גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה חיובית בת"א; בית שמש זינקה 11%, מיטרוניקס ב-8%

מדד ת"א 35 עלה ב-0.24%, ת"א 90 טיפס ב-0.7% ● רבל דיווחה על זינוק ברווח הנקי ברבעון השני ● מנועי בית שמש קופצת לאחר הדוחות ● חלל תקשורת ממשיכה לטפס ● אמת והמלט נופלות לאחר הדוחות

הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס
הבורסה בתל אביב / צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

המסחר בתל אביב ננעל בעליות ברקע לסנטימנט החיובי מעבר לים. מדד ת"א 35 עלה ב-0.24%, ת"א 90 טיפס ב-0.7%.

מניית בית שמש  זינקה ב-11% לאחר הדוחות, חלל תקשורת  זינקה בכ-8% בהמשך לעליות שנרשמו בימים האחרונים, מיטרוניקס קפצה ב-8.4% לאחר הדוחות ביותר מ-7%, רבל  עלתה ב-6.8% לאחר הדוחות הטובים, ביג  טיפסה ב-2.9% לאחר הדוחות.

מחזור המסחר בשוק המניות הסתכם ב-1.05 מיליארד שקל.

15:30

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע מתנהל בכיוון החיובי במדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב המצביעים על נטייה חיוביות מתונה הצפויה לקראת פתיחת המסחר שם.

בצד החיובי במדד ת"א 35 בולטת מניית טבע , שקפצה בכ-5%, אחרי עליות דומות שרשמה אמש בארה"ב על רקע פרסום נתונים חיוביים בנוגע לתרופה למיגרנה.

עוד בין העולות במדד המוביל יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים  ושל מניית בעלת השליטה בה, קבוצת דלק , מתחזקות בכ-1%-1.5%.

בצד השלילי של המדד המוביל, מניות החברה לישראל והחברה הבת כיל  נחלשות בכ-1%-2%, וירידות בשיעורים דומים רשמו גם מניות שיכון ובינוי  והפניקס . מדד ביטוח פלוס בלט בצד השלילי של המסחר, עם ירידה של כ-1%-1.5%, כשבין היורדות במדד מניות כלל ביטוח ומנורה  נחלשו בכ-2%-3%.

עוד במסחר, מניית ביג  מגיבה לפרסום תוצאותיה הכספיות בעלייה של כ-3%, ובצד השלילי בין המדווחות, מניית אמת  מגיבה בצלילה של כ-15% לפרסום תוצאות הרבעון. עוד בין המגיבות לתוצאותיהן הכספיות, מניית רבל  קופצת בכ-6%-7% וזו של אופל בלאנס  נופלת בכ-5%-6%.

עוד במסחר, מניית נאוי  מרכזת מחזור מסחר ער, ללא דיווח מצד החברה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמו ירידות חדות, שמגיעות בסדרות הארוכות לכ-1.5%-2%.

בבית ההשקעות אי.בי.אי התייחסו בימים האחרונים למגמת ירידת התשואות שנרשמה בתקופה האחרונה בשוקי האג"ח הממשלתיות, וציינו כי "התפתחות זו משקפת הסתברות גוברת למיתון גלובלי בשנה הקרובה. זאת מתוך הערכה להתארכות מלחמת הסחר, ולכך שהשפעתה העקיפה, כלומר פגיעה רחבה יותר בפעילות הגלובלית ולא רק בפעילות הסחר והתעשייה, צפויה להתגבר".

עוד הוסיפו שם כי "התנודתיות הגבוהה בשווקים והפער שבין נכסי הסיכון לבין איגרות החוב הממשלתיות משקף שילוב של תמונת מצב חיובית בארה"ב ושל האטה מסוימת בפעילות הגלובלית שממוקדת בפעילות התעשייה, וזאת במקביל לציפיות להרחבה מוניטרית אגרסיבית שתמתן את עוצמת ההאטה".

לפי אי.בי.אי, "התימחור הנוכחי ממשיך לשקף פער ניכר בין עוצמת ההרחבה המוניטרית המתומחרת בארה"ב לבין רמת נכסי הסיכון. ככל הנראה משקף הערכה כי ה- FED ימשיך בתוואי הפחתת הריבית גם ללא סיגנלים שליליים מאוד מצד הכלכלה והשווקים, וכי הצעדים שינקוט ימנעו פגיעה משמעותית בפעילות".

בבית ההשקעות מעריכים כי "עלתה ההסתברות לכך שהפחתת הריבית באופן המתומחר בשווקים תגיע עם החרפה משמעותית יותר בתנאים הפיננסיים, תרחיש שתומך בעמדה דפנסיבית יותר ביחס לנכסי הסיכון. לאור ההתפתחויות האחרונות וההערכה להתארכות מלחמת הסחר, אנו ממשיכים להעריך כי תימשך העלייה בפרמיית הסיכון הנדרשת בנכסי הסיכון. הדבר צפוי להתקבל בעיקר בירידת מכפילים ועלייה במרווחי האשראי, כאשר הפוטנציאל להמשך ירידת תשואות באג"ח הממשלתיות נמוך יותר".

14:30

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל ביציבות ברקע להמשך עונת הדוחות לרבעון השני 2019. התשואות על האג"ח הממשלתיות יורדות בעד כ-1%.

מניות הביטוח מגדל ביטוח , מנורה , הפניקס  וכלל עסקי ביטוח  מאבדות עד 3%.

מניית אופל בלאנס  צונחת ב-6% לאחר הדוחות, מנגד רבל  מזנקת ב-8% לאחר שדיווחה על עלייה ברווח הנקי מ-1.13 מיליון אירו ברבעון השני של 2018, לרווח נקי של 2.4 מיליון אירו ברבעון השני של 2019.

מנייתה של רבל  עולה בכ-7% לאחר הדוחות, כאשר החברה דיווחה על עלייה של 25% בהכנסות ברבעון השני ל-65 מיליון אירו.

13:00

אגרות החוב הממשלתיות יורדות בשעה זו, כאשר האג"ח השקליות הארוכות נופלות בכ-1%.

מיטרוניקס  מזנקת בהמשך לפרסום הדוחות אתמול. החברה רשמה רווח נקי של 61 מיליון שקל, ללא שינוי לעומת הרבעון השני אשתקד. הכנסותיה עלו מ-279 מיליון שקל ברבעון השני של 2018, להכנסות של 308 מיליון שקל ברבעון השני של השנה. 

12:10

המסחר בבורסה מתנהל במגמה מעורבת על רקע המשך עונת הדוחות לרבעון השני של 2019. מדד ת"א 35 משיל 0.2%, ומנגד, מדד ת"א 90 עולה ב-0.5%. 

מניית ביג  עולה ב-4% לאחר הדוחות, טבע  מטפסת ב-3.1%, חברה לישראל  מאבדת 2.2%. אחרי הדוחות: אמת  צונחת בחדות, בית שמש  מזנקת ב-9% לאחר שהציגה דוחות טובים לרבעון השני, ואופל באלנס  מאבדת 5%.

מחזור המסחר בשעה זו מסתכם ב-375 מיליון שקל.

10:20

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל במגמה מעורבת בהמשך לפרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני של השנה. מדד ת"א 35 משיל 0.3% ומנגד ת"א 90 עולה ב-0.3%.

מנועי בית שמש  מזנקת ב-7.5% לאחר הדוחות, החברה דיווחה על הכנסות שיא ברבעון השני של 42.2 מיליון דולר - עלייה של 85.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. עוד דיווחה על שיא ברווח הגולמי שעלה ב-91% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-7.1 מיליון דולר (16.8% מההכנסות).

המלט  צונחת ב-7% לאחר שדיווחה על דוחות הרבעון השני, ולפיהם הרווח התפעולי צנח ברבעון השני מ-5.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ל-958 אלף דולר. בנטרול הוצאות אחרות, בהן רכישת פעילות החברה הבת בקוריאה ושומת מס, הרווח התפעולי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר.

חברת אלוני חץ  דיווחה על תוצאות הרבעון השני לפיהם הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות ברבעון השני נותר ללא שינוי מהותי לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכם ב-170 מיליון שקל. ה-FFO המיוחס לבעלי המניות הסתם ב-159 מיליון שקל לעומת 126 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

אמת  נופלת ב-14% לאחר שדיווחה על ירידה של 4.5 מיליון שקל ברווח הגולמי על רקע שחיקה בשיעור הרווח הגולמי בשל השינוי מתמהיל ההכנסות והן כתוצאה מתיסוף השקל מול הדולר. בשורה התחתונה, הרווח הנקי צנח ב-54% מ-11.1 מיליון שקל ל-5.1 מיליון שקל ברבעון השני של 2019.

קופיקס  פרשמה אתמול דוחות ולפיהם הכנסותיה ברבעון השני התכווצו בכ-8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ועמדו על כ-68 מיליון שקל בלבד. ההכנסות מפעילות בתי הקפה הצטמקו ב-21% ברבעון השני, לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו בכ-18 מיליון שקל, ואילו בהכנסות מפעילות המרכולים נרשמה ירידה של כ-2% לרמה של כ-50 מיליון שקל. השורה התפעולית של קופיקס הצביעה על הפסד של כ-4.2 מיליון שקל ברבעון, לעומת הפסד תפעולי של כ-2.7 מיליון שקל ברבעון המקביל, ובשורה התחתונה רשמה החברה הפסד נקי של כ-6 מיליון שקל, פי 6 לעומת ההפסד ברבעון המקביל אשתקד.

אינטרקיור  ממשיכה לטפס לאחר הזינוק אתמול. 

09:45

הבורסה בתל אביב נפתחה ביומו האחרון של שבוע המסחר בירידות. מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים בעד 0.4%.

מנועי בית שמש  מזנקת ב-6% לאחר הדוחות.

מניית טבע  קופצת עם פתיחה המסחר ב-3.2%.

מניית המלט  נופלת בלמעלה מ-6% לאחר שדיווחה על דוחות הרבעון השני, ולפיהם הרווח התפעולי צנח ברבעון השני מ-5.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד, ל-958 אלף דולר. בנטרול הוצאות אחרות, בהן רכישת פעילות החברה הבת בקוריאה ושומת מס, הרווח התפעולי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר.

מניית מיטב דש  יורדת 2.5%, אופקו  יורדת כ-2%. גזית גלוב  יורדת ב-0.5%. קרסו  עולה ב-0.5%.

08:30

מנועי בית שמש פרסמה דוחות כספיים לרבעון השני של השנה. החברה דיווחה על הכנסות שיא לקבוצה שהסתכמו בכ-42.2 מיליון דולר, גידול של כ-85.1% ביחס לאשתקד.

הרווח הנקי של הקבוצה ברבעון השני לשנת 2019 הסתכם בכ-4 מיליון דולר (המהווה כ-9.5% מסך ההכנסות), לעומת כ-1.3 מיליון דולר (המהווה כ-5.6% מסך ההכנסות), ברבעון המקביל אשתקד.

07:00

המסחר בבורסה בת"א ייפתח הבוקר לאחר נעילה חיובית הן בת"א והן בוול סטריט.

אתמול עלה מדד ת"א 35 ב-0.66%, מדד ת"א 90 טיפס ב-0.88% ומדד הבנקים עלה ב-0.4%. 

בורסות וול סטריט ננעלו אמש בעליות לאחר פרסום פרוטוקולי הפד. נאסד"ק ודאו ג'ונס עלו ב-0.9% ו-S&P 500 הוסיף 0.8%.

גזית גלוב עלתה אתמול בלמעלה מ-6%, לאחר שפרסמה דוחות כספיים ודיווחה על הפחתת חוב. כמו כן רשמה ירידה קלה של 1.1% בהכנסות מהשכרת מבנים ל-702 מיליון שקל. בשורה התחתונה, גזית גלוב עברה להפסד של 83 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, לעומת רווח של 72 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. 

יוניטרוניקס עלתה אתמול בכ-9% לאחר שדיווחה על זינוק של 73% ברווח הנקי מפעילות נמשכת ברבעון השני של השנה ל-3.7 מיליון שקל. בחצי הראשון של 2019 הרווח הנקי מפעילות נמשכת זינוק ב-124% ל-7.1 מיליון שקל. 

קרסו טסה אתמול למעלה מ-12% לאחר שדיווחה כי הרווח הנקי קפץ פי 3. הקפיצה הרבעונית ברווח תמכה בעלייה של 17% ברווח הנקי של קרסו מוטורס למחצית השנה הראשונה, שהגיע ל-76 מיליון שקל. 

שיכון ובינוי התנודדה אתמול לאחר שהחברה פרסמה את דוחותיה לחצי הראשון של השנה והודיעה כי היא מבטלת את מדיניות חלוקת הדיבידנדים שלה. 

טבע חוזרת עם פער ארביטראז' חיובי של 4%.

עוד כתבות

בן מוסקל, יגאל ברקת / צילומים: איל יצהר, שלומי יוסף

באומן ויהושע זכו במכרז על תקציב עיריית ירושלים

למרות הביקורת הנוקבת על תנאי המכרז, לפחות חמישה משרדי פרסום התמודדו על התקציב שעומד על 8-12 מיליון שקל

 

 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' / צילום: איתמר סיידא

האם משרד התחבורה ייחלץ לעזרת חברות התעופה הישראליות בעקבות משבר הקורונה?

"המדינה תצטרך להכניס את היד לכיס ולפצות את חברות התעופה. באל על מדברים על הפסדים בסדר גודל של כ-50 מיליון דולר. אם המדינה רוצה לשמור על התעופה שלה, היא צריכה לעזור", כך אמר הבוקר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'

כחלון בביקור בפרויקט מחיר למשתכן בלוד /  צילום: יוסי אלוני

דעה: שרי האוצר האחרונים נהנו לחבוט במשקיעים. לא בטוח שזה היה שווה

אחת הטענות הפופולריות שהושמעו כנגד המשקיעים היא שהם מתחרים על אותן דירות שהצעירים רוצים לרכוש - אבל המציאות מורכבת יותר

תלונה לוועדת האתיקה אינה לשון הרע / צילום: shutterstock

בית המשפט המחוזי נגד משרד הביטחון: "פעל במגמתיות כדי להסתיר פרטי ההתקשרות עם מכון מנדל"

המחוזי קיבל את בקשת ארגון לביא שטען לחוסר שקיפות מצד משרד הביטחון ● "להתעלמות מבקשות המידע יש מחיר"

ראסל אלוואנגר, מנכ”ל טאואר / צילום: איל יצהר

טאואר רושמת ירידה בהכנסות הרבעון הרביעי ומספקת צפי מאכזב

החברה בניהולו של ראסל אלוונגר צופה הכנסות של 300 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020 ● ההכנסות ברבעון הרביעי ירדו ל-306 מיליון דולר

אזרחים ותיקים בשדה התעופה / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

הקורונה היא רק תירוץ? סוכני נסיעות זועמים על גל ביטולים בחסות חוק הגנת הצרכן

בהלת וירוס הקורונה חיזקה תופעה שמעמידה היום את סוכני הנסיעות בבעיה: לטענתם, חוק הגנת הצרכן נדיב מדי לאזרחים מעל גיל 65, ומאפשר להם לבטל עסקאות בקלות ● "בעבר היו ביטולים מעת לעת, היום זה טירוף. אנחנו מפסידים מאות אלפי שקלים"

גיורא בר דעה / צילום: סיון פרג'

שטראוס רוכשת חברת קפה בברזיל בתמורה לכ-167 מיליון שקל

חברת הבת של חברת המזון, שטראוס קפה BV, רוכשת באמצעות המיזם C3 את חברת מיטצוי אלימנטוס ● העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים בברזיל

בועז גולן / צילום: יונתן בלום, גלובס

בועז גולן הצטרף לצוות המומחים של הוט בעסקה לרכישת פרטנר

בהוט מתכוונים להמשיך במגעים לרכישת פרטנר ללא קשר לניסיונות המיזוג האחרים בשוק

ניר ברקת / צילום: איל יצהר

פרשנות: על הרומן של ניר ברקת עם העובדים וההסתדרות, ומה קרה לפיל שבחדר

מאז אתמול ברקת מוביל בגאון את הקמפיין הכלכלי של הליכוד ● והסיסמאות שלו אולי לא חדשות, אבל נשמעות מצוין גם בפעם השלישית, הרביעית והחמישית שמשמיעים אותן

גיל שרון, אבי גבאי, איציק בנבנישתי, רן גוראון וטל גרנות־‏גולדשטיין / צילום: ליאור מזרחי, תמר מצפי, רמי זרנגר ושלומי יוסף. עיבוד תמונה: טלי בוגדנובסקי

בלי תשתיות ובלי טלוויזיה: למה כולם מתעניינים פתאום דווקא בגולן טלקום?

סלקום, פרטנר ופלאפון מנהלות מגעים לרכישת המפעילה הקטנה והרווחית שהנכס העיקרי שלה הוא הלקוחות • המיזוג ההגיוני ביותר, עסקית ורגולטורית, הוא בין סלקום לגולן טלקום - מה שלא מפריע למתחרות לקפוץ לזירה ולהעלות את מחיר העסקה

נחום ביתן / צילום: שלומי יוסף

חבל ההצלה של יינות ביתן מתרופף: הספקים מכנסים ישיבות חירום וסמנכ"ל הכספים המיועד מוותר על המינוי

אחרי שכבר נראה היה שיינות ביתן חוזרת למסלול בזכות ההלוואה הגדולה מקרן כלירמרק, סימני השאלה צפים שוב • לפי שעה לא ברור אם תשלים את העסקה ובאיזה מתווה • ל"גלובס" נודע שבינתיים ספקים בינוניים חוששים ומכנסים ישיבות חירום, וסמנכ"ל הכספים המיועד חוזר בו מהמינוי

הפגנה של פעילים לאומניים במדינת ג'ורגיה שבארה"ב / צילום: רויטרס

בשנה החולפת: הוכפלה התעמולה נגד מיעוטים בארה"ב

לפי דו"ח חדש של הליגה למניעת השמצה, תועדו 2,713 מקרי תעמולה גזענית של תומכי "העליונות הלבנה" באמריקה בצורה של עלונים ומדבקות ב־2019 – יותר מפי 2 מאשר ב-2018

אורן עזר / צילום: איל יצהר

הצלחת הניסוי בשבדיה מתדלקת את מניית אלקטריאון: קפצה פי 21 בפחות מ-3 שנים

החברה נטולת ההכנסות, שפועלת בתחום הטעינה האלחוטית של כלי רכב חשמליים, נסחרת בשווי של קרוב למיליארד שקל ● הניסוי שעליו דיווחה אלקטריאון היה בטעינה אלחוטית סטטית של משאית חשמלית על מסלול ניסויים באי גוטלנד

איציק אברכהן, מנכ”ל שופרסל, יוני שסטוביץ, בעלי חברת שסטוביץ / צילומים: שלומי יוסף, רפי דלויה

הסיפור המוזר סביב היבוא המקביל של מותגי בישום ששסטוביץ משווקת

רשת הפארם Be החלה לייבא בשמים ביבוא מקביל, כדי להוריד מחירים ולשפר רווחיות • אלא שאז, בעיתוי ובדרך שמעוררים תהייה, משרד הבריאות נכנס לתמונה

עופר דקל וילדיו/ צילום : אלבום פרטי

"אני רוצה לעזור לצוותים הרפואיים וגם להציל את המפעל"

בלתי אפשרי להשיג עכשיו בעיר חליפות מיגון הדרושות מאוד בבתי החולים. ננה ועופר דקל בודקים האם יוכלו להחזיר לחיים את המפעל שלהם ולייצר בו חליפות בעזרת טכנולוגיה ישראלית ● יומן ווהאן, פרק שלישי

הבורסה בתל אביב / צילום: תמר מצפי

ירידות חדות בפתיחת המסחר בת"א: ת"א-35 מאבד 1.2%

ת"א-125 גם יורד ב-1.2%, ת"א-90 מאבד 1.3% ● מדד הבנקים יורד בכ-1% ● אלביט מערכות זכתה בחוזה בהיקף של 670 מיליון דולר עם מדינה באסיה-פסיפיק

חשיפת המחיר של אייפון 11 / צילום: סטיבן לאם, רויטרס

אפל הודיעה: לא נעמוד בתחזית ההכנסות בגלל וירוס הקורונה

באפל עדכנו כי פעילות הייצור חוזרת לפעול ב"קצב איטי משחשבנו" וכי הביקוש למוצרי החברה בסין נפגע ● המכירות בכל העולם נפגעות

תמר איש שלום/ צילום: ענבל מרמרי

חדשות 13 ורם לנדס יכריעו: אודי סגל יגיש לצידה של תמר איש שלום?

איש התקשורת שעל שמו רשום המעבר של מיקי חיימוביץ' ויעקב אילון מחדשות 2 לערוץ עשר, נשכר לסייע בבניית המעבר להגשה זוגית במהדורה המרכזית של הערוץ ● מנכ"ל החברה ישראל טוויטו ביקש מלנדס להיות נוכח בחזרות שעורכים בימים אלה שני המגישים

סקר הסקרים

סקר הסקרים: שבועיים לבחירות, נראה שגם הפעם ממשלת אחדות היא האפשרות היחידה

מדינת ישראל הולכת לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה ● סקר הסקרים בודק מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה ● כל הסקרים מכל כלי התקשורת ● "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הסוערת

אריה דרעי / צילום: רפי קוץ

מחשש להתפשטות הקורונה: דרעי הרחיב את צו איסור הכניסה לאזרחים זרים

שר הפנים קבע כי ימנע כניסתם לישראל של זרים ששהו בשבועיים האחרונים בתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו ● זאת, בנוסף לצו התקף לגבי סין וברקע החלטת משרד הבריאות על הרחבת בידוד הבית לשבים ממדינות אלה