הבורסה בת"א | סיקור שוטף

הבורסה ננעלה בעליות: מניית פוקס זינקה ביותר מ-8%

אדוארדו אלשטיין נכשל בניסיונו לרכוש בהנחה אג"ח דסק"ש • עליות בלטו במניות הבנקים • שיכון ובינוי קפצה ביותר מ-7%, טבע איבדה 1.6%

הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק
הבורסה בתל אביב / צילום: שאטרסטוק

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:27

שבוע המסחר בבורסה ננעל בעליות, בהובלת מדד ת"א נדלן שטיפס ב-1.4%. מדד ת"א 35 עלה ב-0.8% ומדד ת"א 90 טיפס ב-1.25%. 

מניית פוקס זינקה ביותר מ-8%, פועלים עלתה ב-1.45%, מזרחי טפחות עלתה ב-1.77%. 

מחזור המסחר כולל הפקיעה החודשית, הסתכם ב-2.46 מיליארד שקל.

16:30

המסחר בתל אביב מתנהל בעליות, כך ת"א 35 עולה ב-0.9%, ת"א 90 מטפס ב-1.1% ומדד ת"א נדלן עולה ב-1.3%. 

מניית שיכון ובינוי עולה בכ-8%, פוקס קופצת בכ-6%.

13:50

המשקיעים בבורסה בתל אביב מתכוננים לסגירת השנה העברית באווירה אופטימית, ויום המסחר החמישי והאחרון לשבוע ולשנת תשע"ט מתנהל במגמה חיובית, עם עליות שערים נאות בשני המדדים המובילים. החוזים העתידיים בארה"ב מצביעים על יציבות לקראת פתיחת המסחר שם, אחרי שאמש הסתיים בעליות שערים.

ברקע לכיוון החיובי שנרשם אתמול בארה"ב עומד מסר שהעביר הנשיא האמריקאי, דונלד טראמפ, על אפשרות לגיבוש הסכם מול סין בעניין מלחמת הסחר המתנהלת בין שתי המדינות כבר זמן רב, וזאת כשבמקביל גדלה חוסר הוודאות הפוליטית בזירה האמריקאית, בעקבות כוונת בית המחוקקים להעמיד את הנשיא למשפט הדחה.

בין מניות מדד ת"א-35, בצד החיובי ממשיכה לבלוט שיכון ובינוי  בקפיצה של כ-6% ללא דיווח מצד החברה.

עוד בין העולות במדד המוביל, מניית שופרסל  מתחזקת בכ-2%, אחרי כישלון חברת דיסקונט השקעות  (דסק"ש) למכור ממניות רשת קמעונות המזון תמורת אג"ח של דסק"ש, כפי שעדכנה אתמול, עדכון שגרר את שופרסל לירידה של כ-3.5%.

עוד במסחר, מניית אלקטרה צריכה  מטפסת בכ-5%-4%, על רקע חשיפת "גלובס" כי היא בוחנת אפשרות למיזוג בין גולן טלקום שבידיה לבין סלקום  , שמנייתה עולה בכ-3% ומשלימה קפיצה תלת-יומית של כ-26%, מאז עדכנה על כוונתה לבצע תוכנית הבראה, שתכלול גם פיטורים רחבי היקף.

מניית איי.די.או  ממשיכה לרכז עניין ונסחרה ביציבות, אחרי זינוקים שרשמה בעקבות הסכם למכירתה.

בין המניות הקטנות, זו של ננו דיימנשן   קופצת בכ-13%, בהמשך לזינוק של 24% אתמול. הבוקר עדכנה החברה על פיתוח שהסתייע במערכת שהיא מפתחת, בהמשך לפרסום דוחות כספיים אמש ותשקיף שפרסמה טרם לכך.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה שלילית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה חיובית.

11:30

נמשכות העליות בת"א והמדדים המובילים מטפסים בכ-0.9%. 

אדואדו אלשטיין נכשל בניסיונו לרכוש אג"ח דיסקונט השקעות  בהנחה משמעותית לאחר שהמשקיעים המוסדיים הציעו מחירים הקרובים לערך ההתחייבותי של האג"ח. זאת לאחר שאתמול דיווחה דסק"ש כי היא בוחנת אפשרות למכירת מניות של שופרסל  למשקיעים מסווגים תמורת אג"ח דסק"ש. שופרסל מתחזקת בכ-3%. 

מניית קבוצת דלק  מאבדת כ-1%, ויורדת לשפל של חמש שנים. למרות זאת, כלכלני חברת הדירוג S&P מעלות השאירו את דירוג האשראי של דלק על A, עם תחזית דירוג יציבה.

מניית שיכון ובינוי  מובילה את העליות במדד ת"א-35 ומזנקת ב-6%.   

09:45

המסחר בת"א נפתח בעליות משמעותיות של יותר מ-1% במדדים המובילים. את העליות במדד ת"א-35 מובילה מניית שיכון ובינוי , שמטפסת ב-5%. שופרסל  מתחזקת ב-3%, לאחר שאתמול נודע כי דיסקונט השקעות  בוחנת מכירה של החזקותיה ברשת.

מניות הבנקים בולטות אף הן בעליות. מניות לאומי , הפועלים , דיסקונט  ומזרחי-טפחות  עולות כולן בסביבות 2%. מדד הבנקים מוסיף 1.8%.

אלביט מערכות  הודיעה היום כי חברה בת בארה"ב זכתה בחוזה של 85 מיליון דולר מחיל הים האמריקאי. 

06:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח הבוקר (ה') בהמשך לנעילה החיובית אמש בניו יורק, שם מדד הנאסד"ק עלה ביותר מ-1% על רקע האופטימיות סביב מתיחות הסחר, הדאו ג'ונס ומדד S&P 500 עלו בכ-0.6%. אופטימיות סביב מתיחות הסחר שלחה את תשואות האג"ל האמריקאיות אמש לעליות של כ-5%, כאשר זו ל-10 שנים נסחרת מעל 1.7%.

טבע חוזרת עם פער חיובי של 0.2%, סלקום עם פער חיובי של 3.65%, פריגו עם פער חיובי של כ-1%, פריון עם פער חיובי של יותר מ-5% וטאואר עם פער חיובי של 0.2%. מנגד, נייס חוזרת עם פער שלילי של 0.5%, בהמשך לירידה של 3% אתמול בת"א, ננו דיימנשן חוזרת עם פער שלילי של כ-11%.

אתמול בתל אביב מדד ת"א 35 איבד 0.25%, ומדד ת"א 90 השיל 0.4%. 

אלקטרה צריכה בוחנת מיזוג גולן טלקום עם חברת הסלולר סלקום. ל"גלובס" נודע שבעלת השליטה באלקטרה צריכה, קבוצת אלקו, החליטה להתרחב בשוק הסלולר המקומי וסלקום היא המועמדת המועדפת להשתלטות. זאת אם בעל השליטה בסלקום, אדוארדו אלשטיין, יחליט למכור את החברה. 

קבוצת ביג חתמה על הסכם לרכישת מרכז קניות בבלגרד שבסרביה בתמורה שיכולה להגיע לשווי של כ-32.5 מיליון אירו (כ-125 מיליון שקל) בניכוי הלוואה בהיקף 14.5 מיליון אירו, שאותו המרכז לקח מבנק ושתיוותר גם לאחר הרכישה. את הרכישה מבצעת ביג באמצעות חברה בת שבה היא מחזיקה 78.5%.

שופרסל תמשיך לרכז עניין לאחר שירדה אתמול ביותר מ-3%, על רקע הדיווח של דסק"ש כי היא בוחנת אפשרות למכירת מניות של שופרסל בתמורה לאיגרות חוב של עצמה. 

aaaaרוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988