גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בוול סטריט: הנאסד"ק עלה 1.5%; מניית אסתי לאודר זינקה 12.6%

רווחי אסתי לאודר לרבעון עקפו את הציפיות, המניה זינקה ● המדדים באירופה ננעלו בעליות של יותר מ-1% ● התוכנית של סין להוזלת המימון לחברות דחפה את הבורסות: הבורסה בשנחאי זינקה ביותר מ-2%, הונג קונג טיפסה בשיעור דומה, והניקיי היפני עלה ב-0.7%

וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock
וול סטריט, ניו יורק / צילום: Shutterstock

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה חיובית בוול סטריט, הנאסד"ק  עלה 1.5%, הדאו ג'ונס  הוסיף 1.1% לערכו ומדד S&P 500  עלה גם הוא, ב-1.3%.

מניית אסתי לאודר  זינקה 12.6% על רקע דוחות מוצלחים.

באידו  ואנבידיה  עלו ב-8% וב-7.4% בהתאמה.

מניית אפל  הוסיפה 2% לערכה וסיסקו מערכות  עלתה 3.4%.

21:15

עליות שערים חדות בוול סטריט בשעה זו, מדד הנאסד"ק  מטפס ב-1.5%, הדאו ג'ונס  עולה 1% ומדד S&P 500  מוסיף 1.48% לערכו.

התשואה על האג"ח הממשלתיות לעשר שנים בארה"ב  עולה היום ל-1.6%, מה שמוביל לעליות במניות הבנקים - מניית סיטיגרופ  עולה ב-1.9%, ג'י.פי מורגן צ'ייס  מוסיפה 1.2% לערכה ומניית בנק אוף אמריקה  עולה כ-0.7%.

מניית אסתי לאודר  מוסיפה לעלות אחרי שפירסמה רווחים לרבעון שעקפו את התחזיות, 12% בשעה זו.

מניית מנוע החיפוש באידו  עולה 7.8%, החברה צפויה לפרסם דוחותיה בנעילת המסחר הלילה.

20:15

מתחזקות העליות בוול סטריט, הנאסד"ק מטפס ב-1.6%, S&P 500 עולה 1.37% והדאו ג'ונס מוסיף לערכו יותר מ-1.1%.

מניית ענקית הקוסמטיקה אסתי לאודר  טסה 11.5%.

מניית אנבידיה  עולה ב-6.5% בשעה זו.

מניית ווין ריזורטס , ענקית המלונאות מזנקת ב-6.9%.

סיסקו  מוסיפה 3% לערכה, אפל  עולה ב-2.6%

18:55

המדדים באירופה ננעלו בעליות שערים חדות, הדאקס והקאק ננעלו בעלייה של מעל 1.3%, הפוטסי הבריטי הוסיף 1% לערכו.

המדדים בארה"ב עולים עד 1.5% בשעה זו בהובלת הנאסד"ק.

18:00

המסחר בוול סטריט מתנהל בעליות על רקע התפוגגות מתיחות הסחר בין סין לארה"ב לאחר הקלות הצפויות במכסים מצד ממשל טראמפ. הנשיא האמריקאי אמר בהמשך לשבוע הסוער שחלף בשווקים כי הוא לא רואה שהכלכלה קרובה למיתון וכי הצרכנים עשירים. 

מדד הנאסד"ק עולה ב-1.4%, הדאו ג'ונס מטפס ב-1% ומדד הפחד (VIX) מאבד 6%. 

באירופה המדדים נסחרים בעליות חדות על רקע נתוני האינפלציה החלשים שמעלים את הציפייה לתמיכה מצד הבנק המרכזי. הדאקס עולה ב-1.3%, הפוטסי מטפס ב-1%, הקאק קופץ ב-1.3% והבורסה במילאנו עולה ב-2%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות נאות, בהמשך להתפוגגות מתיחות הסחר לעת עתה בין סין לארה"ב. מדד הנאסד"ק עולה ב-1.5% בפתיחה, הדאו ג'ונס עולה ב-1.2% ומדד S&P 500 עולה בשיעור דומה.

15:00

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט קופצים בשעה זו ביותר מ-1% ומאותתים על עליות בפתיחת המסחר.

13:00

נתוני האינפלציה שפורסמו בגוש האירו הצביעו על שפל של יותר משנתיים בחודש יולי, מה שמעלה את הציפיות להתערבות הבנק המרכזי של אירופה (ECB). מדד יולי הצביע על עלייה של 1% בחישוב של 12 החודשים האחרונים, לעומת עלייה של 1.3% ביוני, ולעומת התחזיות לעלייה של 1.1%. מדובר בקצב האינפלציה הנמוך מאז נובמבר של שנת 2016. יעד האינפלציה של הבנק המרכזי של אירופה עומד על 2%.

בנק אוף אמריקה צופה כי ה-ECB צפוי להנמיך את הריבית על הפקדונות ב-20 נקודות, וצפוי להשיק תוכנית תמיכה כמותית לשווקים, בהמשך לתוכנית רכישות האג"ח שהופסקה לאחר רכישות בהיקף של 30 מיליארד אירו.

הבורסות באירופה עולות סביב ה-1% על רקע הנתונים. הדאקס מטפס ב-1%, מילאנו עולה ב-1.4%, הפוטסי מטפס ב-0.95%. 

בוול סטריט החוזים העתידיים מטפסים בכ-1%.

11:20

בורסות אסיה ננעלו בעליות חדות על רקע הציפיות לתמריצים מצד הממשל הסיני ולאחר הבעת כוונות חיוביות סביב מתיחות הסחר מול ארה"ב. הבנק העממי של סין (PBOC) חשף אתמול (ש') רפורמה בריבית בכדי לסייע בהפחתת עלויות המימון לחברות, מה שצפוי לספק תמיכה בכלכלה שנפגעה ממלחמת סחר עם ארצות-הברית.

הבנק העממי של סין אמר כי הוא צפוי לשפר את המנגנון הקיים כיום על הלוואות (LPR) החל ממחר (ה-20 באוגוסט), וזאת לקראת הורדת הריבית בהמשך בכוונה להוזיל את עלויות המימון לחברות וכחלק מרפורמות רחבות יותר. לדברי אנליסטים בשוק, המהלך שהגיע לאחר פרסום נתוני ייצור חלשים ביולי בניגוד לציפיות, בא על מנת לתמוך בכלכלה ומשול למעשה להורדת ריבית. 

הבורסה בשנחאי זינקה ביותר מ-2%, הונג קונג טיפסה בשיעור דומה, והניקיי היפני עלה ב-0.7%. 

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט עולים בעד 0.8%.

לאחר נתון הצמיחה השלילי בגרמניה שפורסם בשבוע שעבר, שר האוצר הגרמני, אולף שולץ, אמר אתמול כי לגרמניה יש את הכוח הפיסקלי למתן כל משבר כלכלי עתידי ב"כוח מלא", והציע כי הממשל בברלין יוכל לשחרר הוצאות נוספות בסביבות 50 מיליארד יורו (55 מיליארד דולר).

10:25

בורסות אירופה נפתחו בעליות חדות: כך, בורסת לונדון  עולה עם פתיחת המסחר בכ-1%, כמו גם בורסת פריז . בורסות גרמניה  ואיטליה עולות בעד 1.2%.

מניית דויטשה בנק - 542092  קופצת בכ-4%, מובילה את סקטור הבנקים באירופה, יחד עם קומרצבנק  שעולה 3.5%.

08:20

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום, יומו הראשון של שבוע המסחר מעבר לים, בעליות חדות. מדד שנחאי קופץ בלמעלה מ-1.5%, בורסת הונג קונג עולה בלמעלה מ-2%, בורסת יפן מתרוממת בלמעלה מ-0.5%. הקוספי עולה בכ-0.7%. בורסת אוסטרליה עולה גם היא בכ-0.7%. 

בסוף השבוע, רשמו בורסות וול סטריט עליות חדות לאחר שבוע סוער בשווקים. הנאסד"ק ננעל בעליות של 1.7%, ה-S&P 500 ננעל בעליות של 1.5%, הדאו עלה ב-1.2%.

בהמשך להודעה של טראמפ על הטלת מכסים על סחורות סיניות בגובה 300 מיליארד דולר, ובהמשך לתגובה הסינית של עצירת יבוא סחורות חקלאיות ופיחות היואן, ובהמשך לנסיגה של טראמפ מכוונתו להטיל מכסים, או יותר נכון, החרגה של מוצרים מהרשימה השחורה במטרה לא להכביד על הצרכנים בארה"ב בתקופת החגים של סוף השנה האזרחית, השוק דרוך לקראת התבטאות נוספת שעשויה לסכן, או לחלופין, לספק מידע נוסף, בנוגע למתיחות הסחר בין סין לארה"ב. 

ביום רביעי הקרוב בשעה 21:00 (שעון ישראל) הפד צפוי לפרסם את הפרוטוקול האחרון מישיבת הריבית בה הוחלט להוריד את הריבית לראשונה מאז 2008, ומה שסימן באופן סופי את כוונת הפד להעלות ריבית. מאז, נרשמה התלקחות בזירת הסחר שבין סין לארה"ב, והתשואות נפלו בחדות. בתוך כך, השוק צופה כעת 4 הורדות ריבית השנה.

ביום חמישי הקרוב יפורסמו הנתונים העיקריים לשבוע: מדד מנהלי הרכש PMI לחודש אוגוסט במדינות רבות, כמו: באירופה, ארה"ב, גם למגזר התעשייה וגם למגזר השירותים. לאחרונה מסתמנת התכווצות בפעילות התעשייה הגלובלית (מלבד ארה"ב שרושמת לפי שעה התמתנות בלבד), לצד סימני התמתנות בענף השירותים.

עוד כתבות

בניין הבורסה של ניו יורק בוול סטריט / צילום: רויטרס, Mike Segar

נמחקו העליות בוול סטריט בסגירת המסחר

הפד הזרים גם היום 75 מיליארד דולר לשוק האשראי לטווח קצר בארה"ב (repo) ● מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו ב-1.3% בחודש אוגוסט ● תביעות האבטלה הראשוניות בארה"ב בשבוע החולף עלו ב-2,000 ל-208 אלף ● הבנק הבריטי הותיר את הריבית ללא שינוי בצל אי-ודאות בנוגע לברקזיט ● מיקרוסופט הודיעה על הקצאה של 40 מיליארד דולר לרכישה חוזרת של מניות, והעלאת הדיבידנד הרבעוני ב-5 סנט למניה

מיכאל בן ארי והפעילים שלו / צילום: אמיר מאירי

כרוניקה של הפסד ידוע מראש: כיצד "עוצמה יהודית" תירצה כל הפסד, מ-2003 ועד לבחירות האחרונות

"הציבור הימני לא יחזור על אותה טעות פעמיים", כך הבטיחו במפלגתו של ברוך מרזל לקראת הבחירות ב-2006 ● אך ההיסטוריה מוכיחה אחרת, ו'עוצמה יהודית' וראשיה הפסידו מערכת בחירות אחת אחר השנייה, בעודם מאשימים את בנט, המפד"ל, ביבי, יהדות התורה - אך רק לא את עצמם

ניצן הורוביץ, סתיו שפיר ואהוד ברק / המחנה הדמוקרטי / צילום: המחנה הדמוקרטי

"אין לנו אג'נדה": הטעויות שהובילו לנפילת מפלגות השמאל

תוצאות הבחירות מציגות תמונה עגומה לגוש המשאל, שלמרות התחזקות במנדט, נותרו מצומק עם 11 מנדטים בלבד ● ליאת רון אירחה באולפן "גלובסטוק" את חה"כ לשעבר איתן כבל ואת ד"ר מוטי גיגי, ראש ביה"ס לתקשורת במכללת ספיר, כדי לנתח את הטעויות שהובילו את אזרחי ישראל לעזוב את המפלגות שהיו בעבר שחקניות מרכזיות בפוליטיקה הישראלית ● האזינו

ג'וזף לובין, מייסד ומנכ"ל חברת הבלוקצ'יין Consensys / צילום: יח"צ, Zaza Weissgerber

מייסד ConsenSys ג'ו לובין: "בלוקצ'יין תהיה תשתית האמון של העולם"

בפאנל שעסק בבלוקצ'יין ומטבעות קריפטו בכנס ג'רני של EY ישראל ו"גלובס" אמר חיים פינטו מבנק הפועלים: "אנו צריכים לעבוד מול פקידי מדינה שמבינים בטכנולוגיה ובכלכלה" ● עמרי בן דוד, ויולה ונצ'רס: "נתחיל לראות קריפטו משמש לתשלומים וסחר, ולא משנה אם דרך ליברה של פייסבוק או מטבע קריפטו סיני"

רונן משה יועץ תקשורת / צילום: יחצ

ביהמ"ש אישר את הסדר הטיעון עם יועץ התקשורת רונן משה

(עדכון) - משה הואשם בפרשת משנה של תיק ישראל ביתנו ● לפי ההסדר, הוא ירצה 9 חודשי עבודות שירות ויורשע בסעיף של סיוע להפרת אמונים

האדריכל מידד גנדלר, משרד V5, / צילום: מוריה כהן

איך משווים את כמות העוסקים בספורט בישראל לרמת שאר העולם?

האדריכל מידד גנדלר ממשרד V5 אדריכלים חושב שצריך להגדיל דרמטית את היצע מתקני הספורט בארץ ● "הנושא של תרבות הפנאי, הספורט והפעילות הגופנית הוא שווה-ערך בעיניי לשעת לימוד של ילד"

הבורסה בתל אביב/ צילום: איל יצהר

סגירה חיובית בבורסה; ישראל קנדה זינקה ביותר מ-7%

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב עלו בעד 0.5% ● מניית אופקו צנחה ב-6%, אמות ובזן עלו ב-3.9% ו-3.55% בהתאמה, שופרסל ואלוני חץ עלו ביותר מ-2% ● בריינסווי הודיעה על כוונתה למנות מנכ"ל אמריקאי במקום מר יעקב מיכלין שפורש

ראובן ריבלין/ צילום: שלומי יוסף

ההתייעצויות להרכבת הממשלה יחלו ביום ראשון

הנשיא קיבל את ההחלטה לאחר שיחת תיאום בנושא עם יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר לאחר שקיבל את הסכמתו לכך

עינת קליש רותם / צילום: רמי זרנגר

עיריית חיפה תקצץ זכויות תמ"א 38 בעיר; מגבשת מדיניות עירונית חדשה

בדיקה שנעשתה בעיריית חיפה הראתה כי אם תיושם התמ"א - יתווספו לעיר 15 אלף יחידות דיור, והתשתיות יקרסו ● המדיניות החדשה תכלול מתן זכויות בנייה גדולות לאורך צירים מרכזיים וצמצום זכויות בתוך השכונות

שלטי המפלגות, בחירות 2019, מועד ב' / צילום: שני אשכנזי, גלובס

הדיווח, התדרוך וההצהרה: שלושה אירועים שלא קרו בבחירות - אבל אמרו לכם שכן

הדיווחים שלא היו, התדרוך שלא התקיים וההצהרה של ראש הממשלה שלא קרתה ● בדקנו לעומק ● המשרוקית של גלובס

מובטלים בלשכת התעסוקה / צילום: איל יצהר

עלייה בשיעור האבטלה במשק: עמד בחודש אוגוסט על 3.8%

זאת לעומת לעומת 3.7% בחודש יולי - כך עולה מנתוני סקר כוח-האדם שמפרסמת היום הלמ"ס ● בנוסף, הנתונים מצביעים על ירידה במספר המועסקים בהיקף מלא ועלייה במספר העובדים במשרה חלקית

יוסי צילום: תמר מצפי

"גם כשמגיע מישהו כמו לפיד או כחלון ופוגע בענף הנדל"ן, החברות הטובות והחזקות לא נפגעות"

יוסי פרשקובסקי, יו"ר חברת הבנייה פרשקובסקי, שנסחרת בשווי של כמעט מיליארד שקל לאחר זינוק של 130% מתחילת השנה, טוען כי "אין מספיק היצע של דירות באזור המרכז והביקושים גדלים, ורואים את זה בעליית המחירים האחרונה, שתימשך כנראה כי אין ברירה אחרת"

אביגדור ליברמן במסיבת העיתונאים היום / צילום: דני זקן

ליברמן ל"גלובס": "אמליץ על גנץ, אם יתחייב לממשלת אחדות חילונית ללא נספחים"

לליברמן לא נותרו הרבה אפשרויות, לאחר מסמך החישוק שהחתים נתניהו את מפלגות הימין והחרדים ● החתימה הזו מערימה קושי רב על גנץ להקים ממשלה כלשהי ● פרשנות

בנימין נתניהו, משה כחלון, בני גנץ / צילום: איל יצהר, שלומי יוסף, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

טוב גם לכלכלה: ממשלת אחדות יציבה היא החלום של משרד האוצר

ממשלה חזקה, שתטיל את מרותה על הכנסת, יכולה לסלול את הדרך להעביר החלטות ורפורמות חשובות למשק, כמו העלאת גיל הפרישה לנשים או ביטול פטורים ממס • מדובר גם בבשורה טובה לתומכים בהגדלת תקציב הביטחון • אחרי שנים של עימותים בין פקידים ורגולטורים לח"כים - מאזן הכוחות עשוי להשתנות

נופשים בחופי סיני / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

סיני על המפה: מתחילת השנה חלפו במעבר הגבול טאבה מיליון נוסעים. מה הצפי לחגים?

בחגי תשרי צפויים לעבור במעבר הגבול טאבה 150 אלף נוסעים, כאשר בראש השנה לבדו צפויים לעבור שם 35 אלף נוסעים ● היוצאים לחצי האי משלמים אגרה בסך 102 שקל, שמתחילת השנה הסתכמו בכ-50 מיליון שקל

אלדד קובלנץ / צילום: דן חיימוביץ

תאגיד השידור הציבורי ייצא למכרז על הקמת מערכת מדידת רייטינג עצמאית

לקראת הפרישה מוועדת המדרוג, ב"כאן" יערכו מכרז לבחירת ספק שיקים עבורם מערכת מדידת רייטינג עצמאית ● המטרה: מערכת שתמדוד את נתוני הצפייה בכל אמצעי המדיה - טלוויזיה, רדיו ודיגיטל - ותספק נתון מספרי משוקלל אחד ● בינתיים נפגשו אנשי התאגיד עם חברת נילסן

יעקב לוקסי לוקסנבורג / צילום: גיזי

קריסת אינוונטק: הנאמן מבקש להגיש תביעת עתק נגד לפידות, לוקסנבורג ועיזבון יולי עופר

בבקשה שהוגשה היום לביהמ"ש נטען כי לפידות ולוקסנבורג רוקנו את אינוונטק ממזומנים תמורת העברת נכסי נדל"ן כושלים ממזרח אירופה לתוך החברה, במהלך שהביא לקריסתה ● עוד נטען כי המהלך התאפשר הודות לשיתוף-פעולה מצד מעריכי שווי ורואי חשבון ישראליים והתבססות על חוות-דעת "מוזמנת" וכוזבת שיצרה שיערוך פיקטיבי של הנכסים

ח״כ אביגדור ליברמן, יו״ר ישראל ביתנו / צילום: טל שניידר

אביגדור ליברמן: נתניהו לא מוכן לקבל את הכרעת הבוחר ולהודות בכישלון

ליברמן הוסיף כי נתניהו מנסה להרדים את המערכת כאשר הוא קורא לאחדות ומנגד ממשיך בנסיונות שלו לשכנע ח"כים ממפלגות אחרות להצטרף אליו ול"גוש ההלכה" שהקים אתמול על מנת להשיג רוב של 61 מנדטים

אמזון/ צילום:   Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

מסתמן: אמזון ישראל תעלה לאוויר בתחילת השבוע

הפרויקטורים של הפעילות הקמעונאית המקומית בישראל בהובלת רולף קימאייר עושים מאמצים אחרונים כדי לבצע את ההשקה הרשמית בתחילת השבוע, על-מנת להצליח לקחת חלק במכירות של ראש השנה שהולך ומתקרב

יולי אדלשטיין / צילום: דוברות הכנסת

כחול לבן מסמנת מטרה ראשונה לפתיחת הכנסת: החלפת היו"ר יולי אדלשטיין

ל"גלובס" נודע שהתכנית של רשימת כחול לבן היא להחליף את יו"ר הכנסת, הבכיר בליכוד, כבר בישיבת הפתיחה ב-3 באוקטובר ● האם מדובר בפעולה בת ביצוע והאם לבני גנץ יש את הרוב הדרוש לכך? ● פרשנות