גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הרוחניות שעשויה לפוצץ את הבועה והקהילה היהודית בניו יורק נגד אמזון: מה קרה השבוע בהייטק

המייסד השקט של מלאנוקס נחשף, איך ההייטק הישראלי מתמודד עם השקל החזק, המחאה של הקהילה היהודית בניו יורק נגד אמזון, והאם פייסבוק משתמשת בהאוסטפארטי הישראלית כדי לאותת לרגולטורים? ● כל מה שהיה השבוע בתעשיית ההייטק

ג’ף בזוס, מנכ”ל אמזון / צילום: רויטרס, JOSHUA ROBERTS
ג’ף בזוס, מנכ”ל אמזון / צילום: רויטרס, JOSHUA ROBERTS

אני הולך לחרוג ממנהגי ולכתוב על חברת WeWork בסיכום שבועי שעוסק בהייטק. בעיניי זאת לא חברת טכנולוגיה והטקסט שאני כותב הופיע באתר תחת מדור שוק ההון. למה בכל זאת יש נסיבות מקלות בעיניי? בגלל הוויכוח הנצחי האם זאת חברת טכנולוגיה, נדל"ן, סטארט-אפ או כל הגדרה אחרת. נגיד, ואני לא יודע מאיפה המצאתי את זה, חברה שמטרתה להגדיל את התודעה הגלובלית (לא באמת המצאתי, זה אשכרה מופיע בתשקיף של ווי וורק).

סיבה נוספת היא העובדה כי יש שם משקיעי הון סיכון, סופטבנק וכו'. הסיבה השלישית היא כי זה באמת מעניין הרבה מקוראי מדור הייטק. והסיבה הרביעית היא כי התשקיף שלהם הוא אחד הדברים המוזרים שנראו בתוך העולם היבש של שוק ההון, ובפרט תשקיפים לפני הנפקות.

העובדה כי המספרים בתשקיף לא בהכרח מסתדרים והמסרים הרוחניים שמופיעים בו מעוררים אי נוחות לגבי התקופה שבה אנחנו נמצאים, היכולת למכור כל סיפור וכל חלום, ועוד לקבל על זה תג שווי מפוצץ. לא בטוח שאני מבין מה זה אומר תודעה גלובלית, אבל אם זה התשקיף הזה יגרום לאנשים לחשוב שוב אם אנחנו נמצאים בבועה ולהתכונן ליום סגריר - נוכל להגיד שווי וורק עשו משהו טוב.

אכתוב קצת על הביצועים, אבל האמת שהתמקדתי באדם נוימן, המייסד הישראלי של החברה, המנכ"ל שלה או איך שהוא מכונה בתשקיף: "מנהיג ייחודי שהוכיח את יכולתו לחבוש במקביל מספר כובעים, של איש חזון, תפעול וחדשן". אני בטוח שיש לו יכולות מנהיגות פנומנליות, אחרת הוא לא היה מצליח לגרום לכל כך הרבה אנשים להאמין בסיפור של החברה.

התשקיף של חברת WeWork, או בשמה הנוכחי The We Company, מתחיל בעמוד שלם, עליו מופיע לוגו החברה והקדשה: "אנו מקדישים את התשקיף לאנרגיה של החברה - גדולה מכל אחד מאיתנו אך בתוך כל אחד מאיתנו". נראה כי התשקיף בעיקר מוקדש לנוימן, שמוזכר בתשקיף לא פחות מ-169 פעמים, רובן בשמו הפרטי. לשם השוואה, מארק צוקרברג אוזכר בתשקיף שפייסבוק פירסמה לפני ההנפקה 113 פעמים, אוון שפיגל מסנאפ אוזכר 70 פעמים, לוגאן גרין מליפט אוזכר 30 פעמים ומיכה קאופמן מפייבר אוזכר 14 פעמים בלבד.

אדם נוימן, מייסד ומנכ"ל WeWork / צילום: רויטרס

עוד כמה דברים הזויים בתשקיף:

- צדיק וטוב לו: נוימן הוא היחיד שקיבל, איך לא, מניות בעלות זכויות הצבעה עודפות (20 קולות למניה). הוא ואשתו התחייבו לתרום לפחות מיליארד דולר בעשר השנים הקרובות, ואם לא - הזכויות שלו יופחתו ל-10 קולות לכל מניה. לא ברור למה צריך לקשור בין שני הדברים. או שאתה משלם את השווי של הזכויות או שלא.

- למד מהטייקונים הישראלים: נוימן שולט כאמור בחברה באמצעות מניות עם זכויות עודפות, וכמו בעל שליטה ישראלי מצוי, הוא מבצע עסקאות בעלי עניין, למשל משכיר נכסים לווי וורק, ולוקח מהחברה הלוואות ואשראי בהיקף של מאות מיליוני דולרים. הוא אפילו מכר לחברה זכויות על השם We לאחר שהחברה שינתה את שמה בכ-6 מיליון דולר.

חוץ מזה, יש כמובן את הביצועים: החברה צומחת ב-100% בכל שנה, והציגה במחצית הראשונה של 2019 הכנסות של 1.53 מיליארד דולר. הצמיחה - כתוצאה מההתרחבות הגלובלית וגידול במספר הלקוחות. עם זאת, ההפסד התפעולי של החברה צומח באותו קצב והוא הסתכם ב-1.3 מיליארד דולר בינואר-יוני 2019. החברה בונה על הבניינים הוותיקים שיהיו רווחיים יותר, לאחר סיום ההשקעות בהם.

בעולם התפרסמו מספר השוואות לחברת IWG (שנקראת גם Regus) הציבורית, מתחרה של ווי וורק. IWG צומחת הרבה יותר לאט (8% בשנה שעברה), אך היום מציגה הכנסות דומות לאלו של ווי וורק, לצד רווחיות טובה יותר. אולם ברוח התקופה, שיעורי הצמיחה קובעים ו-IWG נסחרת בשווי של 4.5 מיליארד דולר בלבד. ווי וורק לשם השוואה, גייסה בסבב הגיוס האחרון לפי שווי של 47 מיליארד דולר. האם הצמיחה המהירה מצדיקה שווי של יותר מפי 10? תשפטו אתם. כך או כך, צריך לשים לב גם שלווי וורק יש התחייבויות של עשרות מיליארדי דולרים והיא בדרך לגייס חוב בהיקף של 6 מיליארד דולר.

לטקסט המלא: מה באמת מתרחש בווי וורק?

לכתבה של קראנץ' בייס שמשווה בין ווי וורק ל-IWG.

איך קשורה האוספארטי הישראלית לרגולציה נגד פייסבוק?

לפני חודשיים נמכרה האוספארטי הישראלית תמורת עשרות מיליוני דולרים (לאחר שגייסה בשנות פעילותה 70 מיליון דולר). השבוע עלתה החברה שוב לכותרות, לאחר פרסום ב"ניו יורק טיימס" לפיו פייסבוק ניהלה מגעים מתקדמים לרכוש את החברה בדצמבר האחרון. הסיבה להפסקת המגעים, כך לפי מקורות שדיברו עם ה"ניו יורק טיימס" היה חשש של פייסבוק מפני רגולציה הקשורה להגבלים עסקיים, בעקבות עוד רכישה של רשת חברתית. ביקורת דומה סופגת פייסבוק על רכישת אינסטגרם (מיליארד דולר) ו-ווטסאפ (19 מיליארד דולר).

פייסבוק רק נהייתה יותר עוצמתית מאז ולא ברור איך רכישה של עשרות מיליוני דולרים יכולה בכלל להיות כל כך מהותית בעבורה. הערכה שלי: פייסבוק משתמשת בסיפור הזה כדי לאותת לרגולטורים ולציבור כי היא מפנימה את הביקורת ונוקטת ברגולציה עצמית. לפרשנות המלאה. עם זאת, תמיד קיימת האופציה כי פייסבוק יודעת עד כמה היא מסוגלת למנף רכישה כזאת.

לפי דבריו שאמר יו"ר ה-FTC, ג'ו סימונס, בראיון ל"בלומברג", נראה כי הרכישות של ענקיות הטכנולוגיה יעמדו בבסיס החקירות שלהן. לדבריו, הרשות מוכנה לפירוק ענקיות הטכנולוגיה על ידי ביטול מיזוגי עבר, אם יהיה בכך צורך. "פירוק זה לא פתרון אידיאלי, אבל אם נהיה חייבים, נעשה את זה", אמר. הוא הוסיף כי הרשות עשויה לבטל את המיזוגים גם אם אישרה את רכישת החברות בזמן אמת.

הוא אמר: "כל חקירה שתבחן את רכישות העבר תתמקד במה היה קורה אם החברות האלו לא היו נרכשות על ידי פייסבוק. נשאלת השאלה מה גרם לאינסטגרם להיות מצליחה כל כך. האם זאת העובדה שהזרע כבר היה שם והיה נובט בכל מקרה, או שהוא נבט כתוצאה מהרכישה על ידי פייסבוק?".

יו"ר נציבות הסחר, ג'ו סימונס / צילום: רויטרס

יש שתי בעיות עם התמקדות ברכישות, אם זה באמת הסיפור:

 1. ענקיות הטכנולוגיה יצרו לעצמן כוח מופרז גם בלי הרכישות - למשל חנויות האפליקציות של גוגל ואפל או שירותי הענן של אמזון, שמאפשרים להן גם להציע את זירת המסחר וגם להתחרות בספקים.
 2. קשה מאוד לבחון את הרכישות האלו. פירוק של אינסטגרם היום יוסיף עוד מתחרה דומיננטי לשוק פרסום האונליין (ואגב, יחשוף מה כוחה של הרשת החברתית פייסבוק לבדה), אך האם אינסטגרם הייתה מסוגלת להתפתח למתחרה חזקה גם בלי פייסבוק? לא בטוח בכלל. האם אפשר לנתח את זה? גם לא בטוח בכלל.

לניתוח המלא.

שני ראיונות חובה: האזהרה של זהר זיסאפל והמייסד השקט של מלאנוקס

פירסמתי השבוע שני ראיונות עם אנשים מעניינים מתעשיית ההייטק - זהר זיסאפל, מי שהקים עם אחיו יהודה את קבוצת רד ממנה יצאו עשרות סטארט-אפים. זיסאפל הוא היום משקיע בולט בתחום האוטומוטיב, ובין השאר השקיע בארגוס שנמכרה ביותר מ-400 מיליון דולר; ומיכאל כגן, אחד ממייסדי מלאנוקס, שמעולם לא התראיין.

זהר זיסאפל / צילום: יונתן בלום, גלובס

שני הראיונות היו שונים - כגן התייחס לעסקת אנבידיה, לדרכים לשמור על חדשנות ולהחלטה שלו להקים סטארט-אפ בגיל 42, כשהיה עם 6 ילדים ועם משרה מבטיחה באינטל. אולם יותר מהכל - מעניין סיפורו האישי. הוא נולד בלנינגרד, לא התקבלו לאוניברסיטה בגלל שם משפחתו היהודי וברח לחודש כדי שלא יגייסו אותו (אסור לפספס את סיפור הבריחה, שכלל נהר וסיפור הזוי לגמרי על כפר שלם שטבע בגלל אוניית וודקה). הראיון עם המייסד השקט של מלאנוקס.

הראיון עם זיסאפל הוקלט לפודקאסט החדש שלנו (רוד שואו) וכעת יש אותו גם בגרסא כתובה. הוא דיבר על תעשיית האוטומוטיב, הזהיר מפני בועה מתפתחת ומפני יותר מדי חברות סייבר, הסביר איך הוא ואחיו הצליחו לשמור על יחסים תקינים כל השנים, סיפר מה התחום הבא אליו הוא לוטש עיניים ואמר שהוא לא בטוח בכלל שצריך לפזר את תעשיית ההייטק ברחבי הארץ.

ה-ICO נכשלו? למה מישהו מופתע

שנה וחצי אחרי שגייסה כ-19 מיליון דולר בהנפקת מטבע דיגיטלי (ICO) לציבור, חברת הסטארט-אפ הישראלית Colu (קולו) הודיעה כי היא סוגרת את פרויקט הבלוקצ'יין שלה ומציעה לרכוש בחזרה את המטבעות שהנפיקה, המכונים CLN. קולו גם ציינה בהודעתה כי תתמקד מעתה בפעילות של "מטבעות עירוניים" שאינה מבוססת על טכנולוגיית בלוקצ'ייןן.

בתוך כך, בדיקה של אתר חדשות הקריפטו האמריקאי TheBlock העלתה כי גיוסי ה-ICO הניבו למשקיעים תשואה שלילית חציונית של 87% במונחים דולריים - והתשואות שלהם ממשיכות לרדת בעקביות.

לדברי לארי סרמק, מנהל המחקר של TheBlock, ניתן להסביר בפשטות את כישלון ה-ICO בחוסר איזון בתמריצים בין מייסדים למשקיעים. בניגוד להון סיכון (VC), המייסדים של חברות הבלוקצ'יין שערכו ICO, גייסו כסף ממשקיעים לא מתוחכמים (רובם קמעוניים) עבור מוצר בשלבים מוקדמים מאוד של פיתוח. משקיעי ה-ICO לא קיבלו כל בעלות על נכסי המיזמים שאת מטבעותיהם רכשו.

יש פה משהו שלא ידענו לפני שנה וחצי, כשכל הדבר הזה התחיל? האם לא ידענו שהמשקיעים לא מקבלים זכויות במיזמים? אפשר לכתוב פוסט שלם רק על השיגעון שהיה פה סביב הביטקוין וה-ICO וחוסר האחריות (גם) של אמצעי התקשורת, בארץ ובעולם (גם אתרי החדשות הטובים ביותר).

עוד דברים מעניינים מהשבוע האחרון:

 • בשנת 2014 רכשה חברת פאלו אלטו את חברת סייברה הישראלית. כעת בית המשפט קבע בפסק דין חריג כי נתנאל דוידי ואורי אלטר, שניים ממייסדי סייברה, עשקו את המייסד השלישי משה בן אבו ויפצו אותו בעשרות מיליוני שקלים. החלטת בית המשפט התקבלה למרות שבן אבו שחתם על שני מסמכי ויתור על מניותיו (25% מהחברה!). מתן ברניר עם הפרטים של פסק הדין המעניין. לכתבה המלאה.
 • אורי אלטר / צילום: אפרת קופר
 • תעשיית ההייטק הישראלית לכודה בין שתי מגמות: מצד אחד יותר הון זורם אליה בגלל הריבית הנמוכה (לכל ההייטק העולמי), ומצד שני השקל החזק מקשה על החברות להתפתח. "אין ספק שאם המגמות האלה יימשכו, זה יגרום ללחץ מאוד גדול בהייטק המקומי". כתבה חשובה של יסמין יבלונקו.
 • ורק לטכניון לא נשאר: איך יזמי קורינדוס, שעוסקת ברובוטיקה רפואית, נותרו מחוץ לחגיגה אחרי מכירה ב-1.1 מיליארד דולר. לידיעה המלאה.
 • תחקיר מגזין WIRED: כך הובילו מחאות עובדי גוגל למשבר אמון עם ההנהלה. לידיעה המלאה.
 • מפגינים יהודים בניו יורק נגד אמזון: "משתפת פעולה עם מכונת הגירוש של טראמפ". לידיעה המלאה.
 • לראשונה: משרד הביטחון מקים מרכז חדשנות שיתמוך בסטארט-אפים. לידיעה המלאה.
 • גם אחרי שורה של תחקירים: הספקית הסינית של ענקיות הטכנולוגיה ממשיכה לנצל עובדים. לידיעה המלאה.
 • הסטודנטים בשנקר ובבינתחומי מציגים: כך פותרים בעיות יומיומיות באמצעות טכנולוגיה וחדשנות. לכתבה המלאה.
 • טסים לארה"ב? ייתכן שתצטרכו להשאיר את מחשב המקבוק פרו בבית. לידיעה המלאה.

ומה בתעשייה:

אקזיט:

 • חברת LPA הגרמנית, המפתחת טכנולוגיות עבור שוק ההון ומוסדות פיננסיים, רכשה את המתחרה הישראלית מודליטי טכנולוגיות, כך הודיעה החברה. סכום הרכישה לא פורסם, אך לפי גורמים המקורבים לחברה הוא נע בין 20 ל-30 מיליון דולר. העסקה כוללת רכיב מזומן קטן נוסף שמותנה בהצלחה של עמידה באבני דרך. מודליטי הוקמה בשנת 2000, על ידי איל ליבוביץ', אשר מכהן כמנכ"ל מודליטי, יחד עם עדו פרידלין ואבי בן משה, שניהם אינם פעילים בחברה כיום. מודליטי גייסה כ-5 מיליון דולר מכללטק, זרוע ההשקעות הישראלית של Acess Industries, מפועלים שוקי הון ומראובן בן-מנחם, שהשקיע גם כנציג כללטק וגם כמשקיע עצמאי. לידיעה המלאה.

גיוס הון:

חברת SofWave Medical המפתחת מכשור רפואי לתעשיית האסתטיקה, הודיעה על השלמת סבב גיוס של 8.4 מיליון דולר. החברה הוקמה על ידי אריאל סברדליק (סמנכ"ל הטכנולוגיות) ואסף גלשטיין. את הסבב הובילו קרן XT Hi-Tech, קרן ההשקעות בהייטק של קבוצת האחים עופר, יחד עם ד"ר שמעון אקהויז. בסבב השתתפו משקיעים נוספים, ישראליים ואמריקאים. הטכנולוגיה של החברה נקראת אולטרה סאונד פרקציונלי. המכשיר מפיק גלי על-קול בתדירות גבוהה, המייצרים אנרגיה שחודרת לרקמת העור. על פי מחקרים שערכה החברה, האנרגיה היו מעודדת חידוש קולגן ויצור אלסטין אשר גורמים למיצוק ומראה צעיר יותר של העור. לידיעה המלאה.

עוד כתבות

תמר איש שלום/ צילום: ענבל מרמרי

רם לנדס מייעץ לחדשות 13: האם אודי סגל יגיש לצד תמר איש-שלום?

לנדס, איש התקשורת שעל שמו רשום המעבר של מיקי חיימוביץ' ויעקב אילון מחדשות 2 לערוץ עשר, נשכר לסייע בבניית המעבר להגשה זוגית במהדורה המרכזית של חדשות 13 ● מנכ"ל החברה ישראל טויטו ביקש מלנדס להיות נוכח בחזרות שעורכים בימים אלה שני המגישים

דיור מוגן / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הדיור המוגן של רמי לוי הזניק את מניית בי.ג'י.איי 260% בארבעה ימי מסחר

זאת מאז עדכנה החברה ביום חמישי האחרון על כוונתה להיכנס לפעילות בתחומי הדיור המוגן והמלונאות

ראסל אלוואנגר, מנכ”ל טאואר / צילום: איל יצהר

טאואר רושמת ירידה בהכנסות הרבעון הרביעי ומספקת צפי מאכזב

החברה בניהולו של ראסל אלוונגר צופה הכנסות של 300 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020 ● ההכנסות ברבעון הרביעי ירדו ל-306 מיליון דולר

חיפוש נפט וגז/ צילום: Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

הלחץ עבד: המדינה לא תעניק רישיונות להפקת פצלי שמן

משרד האנרגיה הודיע לחברת רותם אמפרט כי אין בכוונת המשרד להאריך את רישיון ההפקה במישור רותם מעבר לשנה הבאה ● אדם טבע ודין: "קיים חשש כי ההחלטה דווקא מכשירה תכניות קיימות, למרות שהן הרסניות לסביבה"

גבי אשכנזי / צילום: רפי קוץ, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

עובדות זה לחלשים: כשהקהל בכנס של כחול לבן התקיל את גבי אשכנזי

בשבועיים הקרובים "המשרוקית" תרפה לרגע מהטלוויזיה והרדיו ותצא לשטח, כדי לבדוק כמה המתמודדים שולטים בחומר מול הבוחרות והבוחרים ● הפעם הקשבנו לטיעונים בכנס של כחול לבן בהוד השרון ● המשרוקית של גלובס יוצאת לשטח

אלון יחזקאלי, ירון אלבוים וטל תמיר, מייסדי וויליוט / צילום: איל יצהר, גלובס

וויליוט גייסה 20 מיליון דולר כדי להפוך כל חפץ למכשיר מחובר

עד כה גייסה החברה 70 מיליון דולר ● הסכום שגויס נועד לשמש את החברה כדי לבצע פיילוטים נוספים עם לקוחות

חניכי תנועת הצופים האמריקאית ביום הזיכרון הלאומי / צילום: Richard Vogel, AP

תנועת הצופים האמריקאית מבקשת הגנה מתביעות פגיעה מינית בחניכים

התנועה הגישה את הבקשה להגנה בניסיון להחזיק מעמד מול לחץ משפטי גובר של האשמות בפגיעה מינית בחניכים לפני עשרות שנים ● זהו קו פרשת מים ב-101 שנות קיומה של התנועה, שבמשך שנים הייתה מעורבת בתביעות שהאשימו אותה בטיפול סלחני מדי בפדופילים

אייל מליס, ענת גבריאל / צילומים: יוסי זמיר, אנצ'ו גוש. עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

האוטו של תנובה: בוחנת כניסה למשלוחי המכולות

חברת המזון הגדולה בישראל במגעים לכניסה למיזם המכירה המקוונת לסופרמרקטים שכונתיים שהקימה יוניליוור • המיזם מציע לסופרמרקטים ומכולות תשתית להקמת אתר מכירות ברשת • שיתוף-פעולה שכזה עשוי להיות כפוף לאישור הרשות לתחרות

כחלון בביקור בפרויקט מחיר למשתכן בלוד / צילום: יוסי אלוני

דעה: שרי האוצר האחרונים נהנו לחבוט במשקיעים. לא בטוח שזה היה שווה

אחת הטענות הפופולריות שהושמעו כנגד המשקיעים היא שהם מתחרים על אותן דירות שהצעירים רוצים לרכוש - אבל המציאות מורכבת יותר

ויצמן שירי / צילום: תמר מצפי

ויצמן שירי ביטל את רכישת נקסט ג'ן "לאור נסיבות אישיות"

לפי ההסכם מנובמבר האחרון, התוכנית הייתה לרכוש 40% ממניות החברה תמורת 4 מיליון שקל, ולמכור לה פעילות נדל"ן וקנאביס שבבעלות שירי

אבי גבאי וגיל שרון / צילום: ליאור מזרחי, כדיה לוי, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

לקראת אישור סופי: סלקום רוכשת את גולן טלקום ב-750 מיליון שקל

דירקטוריוני החברות צפויים לאשר היום את פרטי העסקה ● העסקה כוללת מעל ל-600 מיליון שקל במזומן ו-130 מיליון שקל מחיקת חוב שנתנה סלקום לגולן טלקום

מחסן בטקסס / צילום: shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

אפקט אמזון: האם העלייה במסחר המקוון תוריד את מחירי האחסון?

האם "הבום" בשטחי אחסון תעשייתי יפעל לטובת הדיירים ● ניתוח עסקה

משה מזרחי, אינמוד / צילום: איל יצהר, גלובס

הכנסות שנתיות של 156 מיליון דולר לאינמוד שכבר שווה 1.4 מיליארד דולר

חברת האסתטיקה הרפואית רשמה ברבעון הרביעי הכנסות של 47 מיליון דולר, גידול של 63% לעומת התקופה המקבילה ● החברה משיקה שני מוצרים חדשים וחוזה צמיחה נוספת של 20-25% ב-2020

שי אהרונוביץ / צילום: שלומי יוסף, יח"צ

רשות המסים: נחוקק חוק שמבהיר מהו "תא משפחתי" לצורך חיוב במס רכישה

על רקע שפע תכנוני המס שנולדו בעקבות מס הרכישה הגבוה בישראל (8%), שהנפוצים שבהם הם העברת דירה במתנה לבן משפחה, ילד או הורה, הודיע היום סמנכ"ל מיסוי מקרקעין ברשות המסים, שי אהרונוביץ', כי רשות המסים פועלת על מנת להסדיר את הנושא בחקיקה

חברת הסייבר ההתקפי NSO / צילום: shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

ביהמ"ש הורה להסיר את חסימת חשבונות הפייסבוק של עובדי NSO

זאת במסגרת תביעה נגד פייסבוק שהגישו העובדים בנובמבר האחרון, בדרישה לפתוח את החשבונות החסומים שלהם ברשת החברתית ובאפליקציית אינסטגרם שבבעלותה ● השופט: סיכויי התובעים לזכות בתביעה הם על פניו טובים

המשנה למנכ``ל ``ידיעות אחרונות`` ציון פרץ / צילום: יוסי כהן

בעקבות מינוי אבי בן טל: ציון פרץ, המשנה למנכ"ל רשת 13, פורש מתפקידו

כבר עם היוודע דבר מינויו של אבי בן טל לתפקיד מנכ"ל רשת, העריכו רבים כי פרץ יפרוש מתפקידו, זאת למרות שנעשו מאמצים מצד בעלי המניות לשכנע אותו להישאר לפחות לחודשים הראשונים

מנור וכפיר גינדי / צילום: דן שטרן

האחים מקניון TLV שרוצים לכבוש את אירופה ב-10 אירו לגרם קנאביס: "מאמינים שאנחנו יודעים לבנות מותג"

כשכבר היה נראה שגורלה נחרץ, חברת הקנאביס קאנומד קיבלה חבל הצלה מפתיע מהאחים מנור וכפיר גינדי, בעלי חברת הנדל"ן הפרטית גינדי השקעות ● בראיון ל"גלובס", מספר מנור גינדי מה גרם להם להצטרף לתחום

בנימין נתניהו/ צילום: רויטרס

יש תאריך: משפטו הפלילי של רה"מ נתניהו ייפתח ב-17 במרץ 2020

המשפט ייפתח בהקראת כתב האישום; עם זאת, הליך ההוכחות בתיק צפוי להתחיל רק בעוד כחצי שנה ● לפי החלטת ביהמ"ש, הדיון ב-17 במרץ ייערך במעמד הנאשמים - כלומר נתניהו יצטרך להגיע לדיון

גיל גירון ורמי נוסבאום, מנכ"ל ויו"ר אשטרום / צילום: ישראל הדרי, יח"צ

אשטרום זכתה בחוזה ביצוע בקריית אונו תמורת 250 מיליון שקל

החברה נבחרה להקים פרויקט מסחר ומשרדים בהיקף של 45 אלף מ"ר שייבנה בסמוך לצומת סביון, כחלק מרובע My Ono ● 

יזמית הפרויקט היא חברת אקרו נדל"ן

גדעון ורטהייזר וצמרת סיוה בפתיחת המסחר אתמול בנאסדק / צילום: נסדק

סיוה עקפה את תחזיות האנליסטים ב-2019 אך הרווח השנתי כמעט התאפס; מספקת תחזית משופרת ל-2020

ההכנסות השנה אמורות לצמוח בכ-9%, ולכלול מכירות טכנלוגיה לאייפון הבא של אפל ● החברה לא צופה השפעה של וירוס הקורונה על ההכנסות השנתיות, ונהנית לדבריה מצבר הזמנות חזק וביקוש ער למוצריה בתחום הסכמי הרישוי