גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בת"א; בית שמש זינקה 11%, מיטרוניקס ב-8%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.24%, ת"א 90 טיפס ב-0.7% ● רבל דיווחה על זינוק ברווח הנקי ברבעון השני ● מנועי בית שמש קופצת לאחר הדוחות ● חלל תקשורת ממשיכה לטפס ● אמת והמלט נופלות לאחר הדוחות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בתל אביב ננעל בעליות ברקע לסנטימנט החיובי מעבר לים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.24%, ת"א 90 טיפס ב-0.7%.

מניית בית שמש  זינקה ב-11% לאחר הדוחות, חלל תקשורת  זינקה בכ-8% בהמשך לעליות שנרשמו בימים האחרונים, מיטרוניקס קפצה ב-8.4% לאחר הדוחות ביותר מ-7%, רבל  עלתה ב-6.8% לאחר הדוחות הטובים, ביג  טיפסה ב-2.9% לאחר הדוחות.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.05 מיליארד שקל.

15:30

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע מתנהל בכיוון החיובי במדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב המצביעים על נטייה חיוביות מתונה הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם.

בצד החיובי במדד ת"א 35 בולטת מניית טבע , שקפצה בכ-5%, אחרי עליות דומות שרשמה אמש בארה"ב על רקע פרסום נתונים חיוביים בנוגע לתרופה למיגרנה.

עוד בין העולות במדד המוביל יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים  ושל מניית בעלת השליטה בה, קבוצת דלק , מתחזקות בכ-1%-1.5%.

בצד השלילי של המדד המוביל, מניות החברה לישראל והחברה הבת כיל  נחלשות בכ-1%-2%, וירידות בשיעורים דומים רשמו גם מניות שיכון ובינוי  והפניקס . מדד ביטוח פלוס בלט בצד השלילי של המסחר, עם ירידה של כ-1%-1.5%, כשבין היורדות במדד מניות כלל ביטוח ומנורה  נחלשו בכ-2%-3%.

עוד במסחר, מניית ביג  מגיבה לפרסום תוצאותיה הכספיות בעלייה של כ-3%, ובצד השלילי בין המדווחות, מניית אמת  מגיבה בצלילה של כ-15% לפרסום תוצאות הרבעון. עוד בין המגיבות לתוצאותיהן הכספיות, מניית רבל  קופצת בכ-6%-7% וזו של אופל בלאנס  נופלת בכ-5%-6%.

עוד במסחר, מניית נאוי  מרכזת מחזור מסחר ער, ללא דיווח מצד החברה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמו ירידות חדות, שמגיעות בסדרות הארוכות לכ-1.5%-2%.

בבית ההשקעות אי.בי.אי התייחסו בימים האחרונים למגמת ירידת התשואות שנרשמה בתקופה האחרונה בשוקי האג"ח הממשלתיות, וציינו כי "התפתחות זו משקפת הסתברות גוברת למיתון גלובלי בשנה הקרובה. זאת מתוך הערכה להתארכות מלחמת הסחר, ולכך שהשפעתה העקיפה, כלומר פגיעה רחבה יותר בפעילות הגלובלית ולא רק בפעילות הסחר והתעשייה, צפויה להתגבר".

עוד הוסיפו שם כי "התנודתיות הגבוהה בשווקים והפער שבין נכסי הסיכון לבין איגרות החוב הממשלתיות משקף שילוב של תמונת מצב חיובית בארה"ב ושל האטה מסוימת בפעילות הגלובלית שממוקדת בפעילות התעשייה, וזאת במקביל לציפיות להרחבה מוניטרית אגרסיבית שתמתן את עוצמת ההאטה".

לפי אי.בי.אי, "התימחור הנוכחי ממשיך לשקף פער ניכר בין עוצמת ההרחבה המוניטרית המתומחרת בארה"ב לבין רמת נכסי הסיכון. ככל הנראה משקף הערכה כי ה- FED ימשיך בתוואי הפחתת הריבית גם ללא סיגנלים שליליים מאוד מצד הכלכלה והשווקים, וכי הצעדים שינקוט ימנעו פגיעה משמעותית בפעילות".

בבית ההשקעות מעריכים כי "עלתה ההסתברות לכך שהפחתת הריבית באופן המתומחר בשווקים תגיע עם החרפה משמעותית יותר בתנאים הפיננסיים, תרחיש שתומך בעמדה דפנסיבית יותר ביחס לנכסי הסיכון. לאור ההתפתחויות האחרונות וההערכה להתארכות מלחמת הסחר, אנו ממשיכים להעריך כי תימשך העלייה בפרמיית הסיכון הנדרשת בנכסי הסיכון. הדבר צפוי להתקבל בעיקר בירידת מכפילים ועלייה במרווחי האשראי, כאשר הפוטנציאל להמשך ירידת תשואות באג"ח הממשלתיות נמוך יותר".

14:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השני 2019. התשואות על האג"ח הממשלתיות יורדות בעד כ-1%.

מניות הביטוח מגדל ביטוח , מנורה , הפניקס  וכלל עסקי ביטוח  מאבדות עד 3%.

מניית אופל בלאנס  צונחת ב-6% לאחר הדוחות, מנגד רבל  מזנקת ב-8% לאחר שדיווחה על עלייה ברווח הנקי מ-1.13 מיליון אירו ברבעון השני של 2018, לרווח נקי של 2.4 מיליון אירו ברבעון השני של 2019.

מנייתה של רבל  עולה בכ-7% לאחר הדוחות, כאשר החברה דיווחה על עלייה של 25% בהכנסות ברבעון השני ל-65 מיליון אירו.

13:00

אגרות החוב הממשלתיות יורדות בשעה זו, כאשר האג"ח השקליות הארוכות נופלות בכ-1%.

מיטרוניקס  מזנקת בהמשך לפרסום הדוחות אתמול. החברה רשמה רווח נקי של 61 מיליון שקל, ללא שינוי לעומת הרבעון השני אשתקד. הכנסותיה עלו מ-279 מיליון שקל ברבעון השני של 2018, להכנסות של 308 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. 

12:10

המסחר בבורסה מתנהל במגמה מעורבת על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. מדד ת"א 35 משיל 0.2%, ומנגד, מדד ת"א 90 עולה ב-0.5%. 

מניית ביג  עולה ב-4% לאחר הדוחות, טבע  מטפסת ב-3.1%, חברה לישראל  מאבדת 2.2%. אחרי הדוחות: אמת  צונחת בחדות, בית שמש  מזנקת ב-9% לאחר שהציגה דוחות טובים לרבעון השני, ואופל באלנס  מאבדת 5%.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-375 מיליון שקל.

10:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת בהמשך לפרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני של השנה. מדד ת"א 35 משיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עולה ב-0.3%.

מנועי בית שמש  מזנקת ב-7.5% לאחר הדוחות, החברה דיווחה על הכנסות שיא ברבעון השני של 42.2 מיליון דולר - עלייה של 85.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עוד דיווחה על שיא ברווח הגולמי שעלה ב-91% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-7.1 מיליון דולר (16.8% מההכנסות).

המלט  צונחת ב-7% לאחר שדיווחה על דוחות הרבעון השני, ולפיהם הרווח התפעולי צנח ברבעון השני מ-5.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ל-958 אלף דולר. בנטרול הוצאות אחרות, בהן רכישת פעילות החברה הבת בקוריאה ושומת מס, הרווח התפעולי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר.

חברת אלוני חץ  דיווחה על תוצאות הרבעון השני לפיהם הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני נותר ללא שינוי מהותי לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-170 מיליון שקל. ה-FFO המיוחס לבעלי המניות הסתם ב-159 מיליון שקל לעומת 126 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אמת  נופלת ב-14% לאחר שדיווחה על ירידה של 4.5 מיליון שקל ברווח הגולמי על רקע שחיקה בשיעור הרווח הגולמי בשל השינוי מתמהיל ההכנסות והן כתוצאה מתיסוף השקל מול הדולר. בשורה התחתונה, הרווח הנקי צנח ב-54% מ-11.1 מיליון שקל ל-5.1 מיליון שקל ברבעון השני של 2019.

קופיקס  פרשמה אתמול דוחות ולפיהם הכנסותיה ברבעון השני התכווצו בכ-8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועמדו על כ-68 מיליון שקל בלבד. ההכנסות מפעילות בתי הקפה הצטמקו ב-21% ברבעון השני, לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו בכ-18 מיליון שקל, ואילו בהכנסות מפעילות המרכולים נרשמה ירידה של כ-2% לרמה של כ-50 מיליון שקל. השורה התפעולית של קופיקס הצביעה על הפסד של כ-4.2 מיליון שקל ברבעון, לעומת הפסד תפעולי של כ-2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל, ובשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי של כ-6 מיליון שקל, פי 6 לעומת ההפסד ברבעון המקביל אשתקד.

אינטרקיור  ממשיכה לטפס לאחר הזינוק אתמול. 

09:45

הבורסה בתל אביב נפתחה ביומו האחרון של שבוע המסחר בירידות. מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים בעד 0.4%.

מנועי בית שמש  מזנקת ב-6% לאחר הדוחות.

מניית טבע  קופצת עם פתיחה המסחר ב-3.2%.

מניית המלט  נופלת בלמעלה מ-6% לאחר שדיווחה על דוחות הרבעון השני, ולפיהם הרווח התפעולי צנח ברבעון השני מ-5.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ל-958 אלף דולר. בנטרול הוצאות אחרות, בהן רכישת פעילות החברה הבת בקוריאה ושומת מס, הרווח התפעולי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר.

מניית מיטב דש  יורדת 2.5%, אופקו  יורדת כ-2%. גזית גלוב  יורדת ב-0.5%. קרסו  עולה ב-0.5%.

08:30

מנועי בית שמש פרסמה דוחות כספיים לרבעון השני של השנה. החברה דיווחה על הכנסות שיא לקבוצה שהסתכמו בכ-42.2 מיליון דולר, גידול של כ-85.1% ביחס לאשתקד.

הרווח הנקי של הקבוצה ברבעון השני לשנת 2019 הסתכם בכ-4 מיליון דולר (המהווה כ-9.5% מסך ההכנסות), לעומת כ-1.3 מיליון דולר (המהווה כ-5.6% מסך ההכנסות), ברבעון המקביל אשתקד.

07:00

המסחר בבורסה בת"א ייפתח הבוקר לאחר נעילה חיובית הן בת"א והן בוול סטריט.

אתמול עלה מדד ת"א 35 ב-0.66%, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.88% ומדד הבנקים עלה ב-0.4%. 

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות לאחר פרסום פרוטוקולי הפד. נאסד"ק ודאו ג'ונס עלו ב-0.9% ו-S&P 500 הוסיף 0.8%.

גזית גלוב עלתה אתמול בלמעלה מ-6%, לאחר שפרסמה דוחות כספיים ודיווחה על הפחתת חוב. כמו כן רשמה ירידה קלה של 1.1% בהכנסות מהשכרת מבנים ל-702 מיליון שקל. בשורה התחתונה, גזית גלוב עברה להפסד של 83 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, לעומת רווח של 72 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. 

יוניטרוניקס עלתה אתמול בכ-9% לאחר שדיווחה על זינוק של 73% ברווח הנקי מפעילות נמשכת ברבעון השני של השנה ל-3.7 מיליון שקל. בחצי הראשון של 2019 הרווח הנקי מפעילות נמשכת זינוק ב-124% ל-7.1 מיליון שקל. 

קרסו טסה אתמול למעלה מ-12% לאחר שדיווחה כי הרווח הנקי קפץ פי 3. הקפיצה הרבעונית ברווח תמכה בעלייה של 17% ברווח הנקי של קרסו מוטורס למחצית השנה הראשונה, שהגיע ל-76 מיליון שקל. 

שיכון ובינוי התנודדה אתמול לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה לחצי הראשון של השנה והודיעה כי היא מבטלת את מדיניות חלוקת הדיבידנדים שלה. 

טבע חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של 4%.

עוד כתבות

Mate 30, הסמארטפון החדש של וואווי / צילום: מייקל דאלדר, רויטרס

וואווי השיקה טלפונים חדשים ללא שירותי גוגל

חברת וואווי הסינית השיקה היום את סדרת מכשירי הדגל החדשים שלה, "Mate 30", עם מערכת ההפעלה שמתבססת על גרסאת הקוד הפתוח של אנדרואיד של גוגל, אך אינה נתמכת ע"י החברה ● הסיבה לכך  היא ההגבלות שממשל ארה"ב הטיל על הענקית הסינית, מתוך חשש כי ממשל סין משתמש בחברה לצורכי ריגול

קורא בעיתון גלובס / צילום: איל יצהר

משני צידי התקשורת, תפקידה הוא הוגנות לפני הכול

תפקידה המרכזי של העיתונות הוא דיווח הוגן, מקצועי ואחראי - ולא לשמש מכשיר לאיחוד חברתי על חשבון הצגה נכונה של עובדות • תגובה למאמרה של אלונה בר און ● דעה

האדריכל מידד גנדלר, משרד V5, / צילום: מוריה כהן

איך משווים את כמות העוסקים בספורט בישראל לרמת שאר העולם?

האדריכל מידד גנדלר ממשרד V5 אדריכלים חושב שצריך להגדיל דרמטית את היצע מתקני הספורט בארץ ● "הנושא של תרבות הפנאי, הספורט והפעילות הגופנית הוא שווה-ערך בעיניי לשעת לימוד של ילד"

מיכאל בן ארי והפעילים שלו / צילום: אמיר מאירי

כרוניקה של הפסד ידוע מראש: כיצד "עוצמה יהודית" תירצה כל הפסד, מ-2003 ועד לבחירות האחרונות

"הציבור הימני לא יחזור על אותה טעות פעמיים", כך הבטיחו במפלגתו של ברוך מרזל לקראת הבחירות ב-2006 ● אך ההיסטוריה מוכיחה אחרת, ו'עוצמה יהודית' וראשיה הפסידו מערכת בחירות אחת אחר השנייה, בעודם מאשימים את בנט, המפד"ל, ביבי, יהדות התורה - אך רק לא את עצמם

ג'ו לובין, מייסד Consensys  / צילום: שלומי יוסף

לווויתן הבלוקצ'יין לא מתרגש מ"חורף הקריפטו" ובטוח שפיצח הנוסחה להנפקות מבוססת מטבעות דיגיטליים

ג'ו לובין, ממייסדי פלטפורמת המטבע הדיגיטלי את'ריום, המוביל את חברת Consensys, חזר לביקור בישראל, הפעם במסגרת שבוע הבלוקצ'יין בתל אביב ● בראיון מיוחד ל"גלובס" הוא מספר על התובנות שלו מ"חורף הקריפטו" ועל האסטרטגיה שלו להובלת תעשיית הבלוקצ'יין העולמית

בני גנץ / צילום: שלומי יוסף

בני גנץ בישיבה ראשונה: אקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית בראשותי

את הדברים אמר גנץ בישיבת הח"כים הראשונה של רשימת כחול לבן לאחר הבחירות לכנסת ה-22 ● לפיד: "נתניהו לא מוכן לקבל את תוצאות הבחירות. בן אדם אחד מונע הקמת ממשלת אחדות ליברלית"

משרדי פלאפון / צילום: איל יצהר

על רקע הקשיים במו"מ להסכם קיבוצי: שביתת פתע בפלאפון

בעקבות השביתה הודיעה הנהלת פלאפון כי בשל עיצומי עובדים חלק ממוקדי השירות ייסגרו, ולכן זמני ההמתנה יהיו ארוכים מהרגיל

התחלות בנייה בפתלח תקווה / צילום: גיא ליברמן

הלמ"ס: נמשכת הירידה בהיקפי התחלות הבנייה מאז 2017

ברבעון האחרון של 2018 נרשם אומנם מספר חריג של התחלות בנייה, ואולם מאז 2017 מתחוללת ירידה בהיקפן

ג'וזף לובין, מייסד ומנכ"ל חברת הבלוקצ'יין Consensys / צילום: יח"צ, Zaza Weissgerber

מייסד ConsenSys ג'ו לובין: "בלוקצ'יין תהיה תשתית האמון של העולם"

בפאנל שעסק בבלוקצ'יין ומטבעות קריפטו בכנס ג'רני של EY ישראל ו"גלובס" אמר חיים פינטו מבנק הפועלים: "אנו צריכים לעבוד מול פקידי מדינה שמבינים בטכנולוגיה ובכלכלה" ● עמרי בן דוד, ויולה ונצ'רס: "נתחיל לראות קריפטו משמש לתשלומים וסחר, ולא משנה אם דרך ליברה של פייסבוק או מטבע קריפטו סיני"

העובדים שמניעים את תכנון והנדסת העיר / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

למה מחלקות ההנדסה בעיריות ננטשות ומתרוקנות מעובדים?

יו"ר איגוד מהנדסי הערים היוצא, אבנר אקרמן, מתריע מפני פרישה נרחבת של בעלי מקצוע ותיקים ובעלי ניסיון

ח״כ אביגדור ליברמן, יו״ר ישראל ביתנו / צילום: טל שניידר

אביגדור ליברמן: נתניהו לא מוכן לקבל את הכרעת הבוחר ולהודות בכישלון

ליברמן הוסיף כי נתניהו מנסה להרדים את המערכת כאשר הוא קורא לאחדות ומנגד ממשיך בנסיונות שלו לשכנע ח"כים ממפלגות אחרות להצטרף אליו ול"גוש ההלכה" שהקים אתמול על מנת להשיג רוב של 61 מנדטים

אמזון/ צילום:   Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

מסתמן: אמזון ישראל תעלה לאוויר בתחילת השבוע

הפרויקטורים של הפעילות הקמעונאית המקומית בישראל בהובלת רולף קימאייר עושים מאמצים אחרונים כדי לבצע את ההשקה הרשמית בתחילת השבוע, על-מנת להצליח לקחת חלק במכירות של ראש השנה שהולך ומתקרב

טכנולוגיות רכב / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

ענקית סחר הרכב האמריקאית COX AUTOMOTIVE נכנסת לפעילות בישראל

החברה, שמובילה את תחום סחר המשומשות בארצות הברית, נכנסת כשותפת השקעה במאיץ האוטו-טק "דרייב" של קבוצת מאיר

שי ניצן ואביחי מנדלבליט/ צילום: איל יצהר

בפרקליטות פתוחים לניהול מו"מ לעסקת טיעון עם סנגוריו של ראש הממשלה

מדוע שכר ראש הממשלה את שירותיו של עו”ד רם כספי, המומחה דווקא בתפירת עסקאות מסחריות, אחרי פרישתו מהייצוג של ראש מחלקת צווארון לבן במשרדו, עו"ד נבות תל צור • במה יתמקדו עורכי דינו של רה"מ בשימוע בעוד שבועיים • ומה חברי הכנסת הנוכחית לא הבינו

אג"ח BBB / צילום: shutterstock

אג"ח הזבל משגרות איתותי אזהרה מוקדמים

כשהחששות עולים, המשקיעים מאבדים תיאבון לקחת סיכונים ● מאט איגן, מנהל משותף בקרן האג"ח לומיס סיילס: "המצב הבסיסי נחלש גם אם ארה"ב תימנע ממיתון"

בנימין נתניהו, משה כחלון, בני גנץ / צילום: איל יצהר, שלומי יוסף, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

טוב גם לכלכלה: ממשלת אחדות יציבה היא החלום של משרד האוצר

ממשלה חזקה, שתטיל את מרותה על הכנסת, יכולה לסלול את הדרך להעביר החלטות ורפורמות חשובות למשק, כמו העלאת גיל הפרישה לנשים או ביטול פטורים ממס • מדובר גם בבשורה טובה לתומכים בהגדלת תקציב הביטחון • אחרי שנים של עימותים בין פקידים ורגולטורים לח"כים - מאזן הכוחות עשוי להשתנות

עינת קליש רותם / צילום: רמי זרנגר

עיריית חיפה תקצץ זכויות תמ"א 38 בעיר; מגבשת מדיניות עירונית חדשה

בדיקה שנעשתה בעיריית חיפה הראתה כי אם תיושם התמ"א - יתווספו לעיר 15 אלף יחידות דיור, והתשתיות יקרסו ● המדיניות החדשה תכלול מתן זכויות בנייה גדולות לאורך צירים מרכזיים וצמצום זכויות בתוך השכונות

אביגדור ליברמן במסיבת העיתונאים היום / צילום: דני זקן

ליברמן ל"גלובס": "אמליץ על גנץ, אם יתחייב לממשלת אחדות חילונית ללא נספחים"

לליברמן לא נותרו הרבה אפשרויות, לאחר מסמך החישוק שהחתים נתניהו את מפלגות הימין והחרדים ● החתימה הזו מערימה קושי רב על גנץ להקים ממשלה כלשהי ● פרשנות

בניין ה-OECD בפריז / צילום: עמירם ברקת

ה-OECD פסימי: צופה האטה נוספת בקצב הצמיחה של הכלכלה העולמית

ארגון המדינות המפותחות צופה התכווצות בסחר העולמי ברבעון השלישי של השנה, לראשונה מאז 2016 ● מזהיר: מלחמת הסחר בין ארה"ב ובין סין גרמה עצירה בגידול בייצור ובהשקעות

אבי מוסלר מנכל אמות השקעות / צלם: איל יצהר

"הצעה שאי אפשר לסרב לה": נכסים ובניין מוכרת לאמות את חלקה בקניון קריית אונו ב-545 מיליון שקל

לאחר המכירה תחזיק אמות במלוא הזכויות בנכס, הכולל קניון, שני מגדלי משרדים וחניון תת-קרקעי ● מחיר העסקה משקף תשואה של 5.87% ● מנכ"ל אמות: "אנו רואים את הפוטנציאל הגלום בנכס לאור מיקומו המרכזי באזור הנהנה בשנים האחרונות מהתחלות בנייה מסיביות"