גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"לפיצה משפחתית היה אפקט יותר גדול מביטוח בריאות"

"גלובס" ממשיך לעקוב אחר פרויקט המנטורינג ההפוך במדטרוניק - והפעם: מנכ"ל מדטרוניק, ירון יצהרי, נחנך על-ידי עובד מיחידת הסוכרת, תומר רוט

המנטור תומר רוט והמודרך ירון יצהרי/ צילום: כדיה לוי
המנטור תומר רוט והמודרך ירון יצהרי/ צילום: כדיה לוי

המדריך: תומר רוט, Opportunity Management Representative ביחידת הסוכרת, עובד שנתיים בחברה
המודרך: ירון יצהרי, מנכ"ל מדטרוניק
הנושא: יחסי עבודה בין מנהל לעובד 

■■■

המפגש הראשוני: תומר רוט, 32, לא נבהל כשקיבל את השיבוץ עם מנכ"ל החברה. "ההורים שלי ניהלו חברות וגם הסביבה החברתית שלהם, כך שהקשר הזה טבעי לי".

הפגישות: רוט ויצהרי קיימו ארבע פגישות של שעה וחצי במסעדה סמוכה למשרדים, על ארוחת צהריים, ופגישה נוספת עם מנהלת משאבי אנוש כדי לבדוק אם אפשר ליישם את המטרות שהציבו לעצמם. לפי הנחיה שהם קיבלו ממלי אלקובי, מומחית בתחום צמצום פערי הדורות בשוק העבודה, הם הניחו את הטלפונים בצד, והיו "ב-100% קשב", אומר רוט. "לא היה קשה לעמוד בלו"ז. היו כמה שינויים בתאריכים בגלל אילוצים כאלו או אחרים, אבל סך הכול אנחנו מחויבים לתהליך ולכן היה לנו קל להתנהל".

המטרה שהוגדרה: מדטרוניק היא חלק מתאגיד אמריקאי שמרני יחסית בתחום עתיר רגולציה, שרכש בשנים האחרונות שלושה סטארט־אפים ישראליים: מזור רובוטיקה, ויז'ן סנס ונוטרינו. ההטמעה של החברות והצורך לגייס עובדים חדשים וטובים מחייבת להפוך את מדטרוניק לחברה אטרקטיבית לעובדים, או במילים אחרות: למתג אותה כמעסיק אטרקטיבי.

המשימות שנתן רוט ליצהרי: משימה מתגלגלת לראיין מנכ"לים בחברות טכנולוגיות המאופיינים בעובדים צעירים כדי לקבל רעיונות כיצד למשוך עובדים, להצעיר את העובדים ולקבל מושג על הסטנדרט התעסוקתי בתחום.

ביצוע: יצהרי נפגש עם מנכ"ל אאוטבריין, אורי להב, ושאב ממנו רעיונות.

החלטות:

מסיבות כניסה ולא רק מסיבות פרידה. "שיעור התחלופה השנתי בחברה שלנו עומד על 12% מהעובדים וחשבתי שזו קטסטרופה. שמעתי ממנכ"ל אאוטבריין, שאצלם, כדי למתן את התחושה כאילו כולם עוזבים, החליטו לקיים גם מסיבות כניסה, שבהן העובד שמגיע מציג את עצמו. החלטנו שנעשה זאת גם כאן כדי ליצור דנ"א של התחדשות".

תחרות אינסטגרם נושאת פרסים. בהשראת אאוטבריין, שעורכת תחרות לייקים על תמונות שמעלים עובדים מחופשותיהם, החליטה מדטרוניק לאמץ את הרעיון עם טוויסט קטן - תחרות העלאת תמונות שמתחברות לערך הצלת החיים המאפיין את הארגון. עובדים יעלו תמונות מבתי חולים שאליהם הגיעו כדי למסור ציוד מציל חיים - ומי שיעלה את התמונה שתזכה בהכי הרבה לייקים יקבל פרס.

מיתוג חדרים. באאוטבריין מיתגו חדרים שונים במשרדים לפי סלנג ישראלי (כמו "יאללה" ו"בלגן") ובעיצוב החדרים שולב הסבר בולט של המונח על הקירות. במדטרוניק מתכוונים לבחור לחדרים שמות בעלי אוריינטציה ישראלית, ולשתף את כל העובדים בבחירה באמצעות תחרות נושאת פרסים.

דבר המנטור: "למרות העומס שיש עליו כמנכ"ל החברה, ירון מצא את הזמן לפגוש את מנכ"ל אאוטבריין ולאחר מכן להמשיך עם זה למשימות שרלוונטיות לנו. כשמסתכלים קדימה, אנחנו זורעים את הזרעים למה שעתיד לבוא: בעוד 10 או 15 שנה הדורות הקודמים יפרשו והמנהלים יהיו בני דור ה-Y או ה-Z.

למה נועדה המשימה?

"כדי לתת עוד נקודות מבט. המטרה שלי בכל המנטורינג הזה, גם אם לא הייתה יוצאת שום משימה, זה לחשוף את הצורך של החברה להצעיר את עצמה כבר היום. אני פה רק שנתיים, אבל אני רואה שיש פה הרבה דברים לעשות. זו חברה עם ייעוד שיש לה מה להציג אבל לשם כך צריך להצעיר אותה.

"רציתי להראות שהיום הנראות היא כמעט הכול. בגלל זה החלטנו ללכת לעניין האינסטגרם, מעבר לתחרות והלייקים, יש חשיפה לעולם שמעבר. נניח שאחד העובדים מעלה תמונה לאינסטגרם ואז הוא מבקש מכל החברים והמשפחה לשתף, זה מגיע לעוד רשתות חברתיות וכאן גם בסופו של דבר העובד יכול להרוויח. החברה מרוויחה חשיפה לעוד טאלנטים שירצו לבוא, ואנחנו גם מתחברים לעולם".

אתה מרגיש שאתה שותף מלא?

"בהחלט. יש לנו עבודה על המשימה הזאת. אנחנו מדברים על התיאוריה וזה מצוין. אנחנו צריכים להתחיל ליישם. במהלך החודש, אנחנו מתחילים לעבוד על זה".

אתה חושב שהמעורבות שלך תקדם אותך בחברה?

"אני מאמין שהקידום שלי בחברה יהיה בעיקר בזכות הרעיונות, היכולות והעבודה שאני משקיע בארגון. כמובן, תמיד טוב שיכירו אותי בכל הדרגים, אבל בסופו של דבר אני צריך להצטיין במבחן התוצאה, שנמדדת בעיקר בתרומה שלי להתחדשות ולהתייעלות של הארגון".

דבר המודרך: "בתהליך המנטורינג תומר עזר לי להבין מה העובדים רוצים וכמה הנראות והשיתוף חשובho לעובדים הצעירים. לפעמים אנחנו עושים דברים בהשקעה קטנה שהתגובות עליהם הרבה יותר משמעותיות מאשר על הטבות יקרות. למשל, בסוף השנה, כדי לעודד מוטיבציה, נתנו קופון במשך יומיים להזמנת פיצה משפחתית בערב. היה לזה אפקט פנומנלי. גם לקופון לעוגת גבינה בקונדיטוריה בשבועות היה אפקט גדול. לשני הצעדים האלה היה אפקט הרבה יותר גדול מאשר ההחלטה לתת ביטוחי בריאות לכל העובדים בחברה, שזו הוצאה ענקית ולשנים".

האם הצורך בחשיפה בא לידי ביטוי בצורות נוספות?

"כן, יש דברים שאנחנו כבר עושים בתוך הבית מתוך היכרות מוקדמת עם העובדים. אנחנו נוהגים להכניס להנהלה הרבה עובדים צעירים שיקבלו חשיפה והכרה, כדי להציג פרויקטים שלהם בחברה. גם עובדים שקודמו מוזמנים להציג את עצמם בפני ההנהלה. גם כל התהליך של המנטורינג ההפוך מייצר היכרות בין המנהל לעובד". 

עוד כתבות

דיאנה גולבי/ צילום:  כפיר זיו

"יש לי את היכולת לשלוף את קלף הרוסייה לטובתי"

השירות הצבאי מנע מדיאנה גולבי למנף את הזכייה ב"כוכב נולד" ● אולי התפקיד של חיילת רוסייה במחזה "אפס ביחסי אנוש" יהיה מעין תיקון

עו"ד עמית ברכה / צילום: יונתן בלום

"הסיפור הסביבתי הוא סיפור קיומי ויומיומי כמו הקוטג'"

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל עמותת "אדם, טבע ודין", בראיון אישי ● על הילדות בבת ים ובתל אביב ("הייתי ילד פוליטי"), על הבחירה במשפטים ("היה לי ברור שאני רוצה עבודה ציבורית"); ועל הצפוי בישראל בשל ההתחממות הגלובלית: "אלפי אנשים ימותו בכל שנה מבעיות של משבר האקלים"

תוכנת זיהוי הפנים של מגווי / צילום: רויטרס

האם ארה"ב תצליח לבלום את הסטארט-אפ מאחורי "האח הגדול" הסיני

חברת Megvii נכנסה באחרונה לרשימה השחורה של הממשל האמריקאי, דווקא בעיתוי רגיש עבורה - כשהיא עומדת לקראת הנפקה בבורסה ● האם החרם הוא כלי אפקטיבי, מה חושבים על כך בחברה והאם האמריקאים באמת חוששים מהטכנולוגיה שלה?

דיור מוגן / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אל תשליכני לעת זקנה: זה מה שצריך לתקן בענף הדיור המוגן

דיירי הדיור המוגן כבר שנים "קהל שבוי", וללא התערבות של המדינה - המצב רק יחמיר ● דעה

 

אריק הניג / צילום: תמר מצפי, גלובס

איש התקשורת אריק הניג הלך לעולמו בגיל 72

איש התקשורת ומפיק הטלוויזיה, שנודע בעיקר כזה שהחדיר לארץ את תרבות ה-NBA נפטר היום אחרי מאבק ממושך במחלה קשה ● הותיר אחריו אישה וילדה

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון/ צילום: רויטרס

יו"ר הפרלמנט בבריטניה מנע הצבעה על הסכם ה"ברקזיט" של ג'ונסון

(עדכונים): בתדרוכים לתקשורת הבוקר העריכו גורמים ב"דאונינג 10" כי קיים כעת רוב בפרלמנט לאישור ההסכם החדש אליו הגיע בשבוע שעבר הצדדים בבריסל ● ההצבעה על ההסכם בוטלה ברגע האחרון ביום שבת

פרופ' וונדי הול / צילום: איל יצהר

"האינטרנט הוא ניסוי כלל עולמי בבני אדם, עשינו עסקה עם השטן"

היא הייתה חלק מקבוצת פורצי הדרך שיילדו את האינטרנט ושינו את העולם לבלי הכר. היום מבקשת פרופ' וונדי הול, מהאנשים החזקים בעולם הבינה המלאכותית, לעצור הכול ולחשוב מחדש ● "צריך להמציא את הרשת שוב", היא אומרת בראיון ל"ליידי גלובס"

שונות גיאוגרפית רבה בשיעור ההשתתפות בשוק העבודה / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

שיוויון גורף? למה עדיין מתעקשים להטיל על נשים עבודות בית גם במשרד

מסידור חדרי ישיבות ועד רכישת מתנות יום הולדת לקולגות - נשים מתחילות להתנגד לתפקידים הלא כתובים שמייעדים להן במקום העבודה

רגולציה / צילום: Shutterstock

ביטוח הבריאות כדוגמה: הרגולציה הנוקשה בישראל פוגעת דווקא בצרכן

מספיק להסתכל על הרגולציה בענף הביטוח כדי להבין שמדובר באבן-נגף לכלכלה המקומית ● דעה

אורי רוזן, מנכ"ל מאקו / צילום: שלומי יוסף, גלובס

מדוע סירב מנכ"ל מאקו, אורי רוזן, לעבור לחדשות 13?

הסירוב לתפקיד מנכ"ל חדשות 13 ● ההתחממות על הקווים במגרש מול ynet ● החשש מפני ענקיות האינטרנט הבינ"ל ● ולמה לא תמיד צריך אג'נדה גאה ● מנכ"ל מאקו אורי רוזן סוגר למעלה מ-6 שנים באתר, ומבחינתו – שרק יהיו עוד כאלה ● האזינו לפודקאסט "אוף דה רקורד"

מאיר שמגר / צילום: איל יצהר, גלובס

זכרונות של מתמחה קטן מאיש גדול: בצילו של מאיר שמגר

ההתמחות אצל מאיר שמגר הייתה מנקודות השיא של חיי. איש מואר. כמוהו לא פגשתי, עד אז או מאז ● עו"ד דוד תדמור נפרד 

מטוס בואינג 787 דרימליינר של אל על / צילום: יח"צ

עקב תקלה: טיסת אל על מניו יורק תנחת ב-48 שעות עיכוב

נוסעי טיסת אל על מספר 008 ימריאו לישראל רק מחר בערב במקום היום בצהריים, וצפויים לנחות בישראל לאחר החג ● הסיבה: תקלה טכנית בהעמסת תא המטען

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס

נעילה חיובית בוול סטריט; טבע זינקה 8.8% לאחר שאישרה הדיווח על הסדר בפרשת האופיואידים

הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי ההתפתחויות בנוגע לברקזיט ומלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ● עונת הדוחות נכנסת השבוע להילוך גבוה ●  טבע אישרה את הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, לפיו החברה ושלוש חברות נוספות שנתבעו בגין שיווק של משככי כאבים אופיואידים ממכרים, הגיעו להסדר פשרה

זיהום אוויר מעל תל אביב / צילום: תמר מצפי

הבעיה העמוקה ביותר של מדינת ישראל שאף מפלגה לא מדברת עליה

עתיד כדור הארץ בסכנה, ויש לו השפעה ישירה על הכיס של כולנו ● אם אנחנו רוצים להישאר במשפחת העמים ולדאוג לאיכות האוויר שלנו ושל העולם כולו - הזמן הוא עכשיו, וחייבים לחשוב קדימה ברצינות ● דעה

מתוך עבודת וידאו של נטעלי פלדסמן ואוהד בנית / צילום: איתי בנית

הקטר החדש של האמנים: חברות הייטק

טרנד חדש צומח בחברות ההייטק: הגדרת הזהות הארגונית דרך אמנות

יצירות אומנות חדשות בכנסת / צילום: איל יצהר

אמנות בכנסת: בוחרים בצילומים ישראליים

אמנם ממשלה חדשה עדיין לא נראית באופק, אבל בכנסת התחדשו בחמש יצירות אמנות חדשות ● אוצרת המשכן, שרון סופר: "חיפשתי עבודות צילום שהן פעולה התערבותית של האמן בנוף"

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork ומסיושי סאן, מייסד ומנכ"ל סופטבנק / צילומים: Noam Galai, flicker, shutterstock

דיווח: סופטבנק תשתלט על WeWork

דיווחים ב"וול סטריט ג'ורנל" וב-CNBC מעלים כי סופטבנק עומדת להזרים לחברה 4-6 מיליארדי דולרים לפי שווי של 8 מיליארד ד', אך קיימות סתירות לגבי מבנה העסקה - האם רוב הסכום ישמש לרכישת מניות או כהלוואה ● ב-WeWork יכריעו מחר בנושא, כשקיימות עוד אופציות מימון על השולחן

ראשי פורסקאוט פותחים את המסחר בנאסד"ק / צילום: יח"צ

מהלך אקטיביסטי בפורסקאוט? המניה עולה בעקבות שיתוף פעולה בין שני משקיעים שמצפים לדיונים עם החברה

החברה המספקת פתרונות לאבטחה ושליטה על מכשירים מחוברים בארגונים, איבדה כשליש משווי השוק שלה החודש בעקבות אזהרת רווח שפרסמה ● שני גופי ההשקעה, שניהם מניו יורק, מחזיקים יחד ב-14.5% ממניות פורסקאוט ● גופי ההשקעה מעריכים כי מניית פורסקאוט מוערכת בחסר

פרופ’ אהוד דודסון / צילום: ענבל מרמרי

"מערכת הבריאות מורעבת, בינואר ניפול לגירעון של 2.5 מיליארד שקל": התחזית הקודרת של מנכ"ל קופ"ח כללית

פורטפוליו עם מנכ"ל כללית, פרופ' אהוד דודסון: על היתרונות של מערכת הבריאות בארץ וגם על הכשלים, על הספר שכתב בהסתמך על הניסיון שלו, ועל הספר שעוד יכתוב

עדינה בן אשר/ צילום: איל יצהר

הנוער הלומד והיוזם: התוכנית שתלמד בני נוער איך מקימים עסק

תוכנית "שותפים 2020" שמפעיל משרד העבודה והרווחה בשיתוף ג'וינט אשלים ודרור בתי חינוך, מבקשת לתת לבני נוער בבתי ספר מקצועיים מיומנויות בהקמת עסק, שיאפשרו להם להשתלב בשוק העבודה • "אנחנו מחויבים להכין את בני הנוער לאתגרים העתידיים, וזה דורש לצאת מהקופסה", אומר ראובן פאטר, מנהל התוכנית