גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

אבי שטרנשוס מונה למנכ"ל מידרוג במקומו של ערן היימר

וגם: רדוור מבקשת להקצות לרועי זיסאפל מניות חסומות בשווי כ-2.1 מיליון דולר ● צבי לנדאו מימש אופציות ומכר מניות סולאראדג' ברווח של כ-2.2 מיליון דולר ● מבנק לאומי למיטב דש: תמר יסעור מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות

אבי שטרנשוס, מנכ"ל חברת מידרוג / צילום: יח"צ
אבי שטרנשוס, מנכ"ל חברת מידרוג / צילום: יח"צ

אבי שטרנשוס מונה למנכ"ל חברת האשראי מידרוג מקבוצת Moody's העולמית. שטרנשוס מחליף בתפקיד את ערן היימר, שהודיע לפני כחודשיים על עזיבתו לטובת מינויו כמנהל ההשקעות של טדי שגיא בישראל.

לשטרנשוס (52) רקע עשיר בשוק ההון, לאחר שכיהן במהלך השנים בשורת תפקידים בכירים. בתפקידו האחרון הוא שימש כחבר הנהלה וראש המערך הפיננסי בבנק הבינלאומי והיה אמון על ניהול כלל הנכסים וההתחייבויות של הבנק, זאת לצד ניהול הנוסטרו ותיקי ההשקעות של הבנק בארץ ובחו"ל בהיקף מיליארדי שקלים.

שטרנשוס כיהן בעבר כמנכ"ל יובנק עד שהוא מוזג באופן מלא לתוך הבנק הבינלאומי, ולפני כן שימש כחבר הנהלה וראש החטיבה הפיננסית בבנק הבינלאומי. לפני כן כיהן בתפקיד מנהל תחום השקעות ביטוח וגמל בחברת מנורה מבטחים וכיו"ר חברת קרנות הנאמנות של הקבוצה.

יו"ר מידרוג, דוד מילגרום, ציין היום כי "אבי שטרנשוס מביא עימו 25 שנות ניסיון בשוק ההון ואין ספק כי הניסיון הרב לצד יכולותיו הגבוהות של אבי, יסייעו לחברה לעמוד ביעדיה".

רדוור מבקשת להקצות לרועי זיסאפל מניות חסומות בשווי כ-2.1 מיליון דולר

בחברת רדוור מבקשים מבעלי המניות לאשר למנכ"ל הוותיק, רועי זיסאפל, הקצאה של מניות חסומות בשווי של כ-2.1 מיליון דולר. במקביל מבקשת החברה להגדיל את ההיקף המקסימלי של הבונוס השנתי לזיסאפל, מרמה של 400 אלף דולר ל-600 אלף דולר.

רדוור, ספקית פתרונות לזמינות, ביצועים גבוהים ואבטחת רשת עבור רשתות תקשורת ארגוניות ומרכזי מחשוב, פרסמה בסוף השבוע זימון לאסיפת בעלי המניות שבה יעלו הנושאים להצבעה. בזימון מפורטים נימוקים להחלטת ועדת התגמול להקצות לזיסאפל את התגמול ההוני המבוקש, ובין היתר נכתב שם כי זיסאפל הוא בעל תפקיד משמעותי בחברה והוא תורם להצלחתה - כדוגמה מציינים שם את העלייה בהכנסות החברה מ-217 מיליון דולר ב-2015 לצפי של 251-256 מיליון דולר ב-2019. כמו כן מזכירים בזימון כי שכרו של זיסאפל לא עודכן מאז 2012 והבונוס השנתי שלו נותר ללא שינוי מאז 2015.

ההקצאה ההונית המבוקשת מורכבת מ-45 אלף מניות חסומות שיבשילו ב-4 מנות לאורך 4 שנים, ועוד 45 אלף מניות שיבשילו ב-4 מנות בכפוף לכך שמחיר המניה של רדוור יהיה מעל 29 דולר למשך 30 ימי מסחר רצופים לפני האסיפה השנתית (לעומת 25 דולר היום).

נזכיר שלפני שנתיים הצביעה אסיפת בעלי המניות של רדוור נגד הצעה להקצות לזיסאפל עד 800 אלף אופציות, וזאת בשל הדילול הצפוי. עם זאת, בשנה שעברה אושרה לזיסאפל הקצאה של 90 אלף מניות חסומות.

צבי לנדאו מימש אופציות ומכר מניות סולאראדג' ברווח של כ-2.2 מיליון דולר

צבי לנדאו, המנכ"ל החדש של חברת סולאראדג', מימש בשבוע שעבר אופציות לרכישת כ-29 אלף מניות ומכר לאחר מכן את המניות הללו ברווח של כ-2.2 מיליון דולר. מימוש האופציות בוצע במחיר מימוש של 2.46 דולר - מדובר באופציות שקיבל לנדאו עוד בשנת 2012, לפני שסולאראדג' הונפקה בוול סטריט - והוא מכר את המניות במחירים ממוצעים שנעו בין 77.2-80.5 דולר למניה. כל העסקאות בוצעו בשבוע שעבר במהלך יום מסחר אחד, והן בוצעו במסגרת תוכנית של "מכירה עיוורת", כלומר כשללנדאו אין שליטה על מועד מכירת המניות. לאחר המכירה מחזיק לנדאו בכ-203 אלף מניות, אופציות ומניות חסומות של סולאראדג'.

מניית סולאראדג' הגיעה בשבוע המסחר האחרון בוול סטריט לשיא של כל הזמנים, כ-89.4 דולר (עלייה של מעל 100% בשנה האחרונה), שמשקף לחברה שווי של 4.3 מיליארד דולר. החברה מספקת מערכות לניטור ואופטימיזציה של אנרגיה סולארית. לנדאו נכנס לתפקיד המנכ"ל בסוף אוגוסט, אחרי ששימש כסגן הנשיא למכירות בחברה. הוא מונה בשל היעדרותו של המנכ"ל הקודם גיא סלע בגלל מחלה. ימים ספורים לאחר מכן נודע על מותו של סלע בגיל 54.

צבי לנדאו      / צילום: אתר החברה


כשלוויתן חוגג באקווריום: מנהלי חברות האנרגיה עלו לירושלים

תאגיד תעשיות חיפושי הגז אירח ביום חמישי האחרון את מנהלי חברות האנרגיה בישראל בלוקיישן מפתיע בירושלים. באירוע הושק שיתוף הפעולה בין האקווריום שליד גן החיות בעיר לבין איגוד חיפושי הגז והנפט. כצעד ראשון התאגיד פרש את חסותו על מיכל זכוכית ענק המדמה את הסביבה האקולוגית הנוצרת סביב רגלי אסדת פרויקט לוויתן, אשר בשבועות הקרובים תחל הפקת הגז ממנו. נשיא האיגוד, האלוף במיל' איתן דנגוט, ניצל את המפגש על מנת לאחל לנוכחים ולכל בית ישראל שנת עצמאות אנרגטית ותחילת הפיכתה של ישראל לספקית אנרגיה אזורית, בצידה של תנופת פיתוח כלכלית חסרת תקדים עם הפעלת המאגר העצום.

אקווריום ישראל על שמה של משפחת גוטסמן, הראשון בגודלו בישראל, עוסק בשימור בתי הגידול והסביבה הימית בישראל, המהווה חלק מהאתגר של שמירת הטבע המקומי. באקווריום מיוצגים בתי הגידול הימיים בישראל - הים התיכון, ים סוף ואפילו הכנרת וים המלח, ומודגשים האיומים האקולוגיים הניכרים - זיהום הים וחופיו, דיג יתר, תיירות, מסחר, התפלה, קידוחי גז ונפט.

באירוע השתתפו גם: יגאל לנדאו, מבעלי רציו; יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים; איתן דנגוט, נשיא איגוד חברות הגז; ביני זומר, מנכ"ל חברת נובל; ואיתן פוסטר,מנכ"ל איגוד חברות הגז.

יגאל לנדאו, יוסי אבו, איתן דנגוט, ביני זומר ואיתן פוסטר / צילום: דוד סעד

מבנק לאומי למיטב דש: תמר יסעור מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות

חודשים ספורים לאחר שתמר יסעור עזבה את בנק לאומי, היא מצטרפת לדירקטוריון בית ההשקעות מיטב דש, שעדכן על תחילת כהונתה כדירקטורית חיצונית (דח"צית). יסעור (54) כיהנה עד חודש יוני האחרון כראש החטיבה לבנקאות דיגיטלית בלאומי, והייתה האחראית על פפר - הבנק הדיגיטלי של לאומי, וכן כיהנה כיו"רית דירקטוריון לאומי קארד.

בעבר היא שימשה בין היתר כראש החטיבה הבנקאית בלאומי וכמנכ"לית לאומי קארד, ובמסגרת תפקידה כעת במיטב דש היא תהיה חברה בוועדת הביקורת ובוועדת התגמול של בית ההשקעות.

מיטב דש תעניק ליסעור 35 אלף כתבי אופציה לא סחירים של החברה, שיבשילו בכמה מנות שנתיות, החל מתום שנתיים ועד תום חמש שנים מהענקתן, בשווי הוגן של כ-93 אלף שקל, ואשר במימושן המלא יהוו כ-0.05% מהון מניותיו של בית ההשקעות.

על עזיבתה של יסעור את לאומי נודע בחודש מרץ האחרון, יחד עם עזיבתו של דני כהן, ראש החטיבה הבנקאית וראש חטיבת התיפעול - שניהם דמויות מרכזיות בהנהלת הבנק.

בית ההשקעות מיטב דש, שבשליטת האחים אלי וניר ברקת יחד עם יובל רכבי, לצד צבי סטפק, מנוהל על-ידי המנכ"ל אילן רביב, ונסחר בשווי של כ-850 מיליון שקל, אחרי שמנייתו טיפסה בכ-35% מתחילת השנה.

תמר יסעור / צילום: תמר מצפי

עוד כתבות

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון/ צילום: רויטרס

יו"ר הפרלמנט בבריטניה מנע הצבעה על הסכם ה"ברקזיט" של ג'ונסון

(עדכונים): בתדרוכים לתקשורת הבוקר העריכו גורמים ב"דאונינג 10" כי קיים כעת רוב בפרלמנט לאישור ההסכם החדש אליו הגיע בשבוע שעבר הצדדים בבריסל ● ההצבעה על ההסכם בוטלה ברגע האחרון ביום שבת

אליזבת וורן/ צילום:  רויטרס

היא מפחידה את וול סטריט וגם את מארק צוקרברג ויש לה תוכנית לכל בעיה: האם זו המועמדת שתצליח לנצח גם את טראמפ

אליזבת וורן, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, מובילה בסקרים ● יש לה תוכניות להכול - מפיקוח על שוקי הפיננסים, דרך מיסוי עשירים עד להפחתת פליטות הפחמן ● וורן היא פוליטיקאית מזן שונה - האם זה יספיק לה כדי לזכות בהתמודדות הדמוקרטית והאם היא תוכל לנצח את הנשיא טראמפ

אריק הניג / צילום: תמר מצפי, גלובס

איש התקשורת אריק הניג הלך לעולמו בגיל 72

איש התקשורת ומפיק הטלוויזיה, שנודע בעיקר כזה שהחדיר לארץ את תרבות ה-NBA נפטר היום אחרי מאבק ממושך במחלה קשה ● הותיר אחריו אישה וילדה

מאיר שמגר / צילום: איל יצהר, גלובס

זכרונות של מתמחה קטן מאיש גדול: בצילו של מאיר שמגר

ההתמחות אצל מאיר שמגר הייתה מנקודות השיא של חיי. איש מואר. כמוהו לא פגשתי, עד אז או מאז ● עו"ד דוד תדמור נפרד 

יצירות אומנות חדשות בכנסת / צילום: איל יצהר

אמנות בכנסת: בוחרים בצילומים ישראליים

אמנם ממשלה חדשה עדיין לא נראית באופק, אבל בכנסת התחדשו בחמש יצירות אמנות חדשות ● אוצרת המשכן, שרון סופר: "חיפשתי עבודות צילום שהן פעולה התערבותית של האמן בנוף"

תוכנת זיהוי הפנים של מגווי / צילום: רויטרס

האם ארה"ב תצליח לבלום את הסטארט-אפ מאחורי "האח הגדול" הסיני

חברת Megvii נכנסה באחרונה לרשימה השחורה של הממשל האמריקאי, דווקא בעיתוי רגיש עבורה - כשהיא עומדת לקראת הנפקה בבורסה ● האם החרם הוא כלי אפקטיבי, מה חושבים על כך בחברה והאם האמריקאים באמת חוששים מהטכנולוגיה שלה?

הפגנות בצ'ילה / צילום: שני אשכנזי, גלובס

הרוגים, מחסור באוכל וירי חי: סיקור מיוחד מהמהומות בצ'ילה

מזה כשבוע מתחוללת בצ'ילה מחאת ענק בשל החלטת הממשלה לייקר את מחירי הנסיעות בתחבורה הציבורית ● הממשלה הכריזה על מצב חירום והכניסה את הצבא לבירה ● אצל הצ׳יליאנים הוצפה טראומה ישנה, והם דורשים מהממשלה להוציא את הכוחות ולהציע להם "ניו דיל חברתי" ● סיקור מיוחד מסנטיאגו, צ'ילה

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון / צילום: Tom Nicholson, רויטרס

"פרלמנט של שוטים": לתקשורת הבריטית נמאס מהברקזיט

ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון נחל מפלה נוספת בניסיון הלא נגמר להוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי ● לעיתונים במדינה כבר נמאס מהסאגה, והם לא מפחדים להראות את זה

אתר בנייה סגור בפתח תקווה / צילום: גיא ליברמן, גלובס

הקבלנים: הפסד יומי של 380 מיליון שקל בשל הטלת הסגר על יו"ש

ערב תקופת החגים שיגרו בהתאחדות בוני הארץ מכתב לראש הממשלה ושר הביטחון נתניהו בו הפצירו שיחריג מהסגר עובדים בענף ● המכתב לא נענה ● מבדיקת "גלובס", עולה כי ערב חג הפסח שוגר מכתב דומה שבו נאמד ההפסד היומי מאי כניסת פועלים ב-350 מיליון שקל

דיור מוגן / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

אל תשליכני לעת זקנה: זה מה שצריך לתקן בענף הדיור המוגן

דיירי הדיור המוגן כבר שנים "קהל שבוי", וללא התערבות של המדינה - המצב רק יחמיר ● דעה

 

דיאנה גולבי/ צילום:  כפיר זיו

"יש לי את היכולת לשלוף את קלף הרוסייה לטובתי"

השירות הצבאי מנע מדיאנה גולבי למנף את הזכייה ב"כוכב נולד" ● אולי התפקיד של חיילת רוסייה במחזה "אפס ביחסי אנוש" יהיה מעין תיקון

מסחר בוול סטריט./  צילום: רויטרס

נעילה חיובית בוול סטריט; טבע זינקה 8.8% לאחר שאישרה הדיווח על הסדר בפרשת האופיואידים

הסוחרים ממשיכים לעקוב אחרי ההתפתחויות בנוגע לברקזיט ומלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ● עונת הדוחות נכנסת השבוע להילוך גבוה ●  טבע אישרה את הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, לפיו החברה ושלוש חברות נוספות שנתבעו בגין שיווק של משככי כאבים אופיואידים ממכרים, הגיעו להסדר פשרה

מארק צוקרברג / צילום: רויטרס Leah Millis

צוקרברג: סיכלנו ניסיון רוסי ואיראני להתערב בבחירות 2020

בראיון ל-NBC אמר צוקרברג כי הקמפיינים שאותרו היו מתוחכמים, וכי נבלמו גם ניסיונות התערבות סיניים ● פייסבוק הודיעה כי הסירה מעל 50 רשתות ברחבי העולם לקראת הבחירות המקדימות לנשיאות ארה"ב במפלגה הדמוקרטית

פרופ' וונדי הול / צילום: איל יצהר

"האינטרנט הוא ניסוי כלל עולמי בבני אדם, עשינו עסקה עם השטן"

היא הייתה חלק מקבוצת פורצי הדרך שיילדו את האינטרנט ושינו את העולם לבלי הכר. היום מבקשת פרופ' וונדי הול, מהאנשים החזקים בעולם הבינה המלאכותית, לעצור הכול ולחשוב מחדש ● "צריך להמציא את הרשת שוב", היא אומרת בראיון ל"ליידי גלובס"

העלמת מס / צילום::  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

איפה הכסף? ממש מתחת לאף

אכיפה יעילה של העלמות ותכנוני מס יכולים להשתלם לחברה כולה ולשמש כמקור למימון מטרות חברתיות כמו חינוך חינם מגיל אפס ● דעה

אזוב מצוי/ צילום: פרופ' נתיב דודאי

שיח מפלג: איך אפילו ביטול האיסור על קטיף של זעתר הפך לקרב נרטיבים בין יהודים וערבים

גם אחרי שרשות הטבע והגנים ביטלה את האיסור המוחלט על קטיף הזעתר והעכוב, יש מי שמשוכנעים יותר מתמיד שבסוף כל החלטה מקצועית שלה יושב ערבי עם נרגילה ● הסופר עודה בשאראת: "ברור שהמדינה רצתה ליצור ניכור בין הערבים לבין הטבע, רוצים שהערבי ישתגע במדינה הזאת"

נשים וייטנאמיות / צילום: רויטרס

שניים רבים, השלישי מנצח: המדינות שנהנות ממלחמת הסחר סין-ארה"ב

כאשר ארה"ב וסין מסתבכות במאבקי סחר, זה אמור להיות הזמן של מדינות כמו וייטנאם לפרוח ● ואכן כלכלתן משגשגת וקופצת במדד התחרותיות העולמית

שרון טל / צילום: רמי זרנגר

האותנטיות החדשה: איך לארח בחג

שרון טל, המעצבת הראשית של בית האופנה משכית, מארחת את החברות בביתה לארוחת חג

ראשי פורסקאוט פותחים את המסחר בנאסד"ק / צילום: יח"צ

מהלך אקטיביסטי בפורסקאוט? המניה עולה בעקבות שיתוף פעולה בין שני משקיעים שמצפים לדיונים עם החברה

החברה המספקת פתרונות לאבטחה ושליטה על מכשירים מחוברים בארגונים, איבדה כשליש משווי השוק שלה החודש בעקבות אזהרת רווח שפרסמה ● שני גופי ההשקעה, שניהם מניו יורק, מחזיקים יחד ב-14.5% ממניות פורסקאוט ● גופי ההשקעה מעריכים כי מניית פורסקאוט מוערכת בחסר

שונות גיאוגרפית רבה בשיעור ההשתתפות בשוק העבודה / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

שיוויון גורף? למה עדיין מתעקשים להטיל על נשים עבודות בית גם במשרד

מסידור חדרי ישיבות ועד רכישת מתנות יום הולדת לקולגות - נשים מתחילות להתנגד לתפקידים הלא כתובים שמייעדים להן במקום העבודה