גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה שלילית בוול סטריט: טבע ירדה לרמת שפל היסטורית; הנפט איבד 1.5% לאחר דוח המלאים

מלאי הנפט בארה"ב ירד בשבוע החולף מעבר לצפוי ● ספר הבז' של הפד: הכלכלה צמחה באופן "צנוע" ממאי עד יולי ● בנק אוף אמריקה היכה את תחזית הרווח למניה ברבעון השני ● בורסות אירופה ננעלו בירידות, בהובלת הקאק הצרפתי

וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס
וול סטריט. גם אם שוק האג”ח מזהה סיכון, נראה ששוק המניות לא יודע עליו כלום / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בוול סטריט ננעל בטריטוריה האדומה זה היום השני ברציפות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. מדד S&P 500 איבד 0.6%, הנאסד"ק ירד ב-0.5%.

מניית טבע  איבדה כ-1% למחיר של 8.12 דולרים למניה, רמת שפל היסטורית.

21:45

מחיר הנפט מאבד 1.6% מערכו מתחת ל-57 דולרים לחבית לאחר פרסום דוח ה-EIA שהצביע על ירידה חדה מהצפוי במלאים בארה"ב. אלו ירדו ב-3.1 מיליון חביות - לעומת התחזיות המוקדמות של הכלכלנים לירידה של 2.7 מיליון חביות.

21:00

ספר הבז' של הפד שפורסם הערב הצביע על התרחבות הכלכלה האמריקאית באופן צנוע בסקר האחרון שמדד את התקופה שבין אמצע מאי לתחילת יולי. עם זאת, הסנטימנט החיובי נשמר למרות החששות לגבי ההשפעה השלילית בקשר לאי הוודאות ביחסי הסחר שבין ארה"ב לסין.

מניית אמזון  נסחרת על רקע סיומו של יום ההנחות הגדול - פריים דיי.

20:00

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות קלות על רקע המשך עונת הדוחות. מדד S&P 5000 מאבד 0.3%, הדאו ג'ונס משיל 0.2% והנאסד"ק יורד ב-.1%. מדד הפחד (VIX) קופץ ב-2.5%.

מניית טבע  מאבדת 2.2% ויורדת למחיר של 8 דולרים. מוקדם יותר השבוע גולדמן זאקס חתך מוקדם יותר המלצה למניה ואת מחיר היעד ל-6 דולרים למניה.

חברת התרופות אבוט העלתה תחזיות וצופה כעת לשנה הפיסקלית רווח למניה בטווח של 3.27-3.21 דולרים, לעומת תחזית קודמת לרווח של 3.25-3.15 דולרים למניה.

אינטראקטיב ברוקרס' דיווחה על תוצאות מאכזבות לרבעון השני של השנה, עם רווח של 46 סנט למניה - הרבה מתחת לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק לרווח של 53 דולרים למניה. התוצאות הושפעו מירידה בפעילות המסחר ועלייה של 8% בהוצאות.

גולדמן זאקס חתך את ההמלצה למניית ליוויס' מ'ניטרלי' ל'מכירה' והמניה יורדת ביותר מ-5%.

18:34

המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בטריטוריה האדומה, בהמשך לירידות קלות שנרשמו אמש. 

מניית טבע  יורדת למחיר של 8 דולרים בלבד. מוקדם יותר השבוע מורגן סטנלי חתך המלצה למניה והוריד את מחיר היעד באגרסיביות. נטפליקס צפויה לפרסם הערב לאחר המסחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה. גם IBM ואיביי יפרסמו דוחות. בזירת הבנקאות מורגן סטנלי צפוי לפרסם גם הוא דוחות לאחר המסחר.

מאוחר יותר הערב (21:00) שעון ישראל יפורסם ספר הבז' של הפד שישקף את הפעילות הכלכלית בקרב 20 מחוזות בארה"ב.

באירופה המסחר ננעל בירידות בהובלת הקאק הצרפתי שאיבד -0.76%. הדאקד ירד בשיעור דומה והפוסטי הבריטי השיל 0.6% לצד ירידת המטבע המקומי לשפל של שנתיים מול הדולר. הבורסה בשטוקהולם איבדה 2%. 

הבנק הגדול בגרמניה, דויטשה בנק , עלה לכותרות עקב הדיווח ב"בלומברג" לפיו קרנות גדולות מבצעות משיכות ענק מהבנק לאחר ההודעה על קיצוץ עובדים ומכירת חטיבות.

16:39

המסחר בוול סטריט נפתח ביציבות במדדים המובילים. מניית טבע ממשיכה במומנטום השלילי ומאבדת 3.5% מתחת ל-8 דולרים למניה.

15:40

החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק מצביעים היום (ד') על פתיחת מסחר יציבה, ללא שינויים מהותיים, על רקע הגל האחרון של פרסום דוחות לרבעון השני.

סי.אס.אקס  פרסמה תוצאות חלשות מהצפוי, והודיעה כי היא צופה כי ההכנסות לשנה כולה יירדו בין 1% ל-2%. 

יונייטד איירליינס  עקפה את תחזיות האנליסטים בהכנסות וברווחים, והרחיבה את תוכנית רכישת המניות העצמית שלה (בייבק) ב-3 מיליארד דולר.

יותר מ-7% מחברות מדד S&P 500 כבר דיווחו את דוחותיהן לרבעון השני, מתוכן כ-85% הציגו רווחים שעלו על תחזיות האנליסטים.

היום פורסם נתון התחלות הבנייה בארה"ב, שהצביע על ירידה של 0.9% - לשיעור עונתי של 1.253 מיליון יחידות ביוני. הצפי היה ל-1.261 מיליון יחידות. 

באירופה החשש ממאבק הסחר העולמי שולח את השווקים לירידות. מניית יצרנית ציוד הטלקום אריקסון  צונחת בכ-7% לאחר שהזהירה כי העלויות של זכייה בחוזים חדשים עלולות להשפיע לשלילה על רווחיותה במחצית השנייה של השנה. 

14:00

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת. בנק אוף אמריקה  היכה את תחזיות הרווח למניה ברבעון השני של 2019, כשרשם רווח של 74 סנט למניה, לעומת 63 סנט לעומת 62 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד, ומעל לתחזיות האנליסטים בשוק לרווח למניה של 71 סנט. בשורה העליונה, ההכנסות ירדו במעט מהתחזיות והסתכמו ב-23.08 מיליארד דולר, לעומת הצפי להכנסות של 23.11 מיליארד דולר, ולעומת הכנסות של 22.55 מיליארד דולר ברבעון המקביל. בנק אוף אמריקה צפוי להגדיל את שיעור הדיבידנד המחולק למשקיעים ב-20%.

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בשעה זו ביציבות.

מדד המחירים לצרכן בגוש האירו עלה בחודש יוני ב-0.2%, לעומת הצפי לעלייה של 0.1%. בחישוב שנתי מדובר בעלייה של 1.3% לעומת הצפי לעלייה של 1.2%.

הליש"ט הבריטית בשפל של שנתיים מול הדולר האמריקאי בצל חוסר הוודאות סביב הברקזיט.

11:30

נמשכות הירידות באירופה.

באסיה נסגר המסחר בבורסת שנחאי  בירידה של 0.2%, ובשנזן עלה המדד בשיעור דומה. 

בסינגפור נרשמה צניחה של 17.3% ביצוא ללא נפט מהמדינה ביוני, הרחק מעבר לצפי לירידה של 9.9% בסקר הכלכלנים של רויטרס. מדובר גם בירידה הגדולה ביותר מאז פברואר 2013, אז צנח היצוא ב-33.2%.

10:30

בורסות אירופה החלו את המסחר במגמה מעורבת, לאחר שהערותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הסחר מול סין פגעו בסנטימנט המשקיעים, ועוררו מחדש את החששות מהנושא.

מדד סטוקס אירופה 600  נסחר בירידה קלה, בהובלת מדד הנפט והגז שצונח ב-1.2%, בעוד שבעליות מוביל מגזר המוצרים למשק הבית, עם עלייה של 0.5%.   

08:45

מחיר הביטקוין ממשיך לרדת הבוקר, לאחר שאתמול צנח ב-13%. נכון לשעה 7:30 הבוקר עומד שער הביטקוין (BTC) על קרוב ל-9,380 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. זהו מחירו הנמוך ביותר של הביטקוין מאז 20 ביוני - והוא מתקרב לשפל של חודש. שער הביטקוין נפל ב-27% בשבוע האחרון.

נפילת הביטקוין באה במידה רבה על רקע הלחץ הפוליטי והרגולטורי הגובר בעולם על תוכנית המטבע הדיגיטלי של פייסבוק, ליברה. דיויד מרכוס, העומד בראש פרויקט ליברה, עבר אתמול חקירה באש צולבת בשימוע שנערך בסנאט האמריקאי.

7:15

המסחר בשוקי אסיה מתנהל היום (ד') במגמה שלילית, בעקבות ההתפתחויות אמש בחזית הסחר בין ארה"ב לסין.

במסחר הבוקר נרשמו ירידות של כ-0.1% בבורסת שנחאי   בעוד שבשנזן  נרשמו עליות של כ-0.2%. בבורסת הונג קונג ירד מדד הנג סנג  בכ-0.4%.

ביפן נפל מדד ניקיי   ב-0.4% עם ירידה של יותר מ-2.5% במניית קבוצת סופטבנק .

בקוריאה הדרומית צנח מדד קוספי  בכ-1%, עם ירידה של 1.5% במניית יצרנית השבבים SK Hynix, בעוד שבאוסטרליה נרשמו עליות של כ-0.5% במדד S&P/ASX 200 .

עוד כתבות

צילום: באדיבות סרטי יונייטד קינג

שי גולדן נגד אור סיגולי במלחמת תרבות: "1917" - סרט חד פעמי או יצירה גנרית?

"1917" - קלישאה או יצירת מופת? אור סיגולי בטוח שזהו סרט גנרי ושטחי ● שי גולדן משוכנע שזה סרט היסטורי תרתי משמע ● מדור התרבות של G מכריז מלחמה

מפרץ חיפה / צילום: תמר מצפי

המשרד להגנת הסביבה הוציא צו סגירה למפעל הביטומן של בזן

הצו ייכנס לתוקף רק בחודש אפריל בכדי לאפשר היערכות משקית ● למרות שבז"ן מודעים לדרישות הסביבתיות כבר מ-2016, החברה לא נערכה כיאות והמשמעות כעת היא הפסקת הייצור עד סוף השנה לפחות ● בזן: "נמשיך להשקיע משאבים משמעותיים במטרה לשמור על הסביבה"

גליה שילה-סום, לונדון / צילום: אלבום פרטי

להיכנס לחדר לידה ולצאת עם חשבונית של 127 אלף דולר

גליה שילה-סום זוכרת מצוין את האחות הצמודה שנענתה לכל קריאה שלה כשילדה בארה"ב, וגם את זאת שזרקה אותה מהמיטה כשילדה באנגליה ● היום היא חיה בלונדון, מגדלת ילדים בריטיים מנומסים ותוהה איך יסתדרו אם יחזרו פעם לארץ ● האזינו לפודקאסט "דברים שרואים משם"

קופקסון 40 מ״ג / צילום: יחצ

הסוף של משפט טבע-פרוניורון? העליון דחה את ערעור טבע

לאחר מעל עשור של התדיינות משפטית, כשפרונוירון האשימה את טבע בסיכון חיי חולים, וטבע האשימה את מייסדת פרונוירון בסילוף תוצאות ניסויים, אושרר פסק הדין של המחוזי: טבע ביצעה ניסוי שלא תוכנן היטב, ועליה להחזיר לפרוניורון את הרישיון לקופקסון על התוויות שאינן טרשת נפוצה

כרמים במונטהלצ'ינו / צילום: יחצ חול

הקיאנטי האמיתי: היינות יוצאי הדופן של טוסקנה

מבין יינות מחוז קיאנטי מתנשאים לטובה היינות של הכפרים מונטלצ'ינו ומונטפולצ'יאנו

דונלד טראמפ / צילום:  רויטרס - Mike Segar

הסנאט אישר את הסכם הסחר בין ארה"ב, מקסיקו וקנדה

ברוב של ברוב של 89 קולות מול 10 מתנגדים אושר ההסכם שיסדיר את הסחר בין ארה"ב, מקסיקו וקנדה ● הוא יחליף את ההסכם הקודם בין השלוש שהיה ידוע בראשי התיבות NAFTA ושהחזיק מעמד במשך 25 שנה

ארז שמול / צילום: יח"צ

תלמה תיירות ממשיכה להתחמש לקראת ההנפקה בת"א: רוכשת את אמריקן אקספרס נסיעות תמורת 130 מיליון שקל

איסתא, בעלת השליטה הנוכחית בחברה הנמכרת, צפויה לרשום ממכירת מניותיה רווח של כ-74 מיליון שקל ● בדרכה להנפקה, השבוע נודע כי תלמה מתכוונת לרכוש את אתר Smartair תמורת כ-40 מיליון שקל

מתחם המרכז הקהילתי בשכונת גילה בירושלים - 7 כתבות הנדל"ן שעשו את השבוע / הדמיה: איי אל וויופוינט

מאות מיליונים לורטהיימרים, ומה מחפשת הראל בסן פרנסיסקו. כותרות הנדל"ן

רכישה נדל"נית רביעית בחמש שנים לחברת הביטוח הראל בסן פרנסיסקו, מה הם מחפשים שם? איזה אייקון אדריכלי בירושלים עומד לעבור מן העולם, הכתבה הכי מתסכלת שעורכת מוסף הנדל"ן שלנו, הלית ינאי-לויזון, כתבה, והאם התגלה העיוות הגדול ביותר של תוכנית מחיר למשתכן

הכדורסלן ספנסר דינווידי מקבוצת ברוקלין נטס ב-NBA  / צילום: רויטרס

כוכבי ה-NBA מחממים את הביטקוין: מחירו בשיא של חודשיים

אתמול השיקה קבוצת סקרמנטו קינגס פלטפורמה למכירות פומביות המבוססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין ● הכדורסלן ספנסר דינווידי מנהל מגעים עם ה-NBA, שמתנגדת למכירת אג"ח דיגיטלית המגובה בחוזה שלו בברוקלין נטס ● הביטקוין עלה ב-20% מתחילת 2020

סוחרים בבורסה של ניו יורק/  צילום: רויטרס, Jeenah Moon

נעילה חיובית בוול סטריט: מדד S&P 500 עלה ב-0.38%; אלפאבית הוסיפה 2% לערכה

מספר אישורי הבנייה בארה"ב בדצמבר 2019 הגיע לשיא של 13 שנים ● בורסות אירופה ננעלו בעליות שערים ● המדדים העיקריים באסיה ננעלו בעליות, על אף הדיווח על הצמיחה הנמוכה ביותר בכלכלת סין מזה שלושה עשורים

בנימין נתניהו/ צילום: תמר מצפי

נתניהו: בן גביר צריך לפרוש; בן גביר: שלא יטיף מה שאינו עושה בעצמו

מסביבת נתניהו נמסר כי הווטו שהציב נפתלי בנט נגד בן גביר העמיד בסכנה את כל שלטון הימין ● בן גביר הגיב לדברי נתניהו: "אם נתניהו היה פורש הייתה מוקמת ממשלה. שלא יטיף לבן גביר"

טראמפ בעצרת בחירות בוויסקונסין, השבוע / צילום: רויטרס

פרשנות: שנת הבחירות החלה: האם אמריקה תצביע גם הפעם לפי פנקס הצ'קים

כל מה שאנחנו יודעים על תבניות התנהגות פוליטיות בארה"ב מחייב אותנו להניח שדונלד טראמפ ייבחר מחדש ● "האמריקאים מצביעים בעד פנקס השיקים שלהם", ושנות טראמפ מציינות גאות ותעסוקה כמעט מלאה ● למרות זאת, כל הסקרים חוזים את תבוסתו ● הסיבה: סלידה מהתנהגותו ● שלוש שנות נשיאות. פרויקט מיוחד

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 15 בינואר 2020

אתמול באיכילוב: 8 נפגעי תאונות קורקינט ואופניים חשמליים

מדי יום "גלובס" ובית החולים איכילוב מדווחים על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

הבורסה סגרה את היום בעליות: ת"א 35 קפץ 0.7%, פריגו ואלוני חץ הובילו את העליות

טבע, שקפצה ב-20% בשני ימי המסחר הקודמים, הוסיפה 0.3% לערכה ● אלוני חץ זניקה ב-3.5% ושיכון ובינוי ב-2.2% ● לאומי שוקי הון: "הסכם הסחר בין סין לארה"ב מגולם במלואו במחירי המניות"

לאן נעלם דוח הגירעון באתר משרד האוצר? / צילום מסך של אתר משרד האוצר, אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

האם המסמך עם תחזית הגירעון של האוצר הועלם כדי לא לפגוע בסיכויי הליכוד בבחירות?

המסמך, שהוצג השבוע בפני ישיבת הממשלה, נעדר מאתרי הממשל הרשמיים ובניגוד לשנים קודמות אינו זמין לציבור הרחב ● אולי זה קשור לכך שבליכוד רואים בו מסמך פוליטי שיכול לפגוע בסיכויי ההצלחה בבחירות

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב / צילום: Carlos Barria, רויטרס

"גלובס" במסע לסיקור הבחירות בארצות הברית

כדי לראות את הנעשה במראה עיניים ולחוש במגע ידיים, כתבת "גלובס" טל שניידר תמריא לארה"ב ותדווח היישר מהשטח

משה ברקת / צילום : רפי קוץ

ברקת על סוכנויות ביטוח של חברות כרטיסי אשראי: "צריך לדעת שאין מדובר רק בתחרות טורפנית לזמן קצר"

לאחר שרשות התחרות נתנה אור ירוק להקמת סוכנות ביטוח בבעלות חברת כרטיסי אשראי, הממונה על רשות שוק ההון, משה ברקת, מבהיר מהם תנאיו ושיתיר זאת רק לסוכנות אובייקטיבית שתפעל מול מגוון חברות ביטוח

ב.מ.וו 118  2020 / צילום: יח"צ

עם הפנים קדימה: ההנעה של סדרה 1 החדשה של ב.מ.וו

הרשת סערה כאשר ב.מ.וו החליטה לצייד את סדרה 1 בהנעה קדמית ולא אחורית ● למרות אובדן הייחוד, מדובר במכונית ספורט נעימה לנהיגה שמציעה תא נוסעים מרווח ● מחיר גבוה ואבזור בסיסי מצומצם יקשו על המכונית לנצח את המתחרים

סוחר בבורסת ניו יורק / צילום: רויטרס

המדדים בוול סטריט קפצו לשיא כל הזמנים; אלפאבית חצתה לראשונה שווי של טריליון דולר

הנאסד"ק הוסיף 1.06% לערכו, הדאו ג'ונס עלה ב-0.9% ● מספר התביעות הראשונות לדמי אבטלה עמדו בארה"ב בשבוע האחרון על 204 אלף לעומת צפי ל-216 אלף ● דוחות חיוביים למורגן סטנלי הזניקו את המניה ● מניית יצרנית המטוסים והרכבות בומברדייה קרסה בצל אזהרת רווח

מייסדי אפסגון, ניצן שפירא ורן רבנזפט / צילום: אביב קורט

הסטארט-אפ הישראלי-אמריקאי אפסגון גייס 16 מיליון דולר לאיתור שגיאות באפליקציות ענן

אפסגון הוקמה ב-2017 ע"י ניצן שפירא ורן רבנזפט, ועד היום גייסה כ-20 מיליון דולר בסך-הכול ● הפלטפורמה שפיתחה החברה מספקת ניתוח אוטומטי מלא של אפליקציות ענן בסביבת מיקרו-סרוויסים