גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בעליות על רקע ציפייה לחידוש השיחות עם סין

הדאו ג'ונס עלה ב-0.65% ו-S&P 500 ב-0.67% והנאסד"ק טיפס ב-0.58% ● העליות נתמכו באופטימיות לאחר דיווח של בלומברג ולפיו שיחות הסחר בין ארה"ב לסין צפויות להתחדש בדרג בכיר בשבוע הבא ● מחיר הנפט עלה ב-1% ● בורסות אירופה ננעלו בעליות - מדד דאקס זינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51% ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92% ● מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ביותר מ-1%

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar
בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים מתונות. הדאו ג'ונס עלה ב-0.65% ו-S&P 500 ב-0.67% והנאסד"ק טיפס ב-0.58%. S&P 500 חצה את רף 3,000 הנקודות וננעל בשער של  3,005 נקודות. העליות הקלות בתחילת היום התחזקו לאחר דוחות חיוביים לרבעון השני התחזקו מעט בשל אופטימיות לאחר דיווח של בלומברג ולפיו שיחות הסחר בין ארה"ב לסין צפויות להתחדש בדרג בכיר בשבוע הבא.

מניית יצרנית המשקאות קוקה קולה  עלתה בכ-5% לאחר שעקפה את תחזיות הרווח וההכנסות בדוחות הרבעון השני.

מחיר הנפט הגולמי עלה ב-1% ל-56.8 דולר לחבית, כשגם הוא זוכה לעידוד מהדיווח על שיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

20:55

העליות בוול סטריט מתחזקות לאחר דיווח ולפיו בשבוע הבא נציב הסחר של ארה"ב ובכירים נוספים יצאו לסין לפגישות פנים אל פנים בשיחות הסחר בין המדינות. הדאו מוסיף 0.52%, מדד S&P 500 עולה בשיעור דומה והנאסד"ק מטפס ב-0.31%.    

מניית אודיוקודס מטפסת בנאסד"ק בכ-7% בהמשך לעליה דומה שרשמה בתל אביב בהמשך לפרסום דוחותיה הכספיים של החברה לרבעון השני של השנה.

19:25

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים בהובלת מדד דאקס שזינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51% ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ביותר מ-1%.

ענקית הבנקאות השווייצרית UBS עקפה את התחזיות ודיווחה על רווח נקי של 1.4 מיליארד דולר ברבעון השני.

המשקיעים מצפים להודעת הבנק המרכזי האירופי ביום חמישי על מדיניות הריבית וצופים הכרזה על הורדה.

עוד ברקע לעליות, נצחונו של בוריס ג'ונסון במירוץ הפנימי במפלגה השמרנית בבריטניה לתפקיד ראש הממשלה הבא של הממלכה המאוחדת. המטבע הבריטי נחלש בכ-0.3% ביחס לדולר לרמה של 1.24 דולר לליש"ט.  

18:30

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה חיובית והמדדים המובילים רושמים עליות קלות. הדאו עולה בשיעור של 0.33%, S&P 500 מוסיף 0.30% ומגרד את רמת 3,000 הנקודות והנאסד"ק מטפס בכ-0.2%.

עונת הדוחות נמשכת ולאחר הנעילה היום צפויים להתפרסם, בין היתר, דוחותיהן של חברת כרטיסי האשראי ויזה  , שמאבדת בינתיים כמה עשיריות אחוז, וכן של הרשת החברתית סנאפ , שמנייתה עולה ביותר מ-2%.

17:10

מאקרו: מכירות הבתים הקיימים בארה"ב צנחו ביוני ב-1.7% לעומת צפי לירידה של 0.2% בלבד.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות קלות, הדאו עולה ב-0.22%, S&P ב-0.34% ונאסד"ק ב-0.40%. מניית יצרנית הצעצועים הסברו מזנקת בכ-10%, לאחר שעקפה את התחזיות, שזכו לחיזוק מצד הביקוש לצעצועים בעקבות הצלחת הסרט "הנוקמים: סוף המשחק". 

15:45

שוק המטבעות הדיגיטליים מתאפיין במגמה שלילית מאז תחילת השבוע. היום בשעה 14:00 ירד שער הביטקוין (BTC) עד לרמה של 9,938 דולר, כשהוא משלים ירידה של 5% ביממה האחרונה. גם האת'ר (ETH), המטבע של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום, הניצב במקום השני אחרי הביטקוין מבחינת שווי השוק שלו, איבד 5% מערכו ביממה האחרונה. שווי השוק של הביטקוין כעת, כ-178 מיליארד דולר, הוא כ-65% משוויו של כלל שוק המטבעות הדיגיטליים, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. לעומתו, מחיר האת'ר משקף לפלטפורמת את'ריום היום שווי שוק של כ-22.5 מיליארד דולר. מחיר הביטקוין נמוך כיום נמוך ב-50% מהשיא של כל הזמנים שקבע בדצמבר 2017. לעומתו, מחיר האת'ר נמוך ב-85% מהשיא שרשם בינואר 2018. 

15:00

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת. קוקה-קולה  עקפה את תחזית הרווח למניה ב-2 סנט, עם רווח מתואם של 73 סנט למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות המוקדמות, והחברה העלתה תחזיות לשנה כולה. 

חברת יונייטד טכנולוגיות  היכתה את תחזית הרווח למניה ב-15 סנט, כשרשמה רווח של 2.2 דולר למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות והחברה העלתה את התחזיות לשנה כולה.

הארלי דוידסון  דיווחה על רווח של 1.23 דולר למניה, לעומת התחזיות לרווח של 1.2 דולר למניה. ההכנסות נפלו מהתחזיות ויצרנית האופנועים הנמיכה את תחזית המשלוחים להמשך. 

יצרנית הצעצועים הסברו  רשמה רווח של 78 סנט למניה ברבעון האחרון, הרבה מעל לתחזיות שצפו רווח של 50 סנט למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות.

ביוג'ן  דיווחה על רווח של 9.15 דולר למניה מעל לתחזיות המוקדמות שצפו רווח של 7.53 דולר למניה. החברה העלתה תחזיות לשנה כולה. 

לוקהיד מרטין  רשמה רווח של 5 דולר למניה ברבעון השני, 23 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים. ההכנסות עלו גם הן מעל התחזיות המוקדמות של האנליסטים בוול סטריט. 

וירפול רשמה רווח מתואם של 4.01 דולר למניה - 30 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. ההכנסות עלו על התחזיות והחברה העלתה תחזיות להמשך.

14:30

בוריס ג'ונסון נבחר על ידי המפלגה השמרנית לכהן כראש ממשלת בריטניה. נציגי המפלגה, שהתכנסו היום בלונדון, הודיעו על הבחירה היום בצהריים. מדד הפוטסי הבריטי עולה ב-0.6%. מדד הדאקס הגרמני קופץ ב-1.7%, הקאק הצרפתי עולה ב-0.9%. הבורסה במדריד מטפסת ב-1.4%, מילאנו קופצת ב-0.9%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות של 0.3%.

 

12:30

הליש"ט הבריטית יורדת ב-0.34% מול הדולר ברקע להכרזה הצפויה של המפלגה השמרנית  כי בוריס ג'ונסון ימונה מטעמה לראש הממשלה החדש של בריטניה במקום תרזה מיי.

10:10

המדדים המובילים באירופה נפתחו בעליות חדות, בהובלת מדד הדאקס הגרמני שעולה ב-0.95%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.74%, והפוטסי הבריטי עולה ב-0.7%.

עונת הדוחות לרבעון השני נמשכת והיום לפני פתיחת המסחר בוול סטריט יפרסמו החברות קוקה-קולה, ביוג'ן, לוקהיד מרטין, יונייטד טכנולוגיות והארלי דוידסון. לאחר הנעילה יפרסמו החברותויזה, צ'יפוטלה וסנאפ.

באירופה, הבנק השוויצי קרדיט סוויס רשם רווח של 1.4 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 1.29 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2018. לפי הודעת הבנק, מדובר ברבעון השני בחוזקו מאז שנת 2010. העלייה בשורה התחתונה נרשמה למרות ירידה בפעילות ההשקעות ובניהול העושר. הרווח התפעולי הגיע ל-7.5 מיליארד דולר לעומת 7.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. 

מניות השבבים יירכזו עניין לאחר שהספקית של אפל, חברת AMS, אמרה כי היא צופה הכנסות חזקות ועלייה ברווחים ברבעון השלישי בהמשך לעלייה במשלוחים של הסנסורים תלת ממד שלה, שעזרו לה לעבור לרווח ברבעון השני של השנה.

ביום השני לפעילות של בורסת סטאר מארקט הסינית החדשה, ולאחר זינוק של מאות אחוזים במניות אתמול, הבוקר יותר מ-20 מבין 25 החברות יורדות ביותר מ-10%. לפי רויטרס, הזינוק אתמול הוסיף 44.3 מיליארד דולר לשווי החברות בבורסה החדשה.

07:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות בהמשך לסגירה החיובית שנרשמה אמש בניו יורק, שם הנאסד"ק עלה ב-0.7%, ומדד S&P 500 טיפס ב-0.3%. בשעה מוקדמת זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים קלות.

באסיה, מדד הניקיי היפני מטפס ב-1%, שנחאי עולה ב-0.1% וכך גם הבורסה בהונג קונג. במסחר בטוקיו מניית סופטבנק קופצת בכ-4%, צ'יודה הפועלת בתחום הנפט-גז, מזנקת בכ-8% ויצרנית השבבים טוקיו אלקטרון עולה ב-2.8%.

המשקיעים שואבים עידוד מהתפתחויות בתחום הסחר, לאחר שנראה כי הצדדים מבצעים את ההסכמות שהושגו ב-G20. העיתון הסיני "מורנינג פוסט" דיווח כי נציג הסחר האמריקאי, רוברט לייטייזר, ושר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, יגיעו בשבוע הבא לבייג'ינג למשא ומתן סחר מחודש עם סין. מאוחר יותר, אתמול דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי הנשיא דונלד טראמפ הסכים לקבל החלטות רישוי "מתוזמנות" עבור חברות טכנולוגיה אמריקאיות המבקשות לחדש מכירות עם וואי.

עוד כתבות

הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

נעילה שלילית בבורסה: ת"א 35 נסוג מהשיא, מניות האנרגיה החלופית צנחו

מדד ת"א 35 נסוג ב-0.1%, ת"א 90 איבד 0.5%, מדד הבנקים ננעל ללא שינוי ● אלוני חץ איבדה 1.3%, אנלייט ירדה ב-5.2%, אנרג'יקס איבדה 3.7%  אלביט מערכות ועזריאלו עלו ב-1% ו-1.4% בהתאמה

שדה סולארי בנגב. / צילום: EGE

לא סתם עושות רוח: מי הן החברות בסקטור האנרגיה שרחוקות ממיצוי הפוטנציאל

רוב המדינות הגיעו ל"Grid Parity" – הנקודה שבה עלות הפקת אנרגיה סולארית שווה או זולה יותר מהפקת כל סוג אחר של אנרגיה לא מתחדשת; המשמעות היא שהשיקול הכלכלי הופך לעיקרי בשימוש באנרגיה חלופית ● על רקע זה כדאי לבדוק מי הן החברות ה"נסתרות" בסקטור האנרגיה שעוד רחוקות ממיצוי הפוטנציאל

פוסום שנפגע בשריפה באוסטרליה / צילום: רויטרס

מחקר של הפורום הכלכלי: כמחצית מהכלכלה העולמית חשופה למשבר האקלים

המחקר, שבוצע בשיתוף פירמת ראיית החשבון PWC, קבע כי התעשיות התלויות ביותר במשאבי הטבע הן הבנייה, החקלאות, המזון והמשקאות ● אלו ענפים המסתמכים על מיצוי ישיר של משאבים מן המערכת האקולוגית המאבדת מיום ליום את יכולתה לספק את צרכי האנושות

הפגנת התושבים. "הוותמ"ל דורסת הכול ממילא" / צילום: Avinary production

"כבר לקחו שטחים ולא בנו, אז למה עוד קרקע?"

מועצת קריית עקרון מתפשטת בדילוגים לכיוון כפר ביל"ו ● התושבים חוששים שתוכנית הוותמ"ל תביא לאובדן הפרנסה, הזהות הכפרית והנוף

איילת שקד / צילום: כדיה לוי

בדיקת "גלובס": רפורמת התביעות הייצוגיות הצליחה, אבל אולי יותר מדי

מבדיקת "גלובס" מתברר כי המהלך של איילת שקד, לחייב בתשלום אגרה על ייצוגיות, הוביל לירידה של 44% מהבקשות - במקביל לעלייה משמעותית בבקשות שפטורות מאגרה ולניהול הליכים "מאחורי גבו" של ביהמ"ש ● האם מטרת הרפורמה להילחם בתביעות-הסרק הושגה? לא בטוח ● חלק ראשון

יאיר לפיד / צילום: תמר מצפי

מהי עלות סל התרופות, והאם לפיד צדק כשאמר שהוא פחות ממיליארד דולר

ציוץ של יאיר לפיד על סל התרופות עורר מבול תיקונים, אבל המתקנים הם שהתבלבלו ● המשרוקית של גלובס

קצינים/ צילום: דובר צהל

העליון: המדינה תחשוף נתונים נוספים על הפנסיה של משרתי הקבע

פסק הדין ניתן במסגרת ערעור של תנועת "הצלחה" נגד משרד הביטחון והאוצר, בדרישה לחשוף פרטים שהושחרו בנספחי הסכם כחלון-יעלון

מנכל בזק דודו מזרחי / צלם: רונן טופלברג

בזק צפויה להחליט השנה על כניסה לפרויקט החשוב בתולדותיה

על פי המסתמן, החברה תיכנס השנה לפרויקט הסיבים האופטיים גם במקרה שמשרד התקשורת לא ישלים עד הסוף את מדיניותו בנושא ● שר התקשורת דוד אמסלם הורה להמשיך ולקדם את ההכנות לאישור הפרויקט אך הוא ישאיר את החתימה הסופית על המדיניות לשר התקשורת הבא

מלזיה לא מוכנה להמשיך להיות פח הזבל של העולם

מלזיה שלחה חזרה 150 מכולות של פסולת פלסטית ל-13 מדינת עשירות מאז הרבעון השלישי של השנה שעברה ● שרת הסביבה המלזית: "אלה שרוצים להפוך אותנו לפח זבל עולמי, יכולים להמשיך לחלום"

קנאביס / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

קמן חושפת את הנתונים הכספיים של חברת הקנאביס FTE

לחברת הקנאביס הזרה הראשונה הפועלת כדי להיסחר בבורסה בתל אביב הכנסות של 13.9 מיליון דולר בשלוש הרבעונים הראשונים של 2019 ● ה-EBITDA הגיע ל-0.8 מיליון דולר באותה תקופה

ענת סרגוסטי / צילום: איל יצהר, גלובס

ארגון העיתונאים: מינויים חדשים למנכ"ל ומנהלת תחום חופש העיתונות

ארגון העיתונאים ממשיך בהתארגנות לאחר הפרידה מההסתדרות: סבב מינויים חדש בארגון במסגרתו מונה אלי גרשנקרוין למנכ"ל והעיתונאית ענת סרגוסטי מונתה למנהלת תחום חופש העיתונות

פלורידה/ צילום:  Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

באים לפלורידה בגלל השמש, נשארים בגלל הטבות המס

עשירים ממדינות שבהן מיסוי גבוה, כמו ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט, עוברים למדינה שטופת השמש שאין בה מס הכנסה מדינתי ואין מס רכוש

יובל לנדסברג / צילום: אמיר מאירי

התרגיל של סנו יעלה לה יותר ממיליון שקל

התובעים טענו כי החברה גרעה כ-7% מהמידות שעליהן היא הצהירה על גבי האריזה ● כעת תגדיל את המוצרים כפיצוי: ניילון נצמד במארז זוגי באורך כולל של 60 מטר יגדל לאורך כולל של 66 מטר ומארז של ניילון נצמד באורך של 150 מטר יוגדל לאורך של 160 מטר

מוזיקה / צילום: שאטרסטוק

אקסלרטור מאסצ'אלנג' ישראל ישתף פעולה עם תאגיד המוזיקה יונברסל

תאגיד המוזיקה העולמי יוניברסל השיק ב-2017 תוכנית לשיתופי פעולה עם מאיצים טכנולוגיים ברחבי העולם, ומאסצ'אלנג' הוא המאיץ הישראלי הראשון המשולב בתוכנית זו, לצד עשרה מאיצים אחרים מרחבי העולם

בועז מנור, לשעבר מבעלי קרן הגידור הקנדית Portus  / צילום: Getty Images, גלובס

ארה"ב תובעת את בועז מנור: הסתיר את עברו הפלילי כדי לגייס הון למיזם בלוקצ'יין

לצדו של היזם הישראלי-קנדי, שריצה בעבר עונש מאסר בגין הלבנת הון, תובעת רשות ני"ע האמריקאית גם את עידית פרדו הישראלית, שנעצרה ביום שישי ● השניים נאשמים כי הונו מאות משקיעים כשגייסו מהם 30 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי

זהבית כהן / צילום: רמי זרנגר

באייפקס בוחנים מכירה של בית ההשקעות פסגות בחלקים

הקרן, בניהולה של זהבית כהן, מקדמת על פי הערכות מכירה מפוצלת של פעילויות של בית ההשקעות ● מבחינת אייפקס, מדובר על כלי להצפת ערך לבית ההשקעות כולו ● אייפקס בתגובה: "לא מתייחסים לשמועות"

אופיר אקוניס/ לשכת שר המדע

נתניהו ממנה שרים: אלה התפקידים החדשים של הנגבי, אקוניס וחוטובלי

לאחר החלטת בג"ץ שהגבילה את סמכות המינוי בממשלת מעבר, רה"מ החליט כי מינוי השרים יהיו אך ורק הוספת תפקידים לשרים שכבר מכהנים

אליזבת' וורן ואיימי קלובושר / צילומים: רויטרס, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

"הניו יורק טיימס" תומך באליזבת וורן ואיימי קלובשר לנשיאות ארה"ב

בעיתון כתבו כי החליטו לתמוך בשתי מועמדות דמוקרטיות לנשיאות ולא רק באחת, מאחר ש"ברגע הרה-גורל זה, גם המודל הרדיקלי וגם המודל הריאליסטי זקוקים לשיקול רציני מחדש" ● "מי ייתן והטובה ביותר תנצח"

הונאה, תרמית, זיוף, עוקץ / שאטרסטוק

אישום: התחזו בטלפון לבנקאים ועקצו קורבנות בכחצי מיליון שקל

שלושה צעירים מואשמים בכך שהתחזו לבנקאים וכך קיבלו גישה לחשבונות של אלפי קורבנות, בהם עשו כבתוך שלהם ● בין היתר רכשו הצעירים גיפט קארד ומוצרי יוקרה באמצעות הכספים שקיבלו במרמה ● הפרקליטות על הנאשמים: "אופי עברייני של פשע מאורגן"

איתמר בן גביר, ראש עוצמה יהודית / צילום:

בן גביר הודיע שהוא מתמודד עד הסוף: "הציעו לי תפקיד של שגריר"

"הציעו לי גם תפקידים בקק"ל, בהסתדרות הציונית, בלשכת עורכי הדין, אפילו תפקיד שגריר", כך אמר איתמר גביר במסיבת עיתונאים היום ובה אמר כי יתמודד בבחירות לכנסת ה-23 במסגרת מפלגת עוצמה יהודית