סגירה מעורבת בוול סטריט; טבע זינקה ביותר מ-6%

הפרלמנט הבריטי יושעה לחמשת השבועות הקרובים, החל מיום שני • המסחר בבורסות אירופה נסגר במגמה מעורבת • שר האוצר האמריקאי צופה הסכם בחודש הבא שישחרר לפאני מיי ופרדי מאק שהולאמו במשבר הסאבפריים את רווחיהן לקראת שחרורן מכבלי השליטה הפדרלית • קרן אליוט האקטיביסטית נכנסה להשקעה ב-AT&T בהיקף של 3.2 מיליארד דולר

סוחר בבורסת לונדון  אירופה/ צילום: רויטרס
סוחר בבורסת לונדון אירופה/ צילום: רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:05

יום המסחר הראשון לשבוע זה בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת ברקע לציפייה לחידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.14%, מדד S&P 500 ללא שינוי ומנגד מדד הנאסד"ק איבד 0.2%.

מניית טבע קפצה ביותר מ-6%.

22:00

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה מעורבת, כאשר הדא וג'ונס עולה ב-0.2% ומנגד הנאסד"ק יורד ב-0.3%.

מניית טבע  קופצת בכ-5% בוול סטריט על רקע הדיווח לפיו חברת פרדו פארמה צפויה להכריז על עצמה כפושטת רגל בצל התביעות נגדה במסגרת פרשת משככי הכאבים. כעת נראה כי ההסדר בגובה 10-12 מיליארד דולר עליו ניהלה החברה מו"מ לא ייצא לפועל. מעניין יהיה לראות האם התחמקותה של פרדו תמזער את הנזק עבור האחרות, שכן בית המשפט ירצה להימנע ממצב בו נתבעות נוספות מסתתרות מפיצוי נוכח פשיטת רגל. 

21:00

מחר, ב-20:00 שעון ישראל, צפוי אירוע השקת האייפונים החדשים של אפל, שאחראים כיום לכמחצית מהכנסות החברה. ככל הנראה, לא צפויות גם בשורות גדולות מבחינת חדשנות טכנולוגית דבר שמדאיג חלק מהאנליסטים: "אפל נשארת מאחורי רבות מהמתחרות כשזה מגיע לחדשנות, אפילו יחסית לעידן בו תעשיית הסמארטפונים כולה מדשדשת", אמר האנליסט בוב אודונל מ-Technalysis לאתר Cnet. "יהיה קשה לגרום לאנשים להתרגש מהאייפונים החדשים", טען.

האנליסט ניל מאווסטון מחברת Strategy Analytics אמר לאתר כי "האייפון מתקשה כרגע, ולא סביר שהדגמים שיושקו השנה ישנו את זה". לדבריו, אפל כרגע במצב של המתנה ל"גל השדרוגים הגדול הבא" שלה, שיגיע עם האייפונים שיתמכו ב-5G ויושקו בשנה הבאה. "עד אז, האייפון ימשיך להתקשות ולהפסיד נתח לוואווי וסמסונג". האנליסט אבי גרינגרט מחברת Techsponential אמר ל-USA Today כי "לא להציע דגם 5G בזמן בו כמעט אין רשתות 5G זה לא פגם כל כך גדול היום, אבל המשמעות היא שחלק מהלקוחות ששוקלים לשדרג את המכשיר שלהם יחליטו לחכות עוד שנה".

מניית אפל  עולה כעת בכ-0.4% במסחר בוול סטריט.

20:00

המדדים המובילים בוול סטריט מחקו את העליות שנרשמו מוקדם יותר היום. מדד הנאסד"ק מאבד 0.3%, הדאו ג'ונס ללא שינוי. מדד הפחד (VIX)  קופץ ב-5%.

מיקרוסופט  מאבדת 1.5% ומכבידה על מדד S&P 500. 

הליש"ט  עלתה לשיא של שישה שבועות על רקע התקווה לברקזיט במסגרת הסכם של בריטניה עם האיחוד האירופי. במשרד ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, אישרו כי הפרלמנט הבריטי יושעה לחמשת השבועות הקרובים, החל מיום שני, לאחר שג'ונסון ביקר בדבלין כדי לדון בפתרונות לבעיה כיצד ליישב גבול פתוח בין אירלנד ובריטניה, תוך מתן אפשרות לבריטניה לבצע עסקאות סחר עצמאיות בעתיד. ממשל ג'ונסון קיבל קודם לכן את אישורה של המלכה אליזבת' להשעיה הפרלמנטרית. 

 

18:45

המסחר בשוקי אירופה נסגר במגמה מעורבת. הפוטסי הבריטי  הוביל את הירידות כשברקע חוסר הוודאות בנוגע לאופן יציאת הממלכה הבריטית את מאיחוד. מדד הדאקס  עלה היום ב-0.28% והקאק  איבד מערכו 0.27%. 

הירידות בלונדון מהדהדות את חששות המשקיעים מהאטה כלכלית אם בריטניה תעזוב את האיחוד האירופי ללא הסכם, וזאת על אף נתוני מאקרו חזקים לחודש יולי המראים כי ה-GDP טיפס 0.3%.

18:18

מנייתה של פאני מיי מזנקת ביותר מ-20% על רקע התבטאות של שר האוצר האמריקני, סטיבן מנוצ'ין, שאמר בפוקס ניוז כי האוצר "נמצא בתהליך של משא ומתן עם סוכנות הדיור הפיננסית הפיננסית, הרגולטור של פאני ופרדי מאק, בנוגע להסכם בחודש הבא" שיאפשר לסוכנויות לשמור על רווחיהן. הצעד, שיאפשר לפני ופרדי לבנות את מאגרי ההון שלהם, נחשב חיוני לחברות שהולאמו במשבר הסאבפריים ובתקווה שבסופו של דבר ישוחררו מהשליטה הפדרלית.

16:30

בורסות וול סטריט נפתחו בעליות שערים במדדים המובילים על רקע האופטימיות בעניין חידוש שיחות הסחר בין סין לארה"ב. מדד דאו ג'ונס מטפס ב-0.1%, מדד הנאסד"ק עולה ב-0.15% (שני המדדים רחוקים כ-2% משיא כל הזמנים), ומדד S&P 500 עולה ב-0.2% (ורחוק ב-1.6% מהשיא).

מניות הבנקים בולטות בעליות, כך ג'י.פי מורגן צ'ייס  עולה ביותר מ-1%, סיטיגרופ  מטפס ב-1.4% ובנק אוף אמריקה  עולה ב-1.3%. מניית AT&T קופצת ב-5% לאחר שהקרן האקטיביסטית אליוט נכנסה להשקעה ב-3.2 מיליארד דולר וצופה כי מחיר המניה יגיע ל-60 דולרים

באירופה, הבנק המרכזי (ECB) צפוי לקיים השבוע, ב-12 לספטמבר ביום חמישי בצהרים, מסיבת עיתונאים בה הוא יודיע על החלטתו בנושא המדיניות המוניטרית, ובהמשך צפוי נשיא הבנק מר דראגי לשאת דברים. לדברי יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו: "בשווקים מצפים להפחתת ריבית של 0.1% לצד שורת צעדים מעודד ביקושים וצמיחה. הריבית השלילית מזעזעת את יציבות המוסדות הפיננסיים המתקשים לתפקד בסביבה של ריבית שלילית".

15:45

לקראת פתיחת המסחר בנאסד"ק, נמשכת המגמה המעורבת בבורסות הבולטות של אירופה. הדאקס  עולה ב-0.4% בעוד הפוטסי  יורד ב-0.6%. מדד הקאק  הצרפתי נסחר במגמה שלילית מתונה. 

13:55

מגמה מעורבת באירופה. הדאקס  עולה ב-0.3% בעוד הפוטסי  יורד בקרוב ל-0.5%. בצרפת הבנקים סוסייטה ז'נרל  וקרדיט אגריקול  עולים בכ-2%. בגרמניה ת'יסן קרופ יורדת ב-1.5%. מנגד, פולקסווגן  עולה ב-2.5%-3%. 

11:40

המסחר באירופה עבר למגמה מעורבת. הפוטסי  והדאקס  רושמים עליות זניחות, בעוד הקאק  הצרפתי יורד מעט.

בנק לויד'ס  הבריטי מאבד קרוב ל-2% במחזור גדול. גם ענקית האנרגיה סנטריקה  יורדת בקרוב ל-2%. מנגד, דויטשה בנק  מתחזק במעל ל-1.5%, וכך גם בנק סוסייטה ז'נרל .

10:30

המסחר באירופה נפתח בעליות קלות במדדים המובילים.

באסיה המסחר הסתיים במגמה חיובית. מדד שנחאי  עלה ב-0.8% והני.קיי  בכ-0.5%.

9:00

עליות במסחר באסיה. ההנג סנג  עבר למגמה חיובית קלה ובני.קיי  ומדד שנחאי  התחזקו העליות לכ-0.6% ו-0.7%, בהתאמה. גם מדד הקוספי  הדרום קוריאני עולה ב-0.6%.

06:30

המסחר בשוקי אסיה מתנהל הבוקר במגמה מעורבת, כאשר מדד הניקיי עולה ב-0.5%, מדד שנחאי מוסיף כמעט 0.4% לערכו ואילו ההנג סנג בהונג קונג יורד ב-0.05%.

לטענות אנליסטים, הטחת המכסים ההדדית של ארה"ב וסין במסגרת מלחמת הסחר ממשיכה להחליש את הצמיחה העולמית.

אתמול, סין דיווחה כי היצוא במדינה ירד ב-1% באוגוסט. מדובר בירידה הגדולה ביותר ביצוא במדינה מאז חודש יוני האחרון, בו ירד היצוא בסין ב-1.3%. היצוא לארה"ב נפל ב-16% לרמת ה-44.4 מיליארד דולר.

כלכלת יפן צמחה ב-1.3% בחודשים שבין אפריל ליולי 2019, כך על פי מידע שמפרסם הבוקר הקבינט במדינה. באופן ראשוני, האנליסטים ציפו לצמיחה של 1.8% לפחות, אך בסופו של דבר אחוז הצמיחה התאים לרצונות המשקיעים.

מניית ניסאן  יורדת ביפן לאחר שיו"ר החברה הירוהיטו סייקאווה הודיע על רצונות להתפטר.

 
aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988