נמחקו העליות בבורסה; מדד ת"א 35 עלה השבוע ב-2.9%

טאואר עלתה בעוד 2.2%, מניית גזית גלוב הובילה את הירידות בקרב מניות ת"א 35 כשאיבדה 0.84%, כך גם החברה לישראל, בזק איבדה 0.5% • בוול סטריט המדדים נסוגים מהשיא

הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה בתל-אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל ללא שינוי בסופו של יום סוער, במהלכו המדדים נסחרו רוב שעות היום בעליות. לאחר שני ימי עליות רצופים, מדד ת"א 35 ננעל ללא שינוי. מדד ת"א SME60 טיפס ב-0.7%. 

בסיכום שבועי, מדד ת"א 35 עלה השבוע ב-2.9%, ומתחילת השנה עלה ב-9.9%; מדד ת"א 90 עלה השבוע ב-1.3%, ומתחילת השנה זינק ב-19.6%; מדד ת"א 125 עלה השבוע ב-2.5%, ומתחילת השנה עלה ב-12.4%.

מניית גזית גלוב  הובילה את הירידות בקרב מניות ת"א 35 כשאיבדה 0.84%, כך גם החברה לישראל . בזק איבדה 0.5% ושטראוס  ירדה ב-0.3%. מנגד, טאואר  המשיכה במומנטום החיובי ועלתה בעוד 2.2%. בזן  טיפסה ב-1.4%.

16:48

העליות שנרשמו מוקדם יותר בבורסה בתל אביב נמחקו בצל הפתיחה השלילית בניו יורק. מדד ת"א 35 יורד ב-0.2%.

מניית דיסקונט  יורדת ב-1.3%, אלביט מערכות  ב-0.7%, פריגו  מאבדת 1%, ומנגד טאואר  עולה בעוד 1.5%.

בוול סטריט המדדים נסוגים מהשיא בפתיחת המסחר ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השני.

15:00

נמשכת המגמה החיובית בת"א ומדד ת"א 125 ממשיך לנוע סביב רמות השיא שלו.

בארה"ב, החוזים העתידיים על מדדי המניות מצביעים על מגמה מעורבת לקראת פתיחת המסחר בוול סטריט, כשהמשקיעים ממשיכים לעקוב אחר פרסום הדוחות הכספיים של החברות לרבעון השני של 2019. גם שם המדדים המובילים נמצאים סביב רמות השיא שלהם או קרוב להן.

בין מניות מדד ת"א 35, בצד החיובי בולטות כמה מניות דואליות, בהובלת טאואר , שמטפסת ב-4%-3%. לצדה, מניות טבע  ואופקו  מתחזקות ב-3%-2%, ולייבפרסון  מוסיפה 2%-1%.

העליות שרשמה היום מניית טאואר הגיעו בהמשך לקפיצה של כ-8% שהציגה במסחר אתמול בבורסה המקומית, ובהמשך לכך, עליות חדות שרשמה במסחר בארה"ב. כל זאת, ללא דיווח מצד החברה. ברקע למסחר, המשקיעים ממתינים לפרסום תוצאותיה הכספיות של החברה, ובינתיים שואבים עידוד מתוצאות חיוביות שפרסמו חברות אחרות הפועלות בתחום השבבים.

הסנטימנט השלילי חזר היום למניית קבוצת דלק , שנחלשת ב-2%-1%, בדומה לכיוון המאפיין את המסחר בה בשבועות האחרונים, ולמרות קפיצה של כ-8% שהציגה אתמול. שינוי הכיוון אתמול נרשם על רקע דבריו של בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה, במסגרת שיחת ועידה שקיימה צמרת הקבוצה עם משקיעים ואנליסטים, בניסיון להוריד את מפלס החששות מעסקת הרכישה של נכסי חברת שברון על-ידי החברה הבת של דלק, איתקה.

עוד במסחר, גם קמטק , העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מערכות לשיפור תעשיית המוליכים למחצה, נהנית מהסנטימנט החיובי של הסקטור, ומטפסת בכ-4%.

מניית הכשרת הישוב  מטפסת בכ-6%, כשברקע למסחר אתמול נודע כי החברה הגיעה להסכמות עם המשקיעים המוסדיים ועם חברת הייעוץ אנטרופי בנוגע למהלך ביטול מניות היסוד של משפחת נמרודי, בעלת השליטה בהכשרת הישוב.

מניית ננו דיימנשן  ממשיכה לטפס, והיום היא מוסיפה לערכה 7%-8% אחרי קפיצה של כ-9% שרשמה אתמול, אז דיווחה החברה על השקת מערכת להדפסה בתלת-ממד.

בין מניות מגזר הקאנביס, זו של קנאשור  קפצה בכ-15%, אחרי שהחברה דיווחה על חתימת הסכם להפצת מוצרי קנאביס רפואי בגרמניה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה חיובית, וגם במסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה דומה.

לצד עידוד שהמשקיעים שאבו מהמגמה העולה מהתוצאות הכספיות האחרונות שפרסמו החברות בארה"ב, את המסחר ממשיכים ללוות חששותיהם בנוגע למלחמת הסחר הנמשכת בין ארה"ב לסין ובנוגע להאטה כלכלית אפשרית ברחבי העולם. באירופה הותיר הבנק המרכזי היום את הריבית ללא שינוי.

בבית ההשקעות אקסלנס התייחסו למצב הכלכלה האמריקאית, וציינו כי ניכרת "שונות גבוהה בין פרסומי המאקרו האחרונים בארה"ב". לצד זאת, העריכו באקסלנס כי "גובר הסיכוי לגל הפתעות מאקרו חיובי", תוך שהבהירו כי "הפתעות מאקרו חיוביות או שליליות אינן בהכרח משקפות שיפור או הידרדרות כלכלית, ועשויות לשקף גם אופטימיות יתר או פסימיות יתר בתחזיות".

11:00

מדד ת"א 125 רושם עלייה של למעלה מ-0.5%, לשיא של 1,507 נקודות. טאואר  מזנקת ב-3.75%, ומניית טבע  עולה ב-2.7%. אתמול הוגש לאישור בית המשפט הסדר פשרה, שלפיו חברות הביטוח של נושאי המשרה שאותם ביקש בעל מניות בטבע לתבוע, ישלמו סכום כולל של 50 מיליון דולר. 

בצד השלישי דיסקונט  יורדת ב-1.5%.

מניית קנאשור  מזנקת ביותר ב-10%. החברה דיווחה על הסכם הפצה בגרמניה בהיקף מינימלי של 3 טונות בשנה.

09:45

הבורסה בת"א נפתחה בעליות של כ-0.4% במדדים המובילים, בהמשך לעליות החדות שנרשמו אתמול ולשיאים שנרשמו אמש בוול סטריט. מניית טאואר  מזנקת ב-4%, וטבע  משלימה את הפער החיובי שאיתו חזרה מניו יורק, ומטפסת בקרוב ל-2%.

מניית הכשרת הישוב עולה בכ-3%. אתמול הגיעה בעלת השליטה בחברה, משפחת נמרודי, להסכמות עם המשקיעים המוסדיים וחברת הייעוץ אנטרופי בנוגע למהלך ביטול מניות היסוד של המשפחה בחברת הכשרת הישוב. 

06:00

המסחר בבורסה בתל-אביב צפוי להיפתח בהמשך לעליות החדות שנרשמו אתמול. מדד ת"א 35 עלה בכ-1% בכל אחד משני ימי המסחר האחרונים. אתמול בבורסה מדד ת"א 35 זינק ב-1.3%, מדד ת"א 90 עלה ב-0.5%, ומדד ת"א נפט גז זינק ביותר מ-3%. 

אמש בוול סטריט הנאסד"ק וה-S&P 500 עלו לשיא על רקע עונת הדוחות.

טבע  חוזרת עם פער חיובי של 2% לאחר שזינקה אתמול בוול סטריט.

קבוצת הביטוח מגדל תחלק בקרוב דיבידנד בהיקף 350 מיליון שקל. מדובר בחלוקה של מלוא הדיבידנד שמגדל ביטוח  חילקה, לאחר שנים שלא יכלה לעשות כן - בשל הוראות הפיקוח על הביטוח למעבר למשטר הון חדש שנקרא הסולבנסי 2.

מניית דלק  תמשיך לרכז עניין לאחר הזינוק החד אתמול, כאשר בעל השליטה יצחק תשובה הרגיע אתמול את המשקיעים שחששו מפני המינוף שבעסקה לרכישת נכסי הים של שברון בים הצפוני. גם מניות דלק קידוחים  ורציו  עלו אתמול בחדות.

גם טאואר  תרכז עניין לאחר זינוק חד אתמול. ברקע לעליות, פורסם אתמול דוח כספי חיובי של טקסס אינסטרומנט לרבעון השני שסיפק רוח גבית לסקטור. אתמול המניה זינקה 12% בוול סטריט, והמניה חוזרת עם פער ארביטרז' חיובי של יותר מ-3%.

מניית פלוריסטם  צנחה אתמול לאחר שדיווחה על איחוד הון שהיא מקדמת.

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988