מניות דלק וטאואר טסו ותדלקו את הבורסה בת"א לעליות חדות

מדד ת"א 35 זינק ב-1.3%, ת"א 90 עלה ב-0.5% ומדד ת"א נפט גז זינק ביותר מ-3% • המשקיעים אהבו את דברי ההרגעה של תשובה בנוגע לעסקת איתקה-שברון והקפיצו את מניית דלק • טאואר זינקה ביותר מ-8% מבלי שהחברה הוציאה דיווח כלשהו

הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:26

יום מסחר סוער בבורסה בתל אביב ננעל בעליות חדות בהובלת מניות דלק  וטאואר  שזינקו ב-8.2% ו-8.4% בהתאמה. מדד ת"א 35 זינק ב-1.3%, ת"א 90 עלה ב-0.5% ומדד ת"א נפט גז זינק ביותר מ-3%. 

דלק קידוחים  זינקה ב-7.3%, רציו  עלתה ב-4.5%. מוקדם יותר היום בעל השליטה בדלק, יצחק תשובה, הרגיע את חששות המשקיעים על עסקת שברון.

מניית עזריאלי זינקה ב-3%, פריגו עלתה ביותר מ-2%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.16 מיליארד שקל.

16:50

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות ברקע לזינוק של יותר מ-8% במניית דלק  לאחר שבעל השליטה יצחק תשובה הרגיע הבוקר את המשקיעים לגבי החדד ממינוף עסקת שברון, כפי שהזהירה חברת הדירוג מידרוג. מדד ת"א 35 קופץ ב-1% בהמשך לזינוק אתמול, ת"א 90 מטפס ב-0.4% ומדד הבנקים עולה בכ-1%. מדד ת"א נפט-גז מזנק ב-3%.

מניית טאואר  מזנקת ב-6%, ומנגד פלוריסטם  צונחת ברקע לאיחוד הון.

15:30

המסחר ממשיך להתנהל בנטייה חיובית, למרות שהחוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על מגמה שלילית לקראת פתיחת המסחר שם. יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים , הנמצאת בשליטת דלק , מטפסות בכ-6%, ועוד בסקטור חיפושי הגז והנפט יחידות ההשתתפות של ישראמקו  מתחזקות בכ-3%, אלה של רציו  עולות בשיעור דומה במחזור מסחר ער, ומדד הגז והנפט מתחזק בכ-2.4%.

עוד בצד החיובי של ת"א 35, המניות הדואליות של טאואר  ואיי.אפ.אפ  מוסיפות כ-2%, מניית טבע  נחלשת בשיעור דומה וזו של נייס  יורדת בכ-1%.

מניית פרטנר  נחלשת בכ-3%-4% בהמשך לירידות דומות (3.5%) שרשמה אתמול. אתמול הייתה זו סלקום  שבלטה לשלילה בסקטור התקשורת, עם צניחה של כ-7.5%, ככל הנראה על רקע הורדת דירוג שספגה בעלת השליטה בה, חברת דסק"ש , והיום נסחרת מנייתה של סלקום בעליות מתונות של כ-0.5%-1%. דסק"ש נסחרת ביציבות אחרי שאיבדה אתמול 6%.

המסחר במניית פורסייט  ממשיך להתאפיין בתנודתיות, והיום קופצת המניה בכ-8%, אחרי ירידה של כ-6% ביומיים הקודמים של המסחר.

חברת פלוריסטם  דיווחה על איחוד הון שהיא מקדמת, ומנייתה נחלשת בכ-4%.

חברת ננו דיימנשן  דיווחה על השקת מערכת שהיא מפתחת להדפסה בתלת-מימד, ומנייתה מטפסת בכ-8%. מניית אורד  צוללת בכ-14% אחרי זינוק של כ-13% שהציגה אתמול בעקבות הודעת החברה על עניין שהביעו כמה גופים עסקיים בפעילות החברה.

חברת הנדל"ן דוניץ  עדכנה על התחלת הליכי תכנון להגשת תוכנית בינוי בראשון לציון. מנייתה עולה בכ-5%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום יציבות ובמסחר באג"ח הממשלתיות מגמה חיובית.

בבית השקעות אפסילון ציינו כי "עונת הדוחות בארה"ב נפתחה בנימה חיובית והתוצאות עד כה טובות יותר מהתחזיות המוקדמות, אך חשוב לזכור שאותן תחזיות הונמכו לקראת הרבעון". עוד הוסיפו בנושא כי "הבנקים שפרסמו דוחות בשבוע שעבר בסך הכול הציגו תמונה חיובית עם המשך צמיחה בתיק האשראי, שיפור המאזן ובהתאם גם הרווח למניה גדל ביחס לשנה שעברה ולעומת הרבעון האחרון".

עוד סבורים באפסילון, כי "ככל שמגמת הצמיחה בארה"ב תמשיך, כך אנו צפויים לראות תוצאות טובות יותר של הבנקים. מנגד, הסיכון למערכת הבנקאית טמון בכניסה למיתון, בהפחתה אגרסיבית של ריבית הפד ובהתהפכות העקום האמריקאי. ככל שהפד לא יוריד ריבית בצורה אגרסיבית וציפיות האינפלציה יחזרו לעלות, הסביבה הכלכלית עדיין תומכת במערכת הבנקאית".

12:45

מניית קבוצת דלק  מזנקת ב-6% לאחר שיחת הוועידה שערך בעל השליטה בקבוצה, יצחק תשובה, עם משקיעים ואנליסטים, בניסיון להרגיע את החששות בשוק בנוגע לעסקה בין החברה הבת איתקה לבין שברון. יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים   מזנקות אף הן. עוד בענף האנרגיה, ישראמקו  עולה ב-3%.   

11:00

המדדים המרכזיים בת"א רושמים עליות קלות של כ-0.2%. מניית דלק מזנקת בכ-3%, וטבע צונחת בכ-2.6%. 

10:00

המדדים בת"א פתחו את יום המסחר (ד'), בנטייה חיובית, ללא שיניים מהותיים. מניית טבע  מובילה בצד השלילי של מדד ת"א 35 על ירידה של כ-2%. בצד החיובי קבוצת דלק  עולה בכ-1%, ומניית טאואר  עולה בכ-1.8%.  

06:15

המסחר בבורסה בתל-אביב צפוי להיפתח הבוקר על רקע עליות שנרשמו אמש בניו יורק ובאירופה. בניו יורק נרשמו אתמול עליות מתונות לאורך היום על רקע דוחות רבעוניים חיוביים, והתחזקו לאחר דיווח על פגישות פנים אל פנים שצפויות בשבוע הבא בשיחות הסחר עם סין. הדאו ג'ונס עלה ב-0.65%, ה-S&P 500 עלה ב-0.67%, והנאסד"ק טיפס ב-0.58%. המסחר בבורסות אירופה ננעל אמש בעליות שערים בהובלת מדד דאקס שזינק ב-1.65%, מדד פוטסי 100 הבריטי הוסיף 0.51%, ומדד קאק 40 הצרפתי עלה ב-0.92%. מדד סטוקס 600 הכלל-אירופי עלה ביותר מ-1%.

מניית סלקום, שצנחה אתמול בתל-אביב ב-7.4%, ירדה במסחר בניו יורק בכ-5.6% בלבד, והיא חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של 1.4%. עוד חוזרת עם פער חיובי, של כ-4.5% - מניית אודיוקודס שעלתה בכ-9.8% בניו יורק לאחר שעלתה בתל-אביב ב-6.8%.

אתמול בבורסה בתל-אביב המסחר ננעל בעליות שערים, בהמשך למגמה החיובית במהלך היום. מדד ת"א 35 רשם עלייה של 1.27%, ות"א 125 עלה ב-0.96%. מניית גזית גלוב בלטה עם זינוק של כ-11%, וזאת אחרי שהחברה עדכנה כי חתמה על הסכם לרכישת כלל מניות המיעוט בחברה-הבת אטריום תמורת 565 מיליון אירו. מניית נורסטאר, בעלת השליטה בגזית גלוב, קפצה בכמעט 13%. מניית קבוצת דלק המשיכה לאבד גובה וירדה אתמול ב-2.2%.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988