גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בוגרי 8200 מטפחים את מנהיגות העתיד של ישראל

וגם: מי הגיעו לערב הגאלה של תיאטרון גשר?

ניר דגן (מימין), נויה למפרט, יעל גרינברגר, אפרת וינקר, הגר יעקבי, קרן הרשקוביץ, מרים שטייניץ, הלה גלבוע וניר למפרט / צילום: עומר הכהן
ניר דגן (מימין), נויה למפרט, יעל גרינברגר, אפרת וינקר, הגר יעקבי, קרן הרשקוביץ, מרים שטייניץ, הלה גלבוע וניר למפרט / צילום: עומר הכהן

מפגש הסיום של המחזור הרביעי של תוכנית המנטורינג לנשים Woman2Woman מטעם עמותת בוגרי יחידה 8200 נערך על גג בניין המשרדים של צ'ק פוינט בתל אביב. באירוע נכחו משתתפות התוכנית, מובילות התוכנית, המנטוריות וראשי חברות הייטק המלוות את התוכנית.

ניר למפרט, יו"ר עמותת בוגרי 8200 ומנכ"ל ח.מר תעשיות, ברך את משתתפות התוכנית ואת יוזמיה וציין את החשיבות של קידום נשים בהייטק. מרים שטייניץ, סמנכ"לית משאבי אנוש בצ'ק פוינט, דיברה על החשיבות שהחברה רואה בשותפות בתוכנית ועל הערך הרב בקידום נשים לתפקידי מפתח בכל יחידות החברה. ד"ר ארנה ברי, לשעבר המדענית הראשית ומנכ"לית DELL EMC, ציינה את הצורך בשילוב נשים במשק בתפקידי מפתח מבחינת האינטרס הלאומי על רקע הביקוש הרב לכישרונות יוצאי דופן בשוק העבודה.

תוכנית W2W פועלת ללא כוונת רווח במטרה להצמיח את דור המנהיגות הבא בישראל. בלב התוכנית עומד תהליך המנטורינג, הנעשה על ידי נשים מובילות במשק. בנוסף מתקיימים אירועי קהילה, סדנאות, שולחנות עגולים, ופעילויות נוספות במטרה להגדיל את הייצוג של נשים בצומתי קבלת החלטות. המחזור הבא של התוכנית יפתח בחודש ינואר 2020.

בין הנוכחים באירוע נצפו שחר זיו, שותף מנהל BDO; ד"ר דורית דור, סמנכ"לית המוצרים של צ'ק פוינט; ענת גואטה, יו"ר הרשות לניירות ערך; יפית גריאני, סמנכ"לית וחברת הנהלה בבנק דיסקונט; הלה גלבוע, סמנכ"לית הכספים ב-DELL EMC; מרים שטייניץ, סמנכ"לית משאבי אנוש בצ'ק פוינט; קרן הרשקוביץ, שותפה-מייסדת ומובילת פעילות W2W; הגר יעקבי - מנהלת התוכנית; אפרת וינקר, אחראית המנטורינג; יעל גרינברגר, אחראית השיווק; נויה למפרט, שותפה-מייסדת ומובילת פעילות W2W; וניר דגן, סגן יו"ר עמותת בוגרי 8200 ושותף-מנהל בקרן סקיי. 

לו הייתי רוטשילד: מי הגיעו לערב הגאלה של תיאטרון גשר?

אירוע הגאלה השנתי של תיאטרון גשר, הפותח בימים אלו את העונה ה-29, התקיים במוצאי שבת וכלל ערב הצדעה מיוחד וחד פעמי לבידור ולתרבות הישראליים מקום המדינה. כחלק מהמופע, ביצע השחקן יחזקאל לזרוב את הגרסה האנגלית לשיר ״לו הייתי רוטשילד״ מתוך הסרט ״כנר על הגג״, וזכה למחיאות כפיים מצד לא אחר מאשר חיים טופול, טוביה החולב מהסרט המיתולוגי, חבר אגודת הידידים שהתרשם מהביצוע וקם על רגליו להריע לו.

האירוע נערך בביתם של יו"ר אגודת הידידים ישראל מקוב ובת זוגו בלה לוסטיג בישוב כרמי יוסף. יחד איתם קיבלו את פני האורחים יו"ר התיאטרון עו"ד אלי זהר ורעייתו נילי, מנכ״לית אגודת הידידים רותי היילפרן ובעלה רודי, המנהל האמנותי יבגני אריה ומנכ״לית התיאטרון לנה קריינדלין, השחקנים והיוצרים. המופע התקיים בהשתתפותם של אנשי ושחקני תיאטרון גשר גלעד קלטר, רות רסיוק, אלון פרידמן, קארין סרויה, לנה פרייפלד, סבטלנה דמידוב, ליליאן רות, נטשה מנור, אפרת בן צור, סשה דמידוב, הנרי דוד ורום קלטר.

בין מי שהגיעו לתמוך בתיאטרון היו איש העסקים היהודי-אוסטרלי פרנק לואי שעלה השנה לישראל והצטרף לאגודת הידידים, חנה וגדעון המבורגר, סוזי ודן פרופר, רוני ושוקי פורר, רותי ולולו אסף, שרה ומיכאל סלע, ליזיקה ועמי שגיא, ג׳ניס ודני גילרמן, קארן גילרמן, ג'ואל ופרופ' דניאל זייפמן, תמי ומיכל פדרמן, עו"ד יצחק וולף, אורן מוסט, חלי לוי ועמוס שפירא, אתי וגד פרופר, חיים טופול, אורי לוי, איה לוריא, עופרה פרוייס, נאוה ורוני דיסנצ׳יק, עדנה ואמיר מקוב, חיה ואודי מקוב, נעם סמל, ברברה ובוריס קרסני, יהודית ורוני קצין, אלה ויאיר שמיר, מיכל ועמי פדרמן ועוד.

לנה קריינדלין, פרנק לואי ואלי זהר  / צילום: אביב חופי

חלל עבודה משלהן: קהילת היזמיות WMN חנכה מתחם חדש

קהילת היזמיות WMN חנכה אתמול מתחם עבודה חדש במלון לינק (Link hotel & hub) בתל אביב. מעתה המלון, על כל מתחמי העבודה המשותפים שהוא מציע, יהיה הבית (ומתחם העבודה) החדש של קהילת הנשים שמובילות מיזמים טכנולוגיים, ויארח יזמיות למפגשים מקצועיים, כנסים ואירועים.

בין המברכות באירוע היו סגנית ראש עיריית תל אביב, ציפי ברנד ומנכ"לית המלון, גלית דוהן. חברות הקהילה, בראשות המייסדות מרב אורן, כרמית אורון ועדי זמיר, והמנכ"לית מירב מצגר משה, שמעו הרצאה של הטרנדולוגית עדי יופה בנושא "המיומנות לחשוב עתיד", ופאנל על יזמות ומנהלות פורצות גבולות. כמובן שהמשתתפות גם הרימו כוסית לכבוד המתחם החדש והשנה החדשה. 

בין הבאות היו גם נילי צור, מנכ"לית קבוצת ויסוצקי; מיכל לוי, מנכ"לית טבעול; ד"ר אירית עידן, סמנכ"לית ברפאל; טליה גזית, לשעבר ראש ממר"ם לשעבר; עו"ד רונית אמיר יניב, שותפה בכירה במשרד עוה"ד יגאל ארנון; חנה פרי זן, יו"ר פעילים שוקי הון; אפרת מייקין-כנפו, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה בעיריית ת"א יפו; מיכל האובסמן, מייסדת חברת VDroom; כרמית ידין מייסדת ומנכ"לית חברת ARCUSTEAM; וטניה אטיאס, מייסדת ומנכ"לית חברת מדינט. 

חנה פרי זן (מימין) וטליה גזית  / צילום: יונתן אוחיון

 

נמסטה: משלחת נשים יזמיות מהודו מבקרת בישראל

משלחת של 62 יזמיות הודיות, מטעם ארגון הנשים של התאחדות לשכות המסחר והתעשייה של הודו, מבקרת בימים אלה בישראל. מטרת המשלחת היא היכרות עם ישראל, בדגש על התעשייה המקומית וממשקים לשיתוף פעולה עסקי. בראש המשלחת עומדת נשיאת הארגון, הארג׳ינדר קאור (Harjinder Kaur), מנכ"לית חברת התוכנה Comvision (India) Pvt. Ltd, המתמחה בממשל נגיש ותחבורה חכמה.

בשבוע שעבר אירחו סמנכ"ל כלכלה במשרד החוץ, השגרירה יעל רביע-צדוק ויו"ר לשכת המסחר ישראל-הודו, הגב' ענת רייך-ברנשטיין, פורום עסקי שהפגיש את חברות המשלחת עם יזמיות ישראליות מקבילות במגוון רחב של תחומים לצורך שיח משותף ומציאת נקודות ממשק משותפות.

רביע-צדוק אמרה למשתתפות כי "נשים מנהיגות בעולם העסקים הן מנוע רב עוצמה ליצירת צמיחה וערך כלכלי כמו גם לשינוי חברתי" והוסיפה כי היא שמחה על האפשרות "לזהות הזדמנויות ולייצר חיבורים בין מנהיגות במרחב הכלכלי והאזרחי הישראלי וההודי ולהעמיק את המסד לעסקאות ולשותפויות כלכליות בין המנהיגות העסקית של שתי המדינות". רייך-ברנשטיין אמרה כי "התרגלנו שהמשלחות המגיעות מהודו הן כמעט תמיד על טהרת המין הגברי, ומטרת המפגש הזה הוא להקים פורום משותף שימשיך את פעילותו לאורך זמן, תוך עידוד שיתופי פעולה בין יזמיות ישראליות-הודיות". 

האורחות מהודו והיזמיות הישראליות  / צילום: אלירם מנדל

נתניה מנציחה את איש הקולנוע לאון אדרי

בנתניה נחנך רחוב על שמו של איש הקולנוע, מפיק הסרטים ויזם מתחמי הסינמה סיטי, לאון אדרי. הרחוב, הצמוד למתחם הסינמה סיטי בעיר, נחנך בטקס הסרת הלוט במעמד שר העלייה והקליטה, יואב גלנט; ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר ובני משפחתו של אדרי פנינה ומשה אדרי, מבעלי הסינמה סיטי; סולנג' אדרי, אלמנתו של לאון; וילדיו: אייל, אבי לירון ושגית.

השר גלנט, שהיה חבר אישי של אדרי, אמר בטקס כי "לאון מעולם לא שכח מהיכן הגיע ועזר בסתר לכל כך הרבה אנשים. לאון היה חבר יקר, איש משפחה וציוני אמיתי במלוא מובן המילה". אבי אדרי, בנו של לאון ומנכ"ל הסינמה סיטי אמר כי "אבא ומשה אחיו, שחקני נשמה אשר הגיעו מדימונה לעיר הגדולה, פינטזו על אלפי אנשים שבאים למתחמי קולנוע, ושוכחים מצרות היומיום".

בין הנוכחים נצפו מירי ויעקב כהן, שותפם של האחים אדרי בסינמה סיטי; איש העסקים חזי בצלאל, שמואל פרנקל, מנכ"ל ושותף בבית השקעות אפסילון; גבי רוטר, מנכ"ל משותף בקסטרו; חה"כ לשעבר רפי אלול; ישראל טראו, לשעבר מנכ"ל בנק איגוד לשעבר; קובי רוגובין, יו"ר קבוצת רוגובין; ירון אשל, מנכ"ל גזית גלוב ישראל; וגיורא עיני, מנכ"ל קרן רבינוביץ לאמנויות.

שמואל פרנקל (מימין), משה אדרי, ישראל טראו וקובי רוגובין  / צילום: רפי דלויה

אלקטרה מוצרי צריכה משקיעה בנוער במצוקה

חברת אלקטרה מוצרי צריכה ועמותת עלם חוברות לשיתוף פעולה שהושק אתמול. עובדי החברה יתנדבו בפרויקטים שונים של העמותה למען נוער בסיכון והחברה תעביר לעמותה תרומה של רבע מיליון שקלים שתתפרס על השנתיים הקרובות.

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה, אמר כי "כחלק ממדיניות החברה ליצור אימפקט חברתי-סביבתי לצד הרווח העסקי, קיבלנו החלטה אסטרטגית למקד את עיקר ההשקעה החברתית של החברה בתמיכה בנוער בסיכון ובפרויקט אחד לתקופה ארוכת טווח". נאוה ברק, נשיאת עמותת עלם אמרה כי "אני רואה את חברת אלקטרה מוצרי צריכה כשותפים מרכזיים שלנו בעשיית שינוי חברתי משמעותי בשנים הקרובות".

הפרויקט הראשון בו יתקיים שיתוף פעולה הוא "מגדלור רחובות", מרכז נוער חברתי-חינוכי-טיפולי לבני נוער מתרבויות שונות, שמסייע לנערים ונערות להשתלב בחברה הישראלית, תוך שמירה על ייחודם התרבותי והבנת המצוקות הייחודיות להם. במקביל, ישולבו בני נוער בפעילויות שמקיימת חברת אלקטרה לעובדיה כמו מרוץ הלילה בת"א, סדנאות מקצועיות וימי גיבוש.

שיתוף הפעולה נהגה ומנוהל על ידי "אג'נדות", חברה העוסקת בפיתוח אג'נדות חברתיות, בניית שותפויות אסטרטגיות בין עסקים לקהילה ומינופן לתועלות שיווקיות. עובדי החברה ייעזרו באפליקציה ייעודית בשם HELPI, שתאפשר להם לבחור פעילות התנדבותית מתאימה לפי אזור, זמן וסוג הפעילות. 

צביקה שווימר ונאווה ברק / צילום: יוני רייף

עוד כתבות

קצא"א / צילום: שלומי יוסף

איציק לוי מונה למנכ"ל קצא"א

לוי, שמכהן כמ"מ המנכ"ל, נבחר בתום הליך פומבי שנערך בפני ועדת איתור שמינה הדירקטוריון במאי האחרון ● זו הפעם הראשונה שמתקיים הליך פומבי לבחירת מנכ"ל קצא"א

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה

תגובה אלרגית חריפה לטונה: שני אנשים אושפזו לאחר שאכלו בסניף ארומה ת"א

שני בני אדם שאכלו טונה בסניף ארומה ברחוב מנחם בגין בת"א טופלו במרכז הרפואי איכילוב ● אישה בת 41 במצב קשה מאוד לאחר שאיבדה את הכרתה והייתה במצב של שוק עמוק ● השני הוא גבר בן 34 שהגיע לקבל טיפול עקב כאבי ראש ודפיקות לב מואצות ● המקרים דווחו למשרד הבריאות

דוד אמסלם / צילום: דוברות הכנסת

מתי קיבל נתניהו מנדט ממתפקדי הליכוד בפעם האחרונה

שר התקשורת דוד אמסלם טען כי "ראש הממשלה נבחר ע"י מתפקדי הליכוד לכנסת ה-22 כעומד בראשה". האם זה נכון? ● המשרוקית של גלובס

 

ארומה תל אביב / צילום: מתוך ערוץ היוטיוב של ארומה

נזקי הסנדוויץ' המורעל: לצרכנים יש זיכרון קצר, אבל לא בטוח שזה יעזור במקרה של ארומה ת"א

אשפוז לקוחות ארומה ת"א שאכלו כריך טונה עלול לגרום לחברה נזק תדמיתי שעוד מוקדם להעריכו ● מומחים מעריכים שכעת הדילמה היא בין עורכי הדין שמפחדים מתביעות לבין יועצי התקשורת שמציעים שקיפות ● ועד כמה נלקח הזיכרון הקצר של הצרכנים בניהול המשבר? ● ניתוח גלובס

ג'ניפר אניסטון / צילום: Mario Anzuoni, רויטרס

בפחות מ-24 שעות: 7 מיליון עוקבים לפרופיל האינסטגרם של ג'ניפר אניסטון

השחקנית, שהתפרסמה בסדרת הקאלט "חברים", הצטרפה אתמול לראשונה לרשת החברתית והצליחה לשבור את האינטרנט ● לתמונה הראשונה שפרסמה, בה היא מופיעה לצד חבריה מהסדרה, יש כבר כמעט 9 מיליון לייקים

חליפות החלל של אנדר ארמור / צילום: Virgin Galactic

אנדר ארמור חושפת: אלה חליפות החלל שעיצבנו לריצ'ארד ברנסון

אנדר ארמור משתפת פעולה עם וירג'ין גלאקטיק, חברת הטיסות הפרטיות לחלל בשליטת ריצ'ארד ברנסון, בקולקציה שלמה של לבוש חלל שהיא, על פי טענת אנדר ארמור, "הראשונה שנוצרה במיוחד עבור אסטרונאוטים פרטיים"

בצלאל סמוטריץ / צילום: אתר הכנסת

המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון: סמוטריץ' מגיב לחשיפת "גלובס"

שר התחבורה שלח מכתב חריף למנכ"ל משרד רה"מ, בו הוא מותח ביקורת קשה על המשנה ליועמ"ש, עו"ד ארז קמיניץ, וקורא שלא לציית להוראתו בעניין המאחזים הלא חוקיים ביהודה ושומרון ● "סגנונו מבטא בעיית משילות קשה ואובדן דרך של מי שאמורים להיות משרתי הציבור תחת הנחיית נבחריו. אין להשלים עם היפוך יוצרות כזה"

קאר שולץ מנכ"ל טבע / צילום: שלומי יוסף

המשקיעים מריחים הסדר: טבע זינקה על רקע דיווח כי היא עשויה להגיע לפשרה בתביעות האופיואידים

לפי דיווח בבלומברג, החברה הציעה להעביר תרופות גנריות בשווי של יותר מ-15 מיליארד דולר במשך 10 שנים ● טבע היא אחת משורת יצרניות ומפיצות תרופות שנתבעו על שיווק אגרסיבי של משככי כאבים אופיואידים, שהובילו למגיפת התמכרות ולמוות של משתמשים רבים ● בעבר טענה כי לא תחתום על הסכמי פשרה משום שאין לה כסף

מחרוזת התפילה האלקטרונית Click to Pray / צילום: יח"צ

סלח לי אבי כי הקלקתי: הוותיקן השיק מכשיר תפילה לביש

מדובר במחרוזת תפילה אלקטרונית בשם Click to Pray ("לחץ כדי להתפלל"), שניתן לענוד כצמיד, ומחוברת לאפליקציה למובייל

ח״כ אביגדור ליברמן, יו״ר ישראל ביתנו / צילום: טל שניידר

ליברמן: נשמח לשמוע שנתניהו מפרק את גוש הליכוד-חרדים

באשר לאמירות כאילו נתניהו מתעכב עם השבת המנדט לנשיא כי הוא מחכה לשמוע שליברמן מתנער מתמיכה בממשלת גנץ מבחוץ באמצעות הסיעה המשותפת, אמר ליברמן: "היחיד ששיתף פעולה לאורך שנים עם הח"כים הערבים, זה נתניהו"

שואשי קיאננגואו / צילום: רויטרס Jason-Lee

הדרך החדשה של סין לאסוף מידע על אנשים: תרגום של מידע פומבי מ-65 שפות שונות

במערב חוששים כי הממשל הסיני אוסף מידע ונתונים באמצעות טכנולוגיות סלולר, אך מחקרים חדשים מעלים כי הריגול כולל גם שימוש בטכנולוגיות פשוטות יחסית

משתמשי סלולר / צילום: Shutterstock

"40 שקל לחבילת סלולר ללא הגבלה? זה מצב שלא קיים באף מדינה מפותחת"

חברות הסלולר הישראליות נערכות למכרז על הדור החמישי בזמן שהן עסוקות בתוכניות הישרדות ובפיטורי עובדים ● סמנכ"ל השיווק של חטיבת פתרונות הרשת של אמדוקס, יוגן פאטל, מזהיר: המשבר בתחום יוביל את ישראל, שהיא אומת הסטארט-אפ, לנחיתות טכנולוגית

לוגו הוט 2019

הוט: התקלה הסתיימה, כלל השירותים בת"א ובגבעתיים עלו

(עדכון) - נציין כי בשל החג מוקדי השירות של הוט מאוישים חלקית, ולכן זמני ההמתנה לנציגים ארוכים מהרגיל

רכישת דירה / צילום: Shutterstock

הניסוי של מדד הדירות החדשות נכשל, וכולנו משלמים את המחיר

מחירי הדירות עולים לאיטם, למרות המאמצים הכבירים והמשקולות הממשלתיות ● אולם לצד מדד מחירי הדירות, מתקיים לו מדד מחירי הדירות החדשות, שנוצר בעקבות לחצים של אנשי כחלון ● אך את המחיר לניסוי הכושל הזה משלם כלל הציבור, ובמיוחד רוכשי דירות צעירים

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

הבורסה ננעלה בעליות: ת"א 35 קפץ ב-1.2%, טבע זינקה ב-9%

פריגו עלתה ביותר מ-2%, כיל טיפסה ב-1.2%, טאואר זינקה ב-4.66% ומניית אל על זינקה בכ-5% ● טבע הציעה פשרה בפרשת משככי הכאבים האופיואידים ● מדד המחירים לצרכן בספטמבר ירד ב-0.2%, בהתאם לצפי

זהבית כהן / צילום: רמי זרנגר

טוסקה שבשליטת אייפקס פרטנרס רוכשת את פולימר ממגדל העמק

פולימר לוג'יסטיקס מעסיקה כ-220 עובדים ומתמחה בפיתוח אריזות שינוע לשימושים חוזרים ● באייפקס סירבו לנקוב בסכום העסקה לרכישת פולימר, אך ציינו כי הקרן תעמיד לטוסקה הון נוסף שיאפשר לה לממן את רכישת החברה הישראלית

אג"ח ירוקות / צילום: שאטרסטוק

אג"ח ממשלת ישראל - גן עדן למשקיעים זרים

כניסת ישראל למדד האג"ח הממשלתי העולמי WBGI רק מחזקת את הסיבות שיש למשקיעים הישראלים והזרים להחזיק כיום אג"ח ישראלי בתיק ההשקעות

טראמפ וארדואן / צילום: רויטרס - Kevin Lamarque

השווקים לא התרגשו מהאיום של טראמפ "להרוס את כלכלת טורקיה", ומה חושב על זה ארדואן?

נשיא ארה"ב שלף את הנשק החביב עליו בעקבות המתקפה הצבאית של טורקיה בצפון סוריה ● מה כוללות הסנקציות, איך הגיב עליהן הקונגרס, ולמה הלירה הטורקית ובורסת איסטנבול דווקא עלו ● וגם מה כתב ארדואן ל"וול סטריט ג'ורנל" על המתקפה בסוריה

אצטדיון המושבה / צילום: רויטרס

הדיל של עיריית פתח תקווה: שלמו כמיליון שקל בשנה - וקבלו אצטדיון על שמכם

אצטדיון "המושבה" בפתח תקווה עשוי בקרוב לשנות את שמו ● העירייה פרסמה מכרז שבו היא מציעה לחברות מסחריות את שם האצטדיון, בסכום שעשוי להגיע ל-8 מיליון שקל ב-8 שנים ● ניסיונות דומים בנתניה ובאילת נכשלו, ורק בת"א מצליחים להפיק מיליונים

סוחרים בבורסת ניו יורק/ צילום: רויטרס, Brendan McDermid

נעילה חיובית בוול סטריט: פתיחה חזקה לעונת הדוחות לרבעון השלישי

הנאסד"ק עלה ב-1.2%, S&P 500 טיפס ב-1%, והדאו ג'ונס הוסיף 0.9% ● מחיר הנפט ירד ב-1.5% ● ג'י.פי מורגן, סיטיגרופ ובלאקרוק עקפו את התחזיות ברבעון השלישי של השנה ● יונייטדהלת' העלתה את תחזית הרווח לשנה לאחר הדוחות ● ג'ונסון אנד ג'ונסון עקפה את התחזיות ● זינוק מחיר בשר חזיר הקפיץ את האינפלציה בסין לשיא של 6 שנים ● מדד המחירים לצרכן בסין עלה ב-3% בספטמבר ● פולקסווגן מעכבת בניית מפעל בטורקיה בצל תקיפת הכורדים