גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בירוק על רקע דברי וויליאמס; הזהב טס

נשיא הפד של ניו יורק דוחק בהורדת הריבית והעביר את וול סטריט לעליות ● עונת הדוחות נמשכת: הלילה לאחר המסחר מיקרוסופט צפויה לפרסם דוחות ● מורגן סטנלי עולה ב-1.4% לאחר שהבנק היכה את תחזית הרווח למניה ב-9 סנט ● פיליפ מוריס ואיביי קופצות לאחר הדוחות ● אפל זוכה להעלאת המלצה מצד בית ההשקעות ריימונד

וול סטריט IBM /  צילום: Reuters, Brendan McDermid
וול סטריט IBM / צילום: Reuters, Brendan McDermid

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המדדים המובילים בוול סטריט קטעו רצף ירידות לאחר הציפייה להורדת ריבית עקב דברי נשיא הפד של ניו יורק. מדד הנאסד"ק עלה ב-0.3%, ומדד S&P 500 טיפס ב-0.4%.

מחיר הזהב, הנחשב לחוף מבטחים בעתות משבר, זינק ב-1.8% ל-1,449 דולרים לאונקייה, וזאת על רקע הדברים שאמר נשיא הפד של ניו יורק בנוגע לצורך המידי בהפחתת הריבית שכן "עדיף לנקוט באמצעי מניעה מאשר להמתין לאסון".

22:00

המדדים המובילים בוול סטריט עברו להיסחר בטריטוריה הירוקה על רקע דבריו של נשיא הפד' של ניו יורק, ג'ון וויליאמס, שאמר כי הפד' צריך לפעול "במהירות ובעוצמה" במטרה לעצור את תחילתה של האטה כלכלית. "עדיף לנקוט באמצעי מניעה מאשר להמתין לאסון", הוסיף וויליאמס.

הדאו ג'ונס עולה ב-0.1%, מדד S&P 500 מטפס ב-0.4%, הנאסד"ק עולה ב-0.3%.

מחיר חבית נפט איבד 2.3% וננעל ברמה של 55.3 דולר לחבית, וזאת על רקע חזרתן לפעולה של אסדות קידוח במפרץ מקסיקו לאחר סיומה של סופת ההוריקן. 

18:35

המדדים המובילים בבורסות אירופה ננעלו בירידות בהובלת הדאקס הגרמני שאיבד 0.9%. הקאק הצרפתי ירד 0.3% והפוטסי הבריטי איבד 0.6%. בוול סטריט, המדדים מאבדים עד 0.4% ברקע להמשך עונת הדוחות.

18:15

מחיר הביטקוין מתאושש מהירידות שרשם בשבוע האחרון ומטפס ביממה האחרונה בכ-5%. לפי נתוני אתר CoinMarketCap, בשעה האחרונה זינק שער ה-BTC  שוב מעל לרף ה-10,000 דולר ונע קרוב ל-10,200 דולר ליחידה.

17:35

המסחר בוול סטריט מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. אחרי פרסום הדוחות: מניית איביי  מזנקת, נטפליקס  צוללת ב-11%, מניית אינטרנשיונל ביזנס משין (IBM) קופצת, פיליפ מוריס  ומורגן סטנלי  מרכזות עניין לאחר שהיכו את התחזיות.

מניית טבע  צונחת מתחת ל-8 דולרים - רמת שפל היסטורית.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בירידות על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. המדדים המובילים מאבדים עד 0.3% בפתיחה.

מדד הייצור של הפד לאיזור פילדלפיה עלה ביולי לרמה הגבוהה מזה כשנה. מדד הייצור טיפס ביולי ל-21.8 נקודות, לעומת 0.3 נקודות בחודש יוני, ו-16.6 נקודות בחודש מאי. הכלכלנים צפו קריאה של 4.5 נקודות. כל קריאה מעל ה-0 מצביעה על שיפור בתנאים הכלכליים.

15:30

החוזים העתידיים על המדדים בבורסת ניו יורק מצביעים על יציבות בפתיחה, על רקע המשך עונת הדוחות הרבעוניים לרבעון השני.

בתוך כך, דרישות האבטלה השבועיות בארה"ב עלו ב-8,000 תביעות הסתכמו ב-216 אלף, בהתאם לציפיות.

בנק ההשקעות מורגן סטנלי היכה את התחזיות לרבעון השני של השנה, כשרשם רווח למניה של 1.23 דולרים - 9 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. הבנק היכה את התחזיות גם בשורה העליונה.

פיליפ מוריס רשמה רווח למניה של 1.46 דולרים - מעל לתחזיות המוקדמות שצפו רווח של 1.32 דולרים למניה. החברה עקפה בנוסף את תחזית ההכנסות והעלתה תחזיות לשנה כולה.

בית ההשקעות ריימונד העלה המלצה לאפל ל'תשואת יתר' לעומת 'תשואת שוק', והביע אמון באייפון 5G הצפוי לצאת לשוק.

יצרנית התרופות השוויצית נוברטיס העלתה את התחזיות לשנה כולה, גם ברווח וגם בהכנסות, בהמשך לעלייה של 20% ברווח התפעולי ברבעון השני של 2019. 

איביי היכתה את התחזיות עם רווח של 68 סנט למניה - מעל לצפי ב-6 סנט למניה. גם בשורת ההכנסות החברה עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים.

 חברת SAP דיווחה על ירידה של 21% ברווח התפעולי ברבעון השני של השנה.

מניית נטפליקס  צוללת יותר מ-10% במסחר המוקדם, לאחר שענקית הסטרימינג דיווחה על ירידה מפתיעה במנויים בארה"ב, בשילוב עם האטה בצמיחה של משתמשים גלובליים. 

ירידות נרשמות גם ב-IBM  לאחר שהחברה דיווחה על רבעון רביעי ברציפות של ירידה בהכנסות. 

13:30

באירופה יורד מדד סטוקס אירופה 600  ב-0.4%. הירידה במניות הטכנולוגיה התמתנה נעט, והסקטור מאבד 1.6%, בעוד שמניות מגזר הבריאות עולות בכ-1%.  

11:30

באירופה נסחרות הבורסות בירידות על רקע פרסום דוחות החברות. מניית SAP   צונחת בפרנקפורט בכ-8%, לאחר שחברת הטכנולוגיה בעלת השווי הגבוה ביותר באירופה פרסמה תוצאות שלא עמדו בתחזיות האנליסטים. המניה גוררת מטה את סקטור ההייטק ביבשת. 

נוברטיס  רושמת עליות, לאחר שהיכתה את תחזיות האנליסטים לרבעון השני עם תוצאות חזקות, והעלתה את תחזיותיה לשנה כולה.

דוחות הרבעון השני של דנסקה בנק  מציגים רווח לפני מס מתחת לציפיות האנליסטים. הרווח נפגע משיעורי ריבית נמוכים ומעלויות גבוהות שנגרמו בעקבות שערוריית הלבנת הכספים בסניף האסטוני של הבנק. 

מניות אסוס צונחות בכ-14% בלונדון לאחר שקמעונאית האופנה המקוונת הבריטית פרסמה אזהרת רווח שלישית בתוך שמונה חודשים.

בורסות אסיה ננעלו בירידות שערים בהובלת בורסת טוקיו   שאיבדה 2%.

10:15

בורסות אירופה פתחו את המסחר בירידות, תוך שהמשקיעים מעכלים את תוצאות הדוחות שפורסמו, ופוקחים עין על הנעשה בגזרת הסחר העולמית. 

מדד סטוקס אירופה 600  מאבד בפתיחה 0.6%, עם צניחה של 2.6% במגזר הטכנולוגיה. עליות נרשמות רק במגזר הבריאות, שעולה ב-0.2%.

נמשכות הירידות באסיה. בורסת טוקיו   מאבדת קרוב ל-2%. בהונג קונג מאבדת ענקית הטכנולוגיה טנסנט   1.3%. 

07:30

המניות בסין רושמות ירידות היום (ה'), ויתר שוקי אסיה בעקבותיהם, על רקע האיום המחודש מכיוון הסחר העולמי, ובהמשך למסחר בוול סטריט שננעל אמש בטריטוריה האדומה זה היום השני ברציפות, על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. 

בורסת שנחאי   מאבדת 0.7% ובשנזן  יורד המדד בכ-1%. בהונג קונג מאבד מדד ההנג סנג  0.5%. 

בטוקיו נופל מדד ניקיי  ב-1.25%, עם ירידות בולטות במניות סופטבנק   ו-Fanuc .

היצוא ביפן צנח ביוני ב-6.7% בהשוואה ליוני 2018, ולעומת ציפיות כלכלנים לירידה מתונה יותר, של 5.6%.

מדד קוספי   בקוריאה הדרומית מאבד כ-0.3%, עם ירידות של כ-1% במניית Celltrion.

הבנק של קוריאה הודיע על קיצוץ הריבית ב-25 נקודות בסיס ל-1.5%, בעקבות הורדה ביעד הצמיחה של קוריאה הדרומית מוקדם יותר החודש, וסכסוך סחר מתמשך בין סיאול לטוקיו, שבמסגרתו הטילה יפן מגבלות על יבוא חומרים חשובים המשמשים את מגז ההייטק בקוריאה.     

הוון הקוריאני מאבד 0.17% לשער של 1,181.68 וואן לדולר, לאחר שפל קודם של 1,183.52.

באוסטרליה נסחר מדד S&P/ASX 200  בירידות של כ-0.3%. מניות חברת הנדל"ן Lendlease זינקה ביותר מ-4% לאחר שהחברה הודיעה על חוזה עם ענקית הטכנולוגיה של אלפבית, גוגל, בהיקף של 15 מיליארד דולר, בקליפורניה.

נתוני העבודה באוסטרליה  מראים היום כי שיעור האבטלה במדינה נותר ברמה של 5.2% ביוני. 500 משרות חדשות נוצרו בחודש שעבר, הרחק מתחזית של 10,000 משרות.

יצרנית השבבים עבור אפל, טייוואן סמיקונדקטור , צפוה לפרסם היום דוחות. 

עוד כתבות

“רובע החדשנות” בב”ש / הדמיה: HQ אדריכלים

באר שבע רוצה להקים רובע חדשנות. לא ברור מי יתקצב אותו

העירייה תגדיר ותפתח אזור ממוקד שישמש נקודת מפגש מרכזית, האוניברסיטה ובית החולים יורידו גדרות ומשרדי הממשלה יעסקו ביחסי ציבור • תוכנית "רובע החדשנות" של בירת הנגב שמבקשת ליצור "אקוסיסטם" לרעיונות פורצי דרך נחשפת וחושפת בטן רכה: חוסר במימון

הראל ויזל, מנכ"ל ובעלים קבוצת פוקס  / צילום: שוקה כהן, יח"צ

מכריזה מלחמה על דקטלון: פוקס משיקה רשת מוצרי ספורט חדשה משלה

קבוצת האופנה תקים רשת חדשה בשם "Just Sport" שתתחרה בשחקניות הוותיקות בענף כמו מגה ספורט • זוהי הפעם הראשונה זה שנים שקבוצת פוקס מפתחת רשת עצמאית משלה

טים קוק, מנכ"ל אפל / צילום: Che liang, רויטרס

טים קוק: מערכת המיסוי הגלובלית צריכה להשתנות

מנכ"ל אפל אמר את הדברים דווקא בעת שקיבל פרס מרשות אירית שאחראית על משיכת חברות זרות למדינה ● "אני בהחלט האדם האחרון שיגיד שהמערכת הנוכחית מושלמת, ואני מקווה שה-OECD יצליחו למצוא פתרון אחר. אנחנו מאוד רוצים שזה יהיה הוגן"

דורי ושאול נאוי / צילום: יונתן בלום

לא יחסכו 30 מיליון שקל: ביהמ"ש דחה את תכנון המס של האחים נאוי

ביהמ"ש קבע כי האחים נאוי לא יוכלו לקזז הפסדים צבורים בסך כ-150 מיליון שקל שהיו לשלד הבורסאי שרכשו מאביחי סטולרו, ואשר אליו העבירו את פעילות החברה בבעלותם ● נקבע כי האחים ביצעו עסקה מלאכותית לצורכי מס, ולפיכך הם ישלמו את מלוא המס שדרשה רשות המסים

נת"צ בתל אביב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

נוהגים בניגוד לחוק בנתיבי תחבורה ציבורית? בתל אביב תקבלו קנס של 500 שקל, זה מה שיקרה לכם בחיפה

נתוני האכיפה של עיריית ת"א ל-2019, שהגיעו לידי "גלובס", חושפים כי חלה ירידה במספר הנהגים הפרטיים שנוסעים בנתיבים בניגוד לחוק • אלא שת"א היא החריגה, ובשאר הרשויות הגדולות - דוגמת ירושלים, חיפה ורמת גן - לא מוצאים לנכון לאכוף, והאוטובוסים עומדים בפקק עם כולם

איילת שקד ונפתלי בנט בגוש עציון / צילום: מפלגת ימינה

לחץ פוליטי בימין על נתניהו להחיל ריבונות בבקעת הירדן: "‏המבחן היחיד הוא המעשה"

שר הביטחון בנט: "אני קורא לרה"מ להביא להצבעת הממשלה ביום ראשון הקרוב צו להחלת הריבונות, ‏ואחר-כך להביא את הצו לאישור הכנסת ביום שלישי" ● ח"כ האוזר מכחול לבן: "בקעת הירדן לא מעניינת את נתניהו"

ציקי פוקס /  צילום: שלומי גבאי וואלה

תובעים נוספים נגד חברת הסייבר הרפואי: "מייסד ביו נקסוס רקם הונאה עזת-מצח ומחוכמת"

בשבוע שעבר נחשף כי קרן ההשקעות צ'כית תובעת 17 מיליון שקל מחברת ביו נקסוס ומהמייסד ציקי קורלנד פוקס בגין הונאה ● כעת נודע כי 6 משקיעים נוספים טוענים כי התפתו להשקיע על בסיס מצגי-שווא שהציג להם פוקס בדבר רווחיה ושוויה ● ביו נקסוס: "השקעה בחברה היא קניית סיכוי וסיכון"

יעקב לוקסנבורג / צילום: גיזי

לאחר ארבע שנים כמעט של מגעים להסדר חוב: בעל בית חדש לחברת אפריקה ישראל

הושלם הסדר החוב השני באפריקה ישראל, שהעביר את השליטה בחברה לידי לפידות של יעקב לוקסנבורג ● מחזיקי האג"ח, שסופגים בהסדר תספורת של מיליארד שקל כמעט, בחרו לוותר על תשלום מיידי של 380 מיליון שקל, לטובת הליכים משפטיים שלא ברור אם יצדיקו את עצמם

יפתח רון טל / צילום: יוסי וייס חברת החשמל

920 מיליון שקל הועברו לחברת החשמל להסדרת החוב הפלסטיני

החוב הכולל של הפלסטינים לחברת החשמל הגיע ערב ההעברה ל-1.7 מיליארד שקל ● בעקבות המהלך, חברת החשמל תפסיק את הניתוקים היומיים באספקת החשמל ללקוחותיה בשטחי הרשות הפלסטינית

תקשורת דור 5 - הדלק לכלכלה של העשור הבא / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

סלקום סירבה לאפשר לגולן טלקום ואקספון שדרוג טכנולוגי מול אפל

במסגרת המתיחות ביחסים בין החברות, קיוו שתי האחרונות שסלקום תיקח על עצמה שדרוג מול אפל שיאפשר לשתיהן לספק שיחות על גבי האינטרנט ● בסוף שתיהן נאלצות למצוא פתרון עצמאי לסוגיה ● החברות סירבו להגיב

ריד הייסטינגס, מנכ"ל נטפליקס / צילום: Steve Marcus, רויטרס

דוחות נטפליקס: עקפה את תחזיות הרווח, פספסה בגידול במנויים בארה"ב

הרווח הנקי ברבעון הרביעי זינק פי ארבעה ל-587 מיליון דולר, וההכנסות צמחו ב-30% ל-5.47 מיליארד דולר ● הגידול במספר המנויים בארה"ב עומד על 550 אלף, מתחת לציפיות ל-589 אלף מנויים נוספים ● נטפליקס הצליחה לעקוף את הציפיות לעלייה במספר המנויים הגלובליים

בנימין נתניהו וחיים כץ / צילומים: אלכס קולומויסקי-ידיעות אחרונות, שלומי יוסף

אלה מועדי דיוני החסינות של נתניהו וחיים כץ בוועדת הכנסת

ביום שלישי הבא אמורה מליאת הכנסת להצביע בעניין הקמת ועדת הכנסת, וכיוון שיש תמיכה של 65 חברי כנסת, הדבר אמור להתקיים ללא כשלים ● בליכוד מתלבטים אם להחרים או להשתתף בדיוני המליאה בעת הקמת הוועדה

יעקב אחימאיר / צילום: אביב חופי

דעה: קציבת קדנציות - גם מאחורי המיקרופונים

קציבת קדנציות לשדרנים ולפרשנים הבכירים בשידור הציבורי תאפשר לכוחות חדשים ומגוונים להתקדם בארגון ותייצר מעבר פורה בין ערוצי התקשורת השונים, הפרטיים והציבוריים • דעה

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

דיווח: הטלפון של מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס נפרץ ע"י יורש העצר הסעודי

הפריצה קרתה בשנת 2018, לאחר שבזוס קיבל הודעת וואטסאפ חשודה שנשלחה ככל הנראה מחשבונו האישי של יורש העצר הסעודי, כך אמרו מקורבים ל"גארדיאן"

אמרי גלאי / צילום: מתן פורטנוי, גלובס

התפקיד החדש של מנכ"ל הסניף הישראלי של ענקית המשלוחים Wolt

אמרי גלאי, שהוביל את כניסתה של Wolt לישראל ומילא את תפקידו מאז מאוגוסט 2018, יסיים את תפקידו בישראל ויעבור לניהול אזור באירופה בחברה

נגיד הבנק המרכזי ביפן הרוהיקו קורודה / צילום: Yoshio Tsunoda/AFLO

יפן מציעה שיעור באינפלציה לבנקים מרכזיים ברחבי העולם

הצרכנים היפנים שגדלו בסביבת אינפלציה ממוצעת של 0.1% "מענישים" מוכרים שמעלים מחירים ולא מצליחים לדמיין מציאות אחרת

מייסדי AppsFlyer: מימין לשמאל אורן קניאל ורשף מן / צילום: אפספלייר, יח"צ

עכשיו זה רשמי: אפספלייר גייסה 210 מיליון דולר

החברה, שבודקת יעילות של קמפיינים שיווקים, ביצעה סבב גיוס לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר בהובלת הקרן האמריקאית ג'נרל אטלנטיק

דירת 3 חדרים, תל ברוך, תל אביב / צילום: KW-TLV-NE

בכמה נמכרה דירת 3 חדרים בתל ברוך בתל אביב?

הדירה בת 18 שנים והקומפלקס שבו היא נמצאת כולל בריכת שחייה מקורה וחדר כושר

דונלד טראמפ נואם בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס / צילום: Jonathan Ernst, רויטרס

טראמפ בדאבוס: מזהיר מ"נביאי זעם" אקלימיים ומצטרף ליוזמת נטיעת טריליון עצים

בנאום שהוקדש להצגת השיפור שחל במצבה הכלכלי והחברתי של ארה"ב תחת כהונתנו, ציין הנשיא האמריקאי את העלייה במספר המועסקים במדינה, את העלייה ההדרגתית בשכר ומדדים נוספים המצביעים על שיפור כלכלי, לצד שינוי תמונת הסחר העולמית בעקבות המאבק עם סין

מיכאל לובושיץ / אינפוגרפיק: יח"צ

מנכ"ל וילי פוד מיכאל לובושיץ התפטר אחרי שנתיים בתפקיד

מאז כניסתו של לובושיץ לחברה ועד היום עלה שוויה של וילי פוד בכ-78% ● החברה סיכמה את 2019 כספקית הצומחת ביותר בשוק המזון