גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בעליות על רקע ציפייה לחידוש השיחות עם סין

הדאו ג'ונס עלה ב-0.65% ו-S&P 500 ב-0.67% והנאסד"ק טיפס ב-0.58% ● העליות נתמכו באופטימיות לאחר דיווח של בלומברג ולפיו שיחות הסחר בין ארה"ב לסין צפויות להתחדש בדרג בכיר בשבוע הבא ● מחיר הנפט עלה ב-1% ● בורסות אירופה ננעלו בעליות - מדד דאקס זינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51% ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92% ● מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ביותר מ-1%

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar
בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים מתונות. הדאו ג'ונס עלה ב-0.65% ו-S&P 500 ב-0.67% והנאסד"ק טיפס ב-0.58%. S&P 500 חצה את רף 3,000 הנקודות וננעל בשער של  3,005 נקודות. העליות הקלות בתחילת היום התחזקו לאחר דוחות חיוביים לרבעון השני התחזקו מעט בשל אופטימיות לאחר דיווח של בלומברג ולפיו שיחות הסחר בין ארה"ב לסין צפויות להתחדש בדרג בכיר בשבוע הבא.

מניית יצרנית המשקאות קוקה קולה  עלתה בכ-5% לאחר שעקפה את תחזיות הרווח וההכנסות בדוחות הרבעון השני.

מחיר הנפט הגולמי עלה ב-1% ל-56.8 דולר לחבית, כשגם הוא זוכה לעידוד מהדיווח על שיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

20:55

העליות בוול סטריט מתחזקות לאחר דיווח ולפיו בשבוע הבא נציב הסחר של ארה"ב ובכירים נוספים יצאו לסין לפגישות פנים אל פנים בשיחות הסחר בין המדינות. הדאו מוסיף 0.52%, מדד S&P 500 עולה בשיעור דומה והנאסד"ק מטפס ב-0.31%.    

מניית אודיוקודס מטפסת בנאסד"ק בכ-7% בהמשך לעליה דומה שרשמה בתל אביב בהמשך לפרסום דוחותיה הכספיים של החברה לרבעון השני של השנה.

19:25

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים בהובלת מדד דאקס שזינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51% ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ביותר מ-1%.

ענקית הבנקאות השווייצרית UBS עקפה את התחזיות ודיווחה על רווח נקי של 1.4 מיליארד דולר ברבעון השני.

המשקיעים מצפים להודעת הבנק המרכזי האירופי ביום חמישי על מדיניות הריבית וצופים הכרזה על הורדה.

עוד ברקע לעליות, נצחונו של בוריס ג'ונסון במירוץ הפנימי במפלגה השמרנית בבריטניה לתפקיד ראש הממשלה הבא של הממלכה המאוחדת. המטבע הבריטי נחלש בכ-0.3% ביחס לדולר לרמה של 1.24 דולר לליש"ט.  

18:30

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה חיובית והמדדים המובילים רושמים עליות קלות. הדאו עולה בשיעור של 0.33%, S&P 500 מוסיף 0.30% ומגרד את רמת 3,000 הנקודות והנאסד"ק מטפס בכ-0.2%.

עונת הדוחות נמשכת ולאחר הנעילה היום צפויים להתפרסם, בין היתר, דוחותיהן של חברת כרטיסי האשראי ויזה  , שמאבדת בינתיים כמה עשיריות אחוז, וכן של הרשת החברתית סנאפ , שמנייתה עולה ביותר מ-2%.

17:10

מאקרו: מכירות הבתים הקיימים בארה"ב צנחו ביוני ב-1.7% לעומת צפי לירידה של 0.2% בלבד.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות קלות, הדאו עולה ב-0.22%, S&P ב-0.34% ונאסד"ק ב-0.40%. מניית יצרנית הצעצועים הסברו מזנקת בכ-10%, לאחר שעקפה את התחזיות, שזכו לחיזוק מצד הביקוש לצעצועים בעקבות הצלחת הסרט "הנוקמים: סוף המשחק". 

15:45

שוק המטבעות הדיגיטליים מתאפיין במגמה שלילית מאז תחילת השבוע. היום בשעה 14:00 ירד שער הביטקוין (BTC) עד לרמה של 9,938 דולר, כשהוא משלים ירידה של 5% ביממה האחרונה. גם האת'ר (ETH), המטבע של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום, הניצב במקום השני אחרי הביטקוין מבחינת שווי השוק שלו, איבד 5% מערכו ביממה האחרונה. שווי השוק של הביטקוין כעת, כ-178 מיליארד דולר, הוא כ-65% משוויו של כלל שוק המטבעות הדיגיטליים, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. לעומתו, מחיר האת'ר משקף לפלטפורמת את'ריום היום שווי שוק של כ-22.5 מיליארד דולר. מחיר הביטקוין נמוך כיום נמוך ב-50% מהשיא של כל הזמנים שקבע בדצמבר 2017. לעומתו, מחיר האת'ר נמוך ב-85% מהשיא שרשם בינואר 2018. 

15:00

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת. קוקה-קולה  עקפה את תחזית הרווח למניה ב-2 סנט, עם רווח מתואם של 73 סנט למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות המוקדמות, והחברה העלתה תחזיות לשנה כולה. 

חברת יונייטד טכנולוגיות  היכתה את תחזית הרווח למניה ב-15 סנט, כשרשמה רווח של 2.2 דולר למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות והחברה העלתה את התחזיות לשנה כולה.

הארלי דוידסון  דיווחה על רווח של 1.23 דולר למניה, לעומת התחזיות לרווח של 1.2 דולר למניה. ההכנסות נפלו מהתחזיות ויצרנית האופנועים הנמיכה את תחזית המשלוחים להמשך. 

יצרנית הצעצועים הסברו  רשמה רווח של 78 סנט למניה ברבעון האחרון, הרבה מעל לתחזיות שצפו רווח של 50 סנט למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות.

ביוג'ן  דיווחה על רווח של 9.15 דולר למניה מעל לתחזיות המוקדמות שצפו רווח של 7.53 דולר למניה. החברה העלתה תחזיות לשנה כולה. 

לוקהיד מרטין  רשמה רווח של 5 דולר למניה ברבעון השני, 23 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים. ההכנסות עלו גם הן מעל התחזיות המוקדמות של האנליסטים בוול סטריט. 

וירפול רשמה רווח מתואם של 4.01 דולר למניה - 30 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. ההכנסות עלו על התחזיות והחברה העלתה תחזיות להמשך.

14:30

בוריס ג'ונסון נבחר על ידי המפלגה השמרנית לכהן כראש ממשלת בריטניה. נציגי המפלגה, שהתכנסו היום בלונדון, הודיעו על הבחירה היום בצהריים. מדד הפוטסי הבריטי עולה ב-0.6%. מדד הדאקס הגרמני קופץ ב-1.7%, הקאק הצרפתי עולה ב-0.9%. הבורסה במדריד מטפסת ב-1.4%, מילאנו קופצת ב-0.9%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות של 0.3%.

 

12:30

הליש"ט הבריטית יורדת ב-0.34% מול הדולר ברקע להכרזה הצפויה של המפלגה השמרנית  כי בוריס ג'ונסון ימונה מטעמה לראש הממשלה החדש של בריטניה במקום תרזה מיי.

10:10

המדדים המובילים באירופה נפתחו בעליות חדות, בהובלת מדד הדאקס הגרמני שעולה ב-0.95%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.74%, והפוטסי הבריטי עולה ב-0.7%.

עונת הדוחות לרבעון השני נמשכת והיום לפני פתיחת המסחר בוול סטריט יפרסמו החברות קוקה-קולה, ביוג'ן, לוקהיד מרטין, יונייטד טכנולוגיות והארלי דוידסון. לאחר הנעילה יפרסמו החברותויזה, צ'יפוטלה וסנאפ.

באירופה, הבנק השוויצי קרדיט סוויס רשם רווח של 1.4 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 1.29 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2018. לפי הודעת הבנק, מדובר ברבעון השני בחוזקו מאז שנת 2010. העלייה בשורה התחתונה נרשמה למרות ירידה בפעילות ההשקעות ובניהול העושר. הרווח התפעולי הגיע ל-7.5 מיליארד דולר לעומת 7.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. 

מניות השבבים יירכזו עניין לאחר שהספקית של אפל, חברת AMS, אמרה כי היא צופה הכנסות חזקות ועלייה ברווחים ברבעון השלישי בהמשך לעלייה במשלוחים של הסנסורים תלת ממד שלה, שעזרו לה לעבור לרווח ברבעון השני של השנה.

ביום השני לפעילות של בורסת סטאר מארקט הסינית החדשה, ולאחר זינוק של מאות אחוזים במניות אתמול, הבוקר יותר מ-20 מבין 25 החברות יורדות ביותר מ-10%. לפי רויטרס, הזינוק אתמול הוסיף 44.3 מיליארד דולר לשווי החברות בבורסה החדשה.

07:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות בהמשך לסגירה החיובית שנרשמה אמש בניו יורק, שם הנאסד"ק עלה ב-0.7%, ומדד S&P 500 טיפס ב-0.3%. בשעה מוקדמת זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים קלות.

באסיה, מדד הניקיי היפני מטפס ב-1%, שנחאי עולה ב-0.1% וכך גם הבורסה בהונג קונג. במסחר בטוקיו מניית סופטבנק קופצת בכ-4%, צ'יודה הפועלת בתחום הנפט-גז, מזנקת בכ-8% ויצרנית השבבים טוקיו אלקטרון עולה ב-2.8%.

המשקיעים שואבים עידוד מהתפתחויות בתחום הסחר, לאחר שנראה כי הצדדים מבצעים את ההסכמות שהושגו ב-G20. העיתון הסיני "מורנינג פוסט" דיווח כי נציג הסחר האמריקאי, רוברט לייטייזר, ושר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, יגיעו בשבוע הבא לבייג'ינג למשא ומתן סחר מחודש עם סין. מאוחר יותר, אתמול דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי הנשיא דונלד טראמפ הסכים לקבל החלטות רישוי "מתוזמנות" עבור חברות טכנולוגיה אמריקאיות המבקשות לחדש מכירות עם וואי.

עוד כתבות

כרמי גת/ צילום: איל יצהר

השכונות החדשות ריקות והגירעון משתולל: כך הפכה קריית גת לאויבת הכי גדולה של עצמה

השכונות החדשות ריקות מאדם, המרכז נטוש ומטונף, ראש העיר הוא תובע (ומפסיד) סדרתי והמחשבה שמפעל של אינטל יציל את העיר נראית מגוחכת מתמיד ● דרור פויר ביקר בקריית גת בשבוע שבו הודיעה העירייה בפייסבוק על פיטורים של 320 עובדים ומצא עיר שמשוועת לשינוי כיוון

יאיר לפיד, פודקאסט לשבת / עיבוד תמונה: אפרת לוי

לא לדאוגוסט, יש מספיק פודקאסטים מרגיעים לשבת לכולם

החופש הגדול ממש לקראת סיומו, ויש מצב שהילדים כבר הוציאו אתכם מדעתכם ● הושיבו אותם על הספה, והאזינו יחדיו לפודקאסטים נהדרים מבית "גלובס" ● פודקאסט לשבת ● האזינו

סקר הסקרים - מועד ב'

סקר הסקרים: קמפיין שתיית המנדטים של הליכוד יוצא לדרך, ימינה כבר לא השלישית בגודלה

מערכת הבחירות החדשה יצאה לדרך, וסקר הסקרים חוזר ● מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה? ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

ב.מ.וו X7 X30D / צילום: יחצ

הגרמני הגדול שמרווח מספיק למשפחה אבל הוא גם סמל סטטוס

הרכב הגדול ביותר שייצרה ב.מ.וו אי-פעם הוא סמל מעמד ייצוגי ומרווח מספיק למשפחות של אנשי עסקים ● על הדרך הוא גם ישנע את נוסעיו בנוחות וברוגע על פני מאות קילומטרים, בכל התנאים

סניף קפה של קופיקס / צילום: יחצ

קופיקס מנסה להתייעל תחת רמי לוי וסוגרת בתי קפה; בינתיים ההפסד הרבעוני זינק ל-6 מיליון שקל

ברבעון המקביל ההפסד עמד על כמיליון שקל ● לצד זה ההפסד התפעולי ברבעון התכווץ מ-2.9 מיליון שקל ל-1.7 מיליון שקל ● המנכ"ל אירם גרייבר: "נקטנו בשורה של פעולות ורה-ארגון, הן ברשת הסופרים והן במסגרת פעילות בתי הקפה"

שלמה רודב, יו"ר בזק / צילום: יח"צ

בזק תמחק 1.2 מיליארד ש' שציפתה לקבל במסגרת רכישת Yes

זאת בעקבות הודעת הרשות לניירות ערך שאומרת כי הכרה בנכס המס היא בעייתית בעת הזו ● נכס המס נוצר כתוצאה מעסקת בזק-יס והתנאים להכרה בו כנראה שאינם מתמלאים בשלב זה ● בנוסף הודיעה על מחיקה של מיליארד שקל מהשווי של חברת הבת פלאפון

שאול אלוביץ' ונוני מוזס / צילומים: איל יצהר, אמיר מאירי

מה הסיכוי שמנדלבליט ישנה עמדתו בתיקי נתניהו

הליכי השימוע ב"תיקי רה"מ נתניהו" למוזס ולזוג אלוביץ יצאו השבוע לדרך ● גורמים מצד ההגנה ומצד הפרקליטות ציינו כי הישיבות עברו בהצלחה ● הסנגורים הרגישו כי ניהלו עימם דיון מעמיק, והפרקליטים חשו כי הועלו בפניהם טענות משפטיות ועובדתיות בעלות טעם ומשקל ● אז למה קשה לראות מצב שבו מנדלבליט משנה את האישומים ● פרשנות

נפילות בוול סטריט / צילום: רויטרס - Brendan McDermid

נעילה מעורבת בוול סטריט בעקבות התבטאויות חברי הפדרל ריזרב; מרקל הקפיצה את הליש"ט

לחץ בשווקים בהמתנה לחברי הפדרל ריזרב שיבהירו את כוונותיהם בכנס השנתי של הפד שיתקיים הסופ"ש ● מדד מנהלי הרכש (PMI) של Markit למגזר הייצור בארה"ב ירד בניגוד לצפי, ורשם שפל של 10 שנים ● מרקל מביעה אופטימיות בנוגע לסוגייה שעומדת בלב המחלוקת במסגרת הברקזיט

נחום ביתן / קרדיט: יח"צ

אחרי הספקים, יינות ביתן מסתבכת גם עם הרגולטור: תשלם את הקנס הגבוה ביותר על חוסר שקיפות במחירים

הרשות להגנת הצרכן דיווחה היום על כוונה להטיל קנסות לעשר רשתות שהפרו את החוק שמחייב שקיפות מחירים בהיקף של 2.6 מיליון שקל, לאחר שהמחירים שלהן לא שודרו לאתרי השוואת מחירים ● מי שספגה את מספר ההפרות והקנס הגבוהים ביותר היא יינות ביתן בהיקף של כחצי מיליון שקל על 13 הפרות שביצעה

הבניינים ברחוב תש"י רמת גן / הדמיה: מועלם אדריכלות

הבעלים נותן את הקרקע ליזם: כיצד לנווט בין השיקולים

עסקאות קומבינציה, שבהן נותן הבעלים את הקרקע שלו ליזם ומקבל בתמורה חלק מהדירות, הן עסקאות עתירות מס, בין אם מסי מקרקעין כגון מס שבח, רכישה ומסים מוניציפליים, ובין אם מס ערך מוסף ● כיצד לנווט בצורה נכונה בין השיקולים השונים, ואיך להחליט אם להעדיף עסקת "נטו" או "ברוטו"

נשיאי סין וארה"ב, שי וטראמפ, בוועידת G20 / צילום: רויטרס, Kevin Lamarque

הסלמה במלחמת הסחר: סין מטילה מכסים בסך 75 מיליארד דולר על ארה"ב

בתגובה לכוונתו של טראמפ להטיל מכסים בגובה 10% על סחורות מסין בהיקף של 300 מיליארד דולר, סין מחריפה את מלחמת הסחר ● סין מתכוונת להטיל מכסים חדשים על סחורות אמריקאיות בסך 75 מיליארד דולר בשיעור של 5% עד 10%

דניאל רמות ואורן שובל / צילום: דור מלכה

ויה הישראלית תסיע את תלמידי ניו יורק תמורת 36 מיליון דולר

חברת שיתוף הנסיעות הישראלית נבחרה להפעיל את מערך הסעות התלמידים של עיריית ניו יורק בחוזה למשך חמש שנים ● מערכת החינוך של העיר ניו-יורק נחשבת לגדולה ביותר בארה"ב: אגף החינוך אחראי להסעתם של כ-150 אלף תלמידי החינוך ממלכתי והחינוך המיוחד בעיר ב-9,000 מסלולי הסעה

אוהדי כדורגל / צילום: שאטרסטוק

ליגת העל חוזרת בפעם העשרים: איך מתנהל הכדורגל הישראלי וכיצד תיראה עונת 2019/20

שנייה לפני שריקת הפתיחה של ליגת העל בכדורגל, ב"גלובס" בוחנים את יסודות הכדורגל הישראל ● איך נראה העתיד של שחקני הנוער? האם כדאי לבת שלכם להיות שחקנית כדורגל מקצועית? מה עובר על האוהדים ביציע? למה מאמן כדורגל הוא אחד המקצועות הרעועים בשוק העבודה ואיך עומדים להשתנות המגרשים בארץ? ● ליגת העל חוזרת - פרויקט מיוחד

דודי רזניק/צילום: איל יצהר

קריסה בשוק האג"ח? "כדאי לנצל את הירידות החדות"

דודי רזניק מלאומי שוקי הון מצביע על כך שהמימוש החד שנרשם כעת בשוק האג"ח מגיע לאחר מהלך עליות יוצא דופן שלא נראה בשוק מזה זמן, מה שעשוי להוות הזדמנות ● "התנאים בשוק עדיין תומכים בשוק האג"ח הממשלתי; אם אג"ח ל-27 שנים נותן תשואה של 2.3%, זה לא רע בעולם של ריביות אפסיות", אמר רזניק

משחק ליגה בין בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב  / צילום: עודד קרני, מנהלת הליגות

ליגת העל חוזרת: חמש סיבות שהכדורגל הישראלי נשאר מאחור

ליגת העל בכדורגל חוזרת ביום שבת ● למרות החגיגה, ישנן המון סיבות לדאגה לנוכח מצב הענף בישראל ● כתבי "גלובס" התארחו באולפן "גלובסטוק" ונתנו כמה סיבות למה הכדורגל הישראלי נמצא בפיגור לעומת שאר העולם ● האזינו בבינג'

סחר בסמים ברחבי הרשת  / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

המסלול הירוק של משה אדרי בתיקי הסמים, הקשר למי שכמעט ומונה למפכ"ל והשאלות הקשות למשטרה

כשהמשטרה עצרה את משה אדרי (32) היא ייחסה לו ניהול ארגון פשיעה. ואז החלו האישומים החריפים להתנדף וסימני השאלה להיערם • כך מצא את עצמו הצעיר מקרית ביאליק, שהקים רשת שבה מאות סוחרי סמים, במצב משפטי נוח בהרבה ביחס לשותפים לשעבר מרשת "טלגראס" ● תחקיר "גלובס"

איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל / צילום: שלומי יוסף

מנכ"ל שופרסל על סרטון ההתעללות בעובד הרשת: "אירוע חמור מאין כמותו שסותר את כל הערכים שלנו"

ביממה האחרונה הופץ סרטון שבו עובד של הרשת מתעד עובד נוסף מתעלל בעובד בעל צרכים מיוחדים תוך שהוא קושר את ידיו באמצעות ניילון נצמד וחובט בו ● מנכ"ל שופרסל: "צפינו בסרטון מזעזע. האירוע החמור הזה הועבר לטיפולה של משטרת ישראל. העובדים שסרחו התנהגו בברוטליות וזומנו לשימוע לפני פיטורים"

וול סטריט / צילום: רויטרס

סין החריפה את מלחמת הסחר, טראמפ מפיל את וול סטריט; הנאסד"ק צונח ב-2.2%

מלחמת הסחר מחריפה: סין הודיעה היום כי בכוונתה להטיל מכסים חדשים על סחורות אמריקאיות, בסך 75 מיליארד דולר ● טראמפ הורה לחברות אמריקאיות למצוא אלטרנטיבות לפעילותן בסין ● יו"ר הפדרל ריזרב, ג'רום פאואל, אמר בכנס השנתי של הבנקים המרכזיים בג'קסון הול כי הפד יעשה כל שביכולתו כדי להמשיך במדיניות ההרחבה הכלכלית הנוכחית

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

נגה בת 12 ויש לה את מפתח המאסטר לנשמה שלי

אם יש בעולם שני דברים ללמוד מהם ואחד זה היקום, אין לי בעיה שאריאנה גרנדה תהיה הדבר השני ● טור לנגה

נתניהו וזלינסקי/ צילום: לעמ

הכל כשר למען הבחירות: איזה קלף ישלוף טראמפ למען נתניהו ולמה הוא מצפה בתמורה

הביקור המתוקשר של ראש הממשלה נתניהו באוקראינה היה למטרות קמפיין בלבד • מה ישלוף הנשיא טראמפ למען נתניהו לקראת הבחירות ולמה הוא מצפה בתמורה • למה מקבלים עמיר פרץ ואורלי לוי־אבקסיס חיבוק מהימין, ומה מנסים לשדר בכחול לבן אחרי פרשת משרד החקירות ● פרשנות