גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

טראמפ אמר שהדרך עם סין עוד ארוכה, וול סטריט ננעלה בירידות

נשיא ארה"ב אמר כי יש עוד דרך ארוכה בשיחות הסחר עם סין ואיים בהטלת מכסים ● הדאו רשם ירידה של 0.09%, נאסד"ק ירד ב-0.43% ומדד S&P 500 ירד ב-0.34% ● המסחר באירופה ננעל בעליות, פוטסי 100 עלה ב-0.60%, הדאקס ב-0.35% וקאק 40 ב-0.65%

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בירידות קלות. הדאו רשם ירידה של 0.09%, נאסד"ק ירד ב-0.43% ומדד S&P 500 ירד ב-0.34%.

המשקיעים עוקבים אחר עונת הדוחות אולם דבריהם של שלושה בכירים אמריקאים השפיעו על המסחר. הנשיא טראמפ הביע ספקות לגבי ההתקדמות בשיחות הסחר עם סין, יו"ר הפד פאואל אמר כי אי ודאויות השפיעו על הסיכוי להורדת ריבית ואילו שר החוץ פומפיאו אמר כי איראן מוכנה למו"מ על תוכנית הטילים שלה ושלח את הנפט לירידות.

21:15

מחיר החוזים העתידיים על הנפט יורד בכ-4%, לאחר ששר החוץ של ארה"ב מייק פומפיאו אמר כי איראן מוכנה למשא ומתן על תוכנית הטילים שלה.

20:20

שער הביטקוין צנח בחדות בדקות האחרונות מתחת ל-10,000 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. הביטקוין איבד מערכו כ-9% ביממה האחרונה וירד לרמה של כ-9,680 דולר.

19:30

הדאו ג'ונס רושם ירידה של 0.14%, לאחר שיא חדש שקבע בתחילת יום המסחר, לאחר שהנשיא טראמפ התבטא באופן ספקני בנוגע להתקדמות בשיחות הסחר עם סין ואמר כי "יש עוד דרך ארוכה". טראמפ ציין כי ארה"ב עשויה להטיל מכסים על מוצרים בשווי של 325 מיליארד דולר. נאסד"ק יורד ב-0.34% ומדד SַP 500 יורד ב-0.48%.

19:00

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים, בעוד המשקיעים ממשיכים לעקוב אחר עונת הודחות. מדד פוטסי 100 עלה ב-0.60% , הדאקס ב-0.35% וקאק 40 ב-0.65%.

מניית מותג האופנה ברברי  שריכזה עניין במהלך היום סיימה אותה עם זינוק של 14%, לאחר שדיווחה על עלייה בהכנסות.

:18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות, הדאו רושם עליות קלות של 0.8%, נאסד"ק ו-S&P 500 נחלשים ב-0.06%.

הזהב שומר על יציבות לאור נתוני המכירות הקמעוניות של חודש יוני שהיו טובים מהצפוי. מחיר הזהב יורד ב-0.2% ל-1,410.95 דולר לאונקייה ומחיר החוזים העתידיים יורד ב-0.1% ל-1,411.7 לאונקייה.

המסחר באירופה מתנהל בעליות קלות, מדד דאקס עולה ב-0.45%, פוטסי 100 ב-0.64% וקאק 40 ב-0.72%. 

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של השנה. הבנקים, ג'י.פי מורגן, וואלס פארגו וגולדמן זאקס פרסמו דוחות ועקפו את התחזיות בשורה העליונה והתחתונה.

15:25

מניית בלו אפרון מזנקת בכ-7% לאחר שהכריזה על מתכונים עונתיים שיכללו חלבונים צמחיים מבשר של ביונדמיט.

מנייתה של דומינוס פיצה  נופלת ב-7.66% לאחר שהחברה פרסמה דוחות לרבעון השני, וחשפה מכירות נמוכות מהצפוי של חנויות זהות. 

בנק ההשקעות גולדמן זאקס דיווח על הכנסות של 9.4 מיליארד דולר, מתחת לצפי האנליסטים להכנסות של 8.83 מיליארד דולר. הרווח למניה הסתכם ב-5.81 דולרים, מעל לתחזיות לרווח של 4.89 דולרים למניה. ההכנסות של חטיבת הבנקאות להשקעות עלו גם הן על התחזיות, והסתכמו ב-1.86 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 1.77 מיליארד דולר.

וולס פארגו  עקף את התחזיות עם רווח למניה של 1.3 דולרים, לעומת הצפי לרווח של 1.15 דולרים למניה. ההכנסות הסתכמו ב-21.58 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 20.93 מיליארד דולר.

מאקרו

המכירות הקמעונאיות בארה"ב עלו ב-0.4% בחודש יוני - מעל לצפי לעלייה של 0.1% בלבד.

13:45

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים ביציבות על רקע המשך עונת הדוחות, ולאחר השיא שנקבע אתמול במדדים דאו ג'ונס ונאסד"ק.

עונת הדוחות לרבעון השני בוול סטריט נמשכת עם פרסום תוצאות הבנק ג'י.פי מורגן צ'ייס  שרשם רווח למניה של 2.82 דולרים - מעל לתחזיות לרווח של 2.5 דולרים למניה. ההכנסות עלו על התחזיות המוקדמות של האנליסטים, והסתכמו ב-29.566 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 28.83 מיליארד דולר, ולעומת הכנסות של 28.388 מיליארד דולר ברבעון המקביל. עם זאת, בנק ההשקעות חתך את תחזית ההכנסות מתחום הריביות. מניית ג'י.פי מורגן יורדת ביותר מ-1% בטרום-מסחר.

ג'ונסון אנד ג'ונסון  דיווחה על רווח למניה של 2.58 דולרים - מעל לתחזיות שצפו רווח של 2.46 דולרים למניה. ההכנסות ירדו לעומת הרבעון המקביל אשתקד ל-20.5 מיליארד דולר, אך היכו את התחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. 

המסחר בבורסות אירופה שומר על יציבות. מניית ברברי  מזנקת ב-11%, ומניית איזיג'ט  ב-4.6%.

הפאונד הבריטי צונח ב-0.8% מול הדולר ויורד לשפל של שישה חודשים מול האירו, בצל הדברים שאמרו מועמדי המנהיגות השמרנית, בוריס ג'ונסון וג'רמי האנט, כי בכוונם לדחות את הסדר ה"באקסטופ" באירלנד במסגרת הפרידה מאירופה, כלומר ההסכם שמותיר את יחסי הסחר עם אירלנד למרות הברקזיט.

סקר ה-ZEW בגרמניה הראה כי סנטימנט המשקיעים הורע ביולי ונפל לרמה הנמוכה מזה 10 שנים, בצל מתיחות הסחר שבין סין לארה"ב ובצל המתיחות מול איראן. התשואות על האג"ח של ממשלת גרמניה ל-10 שנים מעמיקות בטריטוריה השלילית (מינוס 0.316%).

מנייתה של ברברי  מזנקת ב-16% לאחר שהחברה רשמה הכנסות נאות ברבעון.

בורסות אסיה נסגרו במגמת מעורבת, הניקיי איבד 0.7%, שנחאי השילה 0.16%, מנגד בהונג קונג נרשמה עלייה של 0.2%. 

10:10

המסחר בבורסות אירופה נפתח ביציבות עם נטייה לעליות. מדד הדאקס הגרמני מטפס ב-0.2% בהמשך לעלייה של 0.5% אתמול. הפוטסי עולה ב-0.1% והקאק ללא שינוי מהותי.

09:40

הבורסות באסיה נסחרות במגמה מעורבת - מדד הניקיי ננעל בירידה של 0.7%, שנחאי מאבדת 0.2%, ואילו הבורסה בהונג קונג מטפסת ב-0.1%.

חברת הטכנולוגיה שיאומי משילה 0.65%, יממה לפני שהיא אמורה להציג את דגם הסמארטפון החדש שלה. הירידה מתרחשת גם בצל היריבות עם חברת הטכנולוגיה המתחרה Realme, שהוציאה סמארטפון חדש לשוק והשתמשה במילותיה של שיאומי כנגדה בפרסום המוצר החדש שלה. 

הדולר אינדקס מתאושש קלות, ועולה ב-0.07% לאחר הירידה בסוף השבוע, והחוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים ביציבות בשעה זו. 

אמש ננעלו המדדים המובילים בוול סטריט בשיא, מלבד מדד ה-S&P 500 שנסוג קלות. הדאו ג'ונס והנאסד"ק עלו בעד 0.2% לרמת שיא, אם כי ההססנות בשוק מורגשת.

עוד כתבות

מעבדת סטארטאפ  / צילום: רויטרס

התוכנית של הממשלה להפיכת ידע אקדמי לסטארט-אפים צעירים

משרד המדע והמועצה הלאומית לכלכלה גיבשו המלצות כדי לעודד מוסדות אקדמיים למסחר ידע שנצבר בכותליהם ● בין ההמלצות: התמקדות במספר פטנטים ורישיונות ולא רק בהכנסות, תוכניות יזמות לחוקרים והקמת קרנות השקעה

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 9 בדצמבר 2019

אתמול באיכילוב: 19 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

מתקן ההתפלה בשורק / צילום: איל יצהר

המכרז להקמת שורק ב': ועדת המכרזים אישרה מחדש את החלטתה להעביר את IDE והאצ'יסון לשלב הסופי

בעקבות ביקורת שמתח ביהמ"ש  על ועדת המכרזים להתפלה, היא הסכימה לבטל את החלטתה לפיה IDE והאצ'יסון, מפעילות מתקן ההתפלה שורק א' שלגביו התגלו ממצאים חמורים למרמה, ימשיכו לשלב הבא במכרז להקמת מתקן שורק ב', וערכה דיון מחודש במועמדותן

סניף רשת BE פארם של שופרסל באילת / צילום: שיר גולני

מנסה לשפר את הרווחיות: שופרסל תחל לאחד את פעילות הסחר שלה עם Be

ספקים בתחום מוצרי הצריכה עודכנו בשבוע האחרון כי Be תאחד את רוב פעילות הסחר שלה עם שופרסל • שופרסל: "פועלת ליצירת סינרגיה מירבית בין הרשתות"

גידי מרק ובן וונג  / צילום: ג'ניה פמייר

מה גרם לקבוצה סינית לתרום לארגון תגלית

וגם: במחשבה טובה נבחר ועד מנהל לקידום מטרותיה של העמותה

 אלדד בן משה / צילום: יחצ

אלדד בן משה, מנכ"ל נשר הנכנס, רכש 5% ממניות משאב

את תפקידו החדש בנשר, יתחיל בן משה בתקופה הקרובה ● בימים האחרונים הוא רכש כ-5% ממניות משאב ב-60-80 מיליון שקל

נתניהו השבוע בכנס הליכוד וגנץ מחזיר את המנדט לנשיא / צילומים: שלומי יוסף, רויטרס

הסיכום הכספי בין כחול לבן לליכוד בבחירות הבאות: תוספת של 62 מיליון ש'

לאחר ההסכמה על מועד הבחירות שנקבע ל-2 במרץ, הליכוד וכחול לבן הגיעו להסכמה נוספת הנוגעת למימון מערכת הבחירות השלישית ב-12 החודשים האחרונים ● בליכוד ביקשו להוסיף תקציב של 130 מיליון שקל, כחול לבן סירבו ולבסוף סוכם על סכום הנמוך במחצית

איתן אורנשטיין / צילום: דוברות בתי המשפט

קריסת אורתם סהר: ביהמ"ש הותיר סיכוי לשיקום החברה

השופט אורנשטיין מינה את עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה כנאמנים זמניים לחברה ולשתי חברות קשורות שנכנסו לקשיים ● על אף שמצא כי הן "חדלות פירעון לפי הגדרת החוק", וכי חובותיהן מסתכמות בעשרות מיליוני שקלים, הוא נמנע מלהוציא להן בשלב זה צו לפתיחת הליכים

משמר החופים הלובי וסירת מהגרים / צילום: HANI AMARA, רויטרס

במאבק של אירופה נגד המהגרים, החלומות של האפריקאים הופכים במהרה לסיוט בלב ים

הסכם כלכלי בין לוב לאיטליה, שזכה לתמיכת האיחוד האירופי אך גם לביקורת מצד צרפת, מביא להקטנה משמעותית של היקף ההגירה • במקביל האפריקאים שנמלטים ממלחמות ועוני ממשיכים לנסות לחצות את הים - רק כדי להיות מוחזרים למתקני כליאה בלוב שבה מתקיימת מלחמת אזרחים

קרל תומס נוימן / צילום: BENOIT TESSIER, רויטרס

יו"ר אופל לשעבר מונה לחבר הנהלה בסטארט-אפ Cartica AI

בענף הרכב מעריכים כי קרל תומס נוימן הצטרף להנהלה בעקבות הבשת"פ של החברה עם ב.מ.וו וטויוטה, שמטרתו להתחרות בשליטה של מובילאיי בשוק מערכות הסיוע לנהיגה

מגדלי חוף הכרמל / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

"לתשובה אין הרשאה לתכנן את ייבוש הים לפרויקט מגדלי חוף הכרמל"

כך טען היום נציג המדינה בדיון בבימ"ש ● זאת כחלק מדיון על עתידו של הפרויקט השנוי במחלוקת "מגדלי חוף הכרמל" שנמצא בדרום קו החוף החיפאי ● כחלק מבניית הפרויקט תוכנן לייבש שטח שנמצא בסמיכות לחוף

וירג'ין אטלנטיק / צילום: יחצ

אפקט התחרות: וירג'ין אטלנטיק רוצה את לקוחות היוקרה של אל על ושל בריטיש

החברה יוצאת בפעילות המזמינה את חברי מועדון הנוסע המתמיד בדרגת פלטינום ויותר באל על להשוות את סטטוס הנוסע המתמיד שלהם למשך שנה

פול וולקר / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

פול וולקר, יו"ר הפד לשעבר שחתום על ריסון האינפלציה, הלך לעולמו בגיל 92

הבנקאי הביישן שכיהן כיו"ר הפד תחת הנשיאים ג'ימי קרטר ורונלד רייגן שהשפיע במידה רבה גם על התפתחות הרגולציה בסקטור הבנקאות, ועל שמו נקרא חוק וולקר

בני גנץ ויאיר לפיד / צילום: שלומי יוסף

לפיד: לא אדרוש רוטציה; גנץ לנתניהו: הודע אם אתה עומד על החסינות

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר היום כי הוא קורא לנתניהו להודיע לאזרחי ישראל אם הוא מתכוון להתעקש על החסינות עבור עצמו. "אני חוזר ופונה לרה"מ, אם תוותר על החסינות, אנו נהיה שותפים לתחילת שיח" ● לפיד: "לא תהיה רוטציה. גנץ הוא המועמד שלנו לראשות הממשלה"

שי באב"ד ומשה כחלון / צילום: ליאור מזרחי

מבקר המדינה החדש מרוקן מתוכן את הדוח על הגירעון

ל”גלובס” נודע כי מהדוח שצפוי להתפרסם בסוף החודש הוסרו פרקים שלמים והוא לא יכלול אמירות אישיות שהופיעו בטיוטה, על התערבות פוליטית בעבודת הדרג המקצועי במשרד האוצר • בדיון בכנסת גילה המבקר כי הוא התערב באופן אישי במחלוקת שנוצרה במשרדו בנושא

מפעלי ים המלח / צילום: רויטרס

המלחמה על קרן העושר: רשות המסים בדרך לחקיקה נגד כיל, שוקלת גם הליכים משפטיים

במשרד האוצר זועמים על כיל: השומה שהגישה לשנת 2018 כוללת תרגילים חשבונאיים, שחוסכים ממנה תשלום מס לקרן העושר • גורם ממשלתי: "יש כאן כמעט חצייה של הגבול הפלילי" • באוצר אומרים כי חברות נוספות מתחמקות מתשלום תמלוגים • כיל: אנחנו פועלים בשקיפות ולפי חוק

מטוס וויז אייר/יחצ

תנועה הנוסעים בנתב"ג ממשיכה לגדול, וחברות הלואו קוסט ממשיכות להרוויח מזה

שש שנים לפתיחת השמיים - וחברות הלואו קוסט כבר תופסות נפח של 30% מהמושבים בקווים השונים מישראל ואליה ● מספר המושבים בטיסות מת"א ליעדים שונים באירופה הגיע ליותר מ-20 מיליון ב-2019, כפול ממספר המושבים ב-2013, שנה לפני פתיחת השמיים

יעקב פרי / צילום: תמר מצפי, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

דיווחים בגרמניה: ראש השב"כ לשעבר בעקבות "שוד התכשיטים הגדול בהיסטוריה"

CGI Group, שבראשה עומד ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי, מעורבת לפי הדיווחים בניסיון למצוא מי שדד תכשיטים ויהלומים בשווי רב ממוזיאון היסטורי בדרזדן לפני שבועיים ● המשטרה מציעה פרס של חצי מיליון אירו למידע על השוד

פרויקט The Upper House של גינדי תל אביב / צילום: מצגת החברה

מגוריט בדרך לרכוש 110 דירות מגינדי החזקות

קרן מגוריט שעוסקת בהשכרת דירות לטווח ארוך וחברת גינדי החזקות חתמו על הסכם אופציה למכירת 110 דירות בפרויקט שיוזמת גינדי בשכונת יד אליהו בת"א ● אם העסקה תתממש, הקרן תשלם עבור הדירות 268 מיליון שקל

יחיאל שמן / צילום: יחצ

הפתעה בבזק: ועד עובדי פלאפון ובזק בינלאומי הכריזו על סכסוך עבודה

הסיבה: כניסת סרצ'לייט כבעלת שליטה ● הוועדים בפלאפון ובבזק בינלאומי דורשים לקבל מענקים ואופציות, למנות דירקטור מטעמם לדירקטוריון ולהאריך את הסכמי העבודה הקיבוציים שנחתמו איתם השנה בעוד שנתיים