גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בירוק על רקע דברי וויליאמס; הזהב טס

נשיא הפד של ניו יורק דוחק בהורדת הריבית והעביר את וול סטריט לעליות ● עונת הדוחות נמשכת: הלילה לאחר המסחר מיקרוסופט צפויה לפרסם דוחות ● מורגן סטנלי עולה ב-1.4% לאחר שהבנק היכה את תחזית הרווח למניה ב-9 סנט ● פיליפ מוריס ואיביי קופצות לאחר הדוחות ● אפל זוכה להעלאת המלצה מצד בית ההשקעות ריימונד

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid
וול סטריט IBM / צילום: Reuters, Brendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים המובילים בוול סטריט קטעו רצף ירידות לאחר הציפייה להורדת ריבית עקב דברי נשיא הפד של ניו יורק. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.3%, ומדד S&P 500 טיפס ב-0.4%.

מחיר הזהב, הנחשב לחוף מבטחים בעתות משבר, זינק ב-1.8% ל-1,449 דולרים לאונקייה, וזאת על רקע הדברים שאמר נשיא הפד של ניו יורק בנוגע לצורך המידי בהפחתת הריבית שכן "עדיף לנקוט באמצעי מניעה מאשר להמתין לאסון".

22:00

המדדים המובילים בוול סטריט עברו להיסחר בטריטוריה הירוקה על רקע דבריו של נשיא הפד' של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, שאמר כי הפד' צריך לפעול "במהירות ובעוצמה" במטרה לעצור את תחילתה של האטה כלכלית. "עדיף לנקוט באמצעי מניעה מאשר להמתין לאסון", הוסיף וויליאמס.

הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%, מדד S&P 500 מטפס ב-0.4%, הנאסד"ק עולה ב-0.3%.

מחיר חבית נפט איבד 2.3% וננעל ברמה של 55.3 דולר לחבית, וזאת על רקע חזרתן לפעולה של אסדות קידוח במפרץ מקסיקו לאחר סיומה של סופת ההוריקן. 

18:35

המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בירידות בהובלת הדאקס הגרמני שאיבד 0.9%. הקאק הצרפתי ירד 0.3% והפוטסי הבריטי איבד 0.6%. בוול סטריט, המדדים מאבדים עד 0.4% ברקע להמשך עונת הדוחות.

18:15

מחיר הביטקוין מתאושש מהירידות שרשם בשבוע האחרון ומטפס ביממה האחרונה בכ-5%. לפי נתוני אתר CoinMarketCap, בשעה האחרונה זינק שער ה-BTC  שוב מעל לרף ה-10,000 דולר ונע קרוב ל-10,200 דולר ליחידה.

17:35

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. אחרי פרסום הדוחות: מניית איביי  מזנקת, נטפליקס  צוללת ב-11%, מניית אינטרנשיונל ביזנס משין (IBM) קופצת, פיליפ מוריס  ומורגן סטנלי  מרכזות עניין לאחר שהיכו את התחזיות.

מניית טבע  צונחת מתחת ל-8 דולרים - רמת שפל היסטורית.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. המדדים המובילים מאבדים עד 0.3% בפתיחה.

מדד הייצור של הפד לאיזור פילדלפיה עלה ביולי לרמה הגבוהה מזה כשנה. מדד הייצור טיפס ביולי ל-21.8 נקודות, לעומת 0.3 נקודות בחודש יוני, ו-16.6 נקודות בחודש מאי. הכלכלנים צפו קריאה של 4.5 נקודות. כל קריאה מעל ה-0 מצביעה על שיפור בתנאים הכלכליים.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים בבורסת ניו יורק מצביעים על יציבות בפתיחה, על רקע המשך עונת הדוחות הרבעוניים לרבעון השני.

בתוך כך, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב עלו ב-8,000 תביעות הסתכמו ב-216 אלף, בהתאם לציפיות.

בנק ההשקעות מורגן סטנלי היכה את התחזיות לרבעון השני של השנה, כשרשם רווח למניה של 1.23 דולרים - 9 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. הבנק היכה את התחזיות גם בשורה העליונה.

פיליפ מוריס רשמה רווח למניה של 1.46 דולרים - מעל לתחזיות המוקדמות שצפו רווח של 1.32 דולרים למניה. החברה עקפה בנוסף את תחזית ההכנסות והעלתה תחזיות לשנה כולה.

בית ההשקעות ריימונד העלה המלצה לאפל ל'תשואת יתר' לעומת 'תשואת שוק', והביע אמון באייפון 5G הצפוי לצאת לשוק.

יצרנית התרופות השוויצית נוברטיס העלתה את התחזיות לשנה כולה, גם ברווח וגם בהכנסות, בהמשך לעלייה של 20% ברווח התפעולי ברבעון השני של 2019. 

איביי היכתה את התחזיות עם רווח של 68 סנט למניה - מעל לצפי ב-6 סנט למניה. גם בשורת ההכנסות החברה עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים.

 חברת SAP דיווחה על ירידה של 21% ברווח התפעולי ברבעון השני של השנה.

מניית נטפליקס  צוללת יותר מ-10% במסחר המוקדם, לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה על ירידה מפתיעה במנויים בארה"ב, בשילוב עם האטה בצמיחה של משתמשים גלובליים. 

ירידות נרשמות גם ב-IBM  לאחר שהחברה דיווחה על רבעון רביעי ברציפות של ירידה בהכנסות. 

13:30

באירופה יורד מדד סטוקס אירופה 600  ב-0.4%. הירידה במניות הטכנולוגיה התמתנה נעט, והסקטור מאבד 1.6%, בעוד שמניות מגזר הבריאות עולות בכ-1%.  

11:30

באירופה נסחרות הבורסות בירידות על רקע פרסום דוחות החברות. מניית SAP   צונחת בפרנקפורט בכ-8%, לאחר שחברת הטכנולוגיה בעלת השווי הגבוה ביותר באירופה פרסמה תוצאות שלא עמדו בתחזיות האנליסטים. המניה גוררת מטה את סקטור ההייטק ביבשת. 

נוברטיס  רושמת עליות, לאחר שהיכתה את תחזיות האנליסטים לרבעון השני עם תוצאות חזקות, והעלתה את תחזיותיה לשנה כולה.

דוחות הרבעון השני של דנסקה בנק  מציגים רווח לפני מס מתחת לציפיות האנליסטים. הרווח נפגע משיעורי ריבית נמוכים ומעלויות גבוהות שנגרמו בעקבות שערוריית הלבנת הכספים בסניף האסטוני של הבנק. 

מניות אסוס צונחות בכ-14% בלונדון לאחר שקמעונאית האופנה המקוונת הבריטית פרסמה אזהרת רווח שלישית בתוך שמונה חודשים.

בורסות אסיה ננעלו בירידות שערים בהובלת בורסת טוקיו   שאיבדה 2%.

10:15

בורסות אירופה פתחו את המסחר בירידות, תוך שהמשקיעים מעכלים את תוצאות הדוחות שפורסמו, ופוקחים עין על הנעשה בגזרת הסחר העולמית. 

מדד סטוקס אירופה 600  מאבד בפתיחה 0.6%, עם צניחה של 2.6% במגזר הטכנולוגיה. עליות נרשמות רק במגזר הבריאות, שעולה ב-0.2%.

נמשכות הירידות באסיה. בורסת טוקיו   מאבדת קרוב ל-2%. בהונג קונג מאבדת ענקית הטכנולוגיה טנסנט   1.3%. 

07:30

המניות בסין רושמות ירידות היום (ה'), ויתר שוקי אסיה בעקבותיהם, על רקע האיום המחודש מכיוון הסחר העולמי, ובהמשך למסחר בוול סטריט שננעל אמש בטריטוריה האדומה זה היום השני ברציפות, על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. 

בורסת שנחאי   מאבדת 0.7% ובשנזן  יורד המדד בכ-1%. בהונג קונג מאבד מדד ההנג סנג  0.5%. 

בטוקיו נופל מדד ניקיי  ב-1.25%, עם ירידות בולטות במניות סופטבנק   ו-Fanuc .

היצוא ביפן צנח ביוני ב-6.7% בהשוואה ליוני 2018, ולעומת ציפיות כלכלנים לירידה מתונה יותר, של 5.6%.

מדד קוספי   בקוריאה הדרומית מאבד כ-0.3%, עם ירידות של כ-1% במניית Celltrion.

הבנק של קוריאה הודיע על קיצוץ הריבית ב-25 נקודות בסיס ל-1.5%, בעקבות הורדה ביעד הצמיחה של קוריאה הדרומית מוקדם יותר החודש, וסכסוך סחר מתמשך בין סיאול לטוקיו, שבמסגרתו הטילה יפן מגבלות על יבוא חומרים חשובים המשמשים את מגז ההייטק בקוריאה.     

הוון הקוריאני מאבד 0.17% לשער של 1,181.68 וואן לדולר, לאחר שפל קודם של 1,183.52.

באוסטרליה נסחר מדד S&P/ASX 200  בירידות של כ-0.3%. מניות חברת הנדל"ן Lendlease זינקה ביותר מ-4% לאחר שהחברה הודיעה על חוזה עם ענקית הטכנולוגיה של אלפבית, גוגל, בהיקף של 15 מיליארד דולר, בקליפורניה.

נתוני העבודה באוסטרליה  מראים היום כי שיעור האבטלה במדינה נותר ברמה של 5.2% ביוני. 500 משרות חדשות נוצרו בחודש שעבר, הרחק מתחזית של 10,000 משרות.

יצרנית השבבים עבור אפל, טייוואן סמיקונדקטור , צפוה לפרסם היום דוחות. 

עוד כתבות

בדיקה גנטית / אילוסטרציה: Shutterstock

קליר ג'נטיקס נרכשה ע"י Invitea ב-50 מיליון דולר

קליר ג'נטיקס הוקמה בארה"ב על ידי מורן שניר, בעלה גיא שניר ואביה פרופ' מוטי שוחט, שנחשב לאחד המומחים הבולטים בישראל בתחום הייעוץ הגנטי ● בחברה הושקעו עד היום 2.5 מיליון דולר בלבד, כך שהאקזיט הוא אולי לא ענק, אך ההחזר מרשים

בני גנץ ובנימין נתניהו בפגישה עם הנשיא ראובן ריבלין / צילום: חיים צח, לע"מ

ריבלין ייפגש עם ראשי כחול לבן והליכוד במטרה להבהיר את המתווה שהוא מציע

ב"גלובס" פרסמנו כי במסגרת המגעים מאחורי הקלעים יש הסכמה לעצם המתווה אך חילוקי דעות על אופי יישומו ובין השאר על מועד היציאה לנבצרות, אותם ריבלין מקווה להבהיר לשתי המפלגות

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מנכ"ל פלאפון, רן גוראון, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק, יקי חלוצי, יו"ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

הסכם קיבוצי חדש בחברת פלאפון בתוקף עד יולי 2022: מה יקבלו העובדים?

ההסכם כולל מענק חתימה בסך 20 מיליון שקל, תוספת שכר של 7%, מענק שנתי, קופת מלגות ללימודים ועוד ● בנוסף תינתן לעובדים אפשרות לפרישה מרצון עם תנאים מיטיבים, יוגדלו תקציבי הרווחה, ויוארכו כל הטבות ההסכם הקיבוצי הקודם ● בסך-הכול כ-400 עובדים יעזבו את החברה

יניב אלפי/ צילום: אלירן אביטל

"הצלחנו לשנות דפוסי התנהגות אצל נהגי מוניות. שכל נהג יעשה לעצמו את החשבון איפה משתלם לו לעבוד"

מנכ"ל יאנגו יניב אלפי מכיר היטב את הסיטואציה שבה בשעות השיא נהגי מוניות מכבים את האפליקציות, וגם את החאפרים שמנסים לנגוס לו ברווחים ●  זה לא מונע ממנו להתגאות במודל העסקי שבזכותו החברה מרחיבה את פעילותה בישראל ● "כשהשירות טוב, אנשים מוכנים לשלם עליו"

אנטנת סלולר במצפה רמון / צילום: שאטרסטוק

מקורות בשוק התקשורת: יש ניסיונות לעסקאות נדל"ן על אתרי הסלולר

ל"גלובס" נודע שבשבועות האחרונים מנסה קבוצת יזמי נדל"ן לקדם עסקת ענק לרכישת אתרי הסלולר של חלק מהחברות והחכרתן מחדש לחברות לטווח ארוך

פאבל דורוב, מייסד טלגרם. המטבע הדיגיטלי התייקר עוד לפני שהונפק/ צילום: רויטרס

טלגרם כופרת באישומי ה-SEC שבגינם נדחתה הנפקת המטבע הדיגיטלי שלה

החברה, בעלת אפליקציית המסרים המיידיים, שביצעה בשנה שעברה מכירה מוקדמת של המטבע הדיגיטלי גרם בהיקף של 1.7 מיליארד דולר, מבקשת מבית המשפט בניו יורק להסיר את צו המניעה של רשות ניירות ערך האמריקאית, הטוענת כי המטבע נחשב לנייר ערך

פגיעה ישירה במפעל בשדרות / צילום: Ammar Awad, רויטרס

למה החמאס יושב בצד ולא מצטרף לג'יהאד?

ישראל רושמת בינתיים הצלחה, כשהיא מצליחה לבודד את הג'יהאד האסלאמי שיכולותיו לפגוע קטנות יחסית

ראסל אלוואנגר, מנכ”ל טאואר / צילום: איל יצהר

ירידה רבעונית של 41% ברווח התפעולי של טאואר; המניה צנחה 8% בתגובה לדוחות

טאואר ג'אז, שאותה מוביל המנכ"ל ראסל אלוונגר, צופה כי ברבעון הנוכחי מכירותיה יסתכמו ב-312 מיליון דולר, בדומה לרבעון החולף ● את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה החברה עם הכנסות של 928 מיליון דולר - ירידה של 4.3% לעומת התקופה המקבילה ב-2018

מוצרים של דין פודס / צילום: א.ס.א.פ קריאייטיב / Shutterstock

בקרוב גם אצלנו? הצרכנים שותים פחות חלב פרה, והיצרנית הגדולה בארה"ב משלמת את המחיר

דין פודס, המתמודדת עם השינוי בטעמי הצרכנים, פנתה להליך של פשיטת רגל ● מאמצי החברה לסגור מחלבות ולצמצם את כוח-האדם לא עמדו בקצב של הירידה במכירות

עו“ד איה לביא / צילום: שלומי יוסף

המרכז לנפגעי כתות מבקש להצטרף לערעור עו"ד שהונתה במיליונים את לקוחותיה

עורכת הדין איה לביא הגישה ערעור לעליון על 3 שנות המאסר שנגזרו עליה, לאחר שהודתה בגניבת 4.2 מיליון שקל מלקוחות ● המרכז טוען כי "על ביהמ"ש להתחשב בכך שלביא הושפעה במעשיה מחברות בכת" ● עם זאת, סנגורה מבהיר: "לביא לא חברה בשום כת"

הנשיא דונלד טראמפ ונשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן / צילום: רויטרס

ג'ון בולטון: אינטרסים פיננסיים מכתיבים מדיניות טראמפ כלפי טורקיה

טראמפ אירח אתמול את ארדואן בבית הלבן והכריז: "אני אוהד גדול של נשיא טורקיה" ● ארדואן מתח ביקורת על הקונגרס האמריקאי מעל בימת הבית הלבן ● טראמפ: "יש לנו יחסים מצוינים עם הכורדים"

נפתלי בנט ובנימין נתניהו עם בכירי צה"ל במפקדת פיקוד דרום / צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון, יח"צ

נתניהו: "יש שינוי של המשוואה. המחבלים יודעים שהם יכולים להיות על הכוונת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו לצד שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט נפגשו היום עם בכירי צה"ל במפקדת פיקוד דרום ● נתניהו: "אנחנו בעיצומה של מערכה, ומקווים שהיא תהיה קצרה ככל האפשר"

אדוארדו אלשטיין / צילום: איל יצהר

אי.די.בי פתוח: הפסד של 154 מיליון שקל ברבעון השלישי

החברה מעדכנת על תוצאות מקדמיות לרבעון השלישי של השנה, וכי קבלה לידיה שליש מהזרמות הבעלים שהבטיח אלשטיין ● אין חדש לגבי הערת עסק חי אותה יבחנו רואי החשבון בסמוך לפרסום הדוחות

הג’יהאד האסלאמי / צילום: Ibraheem Abu Mustafa, רויטרס

הג’יהאד האסלאמי הפלסטיני - ארגון קטן שמנסה לשחק בגדול

מאז עליית החמאס לשלטון ברצועת עזה, הג'יהאד האסלאמי אינו חדל לזנב בו, בפומבי ובחשאי, ישירות ובעקיפין • הג'יהאד עושה לחמאס את מה שעשה החמאס בשעתו לפתח, ואינו מאפשר לחמאס להשלים את המעבר מארגון צבאי לגוף פוליטי אזרחי שיכול לקדם מהלכים מדיניים ● דעה

אוריאל לין / צילום: תמר מצפי

אוריאל לין על המהלך של אמזון: "מבצע טורפני שנועד להשמיד מתחרים"

נשיא איגוד לשכות המסחר פנה לממונה על התחרות בנוגע למבצע החדש של אמזון, המציע משלוח חינמי ברכישה מעל 49 דולר ● ככל הנראה לין לא באמת מוטרד מהצעת הערך במבצע הנקודתי הנוכחי, אלא מבטא חשש כללי מהשיטה בה אמזון נוהגת לכבוש נתחי שוק

אודי סגל / צילום: אביב חופי

טלטלה בחדשות 13? בחברה שוקלים להעביר את אודי סגל להגשת המהדורה המרכזית

על רקע נתוני הרייטינג הבעייתיים, הכוונה לערוך שינויים במהדורת החדשות עומדת על סדר היום של מנהלי רשת 13 כבר תקופה ארוכה ● חדשות 13 בתגובה: "תמר איש-שלום תמשיך להיות המגישה המרכזית"

קניון גינדי TLV ת"א / צילום: כדיה לוי

משפחת גינדי יוצאת מהאופנה: במו"מ מתקדם למכירת חלקה בקניון TLV למוטי בן משה

בן משה מחזיק כיום במחצית ממניות הקניון המדשדש באמצעות רבוע כחול נדל"ן ● מכירת חלקה של משפחת גינדי, המחזיקה במחצית השנייה של הקניון ופרויקט המגורים הצמוד לו, צפויה להחזיר לידיה הלוואות בעלים של מאות מיליוני שקלים ● הבנקים המממנים כבר אישרו את העסקה

בניין הבורסה לניירות ערך בניו-יורק / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

עליות קלות בוול סטריט בנעילה; אפל ודיסני קפצו לשיא כל הזמנים

המדדים המובילים עלו למרות הדיווח על קשיים בשיחות הסחר, מדד דאו ג'ונס עלה לשיא ● יו"ר הפד אמר בפני הסנאט כי "הסיכונים למערכת הפיננסית נותרו נמוכים" ● מדד המחירים לצרכן בארה"ב רושם את העלייה הגבוהה ביותר זה שבעה חודשים, על רקע הזינוק במחירי האנרגיה ● אמדוקס וטאואר עלו לאחר פרסום הדוחות

כחלון בביקור בפרויקט מחיר למשתכן בלוד /  צילום: יוסי אלוני

במועצת רמ"י הוחלט להאריך את מחיר למשתכן בשנה נוספת

מנתונים של רמ"י עולה כי מאז הופעלה תוכנית מחיר למשתכן ב-2015 פורסמו מכרזי קרקע עבור 115,912 יח"ד ובוצעו עסקאות עבור קרקע לבניית 90,542 יח"ד

מה אפשר לקנות ב-2.1 מיליון שקל באזור חוף הכרמל/ צילומים: בר-אל, עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

איזה נכס אפשר לקנות ב-2.1 מיליון שקל באזור חוף הכרמל?

מגרש לבנייה בבנימינה, דירת 6 חדרים חדשה בטירת הכרמל, דירת 4 בת 4 חדרים בזכרון יעקב, קוטג' בחדרה