יום המסחר השני לשבוע התנהל עם שינויים קלים בשני המדדים המובילים, אחרי שאתמול נפתח שבוע המסחר המקומי בכיוון חיובי. החוזים העתידיים בארה"ב הצביעו על מגמה חיובית לקראת פתיחת המסחר שם.

בהראל פיננסים התייחסו למתרחש בשווקים באחרונה וציינו כי "שוקי המניות בעולם נהנים מרוח גבית כתוצאה מהכרזת סבב שיחות סחר חדש בין סין לארה"ב ומהרגיעה בחזיתות גאו-פוליטיות נוספות. המשך המגמה החיובית בולטת גם במניות בישראל. בולטות במיוחד המניות שמציעות חשיפה לכלכלה המקומית (בעיקר ממדד ת"א 90) וכן מניות הנדל"ן שנהנות מהריבית הנמוכה וירידת התשואות בעולם".

לגבי שוק החוב ציינו כי "האופטימיות בשווקים בעולם בשבוע האחרון באה לידי ביטוי במימושים בשוק האג"ח המקומי. עם זאת, שוק האג"ח בישראל ממשיך ליהנות ממגמה חיובית בזכות המשך הצפי להורדת ריבית בעולם בהמשך השנה, יציבות בריבית המקומית וציפיות אינפלציה בתחום הנמוך של היעד".

לפי הראל פיננסים, "האג"ח שבלטו באופן יחסי בשבוע החולף היו בעיקר הקונצרניות הלא צמודות בדירוגים גבוהים". עוד הוסיפו כי מדד תל-בונד שקלי בנקים וביטוח התחזק בכ-8% מתחילת השנה, תשואה שלפי הראל פיננסים מחדדת "את העדיפות של מרכיב קונצרני בדירוג גבוה ( A ומעלה) המסייע בהקטנת תנודתיות. גם במבט קדימה אנו ממשיכים להעדיף אג"ח של חברות בדירוגים גבוהים, שנהנים מתזרים חזק ולכן גם מסיכון נמוך יותר".

עוד סבורים בהראל פיננסים כי "כשהתנודתיות בשווקים עולה ונשיא ארה"ב מלבה את הלהבות של מלחמת הסחר, גדלה החשיבות של בחינת מוצרי השקעה לפי מדד שארפ, הבוחן את התשואה לעומת התנודתיות. משקיעים במוצר בעל שארפ גבוה, יתמידו יותר בהשקעה ויכולים להרוויח יותר. זאת מאחר שתנודתיות גבוהה יותר במוצרי השקעה גורמת למשקיעים להיכנס ולצאת מהשוק - צעדים שבסופו של דבר פוגעים בתשואה שלהם".

בין מניות מדד ת"א 35, מניות חברות הנדל"ן של שיכון ובינוי, גזית גלוב ועזריאלי התחזקו בכ-1%-1.5%.

בצד השלילי במדד המוביל, יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים נחלשו בכ-3%, ומניית בעלת השליטה בשותפות, קבוצת דלק, איבדה כ-1%-1.5%. עוד באנרגיה, יחידות ההשתתפות של רציו צנחו בכ-4% ומדד הנפט והגז ירד בכ-0.5%-1%.

עוד במסחר, מניית ארקו החזקות קפצה בכ-5%-6% בהמשך לטיפוס של כ-3% שהציגה אתמול, אז עדכנה על עסקה רחבת היקף שהיא מקדמת, בהשקעה של כ-415 מיליון דולר, הצפויה להכפיל את היקפי פעילותה.

חברת לפידות קפיטל עדכנה כי הצעתה לרכישת אפריקה ישראל באמצעות הסדר חוב זכתה למירב קולות המחזיקים, ומנייתה קפצה בכ-15%.

מניית אלקטריאון איבדה כ-4%-5% אחרי קפיצה של כ-23% שרשמה אתמול, ללא דיווח מצד החברה.

חברת אייסקיור מדיקל פרסמה "עדכון עסקי תמציתי וולנטרי על פעילות החברה", וכן עדכנה כי היא פועלת לרישום כפול של מניותיה בבורסת נאסד"ק. מניית החברה קפצה בכ-10%.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה דומה. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988