שידרוג עלות העסקת המנכ"ל, אייל חנקין, ובעלת השליטה, דנה עזריאלי, בתפקידה כיו"רית, וכן אישרו את מינויו של דני גילרמן כדירקטור בלתי תלוי בחברה, ואת מינויים של אהוד רצאבי ויוסף שחק כדירקטורים חיצוניים (דח"צים)

דברים שנשכחו ברכבת / צילום: רכבת ישראל

600 פריטים נשכחים מדי יום ברכבת ישראל. כמה מבעליהם טורחים לחפש אותם?

משקפיים, טלפונים, מחשבים ניידים, קביים, מזוודות, שקיות קניות, גיטרות, ארנקים, דרכונים, ציוד צבאי, תכשיטים ומה לא ● בכל יום נאספים כ-600 פריטים שנשכחו ברכבת - אך למחלקת האבידות והמציאות פונים כ-100 איש ביום בלבד ● לאור הצטברות של פריטים רבים שנשכחו, ברכבת ישראל יוצאים במבצע להשבת האבידות לבעליהן

יגאל דמרי / צילום:איל יצהר

גם יגאל דמרי רוצה את אפריקה ישראל: מציע תמורה של כ-1.1 מיליארד שקל במזומן, מניות ואג"ח של חברת דמרי

גובה ההצעה של דמרי דומה לזה שהגישו יתר המתמודדים על אפריקה ישראל, אך חברת הנדל"ן מציינת כי "מרבית רכיבי ההצעה והתמורות המופיעות בה הן על בסיס מזומן או נכסים סחירים של המציעה" ● מניית דמרי מציגה מתחילת השנה זינוק מרשים של יותר מ-60% בערכה, שהוביל אותה לרמת שיא המשקפת לחברה שווי נוכחי של כ-1.4 מיליארד שקל

מכשירי גלקסי של סמסונג / צילום: יח"צ

סאני מתחילה למכור חבילת סלולר ב-14.90 שקל

החברה תמכור את השירות על בסיס הרשת של הוט מובייל

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

האם איילת שקד ניסתה לקדם את כניסתה לליכוד באמצעות הבטחה להשפעה על היועץ המשפטי לממשלה?

היום בצהריים פרסם עיתון "הארץ" (העיתונאי חיים לוינסון) כי במסגרת נסיונות ההצטרפות לליכוד, שקד שלחה שליחים מטעמה שניסו להבטיח לנתניהו שתעבוד למענו אצל היועץ המשפטי למממשלה אביחי מנדלבליט ותגבה מהלך של הענקת חסינות לנתניהו

רפי רותם. גם העונש צומצם צילום: איל יצהר

רפי רותם - עד בפרשת רצח או גם חשוד?

שבועיים אחרי רצח של עבריין, חושף השחיתות רפי רותם נלקח לתחנת משטרה ונחקר על מעורבות כביכול בפרשה ● לפי הפרקליטות, רותם היה רק עד בפרשת הרצח; לפי המשטרה, הוא היה גם חשוד ● עו"ד פנחס פישלר המסייע לרותם: "אני דורש שהפרקליטות תעביר את התיק המלא לעיונו של נציב התלונות דוד רוזן"

גללי פלדה במפעל הייצור / צילום: רויטרס

חד-אסף מפטרת עשרות עובדים על רקע הוזלת יבוא הפלדה לעומת ייצור מקומי

יצרנית הפלדה נימקה את הפיטורים בצורך לצמצם את היקפי הייצור בישראל ולהגדיל את מרכיב היבוא, "בלי לפגוע בהיקף המכירות הכולל" ● המניה מגיבה לדיווח בעלייה של 5%

אופיר כהן / צילום: גיא קרן

איך יגיב היועמ"ש בבג"ץ על העתירה לפסילת מינוי אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים?

ביום רביעי ידון בג"ץ בעתירה נגד מינויו של אופיר כהן למנכ"ל משרד המשפטים ע"י השר אמיר אוחנה ● בינתיים הוקפאה כניסתו לתפקיד ● אם היועמ"ש אביחי מנדלבליט יגן על המינוי, הוא יצטרך להסביר מדוע החליט לפעול בניגוד להנחיית היועמ"ש מ–1999 בנוגע למינויים בתקופת בחירות

גל הבר, אלון גונן / צילום: יח"צ

לאחר שמכר אשתקד מניות Plus500 תמורת מאות מיליוני שקלים: אלון גונן חוזר לקנות מניות בחצי המחיר

מנייתה של פלטפורמת המסחר המקוון נפלה 55% בשנה האחרונה, על רקע חולשה בתוצאות שנבעה מהחמרת הרגולציה בתחום ● היקף הרכישות של גונן - כ-43 מיליון שקל

מוצר של ונוס קונספט  / צילום: אתר החברה

חברת האסתטיקה הרפואית ונוס קונספט תמוזג לחברת רובוטיקה בנאסד"ק לפי שווי של 240 מיליון דולר

החברה הממוזגת צופה השנה הכנסות של 130-135 מיליון דולר, רובן מפעילותה של ונוס ● המנכ"ל דום סרפינו: "אנחנו רוצים להגדיל את השוק ללקוחות שהם לא פלסטיקאים ויכולים להרשות לעצמם רק את המכשיר שלנו בזכות המודל העסקי" ● "הרובוטיקה תהיה השדרוג הבא שלנו בשוק האסתטי"

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון./ צילום: רפי קוץ

המחקר של בנק ישראל על פריון מנותק מהמציאות העסקית בתחומי המיסוי והסלולר

מה הבעיה של דוח המחקר הראשון תחת הנהגתו של פרופ' אמיר ירון? למרות העובדה שבנק ישראל מתגאה מאוד בעבודת המחקר המקיפה, המלצותיו כלליות מדי, שלא לומר אשלייתיות ● אי-אפשר לכתוב המלצות תאורטיות, צריך לכתוב המלצות מעשיות ● דעה

ישראל אייכלר מול תמר זנדברג / צילומים: איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

הפרדה מגדרית במרחב הציבורי? תמר זנדברג וישראל אייכלר ראש בראש

סוגיות ההפרדה המגדרית באירוע לציבור החרדי בעפולה הציתה סערה ושלושה פסקי דין שונים בשבוע אחד ● האם משלם המסים צריך לשלם עבור אירועים שנוגדים את ערכיו, והאם מדינת ישראל צריכה להתערב באורחות חייהם של קהילות שונות החיות בקרבה? ● "גלובס" מפרסם את תפיסתם של תמר זנדברג וישראל אייכלר, שני פוליטיקאים משני קצוות הקשת הפוליטית, לגבי הפרדה מגדרית במרחב הציבורי

אילוסטרציה: shutterstock

בכירים באמזון תרמו ליו"ר ועדת ההגבלים העסקיים בקונגרס שחוקרת את החברה

לפי דיווח ב-CNBC, התרומות בוצעו חודשיים לפני השימוע שנערך ביולי בו השתתפו נציגים מאמזון ומענקיות טכנולוגיה נוספות ● פרופסור למדעי המדינה: "התרומות מצד הבכירים מצביעות על תחושת לחץ או איום גדול מפני רגולציה של הקונגרס" ● אמזון סירבה להגיב

פירות וירקות/ צילום: תמר מצפי

האם בקרוב כל הפירות והירקות בסופר יגיעו כשהם ארוזים?

משרד החקלאות יוצא במכרז לתמיכה ישירה ברשת שיווק שתציע פתרונות לאריזת פירות וירקות ● המכרז מיועד לרשתות השיווק ומאפשר להן להציע פתרונות לאריזת פירות וירקות, בתמורה לתמיכה ישירה משוערת של 9.5 מיליון שקל

בניה בשכונה החדשה מצפה ימים, צפת / צילום: עיריית צפת

הסבת מפעל הבטון של איטונג פגעה בתוצאות אינרום: הרווח הנקי צנח ביותר מ-20% ברבעון השני

חברת מוצרי הבנייה מציגה ירידה של 9% בהכנסות הרבעוניות ל-228 מיליון שקל וצניחה ברווח הנקי ל-23 מיליון שקל ● יביא לה מזל? מנכ"ל מפעל הפיס לשעבר, עמרי לוטן, ימונה לתפקיד מנכ"ל החברה הבת נירלט

דירות חדשות בקרית גת / צילום: איל יצהר

עלייה של 8% במספר עסקאות הנדל"ן במחצית הראשונה של 2019; רוב הרוכשים – זוגות צעירים

לפי נתוני הכלכלנית הראשית, מספר עסקאות הנדל"ן שבוצעו במחצית הראשונה של 2019 הגיע ל-54 אלף דירות ● מספר הדירות שנרכשו במסגרת הגרלות מחיר למשתכן מגיע לכ-13% מכלל העסקאות ● הכלכלנית הראשית מציינת את הגידול במספר העסקאות בדירות החדשות גם בשוק החופשי, כגורם שמוביל את השוק

איתן פטיגרו / צילום: יח"צ יוסי זליגר

ראש מועצת שוהם: בעלי קרקע מעכבים בנייה? שישלמו ארנונה כאילו הכול בנוי

ראש המועצה איתן פטיגרו מציע להשית על המתעכבים בבנייה ארנונה בגובה שימוש בזכויות הבנייה במגרש: "לממש את פוטנציאל ההכנסות ולמנוע פילים לבנים"

שכונת ברוקלין בניו יורק / צילום: shutterstock

חם בניו יורק: דמי השכירות במנהטן ובברוקלין מטפסים לשיאים חדשים

דמי השכירות למגורים במנהטן ובברוקלין עלו ביולי לשיא של לפחות עשר שנים ● בברוקלין עלתה השכירות החציונית ל-3,000 דולר לחודש, שיא חדש ● במנהטן היא עלתה ל-3,595 דולר לחודש, רק 100 דולר מתחת לשיא שנרשם בפברואר 2009 ● עליית השכירות משקפת ירידה במספר הדירות שזמינות בבניינים חדשים בתקופה של גידול חזק בתעסוקה

שמואל מועלם  / צילום: תמר מצפי

בגלל דוח מבקר המדינה: מנהל קופ"ח מאוחדת לשעבר דרש תנאי פרישה מוגדלים – ונדחה

כך הוביל דוח המבקר להטלת סנקציה: מנכ"ל קופ"ח מאוחדת לשעבר, שמואל מועלם, ערער על החלטות הממונה על השכר וביה"ד האזורי לשלול ממנו פיצויים מופלגים בשל דוח חריף של מבקר המדינה על התנהלותו ● ביה"ד הארצי דחה את הערעור וקבע: ניתן להפעיל סנקציות בשל הפרת נורמות ציבוריות ואתיות, גם אם לא מדובר בפלילים

צבי מרום,/ צילום: איל יצהר

באטמ מפרסמת דוח כספי ראשון לאחר חזרתה לבורסת ת"א: החברה עברה לרווח תפעולי ונקי

הכנסותיה של חברת הטכנולוגיה הסתכמו במחצית הראשונה של 2019 ב-56.2 מיליון דולר - ירידה של 3.4% ביחס לתקופה המקבילה ב-2018 ● עם זאת, בתחום הביו-רפואה נרשמה עלייה של 2% בהכנסות