גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: הנאסד"ק עלה 1.5%; מניית אסתי לאודר זינקה 12.6%

רווחי אסתי לאודר לרבעון עקפו את הציפיות, המניה זינקה ● המדדים באירופה ננעלו בעליות של יותר מ-1% ● התוכנית של סין להוזלת המימון לחברות דחפה את הבורסות: הבורסה בשנחאי זינקה ביותר מ-2%, הונג קונג טיפסה בשיעור דומה, והניקיי היפני עלה ב-0.7%

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה חיובית בוול סטריט, הנאסד"ק  עלה 1.5%, הדאו ג'ונס  הוסיף 1.1% לערכו ומדד S&P 500  עלה גם הוא, ב-1.3%.

מניית אסתי לאודר  זינקה 12.6% על רקע דוחות מוצלחים.

באידו  ואנבידיה  עלו ב-8% וב-7.4% בהתאמה.

מניית אפל  הוסיפה 2% לערכה וסיסקו מערכות  עלתה 3.4%.

21:15

עליות שערים חדות בוול סטריט בשעה זו, מדד הנאסד"ק  מטפס ב-1.5%, הדאו ג'ונס  עולה 1% ומדד S&P 500  מוסיף 1.48% לערכו.

התשואה על האג"ח הממשלתיות לעשר שנים בארה"ב  עולה היום ל-1.6%, מה שמוביל לעליות במניות הבנקים - מניית סיטיגרופ  עולה ב-1.9%, ג'י.פי מורגן צ'ייס  מוסיפה 1.2% לערכה ומניית בנק אוף אמריקה  עולה כ-0.7%.

מניית אסתי לאודר  מוסיפה לעלות אחרי שפירסמה רווחים לרבעון שעקפו את התחזיות, 12% בשעה זו.

מניית מנוע החיפוש באידו  עולה 7.8%, החברה צפויה לפרסם דוחותיה בנעילת המסחר הלילה.

20:15

מתחזקות העליות בוול סטריט, הנאסד"ק מטפס ב-1.6%, S&P 500 עולה 1.37% והדאו ג'ונס מוסיף לערכו יותר מ-1.1%.

מניית ענקית הקוסמטיקה אסתי לאודר  טסה 11.5%.

מניית אנבידיה  עולה ב-6.5% בשעה זו.

מניית ווין ריזורטס , ענקית המלונאות מזנקת ב-6.9%.

סיסקו  מוסיפה 3% לערכה, אפל  עולה ב-2.6%

18:55

המדדים באירופה ננעלו בעליות שערים חדות, הדאקס והקאק ננעלו בעלייה של מעל 1.3%, הפוטסי הבריטי הוסיף 1% לערכו.

המדדים בארה"ב עולים עד 1.5% בשעה זו בהובלת הנאסד"ק.

18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות על רקע התפוגגות מתיחות הסחר בין סין לארה"ב לאחר הקלות הצפויות במכסים מצד ממשל טראמפ. הנשיא האמריקאי אמר בהמשך לשבוע הסוער שחלף בשווקים כי הוא לא רואה שהכלכלה קרובה למיתון וכי הצרכנים עשירים. 

מדד הנאסד"ק עולה ב-1.4%, הדאו ג'ונס מטפס ב-1% ומדד הפחד (VIX) מאבד 6%. 

באירופה המדדים נסחרים בעליות חדות על רקע נתוני האינפלציה החלשים שמעלים את הציפייה לתמיכה מצד הבנק המרכזי. הדאקס עולה ב-1.3%, הפוטסי מטפס ב-1%, הקאק קופץ ב-1.3% והבורסה במילאנו עולה ב-2%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות נאות, בהמשך להתפוגגות מתיחות הסחר לעת עתה בין סין לארה"ב. מדד הנאסד"ק עולה ב-1.5% בפתיחה, הדאו ג'ונס עולה ב-1.2% ומדד S&P 500 עולה בשיעור דומה.

15:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט קופצים בשעה זו ביותר מ-1% ומאותתים על עליות בפתיחת המסחר.

13:00

נתוני האינפלציה שפורסמו בגוש האירו הצביעו על שפל של יותר משנתיים בחודש יולי, מה שמעלה את הציפיות להתערבות הבנק המרכזי של אירופה (ECB). מדד יולי הצביע על עלייה של 1% בחישוב של 12 החודשים האחרונים, לעומת עלייה של 1.3% ביוני, ולעומת התחזיות לעלייה של 1.1%. מדובר בקצב האינפלציה הנמוך מאז נובמבר של שנת 2016. יעד האינפלציה של הבנק המרכזי של אירופה עומד על 2%.

בנק אוף אמריקה צופה כי ה-ECB צפוי להנמיך את הריבית על הפקדונות ב-20 נקודות, וצפוי להשיק תוכנית תמיכה כמותית לשווקים, בהמשך לתוכנית רכישות האג"ח שהופסקה לאחר רכישות בהיקף של 30 מיליארד אירו.

הבורסות באירופה עולות סביב ה-1% על רקע הנתונים. הדאקס מטפס ב-1%, מילאנו עולה ב-1.4%, הפוטסי מטפס ב-0.95%. 

בוול סטריט החוזים העתידיים מטפסים בכ-1%.

11:20

בורסות אסיה ננעלו בעליות חדות על רקע הציפיות לתמריצים מצד הממשל הסיני ולאחר הבעת כוונות חיוביות סביב מתיחות הסחר מול ארה"ב. הבנק העממי של סין (PBOC) חשף אתמול (ש') רפורמה בריבית בכדי לסייע בהפחתת עלויות המימון לחברות, מה שצפוי לספק תמיכה בכלכלה שנפגעה ממלחמת סחר עם ארצות-הברית.

הבנק העממי של סין אמר כי הוא צפוי לשפר את המנגנון הקיים כיום על הלוואות (LPR) החל ממחר (ה-20 באוגוסט), וזאת לקראת הורדת הריבית בהמשך בכוונה להוזיל את עלויות המימון לחברות וכחלק מרפורמות רחבות יותר. לדברי אנליסטים בשוק, המהלך שהגיע לאחר פרסום נתוני ייצור חלשים ביולי בניגוד לציפיות, בא על מנת לתמוך בכלכלה ומשול למעשה להורדת ריבית. 

הבורסה בשנחאי זינקה ביותר מ-2%, הונג קונג טיפסה בשיעור דומה, והניקיי היפני עלה ב-0.7%. 

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.8%.

לאחר נתון הצמיחה השלילי בגרמניה שפורסם בשבוע שעבר, שר האוצר הגרמני, אולף שולץ, אמר אתמול כי לגרמניה יש את הכוח הפיסקלי למתן כל משבר כלכלי עתידי ב"כוח מלא", והציע כי הממשל בברלין יוכל לשחרר הוצאות נוספות בסביבות 50 מיליארד יורו (55 מיליארד דולר).

10:25

בורסות אירופה נפתחו בעליות חדות: כך, בורסת לונדון  עולה עם פתיחת המסחר בכ-1%, כמו גם בורסת פריז . בורסות גרמניה  ואיטליה עולות בעד 1.2%.

מניית דויטשה בנק - 542092  קופצת בכ-4%, מובילה את סקטור הבנקים באירופה, יחד עם קומרצבנק  שעולה 3.5%.

08:20

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום, יומו הראשון של שבוע המסחר מעבר לים, בעליות חדות. מדד שנחאי קופץ בלמעלה מ-1.5%, בורסת הונג קונג עולה בלמעלה מ-2%, בורסת יפן מתרוממת בלמעלה מ-0.5%. הקוספי עולה בכ-0.7%. בורסת אוסטרליה עולה גם היא בכ-0.7%. 

בסוף השבוע, רשמו בורסות וול סטריט עליות חדות לאחר שבוע סוער בשווקים. הנאסד"ק ננעל בעליות של 1.7%, ה-S&P 500 ננעל בעליות של 1.5%, הדאו עלה ב-1.2%.

בהמשך להודעה של טראמפ על הטלת מכסים על סחורות סיניות בגובה 300 מיליארד דולר, ובהמשך לתגובה הסינית של עצירת יבוא סחורות חקלאיות ופיחות היואן, ובהמשך לנסיגה של טראמפ מכוונתו להטיל מכסים, או יותר נכון, החרגה של מוצרים מהרשימה השחורה במטרה לא להכביד על הצרכנים בארה"ב בתקופת החגים של סוף השנה האזרחית, השוק דרוך לקראת התבטאות נוספת שעשויה לסכן, או לחלופין, לספק מידע נוסף, בנוגע למתיחות הסחר בין סין לארה"ב. 

ביום רביעי הקרוב בשעה 21:00 (שעון ישראל) הפד צפוי לפרסם את הפרוטוקול האחרון מישיבת הריבית בה הוחלט להוריד את הריבית לראשונה מאז 2008, ומה שסימן באופן סופי את כוונת הפד להעלות ריבית. מאז, נרשמה התלקחות בזירת הסחר שבין סין לארה"ב, והתשואות נפלו בחדות. בתוך כך, השוק צופה כעת 4 הורדות ריבית השנה.

ביום חמישי הקרוב יפורסמו הנתונים העיקריים לשבוע: מדד מנהלי הרכש PMI לחודש אוגוסט במדינות רבות, כמו: באירופה, ארה"ב, גם למגזר התעשייה וגם למגזר השירותים. לאחרונה מסתמנת התכווצות בפעילות התעשייה הגלובלית (מלבד ארה"ב שרושמת לפי שעה התמתנות בלבד), לצד סימני התמתנות בענף השירותים.

עוד כתבות

גיורא בר דעה / צילום: סיון פרג'

שטראוס רוכשת חברת קפה בברזיל בתמורה לכ-167 מיליון שקל

חברת הבת של חברת המזון, שטראוס קפה BV, רוכשת באמצעות המיזם C3 את חברת מיטצוי אלימנטוס ● העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים בברזיל

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' / צילום: איתמר סיידא

האם משרד התחבורה ייחלץ לעזרת חברות התעופה הישראליות בעקבות משבר הקורונה?

"המדינה תצטרך להכניס את היד לכיס ולפצות את חברות התעופה. באל על מדברים על הפסדים בסדר גודל של כ-50 מיליון דולר. אם המדינה רוצה לשמור על התעופה שלה, היא צריכה לעזור", כך אמר הבוקר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'

תושבים בבייג’ינג / צילום: Koki Kataoka, רויטרס

"משבר הקורונה אמור להיות משמעותי יותר; שוק ההון עוד מעכל"

כך אמר אלון גלזר מלידר שוקי הון במסגרת פורום דן & ברדסטריט בתל אביב ● אבישי קרואני, מנכ"ל פעילים ניהול תיקי השקעות: "סביב שולחן ועדת השקעות היינו מעט דרוכים"

נשים בדירקטוריון - חברות ההייטק

רק 18% דירקטוריות בחברות ההייטק הציבוריות הגדולות

לא רק אצל חדי הקרן: גם הדירקטוריונים של עשר חברות ההייטק הישראליות הגדולות בוול סטריט מתאפיינים בייצוג נשי נמוך

מנור וכפיר גינדי / צילום: דן שטרן

האחים מקניון TLV שרוצים לכבוש את אירופה ב-10 אירו לגרם קנאביס: "מאמינים שאנחנו יודעים לבנות מותג"

כשכבר היה נראה שגורלה נחרץ, חברת הקנאביס קאנומד קיבלה חבל הצלה מפתיע מהאחים מנור וכפיר גינדי, בעלי חברת הנדל"ן הפרטית גינדי השקעות ● בראיון ל"גלובס", מספר מנור גינדי מה גרם להם להצטרף לתחום

ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון / צילום: רויטרס Rex Curry

האיש העשיר בעולם נרתם למאבק בשינויי האקלים: מקים קרן חדשה ב-10 מיליארד דולר

ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון והאיש העשיר בעולם, מתכוון לסייע במאבק במשבר האקלים באמצעות קרן חדשה, שתתמוך במדענים, אקטיביסטים וארגוני מגזר שלישי ● למרות הונו הרב, התרומה הגדולה ביותר עליה היה חתום עד כה עומדת על 2 מיליארד דולר לסיוע למשפחות חסרות בית ומימון חינוך

רוחאני. מסר פייסני לארה"ב  / צילום: רויטרס

רוחאני: "איראן לעולם לא תנהל מו"מ תחת לחץ"

את הדברים הללו אמר חסאן רוחאני במסיבת עיתונאים לקראת הבחירות לפרלמנט האיראני שיתקיימו בשישי הקרוב

ניר שוויקי ומישל קרמרמן / צילומים: ענבל מרמרי, רונן אקרמ

הצלחה לא מחכה לממשלה: מבקשת לאשר מינוי מנכ"לים לרשות השנייה ולמועצת הכבלים והלוויין

וגם: עינת וינוגרד מונתה לתפקיד סמנכ"לית הכספים של בזק אונליין ● השיחה 

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

חבל ההצלה של יינות ביתן מתרופף: הספקים מכנסים ישיבות חירום וסמנכ"ל הכספים המיועד מוותר על המינוי

אחרי שכבר נראה היה שיינות ביתן חוזרת למסלול בזכות ההלוואה הגדולה מקרן כלירמרק, סימני השאלה צפים שוב • לפי שעה לא ברור אם תשלים את העסקה ובאיזה מתווה • ל"גלובס" נודע שבינתיים ספקים בינוניים חוששים ומכנסים ישיבות חירום, וסמנכ"ל הכספים המיועד חוזר בו מהמינוי

רשות המסים תחייב דיווח בזמן אמת על כל עסקה / צילומים: איל יצהר, shutterstock. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

חובת הדיווח בזמן אמת על עסקאות של 5,000 שקל: בעלי העסקים ובעלי המקצוע כמרקחה

חשיפת "גלובס" על התוכנית לחייב כל בעל עסק בדיווח בזמן אמת, מסעירה את בעלי העסקים • גם אנשי המקצוע מסכימים כי מדובר בצעד מסורבל שייצור תלות במערכת הממוחשבת של רשות המסים ולא בטוח כי יפתור את בעיית החשבוניות הפיקטיביות • ואיך התוכנית מסתדרת עם הבטחות הפוליטיקאים להקל על עסקים קטנים

 דקלה שפנגנטל, מנהלת הסניף הישראלי של חברת IQVIA / צילום: יח"צ. עיבוד: טלי בוגדנובסקי

חזון הניסוי הקליני הדיגיטלי של ענקית המידע הרפואי

חברת IQVIA, המחזיקה במאגרי נתונים גדולים בתחום הרפואה, רוצה להחליף בהדרגה את הניסויים הקליניים הקלאסיים בניסויים עתירי מידע המבוססים על מעקבים בעולם האמיתי ● דקלה שפנגנטל, מנהלת הסניף הישראלי של החברה, מחפשת שיתופי פעולה מקומיים ומדברת על הקשיים הייחודיים של תעשיית התרופות החדשניות

שאול אלוביץ' / צילום: תמר מצפי

החלו הליכי השימוע לנאשמים בפרשת בזק

ל"גלובס" נודע כי השימוע למנכ"לית הנדלר התקיים ביום ראשון והשבוע צפוי השימוע לעמיקם שורר ● גם אלוביץ' צפוי לעבור שימוע, ואם יואשם גם בתיק בזק, בנוסף לתיק 4000, ינוהלו נגדו שני משפטים פליליים במקביל ● בימים ובשבועות הקרובים יתקיימו הליכי השימוע גם של יתר החשודים: אור אלוביץ', אלי קמיר, רון איילון ולינור יוכלמן

חניכי תנועת הצופים האמריקאית ביום הזיכרון הלאומי / צילום: Richard Vogel, AP

תנועת הצופים האמריקאית מבקשת הגנה מתביעות פגיעה מינית בחניכים

תנועת הצופים האמריקאית הגישה את הבקשה להגנה בניסיון להחזיק מעמד מול לחץ משפטי גובר של האשמות בפגיעה מינית בחניכים בתנועה לפני עשרות שנים ● זהו קו פרשת מים ב-101 שנות קיומה התנועה, שבמשך שנים היתה מעורבת בתביעות שהאשימו אותה בטיפול סלחני מדי בפדופילים

דור חמישי בסלולר, אילוסטרציה / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

החל השלב הראשון במכרז הדור החמישי בסלולר: הוגשו הצעות משותפות

למרות חילוקי הדעות והמתיחויות סביב מיזוגים בשוק התקשורת, החברות הגישו הצעות למכרז ● ההצעות שהוגשו הן של פרטנר והוט מובייל והצעה נוספת של סלקום, גולן טלקום ואקספון ● פלאפון מגישה הצעה לבד, ולכן השלב הנוכחי אינו רלוונטי עבורה

אורן עזר / צילום: איל יצהר

הצלחת הניסוי בשבדיה מתדלקת את מניית אלקטריאון: קפצה פי 21 בפחות מ-3 שנים

החברה נטולת ההכנסות, שפועלת בתחום הטעינה האלחוטית של כלי רכב חשמליים, נסחרת בשווי של קרוב למיליארד שקל ● הניסוי שעליו דיווחה אלקטריאון היה בטעינה אלחוטית סטטית של משאית חשמלית על מסלול ניסויים באי גוטלנד

הרכבת הקלה בירושלים. משתלבת במרקם העירוני/צילום: נחשון פיליפסון

קו הכסף: כך הרוויחו יזמי הרכבת הקלה בירושלים מיליארד שקל על חשבון המדינה

בעלי המניות של הזכיינית סיטיפס עשו עסקה חלומית בזמן שהמדינה שילמה שכר לימוד אסטרונומי ● בין המרוויחים: קרן המורים והגננות שעשתה סיבוב מדהים עם תשואה של מאות אחוזים תוך פחות מ-4 שנים

תלונה לוועדת האתיקה אינה לשון הרע / צילום: shutterstock

בית המשפט המחוזי נגד משרד הביטחון: "פעל במגמתיות כדי להסתיר פרטי ההתקשרות עם מכון מנדל"

המחוזי קיבל את בקשת ארגון לביא שטען לחוסר שקיפות מצד משרד הביטחון ● "להתעלמות מבקשות המידע יש מחיר"

בן מוסקל, יגאל ברקת / צילומים: איל יצהר, שלומי יוסף

באומן ויהושע זכו במכרז על תקציב עיריית ירושלים

למרות הביקורת הנוקבת על תנאי המכרז, לפחות חמישה משרדי פרסום התמודדו על התקציב שעומד על 8-12 מיליון שקל

 

 

אראל סגל / צילום: איל יצהר, גלובס

ההשעיה הסתיימה: אראל סג"ל יחזור מחר להגיש את תוכניתו בתאגיד

ביום חמישי הושעה סג"ל זמנית מתאגיד השידור בעקבות השתתפותו בסרטון בחירות של הליכוד ● היום הודיע התאגיד כי "הובהר לסג"ל כי כעיתונאי בשידור הציבורי מצופה ממנו להקפיד על שמירת הקוד האתי, ובתום הבירור הוחלט כי הוא ישוב להגיש את תוכניתו החל ממחר"

רפת / צלם: תמר מצפי

משבר העגלים עם הרשות הפלסטינית מחכה להכרעת הבוחר

הפסקת יבוא העגלים מישראל לרשות הפלסטינית הוא אחד משורת צעדי המחאה הכלכליים שנוקטת הרשות, אך הוא מאיים להידרדר למלחמת סחר של ממש ● הסכמות חלקיות כבר יש ועתה ממתינים לדרג המדיני