גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בעליות על רקע ציפייה לחידוש השיחות עם סין

הדאו ג'ונס עלה ב-0.65% ו-S&P 500 ב-0.67% והנאסד"ק טיפס ב-0.58% ● העליות נתמכו באופטימיות לאחר דיווח של בלומברג ולפיו שיחות הסחר בין ארה"ב לסין צפויות להתחדש בדרג בכיר בשבוע הבא ● מחיר הנפט עלה ב-1% ● בורסות אירופה ננעלו בעליות - מדד דאקס זינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51% ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92% ● מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ביותר מ-1%

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar
בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל בעליות שערים מתונות. הדאו ג'ונס עלה ב-0.65% ו-S&P 500 ב-0.67% והנאסד"ק טיפס ב-0.58%. S&P 500 חצה את רף 3,000 הנקודות וננעל בשער של  3,005 נקודות. העליות הקלות בתחילת היום התחזקו לאחר דוחות חיוביים לרבעון השני התחזקו מעט בשל אופטימיות לאחר דיווח של בלומברג ולפיו שיחות הסחר בין ארה"ב לסין צפויות להתחדש בדרג בכיר בשבוע הבא.

מניית יצרנית המשקאות קוקה קולה  עלתה בכ-5% לאחר שעקפה את תחזיות הרווח וההכנסות בדוחות הרבעון השני.

מחיר הנפט הגולמי עלה ב-1% ל-56.8 דולר לחבית, כשגם הוא זוכה לעידוד מהדיווח על שיחות הסחר בין ארה"ב לסין.

20:55

העליות בוול סטריט מתחזקות לאחר דיווח ולפיו בשבוע הבא נציב הסחר של ארה"ב ובכירים נוספים יצאו לסין לפגישות פנים אל פנים בשיחות הסחר בין המדינות. הדאו מוסיף 0.52%, מדד S&P 500 עולה בשיעור דומה והנאסד"ק מטפס ב-0.31%.    

מניית אודיוקודס מטפסת בנאסד"ק בכ-7% בהמשך לעליה דומה שרשמה בתל אביב בהמשך לפרסום דוחותיה הכספיים של החברה לרבעון השני של השנה.

19:25

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות שערים בהובלת מדד דאקס שזינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51% ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ביותר מ-1%.

ענקית הבנקאות השווייצרית UBS עקפה את התחזיות ודיווחה על רווח נקי של 1.4 מיליארד דולר ברבעון השני.

המשקיעים מצפים להודעת הבנק המרכזי האירופי ביום חמישי על מדיניות הריבית וצופים הכרזה על הורדה.

עוד ברקע לעליות, נצחונו של בוריס ג'ונסון במירוץ הפנימי במפלגה השמרנית בבריטניה לתפקיד ראש הממשלה הבא של הממלכה המאוחדת. המטבע הבריטי נחלש בכ-0.3% ביחס לדולר לרמה של 1.24 דולר לליש"ט.  

18:30

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה חיובית והמדדים המובילים רושמים עליות קלות. הדאו עולה בשיעור של 0.33%, S&P 500 מוסיף 0.30% ומגרד את רמת 3,000 הנקודות והנאסד"ק מטפס בכ-0.2%.

עונת הדוחות נמשכת ולאחר הנעילה היום צפויים להתפרסם, בין היתר, דוחותיהן של חברת כרטיסי האשראי ויזה  , שמאבדת בינתיים כמה עשיריות אחוז, וכן של הרשת החברתית סנאפ , שמנייתה עולה ביותר מ-2%.

17:10

מאקרו: מכירות הבתים הקיימים בארה"ב צנחו ביוני ב-1.7% לעומת צפי לירידה של 0.2% בלבד.

16:30

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות קלות, הדאו עולה ב-0.22%, S&P ב-0.34% ונאסד"ק ב-0.40%. מניית יצרנית הצעצועים הסברו מזנקת בכ-10%, לאחר שעקפה את התחזיות, שזכו לחיזוק מצד הביקוש לצעצועים בעקבות הצלחת הסרט "הנוקמים: סוף המשחק". 

15:45

שוק המטבעות הדיגיטליים מתאפיין במגמה שלילית מאז תחילת השבוע. היום בשעה 14:00 ירד שער הביטקוין (BTC) עד לרמה של 9,938 דולר, כשהוא משלים ירידה של 5% ביממה האחרונה. גם האת'ר (ETH), המטבע של פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום, הניצב במקום השני אחרי הביטקוין מבחינת שווי השוק שלו, איבד 5% מערכו ביממה האחרונה. שווי השוק של הביטקוין כעת, כ-178 מיליארד דולר, הוא כ-65% משוויו של כלל שוק המטבעות הדיגיטליים, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. לעומתו, מחיר האת'ר משקף לפלטפורמת את'ריום היום שווי שוק של כ-22.5 מיליארד דולר. מחיר הביטקוין נמוך כיום נמוך ב-50% מהשיא של כל הזמנים שקבע בדצמבר 2017. לעומתו, מחיר האת'ר נמוך ב-85% מהשיא שרשם בינואר 2018. 

15:00

עונת הדוחות בוול סטריט נמשכת. קוקה-קולה  עקפה את תחזית הרווח למניה ב-2 סנט, עם רווח מתואם של 73 סנט למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות המוקדמות, והחברה העלתה תחזיות לשנה כולה. 

חברת יונייטד טכנולוגיות  היכתה את תחזית הרווח למניה ב-15 סנט, כשרשמה רווח של 2.2 דולר למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות והחברה העלתה את התחזיות לשנה כולה.

הארלי דוידסון  דיווחה על רווח של 1.23 דולר למניה, לעומת התחזיות לרווח של 1.2 דולר למניה. ההכנסות נפלו מהתחזיות ויצרנית האופנועים הנמיכה את תחזית המשלוחים להמשך. 

יצרנית הצעצועים הסברו  רשמה רווח של 78 סנט למניה ברבעון האחרון, הרבה מעל לתחזיות שצפו רווח של 50 סנט למניה. ההכנסות עלו גם הן על התחזיות.

ביוג'ן  דיווחה על רווח של 9.15 דולר למניה מעל לתחזיות המוקדמות שצפו רווח של 7.53 דולר למניה. החברה העלתה תחזיות לשנה כולה. 

לוקהיד מרטין  רשמה רווח של 5 דולר למניה ברבעון השני, 23 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים. ההכנסות עלו גם הן מעל התחזיות המוקדמות של האנליסטים בוול סטריט. 

וירפול רשמה רווח מתואם של 4.01 דולר למניה - 30 סנט מעל לתחזיות המוקדמות של האנליסטים בשוק. ההכנסות עלו על התחזיות והחברה העלתה תחזיות להמשך.

14:30

בוריס ג'ונסון נבחר על ידי המפלגה השמרנית לכהן כראש ממשלת בריטניה. נציגי המפלגה, שהתכנסו היום בלונדון, הודיעו על הבחירה היום בצהריים. מדד הפוטסי הבריטי עולה ב-0.6%. מדד הדאקס הגרמני קופץ ב-1.7%, הקאק הצרפתי עולה ב-0.9%. הבורסה במדריד מטפסת ב-1.4%, מילאנו קופצת ב-0.9%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות של 0.3%.

 

12:30

הליש"ט הבריטית יורדת ב-0.34% מול הדולר ברקע להכרזה הצפויה של המפלגה השמרנית  כי בוריס ג'ונסון ימונה מטעמה לראש הממשלה החדש של בריטניה במקום תרזה מיי.

10:10

המדדים המובילים באירופה נפתחו בעליות חדות, בהובלת מדד הדאקס הגרמני שעולה ב-0.95%, הקאק הצרפתי מטפס ב-0.74%, והפוטסי הבריטי עולה ב-0.7%.

עונת הדוחות לרבעון השני נמשכת והיום לפני פתיחת המסחר בוול סטריט יפרסמו החברות קוקה-קולה, ביוג'ן, לוקהיד מרטין, יונייטד טכנולוגיות והארלי דוידסון. לאחר הנעילה יפרסמו החברותויזה, צ'יפוטלה וסנאפ.

באירופה, הבנק השוויצי קרדיט סוויס רשם רווח של 1.4 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, לעומת רווח של 1.29 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2018. לפי הודעת הבנק, מדובר ברבעון השני בחוזקו מאז שנת 2010. העלייה בשורה התחתונה נרשמה למרות ירידה בפעילות ההשקעות ובניהול העושר. הרווח התפעולי הגיע ל-7.5 מיליארד דולר לעומת 7.6 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. 

מניות השבבים יירכזו עניין לאחר שהספקית של אפל, חברת AMS, אמרה כי היא צופה הכנסות חזקות ועלייה ברווחים ברבעון השלישי בהמשך לעלייה במשלוחים של הסנסורים תלת ממד שלה, שעזרו לה לעבור לרווח ברבעון השני של השנה.

ביום השני לפעילות של בורסת סטאר מארקט הסינית החדשה, ולאחר זינוק של מאות אחוזים במניות אתמול, הבוקר יותר מ-20 מבין 25 החברות יורדות ביותר מ-10%. לפי רויטרס, הזינוק אתמול הוסיף 44.3 מיליארד דולר לשווי החברות בבורסה החדשה.

07:00

המסחר באסיה מתנהל בעליות בהמשך לסגירה החיובית שנרשמה אמש בניו יורק, שם הנאסד"ק עלה ב-0.7%, ומדד S&P 500 טיפס ב-0.3%. בשעה מוקדמת זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מטפסים קלות.

באסיה, מדד הניקיי היפני מטפס ב-1%, שנחאי עולה ב-0.1% וכך גם הבורסה בהונג קונג. במסחר בטוקיו מניית סופטבנק קופצת בכ-4%, צ'יודה הפועלת בתחום הנפט-גז, מזנקת בכ-8% ויצרנית השבבים טוקיו אלקטרון עולה ב-2.8%.

המשקיעים שואבים עידוד מהתפתחויות בתחום הסחר, לאחר שנראה כי הצדדים מבצעים את ההסכמות שהושגו ב-G20. העיתון הסיני "מורנינג פוסט" דיווח כי נציג הסחר האמריקאי, רוברט לייטייזר, ושר האוצר האמריקאי, סטיבן מנוצ'ין, יגיעו בשבוע הבא לבייג'ינג למשא ומתן סחר מחודש עם סין. מאוחר יותר, אתמול דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי הנשיא דונלד טראמפ הסכים לקבל החלטות רישוי "מתוזמנות" עבור חברות טכנולוגיה אמריקאיות המבקשות לחדש מכירות עם וואי.

עוד כתבות

בנימין נתניהו / צילום: איל יצהר, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

לא ביבי, לא חופרים? האם עד נתניהו המדינה לא שיקמה אתרים היסטוריים

רה"מ טען בסרטון תעמולה כי קודמיו לא השקיעו שקל באתרי מורשת ● האמת היא שהמדינה טיפלה באתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים כבר לפני עשרות שנים ● ובכל זאת, נתניהו יכול לרשום לזכותו מהפך בסדרי הגודל

דיאנה גולבי/ צילום:  כפיר זיו

"יש לי את היכולת לשלוף את קלף הרוסייה לטובתי"

השירות הצבאי מנע מדיאנה גולבי למנף את הזכייה ב"כוכב נולד" ● אולי התפקיד של חיילת רוסייה במחזה "אפס ביחסי אנוש" יהיה מעין תיקון

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אל על / צילום: יח"צ

עקב תקלה: טיסת אל על מניו יורק תנחת ב-48 שעות עיכוב

נוסעי טיסת אל על מספר 008 ימריאו לישראל רק מחר בערב במקום היום בצהריים, וצפויים לנחות בישראל לאחר החג ● הסיבה: תקלה טכנית בהעמסת תא המטען

אריק הניג / צילום: תמר מצפי, גלובס

איש התקשורת אריק הניג הלך לעולמו בגיל 72

איש התקשורת ומפיק הטלוויזיה, שנודע בעיקר כזה שהחדיר לארץ את תרבות ה-NBA נפטר היום אחרי מאבק ממושך במחלה קשה ● הותיר אחריו אישה וילדה

הנשיא ריבלין ונתניהו / צילום: רונן זבולון, רויטרס

נתניהו מחזיר את המנדט לנשיא. ריבלין: בני גנץ יקבל הזדמנות להקים את הממשלה

מבית הנשיא נמסר "נשיא המדינה קיבל את הודעתו של ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו, כי הוא משיב אליו את המנדט משום שלא עלה בידו להרכיב ממשלה" ● נתניהו מסר הצהרה בווידאו

כיתת לימוד / צילום: שאטרסטוק

כיצד בונים מערכת חינוך איכותית? מתחילים עם המורים

הבינוניות של מערכת החינוך זועקת בהישגים הנמוכים ובפערים הגבוהים בין תלמידי ישראל למדינות המפותחות במבחנים הבינלאומיים ● ההישגים הללו לא עולים בקנה אחד עם השאיפה של הישראלים לחיות ברמת חיים של מדינה מערבית מתקדמת ● דעה

הפגנות בצ'ילה / צילום: שני אשכנזי, גלובס

הרוגים, מחסור באוכל וירי חי: סיקור מיוחד מהמהומות בצ'ילה

מזה כשבוע מתחוללת בצ'ילה מחאת ענק בשל החלטת הממשלה לייקר את מחירי הנסיעות בתחבורה הציבורית ● הממשלה הכריזה על מצב חירום והכניסה את הצבא לבירה ● אצל הצ׳יליאנים הוצפה טראומה ישנה, והם דורשים מהממשלה להוציא את הכוחות ולהציע להם "ניו דיל חברתי" ● סיקור מיוחד מסנטיאגו, צ'ילה

העלמת מס / צילום::  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

איפה הכסף? ממש מתחת לאף

אכיפה יעילה של העלמות ותכנוני מס יכולים להשתלם לחברה כולה ולשמש כמקור למימון מטרות חברתיות כמו חינוך חינם מגיל אפס ● דעה

יצירות אומנות חדשות בכנסת / צילום: איל יצהר

אמנות בכנסת: בוחרים בצילומים ישראליים

אמנם ממשלה חדשה עדיין לא נראית באופק, אבל בכנסת התחדשו בחמש יצירות אמנות חדשות ● אוצרת המשכן, שרון סופר: "חיפשתי עבודות צילום שהן פעולה התערבותית של האמן בנוף"

שרון טל / צילום: רמי זרנגר

האותנטיות החדשה: איך לארח בחג

שרון טל, המעצבת הראשית של בית האופנה משכית, מארחת את החברות בביתה לארוחת חג

עדינה בן אשר/ צילום: איל יצהר

הנוער הלומד והיוזם: התוכנית שתלמד בני נוער איך מקימים עסק

תוכנית "שותפים 2020" שמפעיל משרד העבודה והרווחה בשיתוף ג'וינט אשלים ודרור בתי חינוך, מבקשת לתת לבני נוער בבתי ספר מקצועיים מיומנויות בהקמת עסק, שיאפשרו להם להשתלב בשוק העבודה • "אנחנו מחויבים להכין את בני הנוער לאתגרים העתידיים, וזה דורש לצאת מהקופסה", אומר ראובן פאטר, מנהל התוכנית

מתוך עבודת וידאו של נטעלי פלדסמן ואוהד בנית / צילום: איתי בנית

הקטר החדש של האמנים: חברות הייטק

טרנד חדש צומח בחברות ההייטק: הגדרת הזהות הארגונית דרך אמנות

מאיר שמגר / צילום: איל יצהר, גלובס

זכרונות של מתמחה קטן מאיש גדול: בצילו של מאיר שמגר

ההתמחות אצל מאיר שמגר הייתה מנקודות השיא של חיי. איש מואר. כמוהו לא פגשתי, עד אז או מאז ● עו"ד דוד תדמור נפרד 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון/ צילום: רויטרס

יו"ר הפרלמנט בבריטניה מנע הצבעה על הסכם ה"ברקזיט" של ג'ונסון

(עדכונים): בתדרוכים לתקשורת הבוקר העריכו גורמים ב"דאונינג 10" כי קיים כעת רוב בפרלמנט לאישור ההסכם החדש אליו הגיע בשבוע שעבר הצדדים בבריסל ● ההצבעה על ההסכם בוטלה ברגע האחרון ביום שבת

חיים כצמן, מבעלי גזית גלוב ועמוס לוזון, בעלי קבוצת א.דורי  / צילומים: תמר מצפי

השיעור שקיבל עמוס לוזון מההשקעה הכושלת בדורי בנייה

מי שהייתה אחת מחברות הבנייה הבולטות בארץ עשתה בשבוע שעבר עוד צעד לקראת סופה עם הגשת בקשה להקפאת הליכים ● מה שנראה כעסקת חייו של עמוס לוזון, לנוכח זינוק 1,000% במניה לאחר שהשתלט על קבוצת א.דורי, נראה כעת פחות זוהר: המניה צנחה ב-70% מהשיא ותשואות האג"ח קפצו

זיהום אוויר מעל תל אביב / צילום: תמר מצפי

הבעיה העמוקה ביותר של מדינת ישראל שאף מפלגה לא מדברת עליה

עתיד כדור הארץ בסכנה, ויש לו השפעה ישירה על הכיס של כולנו ● אם אנחנו רוצים להישאר במשפחת העמים ולדאוג לאיכות האוויר שלנו ושל העולם כולו - הזמן הוא עכשיו, וחייבים לחשוב קדימה ברצינות ● דעה

אבו מאזן/  צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

אחרי סדנת בחריין: הפלסטינים עוד לא פספסו את הרכבת

קיים סיכוי גדול שהפלסטינים יאמצו את המתווה של הסדנה הכלכלית שהותנעה בבחריין, מאחר שנכון לעכשיו זו הדרך היחידה למימוש השאיפות הלאומיות שלהם ● דעה

ראש ממשלת לבנון סעאד חרירי / צילום: Aziz Taher, רויטרס

יום מכריע בלבנון: אושרה תכניתו הכלכלית של חרירי

(עדכונים): ממשלת לבנון התכנסה הבוקר לדון ברפורמות שהציג אמש ראש הממשלה לראשי המפלגות השותפות בקואליציה ● לא מעט מהאש מופנית לחיזבאללה, הנתפש כגורם המפלג ביותר בלבנון, ומהווה איום על קיומה בשל הכוח הצבאי שצבר

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

צפי לפתיחה סוערת בבורסת ת"א: טבע חוזרת עם פער חיובי ענק

טבע אישרה רשמית את הדיווח על פשרה במסגרת פרשת האופיואידים בארה"ב ומנייתה זינקה בוול סטריט ● פרוטליקס חוזרת מוול סטריט עם פער ארביטרז' ענק של 37% ● המדדים בניו יורק עלו אמש על רקע אופטימיות סביב שיחות הסחר, ובהמשך לעונת הדוחות לרבעון השלישי

התמכרות למשככי כאבים  / צילומים: shutterstock, אילוסטרציה: טלי בוגדנובסקי

כך התמכרה האומה האמריקאית למשככי כאבים. ואיך הסתבכה גם טבע הישראלית בפרשה

מספרי מקרי המוות בארה"ב משימוש בתרופות אופיואידות עלה ב-2018 לכ-70 אלף איש בשנה, לעומת כ-8,000 בסוף שנות ה-90 • מדוע התרחש הזינוק במספר מקרי המוות, מי אשם במגפת ההתמכרות ואיך הסתבכה חברת טבע הישראלית? • גלובס מאמ;לק